Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Wojownik z 5 gwiazdkami specjalizacji w danej broni może nią wykonywać jedynie 3 ataki na rundę więc coś jest nie tak, na wszelki wypadek sprawdź jednak broń której używa bo niektóre dają dodatkowy atak na rundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 14:42, Karharot napisał:

Wojownik z 5 gwiazdkami specjalizacji w danej broni może nią wykonywać jedynie 3 ataki
na rundę więc coś jest nie tak, na wszelki wypadek sprawdź jednak broń której używa bo
niektóre dają dodatkowy atak na rundę.

To na pewno nie o to chodzi, broń nie ma takich właściwości. Będę musiał poszukać w readme moda, czy zmienia w ten sposób bonusy płynące z gwiazdek do broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 21:07, Assurubalit napisał:

Czy mógłby mi ktoś podesłać link do dobrych stron o BG m. in. z modami? Interesuje mnie
szczególnie wrzucenie do BG2 części pierwszej...

Poleciłbym http://tawerna.nstrefa.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm#713 ale nie byłem tam od dłuższego czasu więc nie wiem czy nie działa chwilowo czy też już na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grając naszła mnie pewna myśl... Kojarzycie zapewne drzwi w twierdzy strażnika jakie trzeba otworzyć zapalając pochodnie? (poziom machiny luma szalonego)? Cóż, obecnie znaleźć w necie kombinację to jak splunąć ale... co jeśli ktoś nie ma netu/jak to wyglądało gdy gra dopiero wchodziła na rynek? Obecnie znam już kombinację na pamięć ale przechodząc centymetr po centymetrze poziom zauważyłem że twórcy nigdzie nie zamieścili dla gracza podpowiedzi w jakich czarach powinien zapalać jakie płomienie... tylko ja jestem tak ślepy czy oni faktycznie tu skrewili :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to nawet niedaleko pochodni, chyba pomieszczeniu pomiędzy tymi z pochodniami. Żeby takich wielkich kwadratów nie zauważyć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 13:07, S1G napisał:

I to nawet niedaleko pochodni, chyba pomieszczeniu pomiędzy tymi z pochodniami. Żeby
takich wielkich kwadratów nie zauważyć.....


No tak, śmiej się... ;) Można. Ja nie zauważyłem chyba przy dwóch pierwszych przejściach :D One wyglądają jak zwykła dekoracja dlatego łatwo je przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje mod żeby postacie nie ochodziły jeśli się nie robi ich questów? Cały czas mi stękają żebym robił jakieś zadania i muszę biegać nie wiadomo gdzie zamiast sobie powoli grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 01:43, Krzycho napisał:

Istnieje mod żeby postacie nie ochodziły jeśli się nie robi ich questów? Cały czas mi
stękają żebym robił jakieś zadania i muszę biegać nie wiadomo gdzie zamiast sobie powoli
grać.

Urok BG2 - na początku masz questów tyle że głowa pęka.. ale potem się klaruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 02:01, Tuldor1 napisał:

Urok BG2 - na początku masz questów tyle że głowa pęka.. ale potem się klaruje :)


Dokładnie - na początku nie wiadomo w co ręce włożyć, bo jak idziesz wykonać jedno zadanie to po drodze aktywujesz trzy kolejne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 01:43, Krzycho napisał:

Istnieje mod żeby postacie nie ochodziły jeśli się nie robi ich questów? Cały czas mi
stękają żebym robił jakieś zadania i muszę biegać nie wiadomo gdzie zamiast sobie powoli
grać.


Tylko po jednym queście na osobę- można przeżyć, a one nie są długie. Raz zrobisz i masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 13:26, Budo napisał:

Tylko po jednym queście na osobę- można przeżyć, a one nie są długie. Raz zrobisz i masz
spokój.

Chyba że mowa o Jaheirze i Harfiarzach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 15:20, Tuldor1 napisał:

Chyba że mowa o Jaheirze i Harfiarzach :P


To jest romans, zupełnie inna bajka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , z grami z BG spotykam się pierwszy raz i mam pytanie dotyczące przenoszenia postaci .
Czy decyzje i wydarzenia z pierwszej części są przenoszone do drugiej ( np. śmierć któregoś towarzysza).
Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2010 o 22:45, Angar0pl napisał:

Czy decyzje i wydarzenia z pierwszej części są przenoszone do drugiej ( np. śmierć któregoś
towarzysza).


nie. chyba, że scalisz obie gry odpowiednim modem - ale, jako, że jesteś początkujący, to w ogóle się tym nie zajmuj. przejdź jedynkę, potem dwójkę z dodatkiem i baw się dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 22:45, Angar0pl napisał:

Witam , z grami z BG spotykam się pierwszy raz i mam pytanie dotyczące przenoszenia postaci
.
Czy decyzje i wydarzenia z pierwszej części są przenoszone do drugiej ( np. śmierć któregoś
towarzysza).
Z góry dziękuje

Nie. Wątki są ustawione na sztywno. Przenosisz tylko parametry, czary i sprzęt (niektóre przedmioty ulegają modyfikacjom) przy czym odzyskanie sprzętu wymaga zastosowania małego exploita ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę już prawie skończyłem ( jestem w labiryncie po próbie zamachu). Chodzi ci o BGT i ten drugi mod TuDu czy jakoś tak , zainstalowałem Trilogy w v 1.09 i mam ciekawy błąd . Kiedy zaczynam grę w pierwszą części i chce postaci włożyć dwie bronie naraz do rąk gra mi się wywala do pulpitu. Ponadto sam interfejs jest cały czas tej samej wielkości niezależnie od rozdzielczości, w 2 całość się ładnie dopasowywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować