Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2012 o 14:27, Fimbulvinter napisał:

Dlatego napisałem "dziwna". Chodzi mi o to, że jest dla mnie "dziwna" czyli w ogóle nie
czuje grania kapłanem

To witaj w klubie ;) Też nigdy kapłani/druidzi mnie nie pociągali...

Hmm... wczoraj przeinstalowałem sobie sagę baldura i dodałem poniższe mody (w takiej kolejności):
1) BG2 FixPack v9
2) BGT v1.12
3) The Lure of the Sirine''s Call v10
4) BG1 Unfinished Business v12
5) Banter Pack v12
6) BG2 Unfinished Business v15
7) BGT TweakPack v9
8) Ease of Use
9) ItemUpgrade
10) Xan v9
11) Level 1 npcs
12) Tactics
13) Ascension 1.4
Jak myślicie, co można by tu wrzucic jeszcze (by przy okazji gra nie zaczęła się wykrzaczać :P), głównie mowa o modach z polskim tłumaczeniem, tyczących się NPC/dodatkowych questów i dialogów/rozwijających małe wątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2012 o 15:38, Tuldor1 napisał:

Jak myślicie, co można by tu wrzucic jeszcze (by przy okazji gra nie zaczęła się wykrzaczać
:P), głównie mowa o modach z polskim tłumaczeniem, tyczących się NPC/dodatkowych questów
i dialogów/rozwijających małe wątki

Niestety, te najfajniejsze mody są po angielsku. Wspomniany Kivan, NPC IEP Banters, Yoshimo / Mazzy / Viconia / Imoen / Valygar Friendship (Yoshi i Val po polsku). Po polsku są też Enveyvornah Pieśń Władającej, Innershade, Tales of Deep Gardens i Song of Elistraee - te mody są nawet polskich autorów! Skoro masz BGT, warto jeszcze BP Worldmap. A zależy ci na utrudniaczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 22:06, Asthariel napisał:

Po polsku są też Enveyvornah Pieśń Władającej, Innershade, Tales of Deep Gardens i Song of Elistraee

Mógłbyś w skrócie rzec które z tych co zmieniają/dodają? I czy wszystkie polecasz (nie mówiąc o kompatybilności z resztą - jak mówię wolę zadowolić się mniejszą ilością modów niźli nawalić do oporu i nie móc grać przez bugi/bluescreeny ^^)

Dnia 02.01.2012 o 22:06, Asthariel napisał:

Skoro masz BGT, warto jeszcze BP Worldmap.

Worldmap? Raczej nie będzie mi on potrzebny, jak widać na spisie żadnych TDD i innych dodatków z lokacjami nie instalowałem, a wtedy starcza oryginalna mapa BGT (zbędna jest taka jaka rozciąga się na obszarze Chult-Haluara, Ziemie Hordy-Dolina Lodowego Wichru: http://durlag.cob-bg.pl/index.php?q=gallery&g2_itemId=6105 :) )

Dnia 02.01.2012 o 22:06, Asthariel napisał:

A zależy ci na utrudniaczach?

Gdyby nie zależało nie dodawałbym Tacticsa i Ascensiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 22:36, Tuldor1 napisał:

Mógłbyś w skrócie rzec które z tych co zmieniają/dodają? I czy wszystkie polecasz (nie
mówiąc o kompatybilności z resztą - jak mówię wolę zadowolić się mniejszą ilością modów
niźli nawalić do oporu i nie móc grać przez bugi/bluescreeny ^^)


Dodają nowe questy i to cholernie klimatyczne. Nie musisz się martwić o kompatybilność. Z jednym zastrzeżeniem - z Pieśnią Władającej nie działają przyspieszacze snów.

Dnia 02.01.2012 o 22:36, Tuldor1 napisał:

> A zależy ci na utrudniaczach?
Gdyby nie zależało nie dodawałbym Tacticsa i Ascensiona :D


Trzaśnij jeszcze Big World Project zamiast Tacticsa. Ma wbudowanego Ascensiona i też daje wyzwania. Dodaj do tego Oversight, bo ulepsza Sendai, czego Ascension nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 22:36, Tuldor1 napisał:



Kivan - wiadomo, łucznik do ekipy.
NPC IEP Banters - sporo nowych rozmów między drużynnikami.
Frienships - po kilka/naścien owych dialogów z wyżej wspomnianymi postaciami, bardzo polecam, można się lepiej wczuć w postać.
Pieśń Władajacej - długi (ciągnący się przez całe BG2 + TB) i bardzo trudny quest.
Innershade, Tales of Deep Gardens, Elistraee - nowe wątki questowe

Utrudniacze - Big Picture, zawiera w sobie Tactics i Ascension, lepiej zainstalować tę wersję
SCS i SCS II - dodatkowe utrudnienia do obu części gry, działa z BGT, bardzo polecam.

Nie powinno być problemów z kompatybilnością, choć utrudniacze lepiej instalować pod koniec. Generalnie odinstaluj Asc i Tactics i instaluj Big Picture, a potem SCSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2012 o 22:40, NeroNarmeril napisał:


Trzaśnij jeszcze Big World Project zamiast Tacticsa. Ma wbudowanego Ascensiona i też
daje wyzwania. Dodaj do tego Oversight, bo ulepsza Sendai, czego Ascension nie robi.

Big Picture ;-P BWP to cały poradnik instalacji modów na 200 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciągle mi się Big Picture z BWP myli...

SCS nie radzę, bo potrafią mocno zmulić grę przy walkach z magami... Dla mnie z utrudniaczy zestaw BP+Ascension+Oversight jest wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 22:40, NeroNarmeril napisał:

Dodają nowe questy i to cholernie klimatyczne. Nie musisz się martwić o kompatybilność.
Z jednym zastrzeżeniem - z Pieśnią Władającej nie działają przyspieszacze snów.

Tego elementu chyba nie instalowałem więc problemu być nie powinno :D

Dnia 02.01.2012 o 22:40, NeroNarmeril napisał:

Trzaśnij jeszcze Big World Project zamiast Tacticsa. Ma wbudowanego Ascensiona i też
daje wyzwania. Dodaj do tego Oversight, bo ulepsza Sendai, czego Ascension nie robi.


Ok, zatem do listy:
-Enveyvornah Pieśń Władającej
-Innershade
-Tales of Deep Gardens
-Song of Elistraee,
- Potem Big Picture zamiast Ascensiona i Tacticsa (z ciekawości, w czym jest lepszy od tych dwóch razem wziętych :) ? )
- i na koniec Oversight jako uzupełnienie
?
Oby tylko komponenty im się nie powtarzały i nie nadpisywały swoich utrudnień po kolei :D Dzięki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do modujacych. Gdy gra jest juz w zaawansowanym stadium (duzo przedmiotow w ekwipunku itp.), to zaczyna lapac cosekundowe krociutkie zwiechy. Gdzies czytalem, ze jest to wina powiekszonych pojemnikow typu torby przechowywania. Czy ktos ma podobny problem i jest w stanie to potwierdzic? I czy jest jakies dorazne rozwiazanie, czy trzeba ominac ten komponent podczas instalacji? Problem wystepowal u mnie za kazdym razem gdy robilem w miare pelna instalacje BiGWP, ale za kazdym razem instalowalem nieskonczone lub bardzo duze pojemniki. Folder Override mam zbiffowany, wiec to raczej nie to sprawia problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również czasem problem sprawiały owe ''torby przechowywania'' w jakich mieściło się królestwo ^^ Najlepiej pominąć ten komponent, a jeśli już masz go w grze i posiadasz taką torbę to.. wywal z niej nadmiar śmieci i ulokuj gdzie indziej/sprzedaj - problem z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem rozdział VI gry i mam pytania, trochę:
-dużo zadań do zrobienia zostało?
-ile orientacyjnie zostało do końca gry? Godzin? Procent? Bo tak na pierwszy rzut oka patrząc, to po muszę tylko zebrać sojuszników i znaleźć miasto elfów (i dokopać przy tym siostrze Irca).
-jaki powinienem mieć poziom na początku ostatniego rozdziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 22:36, SpecShadow napisał:

...


To zalezy od tego ile zdolales wykonac w rozdzialach 2 i 3. Teraz jest czas i mozliwosc wykonywania zadan, ktore sie ominelo wczesniej. Jak powykonywales co sie dalo, to juz bardzo duzo nie zostalo jezeli chodzi o podstawke. Cholera wie ile godzin to zajmnie, napewno kilka, moze kilkanascie. Maksymalne poziomy podstawki wachaja sie w okolicach 17-21 w zaleznosci od klasy. Nie pamietam juz jak to dokladnie wygladalo, ale obstawiam ze na poziomach okolo 17 powinienes sobie dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 22:36, SpecShadow napisał:

Rozpocząłem rozdział VI gry i mam pytania, trochę:
-dużo zadań do zrobienia zostało?
-ile orientacyjnie zostało do końca gry? Godzin? Procent? Bo tak na pierwszy rzut oka
patrząc, to po muszę tylko zebrać sojuszników i znaleźć miasto elfów (i dokopać przy
tym siostrze Irca).
-jaki powinienem mieć poziom na początku ostatniego rozdziału?

Rozprawienie się z Bodhi i dwie lokacje, z czego jedna raczej krótka. Powinieneś mieć pod koniec ponad 2 mln EXP na osobę, jeśli drużyna jest pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 22:36, SpecShadow napisał:

Rozpocząłem rozdział VI gry i mam pytania, trochę:
-dużo zadań do zrobienia zostało?

Praktycznie żadne nowe nie dochodzą ponad to co już robiłeś po spotkaniu z Gaelanem w slamsach... jedynym co może pojawić się nowego (poza ''znajdź sojuszników i zabij bodhi'') to questy w twierdzach (jeśli nie zrobiłeś wszystkich przed wypłynieciem), oraz odmienienie ukochanej z postaci wampira (po uśmierceniu bodhi, o ile miałeś rozwinięty romans). Na tym etapie polecam przejście twierdzy strażnika :)

Dnia 03.01.2012 o 22:36, SpecShadow napisał:

-ile orientacyjnie zostało do końca gry?

Do końca Cieni Amn? Na oko 15% - Bodhi, Suldanessalar, Piekło. O ile zadania poboczne zrobiłeś przed zaokrętowaniem oczywiscie :) Bo one stanowią hmm, powiedzmy 30% :P

Dnia 03.01.2012 o 22:36, SpecShadow napisał:

-jaki powinienem mieć poziom na początku ostatniego rozdziału?

Po wyjściu z podmroku na 100% powinieneś mieć już max doświadczenia jaki jest możliwy do zdobycia w cieniach amn (nawet majac drużynę 6 osobową). Który to będzie poziom zależy od klas jakie masz ;), a na koniec? Jeszcze nieco doświadczenia zdobędziesz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki modowi Item_upgrade można wykonać "szpon wody", niestety sejmitar jest mocno przekokszony i niezbalansowany (zadaje 2 pkt. obrażeń od trucizny co sekundę przez 180 sekund.) najpewniej z powodu błędu twórcy jaki dodał o jedno 0 za dużo :P Czy istnieje jakaś łatka poprawiajaca to cholerstwo :) ? Czy po prostu lepiej obejść się bez rzeczonej broni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:24, Tuldor1 napisał:

Dzięki modowi Item_upgrade można wykonać "szpon wody", niestety sejmitar jest mocno przekokszony i niezbalansowany (zadaje 2 pkt. obrażeń od trucizny co sekundę przez 180 sekund.) najpewniej z powodu błędu twórcy jaki dodał o jedno 0 za dużo :P Czy istnieje jakaś łatka poprawiajaca to cholerstwo :) ? Czy po prostu lepiej obejść się bez rzeczonej broni :)

Jeśli uda Ci się gdzieś w necie znaleźć Infinity Engine Editor Pro to możesz go użyć do wyedytowania parametrów przedmiotów i naprawienia tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 17:42, Karharot napisał:

Jeśli uda Ci się gdzieś w necie znaleźć Infinity Engine Editor Pro to możesz go użyć
do wyedytowania parametrów przedmiotów i naprawienia tego błędu.

Niezbyt się to udaje, bo wszystkie linki odnoszą się do miejsc wyczyszczonych od czasu uploadu :) Ponadto nigdy nie gmerałem w bebechach gry :)

Pytanie (chyba) ostatnie: Czy wie ktoś gdzie można znaleźć cracka pozwalającego odpalać BGT bez wkładania płyty z TB? Przy pełnej instalacji i tak wszystko mi idzie z dysku i nieco irytuje ta upierdliwość gry :P Pliki które znajduję w googlach były wrzucane w np 2008 i nie jestem pewny czy nie zwaliłyby czegoś z ''megainstalacją'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 10:58, Tuldor1 napisał:

...


Obstawiam, ze jest cos takiego, ale proponuje prostsze rozwiazanie. Zgraj obraz plyty na dysk i miej odpalony w daemonie, ciesz sie bezproblemowym graniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować