Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Może ewentualnie spróbować przetrzeć, troszeczkę wyczyścić płytkę, ale pewnie niewiele to pomoże, warto jednak spróbować. A jak nie pomoże, no to inna płytka potrzebna będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 19:13, Tuldor1 napisał:

Nic z tym nie zrobisz jeśli płyta jest aż tak zniszczona że nie znajduje na niej zawartości...


zdaję sobie z tego sprawę, ale wolałem sprawdzić. sądziłem, że może jest to błąd z którąś z wersji, cokolwiek. w każdym razie dzięki. paweldomar1 też dzięki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może pomoże skopiowanie płyty na dysk i instalacja z niego, ew spowolnienie napędu np za pomocą cd bremse (im wolniej się kręci płyta tym więcej czasu na elektronika na ''doczytanie się" co tak właściwie akurat w tym miejscu płyty jest, a co za tym idzie wzrasta tolerancja na uszkodzenia nośnika. Czas instalacji naturalnie też, ale wszystko ma swoją cenę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 18:13, pirz napisał:

hey. znajomy napisał do mnie z problemem, wysłał mi screena z instalacji bg2 i nie wiem
jak mu pomóc. prawdopodobnie płyta już jest szarpnięta zębem czasu, ale zanim pojadę
do niego z moimi płytami chciałbym poprosić o pomoc.


Po prostu przyszedł na te plyty czas ;] To chyba już każdego z nas kilkakrotnie dotkneło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 23:10, Ichibanboshi-kun napisał:

Po prostu przyszedł na te plyty czas ;] To chyba już każdego z nas kilkakrotnie dotkneło
xD

Mnie jeszcze nie... a cały czas mam te stare kochane Baldurki na CD z Sagi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 23:21, Tuldor1 napisał:

Mnie jeszcze nie... a cały czas mam te stare kochane Baldurki na CD z Sagi :P

Skubany, ja na szczescie poki co tylko dwa razy musialem wymieniac. Ostatnim razem płytka po prostu rozleciała się w romie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 05:12, Ichibanboshi-kun napisał:

Skubany, ja na szczescie poki co tylko dwa razy musialem wymieniac. Ostatnim razem płytka po prostu rozleciała się w romie :(

Jak się odczytuje płytki w jakiś frezarko-obrabiarkach to takie są tego skutki ;P Płyta z premierówki BG pękła mi już po pół roku, po wymianie czytnika kupiona w tym samym czasie edycja BG + OzWM żyje sobie do dzisiaj zaś BG 2 w ogóle nie musiałem wymieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje plyty BG2 sa w calkiem niezlym stanie od premiery, tak samo Tron Bhaala, ale i tak zgralem sobie obrazy na dysk, zeby sie nie niszczyly:)

Pirz - sprobuj odczytac plyte czyms pokroju ISO buster, ale jezeli plyta jest w naprawde ciezkim stanie, czytaj pod swiatlo widac zdarte kropki, to juz nic nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostatnio z kolegom zagrać sobie w Baldura przez internet. Jednak kiedy w grze wieloosobowej wybieram TCP/IP i tam Nowa gra, Baldur nie odpowiada. Czarny ekran, po zminimalizowaniu "Brak odpowiedzi". Nie mam pojęcia z czego to wynika. Wie ktoś w czym tkwi problem? Dodam, że w obu częściach gry występuje to samo.
Mój komputer: Intel Core2 Quad CPU Q8200 2.33GHz, 4 GB Ram, GeForce GTS 250. Windows 7 Ultimate x64, Saga Baldur''s Gate Extra Klasyka Gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po prawie dwóch latach ukończyłem BG1 i gra wydała mi się taka sobie ( za dużo walki, za mało gadania i fabuły). Od razu powiem, że wzorem gier RPG jest taki torment gdzie uważam walki jest w sam raz jak na grę w AD&D, po prostu ten system wyjątkowo mi nie leży (szczególnie system czarów, którego działanie rozumiem ale jest skopany w samych założeniach, a moją ulubioną klasą jest granie postaciami czarującymi). Czy dwójka jest lepsza fabularnie, bo dobra fabuła pozwala przeboleć te elementy walk, a najlepiej jeśli walki są jakoś uzasadnione fabularnie.
Tak więc czy opłaca mi się zagrać w BG2, czy może będę raczej zgrzytał zębami na myśl o kolejnej potyczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będziesz zgrzytał, bo walki w BG2 jest BARDZO dużo. nie jest to poziom h''n''s jak w Icewind Dale, ale i tak rozwałka to istotny element rozgrywki.
na drugiego Planescape''a niestety nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 16:44, Nufiko napisał:

Właśnie po prawie dwóch latach ukończyłem BG1 i gra wydała mi się taka sobie ( za dużo
walki, za mało gadania i fabuły). Od razu powiem, że wzorem gier RPG jest taki torment
gdzie uważam walki jest w sam raz jak na grę w AD&D, po prostu ten system wyjątkowo mi
nie leży (szczególnie system czarów, którego działanie rozumiem ale jest skopany w samych
założeniach, a moją ulubioną klasą jest granie postaciami czarującymi). Czy dwójka jest
lepsza fabularnie, bo dobra fabuła pozwala przeboleć te elementy walk, a najlepiej jeśli
walki są jakoś uzasadnione fabularnie.
Tak więc czy opłaca mi się zagrać w BG2, czy może będę raczej zgrzytał zębami na myśl
o kolejnej potyczce?

Ale warto doinstalować mody, zwłaszcza, jesli znasz angielski. Baldur''s Gate Trilogy (konwertuje jedynkę na silnik dwójki), BG! NPC Project (dodaje dialogi WSZYSTKIM postaciom przyłączanym dialogi), Yoshimo, Imoen, Mazzy, Viconia Relationship (ścieżki przyjaźni z wymienionymi bohaterami), Banter Pack, IEP Banter Pack (dialogi między bohaterami), XAN NPC (znany z jedynki elf z depresją pojawia się w dwójce)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 16:44, Nufiko napisał:

...

Myślę że stosunek walk do rozmów jest bardzo podobny w obu częściach. Główne założenia się nie zmieniły. Dwójka jednak zdecydowanie góruje nad jedynką hm.. rozmachem, polotem i finezją dosłownie w każdym elemencie.
Jedynka jak dla mnie jest taką trochę dużą pustką. Chodzi się, zwiedza w dużej mierze puste lub mało ciekawe lokacje, dołącza ''przyjaciół'' będących jedynie portretami i rękami do trzymania mieczy... W mojej opinii zdecydowanie nie przetrwała próby czasu, i dzisiaj jest bardziej ciekawostką aniżeli dobrą grą. Natomiast dwójka... dopiero co (jakiś tydzień temu) skończyłem ją po raz wtóry i ciągle, nawet po tylu latach nie przestaje mnie zadziwiać. Tutaj jest po prostu wszystko: twierdze (osobne dla różnych klas!), romanse, najciekawszych (po Tormencie) npców spośród wszystkich cRPGów (którzy już nie są jedynie portretami i co chwilę wtrącają swoje 3 grosze), od groma różnorodnych misji pobocznych będących wręcz osobnymi kompletnymi mini przygodami na kilka godzin gry, prawdziwie potężne smoki, lisze itp, lokacje które już nie są po prostu ''czymś'' gdzie umieszczone są potworki i npce, a zaprojektowanymi z dużą fantazją i różnorodnością miejscami godnymi tak barwnych przygód.
Uderzam we wszystkie (lub większość) cRPGów i uważam że ciągle nie powtórzono tego rozmachu i pomysłowości które jest zawarte w BG2. Choć oczywiście Tormenta tu nie znajdziesz, bo to jednak klasyczna gra heroic fantasy, z poszukiwaczami przygód nastawionymi na działanie a nie filozoficzne rozmyślania. Niemniej polecam się skusić, bo drugiej tak hm... epickiej (jak to się zwykło ostatnio po necie pisać) przygody nie oferuje żaden inny erpeg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. może Cię odstraszyć jednak magia która jak pisałeś niezbyt przypadła Ci do gustu, bo w dwójce znacznie wzrosła rola magów.
PS 2. i ja mimo wszystko nie polecam instalowania modów przy pierwszym podejściu, bo gra sama w sobie jest wystarczająco obszerna i rozbudowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako stary tormentowiec powiem Ci - graj w BG2, będziesz się świetnie bawił. Nawet magiem (w jedynce prowadzenie czarodzieja to mordęga, a w dwójce czysta przyjemność, aż czuje się tę potęgę magii ;P ). Ale nie oczekuj cudów po dodatku - w Tronie Bhaala fabuła siada i gra zmienia się w sieczkę z wykorzystaniem wysokopoziomowych postaci.
Porównując 1 i 2 Baldura, to 2 wypada zdecydowanie lepiej. Jak wspominał poprzednik - o wiele lepsza drużyna (jak dotąd to BG2 stoi najbliżej PT pod tym względem), niezła fabuła, ciekawe questy, walki o wiele bardziej interesujące niż w jedynce. Do BG1 podchodziłem 5 razy zanim przeszedłem, dwójkę łyknąłem od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Szczególnie posty misioo i Strange101 mnie przekonały że jednak warto w to zagrać, w zasadzie to byłem już do tego pozytywnie nastawiony, ale zastanawiałem się czy rzucanie się na 2 jak dopiero ukończyłem po trudach 1 to nie będzie za dużo tego samego, w związku z czym znów by trzeba było roku na ukończenie gry.
Mam tylko jeszcze takie pytanie, mam na razie laptopa z GF8600 i jedynka sie strasznie cięła na nim pomimo iż zaaplikowałem NVfix, niestety na win7 nie da się wyłączyć przyspieszenia DXDraw, wiec czy w dwójce też muszę się liczyć z tak dużymi spadkami ilości fpsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 18:46, Nufiko napisał:

zastanawiałem
się czy rzucanie się na 2 jak dopiero ukończyłem po trudach 1 to nie będzie za dużo tego
samego, w związku z czym znów by trzeba było roku na ukończenie gry.
Mam tylko jeszcze takie pytanie, mam na razie laptopa z GF8600 i jedynka sie strasznie
cięła na nim pomimo iż zaaplikowałem NVfix, niestety na win7 nie da się wyłączyć przyspieszenia
DXDraw, wiec czy w dwójce też muszę się liczyć z tak dużymi spadkami ilości fpsów?

W BG2 warto zagrać ze 100 i żadnego powodu.
Czy jest lepsze od BG1 - zdania są podzielone. BG1 jest na pewno bliższe rozgrywce w papierowe D&D, BG2 to juz niemal gra przygodowa, podobnie jak Torment, ale - niestety - fabuła jest mało spójna, bywa nużąca, a walk jest 100x więcej niż w BG1, na dodatek ciasny, mały świat. Może być różnie z odbiorem, a zdecydowanym pozytywem BG2 są romanse, które - w wielu wypadkach - bywają jedynym powodem dotrwania do końca. Tron Bhaala to w zasadzie jedna wielka pomyłka, choć na plus należy zaliczyć powrót klimatu z BG1. W każdym razie za 1.szym podejściem unikaj jak ognia modów, bo szybko się sparzysz. Modyfikacje do BG 2 dawno temu rozmieniły sie na drobne, jest tego za duzo, mało jest naprawdę udanych i klimatycznych, a bywają wśród nich prawdziwe koszmarki (np. "wielkie" TDD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:19, Aurelinus napisał:

a walk jest 100x więcej niż w BG1


To samo powiedziałbym o dialogach i questach ;P Po prostu BG2, mimo tego, że ma mniejszy świat, to jest on o wiele bardziej zapełniony. Moim zdaniem, balans pomiędzy potyczkami a gadaniem w dwójce też jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:38, Strange101 napisał:

> a walk jest 100x więcej niż w BG1

To samo powiedziałbym o dialogach i questach ;P Po prostu BG2, mimo tego, że ma mniejszy
świat, to jest on o wiele bardziej zapełniony. Moim zdaniem, balans pomiędzy potyczkami
a gadaniem w dwójce też jest lepszy.

A dla mnie możliwość nieskrępowanego poszwędania sie stoi na 1.szym miejscu (oczywiście pod warunkiem, że fabuła jest tak czy inaczej). BG1 jest bliższe Morrowindowi, Oblivionovi itp. grom, gdzie główny cel nie jest tak wyraźnie akcentowany, jak w BG2 czy Tormencie. Przegadane gry to też nie jest sposób, Torment jest fajny, ale właśnie nużący z powodu "przegadania". A to wypełnienie małego świata prowadzi do dość niefortunnych pomysłów fabularnych jak np. Podmrok, gdzie na jednej mapie upchano kilka - oryginalnie odległych - miejsc, Athkatla wyglada na duzo mniejszą niż Wrota> Poza tym BG2 zawodzi taką prostą logiką w wielu miejscach, co jest własnie efektem upychania i przegadania. Ale oczywiście nie jest to gra przegadana na maxa, balans jest niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować