Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dzięki Ci wielkie. Myślałem że nic się nie da zrobić, googlowałem i googlowałem i nic nie mogłem znaleźć. Jeszcze raz dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Znów. Ludzie ludzie mam problem (muszę chyba odstawić MaryJane na bok bo mam mam zdeka dziurki w głowie xD) Za pierwszym razem jak grałem to nie mialem z tym problemu ale teraz mam zonk bo mam pustą butelkę po miksturze długiego oddechu i zbytnio nie wiem gdzie ją napełnić. Zwiedziłem jaskinię gdzie były lodowe salamandry a potem pokój w którym tez były potwory. Splądrowałem wszystko co się da i nie znalazłem tej całej "Chrzczelnicy" <--- nie wiem czy dobrze napisałem, do napełnienia butli. Jak na razie stoję w miejscu. W czy w tym pokoju jet jakis "Stawik" mały, który mogłem przeozyć ??. Jeżeli tak to jescze raz, ale dokładniej go obszukam i dam znać ;). Jak nie to pozostaje mi tylko czekać na wasz help.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buteleczkę musisz napełnić właśnie w tym małym pokoju, sprawdź czy może przypadkiem już tego nie zrobiłeś bo to mogło by wyjaśnić dlaczego masz problemy z tymi poszukiwaniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 10:43, Karharot napisał:

Buteleczkę musisz napełnić właśnie w tym małym pokoju, sprawdź czy może przypadkiem już
tego nie zrobiłeś bo to mogło by wyjaśnić dlaczego masz problemy z tymi poszukiwaniami
:)

Właśnie.. jednak dobrze myślałem że tam się to napełnia. Nie dość że ten pokój był mały to jeszcze to przeoczyłem. THX za pomoc

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciągnąć odgłosy postaci z gry? ( tak aby jakoś je prze konwertować na mp3). Ew. czy jest jakaś strona, gdzie mogę sobie je pościągać? Z góry thx za odpowiedź ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 18:19, Szympek napisał:

Da się wyciągnąć odgłosy postaci z gry? ( tak aby jakoś je prze konwertować na mp3).
Ew. czy jest jakaś strona, gdzie mogę sobie je pościągać? Z góry thx za odpowiedź ^^.


Nagraj sobie na dyktafon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 20:05, The_Warrior napisał:

Gdzie można ponownie załadować ładunki w przedmiotach, np. w pierścieniu niewidzialności?

Akurat tutaj wystarczy odpocząć.

Z kolei niektóre przedmioty mają ograniczoną liczbę użyć i nie da się ich ponownie naładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 20:05, The_Warrior napisał:

Gdzie można ponownie załadować ładunki w przedmiotach, np. w pierścieniu niewidzialności?

Jeśli dobrze pamiętam to wystarczy sprzedać przedmiot w sklepie i kupić go ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

-Jest gdzieś jakaś fajna Katana oprócz Furii Niebios? Kensai/ Magiem gram i wybrałem właśnie katany i styl walki 2 mieczami
-Które bronie nadają się do sztyletowania? Myślę nad możliwością zagrania zabójcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 23:14, Shveid napisał:

-Jest gdzieś jakaś fajna Katana oprócz Furii Niebios? Kensai/ Magiem gram i wybrałem właśnie katany i styl walki 2 mieczami

Jeśli masz dwuklasowanego maga to może Zerthowe Ostrze Dak''kona? Da Ci dodatkowe sloty na czary i łatwo możesz je zdobyć (do kupienia na Targu Przygody).

Dnia 16.05.2010 o 23:14, Shveid napisał:

-Które bronie nadają się do sztyletowania?

Zdaje się że wszystkie ostrza w których złodziej może się specjalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 23:14, Shveid napisał:

-Jest gdzieś jakaś fajna Katana oprócz Furii Niebios? Kensai/ Magiem gram i wybrałem
właśnie katany i styl walki 2 mieczami

Magicznych katan w Cieniach Amn jest mało - oprócz Furii jest jeszcze Zerthowe Ostrze Dak''kona wspomniane przez Karharota (i będące świetnym pomysłem dla Kensai/Maga!) i Malakar (w podziemiach Przytułku), ale nie powala (jedyne co, to poprawia KP o 2, ale tylko przeciw broniom siecznym). Pomijając te, to najbliższa dobra katana dopiero w Tronie Bhaala (ew. w Twierdzy Strażnika). No chyba że grasz z modem Tactics - wtedy sytuacja jest zgoła odmienna i już w Cieniach można upolować świetną katanę do pary dla Furii :)

Dnia 16.05.2010 o 23:14, Shveid napisał:

-Które bronie nadają się do sztyletowania? Myślę nad możliwością zagrania zabójcą.

Można sztyletować: sztyletami, katanami, długimi i krótkimi mieczami, sejmitarami, maczugami, kijami, wakizashi, ninja-to. Można sztyletować również Mieczem Arvoreen i Berłem przerażenia oraz dość niekonwencjonalną bronią, jaką są pięści (...)
( http://wrota.cob.netarteria.pl/node/238)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 23:14, Shveid napisał:

-Które bronie nadają się do sztyletowania? Myślę nad możliwością zagrania zabójcą.


Krótki Miecz Ciosów W Plecy od Renala Krwawego Skalpa za zabicie maevara na początek byłby raczej chyba dobry :)

Co do broni to tak jak wyzej kolega Karharot dobrze wspomniał :) Zerthowe Ostrze Dak''kona bylo by gitara :) dobre i mocne i do kupienia w miare szybko

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 08:23, Braveheart napisał:

Krótki Miecz Ciosów W Plecy od Renala Krwawego Skalpa za zabicie maevara na początek
byłby raczej chyba dobry :)

Faktycznie, to niezła broń na początek, chociaż muszę przyznać, że mnie trochę rozczarowuje. Dlaczego? Bo nazwa wskazywałaby, że miecz ma jakieś specjalne właściwości, które czynią go użytecznym dla skrytobójcy, a tu... lipa. Szkoda, bo to mogłaby być jedna z bardziej klimatycznych broni w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mieczyk przeszedł z BG1 (gdzie faktycznie był chyba najlepszą bronią do backstabów) i pewnie dlatego pojawił się ten zgrzyt pomiędzy nazwą a rzeczywistą przydatnością (w porównaniu z innymi broniami) dla łotrzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 13:09, Karharot napisał:

Ten mieczyk przeszedł z BG1 (gdzie faktycznie był chyba najlepszą bronią do backstabów)
i pewnie dlatego pojawił się ten zgrzyt pomiędzy nazwą a rzeczywistą przydatnością (w
porównaniu z innymi broniami) dla łotrzyka.


On był w BG1? O_o Nie kojarzę, możesz mnie nakierować w którym miejscu się znajdował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można go znaleźć pod koniec gry przy jednym z zabójców w Głębokich Piwnicach (chodzi o tą dwójkę na której zdobywamy zaproszenie do Pałacu Książęcego, imienia niestety nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 00:45, Karharot napisał:

Można go znaleźć pod koniec gry przy jednym z zabójców w Głębokich Piwnicach (chodzi
o tą dwójkę na której zdobywamy zaproszenie do Pałacu Książęcego, imienia niestety nie
pamiętam).

Aaaa... Tak mi się coś wydawało, że to tam, ale nie byłem pewien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne w niezmodowanej grze, by wojownik z 5 gwiazdkami w broni, i powyżej 13 lvl miał 4 ataki jedną bronią? zainstalowałem Item Revisions które sporo zmienia w przedmiotach i umiejętnościach, i kensai zrobiony na próbę w Tronie Bhaala tak ma. nie wiem jednak, czy tak powinno być, czy coś sie popsuło w instalacji. Co więcej, trzypoziomowy Kivan z podklasą łucznika w BGT też ma już 4 ataki na rundę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować