Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Grając w/m/z nie mam praktycznie problemów z wrogami (ot, odpowiednie czary, miksturki i każdego moiżna rozwalić). Ale ma jeden zgryz. Nie mam dostępu do kapłańskiego czaru"Ochrona przed negatywną energią" (wiadomo, gra solo) i wampiry doprowadzają mnie do szału z tym ich wysysaniem poziomów.
Czy da się jakoś przed tym ochronić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionego przez Noirr''a amuletu (który sam z siebie jest chyba najlepszym wyborem w grze) z wampirami można też sobie poradzić niewidzialnością - jeśli masz Kostur Magów to po każdym rzuconym zaklęciu (wampiry są szczególnie podatne na zaklęcia śmierci btw) wybieraj go jako broń i żaden krwiopijca Cię nawet nie dotknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jesli ma się 7 poziom czarów (a grając solo to dość prawdopodobne już w stosunkowo wczesnych etapach gry), to miecze mordenkeinena na speedzie nieźle tankują i do tego mocno biją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 15:48, Abi_Dalzim napisał:

A gdzie takowy zdobyć?


Zaplacic te 15 tysi Galeanowi lub Bodhi, wtedy w zaleznosci dla kogo pracujesz bedzie to bodaj druga misja od Arana albo przy ciele Wampirzycy. Jezeli chcesz szybko go zdobyc to placisz zlodziejom, robisz dwie misje i mozesz wrocic do poprzednich zajec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 15:02, Karharot napisał:

Oprócz wymienionego przez Noirr''a amuletu (który sam z siebie jest chyba najlepszym
wyborem w grze) z wampirami można też sobie poradzić niewidzialnością - jeśli masz Kostur
Magów to po każdym rzuconym zaklęciu (wampiry są szczególnie podatne na zaklęcia śmierci
btw) wybieraj go jako broń i żaden krwiopijca Cię nawet nie dotknie ;)


W taki sposób to można praktycznie każdego (z nielicznymi wyjątkami) przeciwnika ubić, ale powiedzmy sobie szczerze, że frajdy z tego nie ma żadnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
powiedzcie proszę jak to jest z eksportem postaci z BG1 do BG2. Eksport postaci przy walce z Sarevokiem, potem import przy tworzeniu postaci w BG2 i postać ma niższy level i brak ekwipunku. Czy tak być powinno?
Pozdrwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 22:00, walgierz napisał:

Cześć,
powiedzcie proszę jak to jest z eksportem postaci z BG1 do BG2. Eksport postaci przy
walce z Sarevokiem, potem import przy tworzeniu postaci w BG2 i postać ma niższy level
i brak ekwipunku. Czy tak być powinno?
Pozdrwiam.


Ekwipunek tracisz (choć da się temu zaradzić :D), ale expa nie powinieneś tracić, chyba że miałeś jakiś usuwacz level capa do jedynki. Chyba postać po dodatku powinna mieć 161k xp. Możliwe, że BG2 zabierze xp, jeśli miałeś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli się nie kombinuje to 2 przedmioty które znajdziesz w lochach Irenicusa zostaną wygenerowane a podstawie tego co miałeś ekwipunku, resztę tracisz fabularnie choć w sumie nie wiem po co bo artefakty potężniejsze niż cokolwiek co można było znaleźć w jedynce walają się w Athkatli praktycznie po ulicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 14:01, SpecShadow napisał:

Ke? Ja myślałem że projekt BG2 na silniku DA został zarzucony ew. robią go równie długo
jak Black Mesę.
Coś mnie ominęło?

Yyy? Mnie na pewno ominęło, bo pierwszy raz widzę coś takiego na oczy. Co to jest i skąd to wytrzasnąłeś? :) I co to jest DA, bo nie kojarzę skrótu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 22:12, Mumin napisał:

Yyy? Mnie na pewno ominęło, bo pierwszy raz widzę coś takiego na oczy. Co to jest i skąd
to wytrzasnąłeś? :) I co to jest DA, bo nie kojarzę skrótu? :D


Dragon Age.

Ogólnie też się nie spodziewałem, że dalej robią Baldura na silniku DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 22:15, Piotrbov napisał:

Ogólnie też się nie spodziewałem, że dalej robią Baldura na silniku DA.


To jest jakiś fanowski mod (tudzież coś w tym rodzaju) czy jakaś duża produkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 13:22, Mumin napisał:

To jest jakiś fanowski mod (tudzież coś w tym rodzaju) czy jakaś duża produkcja?


Jeśli dobrze pamiętam, to jest robione przez fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 14:01, SpecShadow napisał:

Ke? Ja myślałem że projekt BG2 na silniku DA został zarzucony ew. robią go równie długo
jak Black Mesę.
Coś mnie ominęło?

Ogarnij, że to jakieś tam nic nie znaczące screeny... niestety SAGA Baldur''s Gate została raczej zakończona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, acz nie sądzę by starczyło im zapału by to skończyć. Najpewniej po Athkatli będą mieli dosyć - 90% projektów tak się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować