Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Hi there one more time, ;>

Nie pamietam czy ten programik byl do BG1 czy do Bg2 ale chodzi mi o programik ktory pozwala nabijac lvl wyzej niz 20, zdejmuje blokad epoprostu, macie moze namiar na ten program? Nie moge go znalesc nigdzie, ;/

Pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 11:21, Mumin napisał:

> nie mam już maga bo mi porwali Imoen:(((
No to radzę poszukać kogoś na zastępstwo bo granie bez maga to raczej zajęcie dla weteranów
Baldurka, a i to tylko dla tych bardzo znudzonych życiem :-D

W Baldura nie jestem nowicjuszem ale to moje ppierwsze zetknięcie z cieniami amnu? Jest w okolicy jakiś mag bo wiem że jest Kensai na wzgurzach Umar i może mazzy wojowniczka. Gdzie znajdę maga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2006 o 09:16, AvatarusPlon napisał:

W Baldura nie jestem nowicjuszem ale to moje ppierwsze zetknięcie z cieniami amnu?
Jest w okolicy jakiś mag bo wiem że jest Kensai na wzgurzach Umar i może mazzy
wojowniczka. Gdzie znajdę maga?


Polecam Nalię w Miedzianym Diademie (slumsy), Jana Jansena w dzielnicy rządowej, albo trochę później Edwina (sam zaproponuje przyłączenie w późniejszym etapie gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 09:18, Budo napisał:


> W Baldura nie jestem nowicjuszem ale to moje ppierwsze zetknięcie z cieniami
amnu?
> Jest w okolicy jakiś mag bo wiem że jest Kensai na wzgurzach Umar i może
mazzy
> wojowniczka. Gdzie znajdę maga?

Polecam Nalię w Miedzianym Diademie (slumsy), Jana Jansena w dzielnicy rządowej, albo trochę
później Edwina (sam zaproponuje przyłączenie w późniejszym etapie gry).

Edwin to nadęty bufon. Pamiętam tą niedojdę z tronu bhaala zdecyduje się na Nalię dzięk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 09:23, AvatarusPlon napisał:

>
> > W Baldura nie jestem nowicjuszem ale to moje ppierwsze zetknięcie z cieniami

> amnu?
> > Jest w okolicy jakiś mag bo wiem że jest Kensai na wzgurzach Umar i
może
> mazzy
> > wojowniczka. Gdzie znajdę maga?
>
> Polecam Nalię w Miedzianym Diademie (slumsy), Jana Jansena w dzielnicy rządowej, albo
trochę
> później Edwina (sam zaproponuje przyłączenie w późniejszym etapie gry).
Edwin to nadęty bufon. Pamiętam tą niedojdę z tronu bhaala zdecyduje się na Nalię dzięk

chociaż myślę coby zacząć gre od nowa właśnie magiem kto wie a m oże poprowadze dwie postacie teraz mam półelfa łowce co myślicie o tej zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 09:25, AvatarusPlon napisał:

> Edwin to nadęty bufon. Pamiętam tą niedojdę z tronu bhaala zdecyduje się na Nalię
dzięk
chociaż myślę coby zacząć gre od nowa właśnie magiem kto wie a m oże poprowadze
dwie postacie teraz mam półelfa łowce co myślicie o tej zmianie?

mam wrazenie ze w grze jest pelno magow gotowych do przylaczenia: jan, imoen, nalia, edwin, aeris. plus dwoch niezlych lowcow: mins i valygar. brakuje kaplana i zlodzieja. znaczy jest anomen, ktory jest swietny kaplanem, ale wg mnie ma dosc irytujaca osobowosc i jest viconia, ktora jest zla, co moze byc oprzeszkoda jesli grasz dobrymi. zlodzieje dostepni w grze tez maja swoje wady: yoshimo, pewein mankament zwiazany z fabula i jansen, ktory jest dosc irytujacy w dodatku slaby jak kocie: zapomnij o backstabb.
moja rada: bierz kaplana albo zlodzieja, albo jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... i jest viconia, ktora jest zla, co moze byc oprzeszkoda jesli grasz dobrymi...

ona tez moze zostac dobra postacia - jeli po jej przylaczniu spowtorem zwiekszysz reputacje druzyny do max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:05, Łuk4s2 napisał:

>... i jest viconia, ktora jest zla, co moze byc oprzeszkoda jesli grasz dobrymi...

ona tez moze zostac dobra postacia - jeli po jej przylaczniu spowtorem zwiekszysz reputacje
druzyny do max


ano wlasnie. nigdy nie gralem z viconia, wiec nie widzialem. ale czy to sie nie dzieje dopiero w TB? czyli, ze przez cale SoA trzeba sie meczyc ze zlym kaplanem co narzeka na wysoka reputacje?
i jeszcze pytanie do tych co grali z viconia. czy ma jakies ciekawe komentarze w podzmroku? boi sie? jest agresywna? jak reaguje na swoja rodzine w klatce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:05, Łuk4s2 napisał:

>... i jest viconia, ktora jest zla, co moze byc oprzeszkoda jesli grasz dobrymi...

ona tez moze zostac dobra postacia - jeli po jej przylaczniu spowtorem zwiekszysz reputacje
druzyny do max

Kumpel mówi że nigdy nie mógł uratować Viconi przed spaleniem jak to zrobić? Co do gry kapłanem to mam ze soba Jaheire więc raczej zagram złodziejem lub tak jak w toB mnichem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:55, AvatarusPlon napisał:

> >... i jest viconia, ktora jest zla, co moze byc oprzeszkoda jesli grasz dobrymi...

>
> ona tez moze zostac dobra postacia - jeli po jej przylaczniu spowtorem zwiekszysz reputacje

> druzyny do max
Kumpel mówi że nigdy nie mógł uratować Viconi przed spaleniem jak to zrobić? Co do
gry kapłanem to mam ze soba Jaheire więc raczej zagram złodziejem lub tak jak w toB
mnichem


jak widzisz scenke z paleniem viconii, podchodzisz do niej i i na klikasz 2 razy na palu do ktorego jest przywiazana i fryta. potem tylko musisz odeprzec atak rozwscieczonych opracow viconii - bulka z maslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 12:45, ninjaska napisał:

ano wlasnie. nigdy nie gralem z viconia, wiec nie widzialem. ale czy to sie nie dzieje dopiero
w TB? czyli, ze przez cale SoA trzeba sie meczyc ze zlym kaplanem co narzeka na wysoka reputacje?
i jeszcze pytanie do tych co grali z viconia. czy ma jakies ciekawe komentarze w podzmroku?
boi sie? jest agresywna? jak reaguje na swoja rodzine w klatce?


Jest lepszą kapłanką niż Jaheira. W Podmroku raczej nic nie mowi. Elfy nie będą jej lubiły ale nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sokro mowa o Viconii, to mam takie pytanko: czy istnieje taka możliwość, że Viconii po pewnym czasie odechce się naszego towarzystwa i zwyczajnie odejdzie z drużyny? (jeśli gramy drużyną dobrą rzecz jasna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 10:02, Mudra napisał:

Witam. Sokro mowa o Viconii, to mam takie pytanko: czy istnieje taka możliwość, że Viconii
po pewnym czasie odechce się naszego towarzystwa i zwyczajnie odejdzie z drużyny? (jeśli gramy
drużyną dobrą rzecz jasna;)


Utrzymaj reputację poniżej 18 a wszystko powinno być ok :P
W razie czego zabij jakiegoś wiesniaka, reputacja spadnie z 18 do 9 ja tak robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 10:13, Budo napisał:

Utrzymaj reputację poniżej 18 a wszystko powinno być ok :P
W razie czego zabij jakiegoś wiesniaka, reputacja spadnie z 18 do 9 ja tak robię :)


Wow! :) nie ma to jak radykalne posunięcie. Dzięki Budo!
Ps. i jeszcze jedno: wiesz może czy taktyka gry drużyną w okrojonym składzie (powiedzmy 4-5) jest na dłuższą metę opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 10:19, Mudra napisał:

Ps. i jeszcze jedno: wiesz może czy taktyka gry drużyną w okrojonym składzie (powiedzmy 4-5)
jest na dłuższą metę opłacalna?

W pewnym sensie tak bo wtedy więcej doświadczenia się dzieli dla poszczególnych postaci i są przez to silniejsi(szybciej zdobywają poziomy, a jeszcze szybciej jak masz tylko pojedynczą klasę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. A co myślicie o dwuklasowcu wojownik/złodziej ? Ja nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale poważnie zastanawiam się nad stworzeniem takiej postaci. Ma ktoś może jakieś sugestie, wskazówki, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:
Mam 3 głowy cepa bojowego (ogień, kwas, chłód) i co moge z nimi zrobić ??
Tak mi sie wydaje, że musze jeszcze znaleść inne częścii jakos to połączyć, ale nie jestem pewny wiec wole sie zapytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 11:55, Kermit 13 napisał:

Mam 3 głowy cepa bojowego (ogień, kwas, chłód) i co moge z nimi zrobić ??
Tak mi sie wydaje, że musze jeszcze znaleść inne częścii jakos to połączyć, ale nie jestem
pewny wiec wole sie zapytać :P

Kiedy przechodzisz przez tajne przejście do Twierdzy Da''Arnise i znajdujesz Daelsona to u góry z lewej tam gdzie był Daelson jest tajne przejście musisz tam podejść Nalią z włączonym wykrywaniem pułapek. Musisz przejść nim i dostaniesz się do kuźni. Tam klikasz tylko dwa razy na kuźnie i już masz cep. Można go zrobić nawet z jednej głowicy i później dodawać następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować