Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2005 o 19:04, Alan-Issac napisał:

mam pytanie czy jak przenosicie postać z BG:OZWM do BG2 to też wam ta złota zbroja z wieży niby pojawia się w ekwipunku
ale nie ma do niej opisu???

Mnie się *w ogóle* nie pojawia. I chyba tak powinno być. Na początku BG2 powinieneś znaleźć tylko złote pantalony (oczywiście mówię o przedmiotach z pierwszej części, pomijam ten sztylet +1 za obrazem, itd. ;-) ) - o ile Twoja postać miała je w momencie ukończenia "jedynki".

Dnia 11.11.2005 o 19:04, Alan-Issac napisał:

słysałem że ma powstać 3 część BG ale jakoś nie wiem jak miłaby wyglądać fabuła
w niej... no chyba że bohaterem byłby nasz syn....

Z tego co wiem, to chodzą po Sieci raczej pogłoski niż potwierdzone informacje (ale nie jestem bardzo na bieżąco, więc wybaczcie jeśli się mylę) na temat BG3. Z tego jednak co słyszałem wynika, że BG3 będzie robione na silniku 3D i będzie bardziej przypominać Neverwinter Nights niż poprzednie dwa Baldurki. Poza tym ma być prequelem - czyli fabuła będzie się rozgrywać *przed* wydarzeniami z "jedynki".
Nie wiem natomiast nic na temat tego kim miałby być główny bohater. Było trochę spekulacji, ale to tylko zgadywanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli przenosze później postać z 1 do 2 tzn. w mulitiplayerze to dostaje normalnie te przedmioty które postać miała w momencie ukończenia jedynki a ta jedna zbroja nie ma opisu...Kolejne pytanie: czy jest jakiś sposób na to by przywrócić mieczowi Sarevoka moc??Chodzi mi o ten miecz którego niby pilnuje dżin.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 09:15, Hoplita napisał:

Jak rozwiązać tę zagadkę morderstw w dzielnicy mostów? Doszedłem do tego, że przy mordercy wyczuto taninę

{spoiler]


jak rozumiem rozmawiales juz z roza i kupcem i znow z roza? tedy, pogadaj jeszcz z zebrakiem, takim co to ma imie i co wspominal o nim straznik przy bramie. nie wahaj sie placic, podlizywac i w ogole. dac ci ciekawa wskazowke. uzbrojony w takie dowody, mozesz pogadac ze straznikiem lub od razu wybrac sie do podejrzanego.

[wiekszy spoiler]
ta ciekawa historia, ma swoj dalszy ciag w targowie (trademeet) oraz na wzgorzach umar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze polowa ludzi nie czyta wszystkich dialogow (albo tylko czyta odp) a pozniej liczy ze bedzie ladne streszczenie w dzienniku :/

Czytajcie wszystko co tam jest napisane a nie bedziecie miec klopotow z zadnym questem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 08:13, Alan-Issac napisał:

Kolejne pytanie: czy jest jakiś sposób na to by przywrócić
mieczowi Sarevoka moc??Chodzi mi o ten miecz którego niby pilnuje dżin.....


Niestety nie można w żaden sposób przywrócić mocy temu mieczowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba ułożyć te przedmioty ze skrzyni (czaszkę, jakieś tam amulety, buty itp.) w tych 11 statuetkach obok w tym labiryncie do którego posłała mnie Bodhi po spodkaniu z Irenecusem (czy jak mu tam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 18:53, Hoplita napisał:

Jak trzeba ułożyć te przedmioty ze skrzyni (czaszkę, jakieś tam amulety, buty itp.) w tych 11 statuetkach obok w tym labiryncie
do którego posłała mnie Bodhi po spodkaniu z Irenecusem (czy jak mu tam)?


Oto rozwiązanie, choć radzę samemu spróbować :) :

SPOILER

Zaczynając od statuy pierwszej z lewej strony od drzwi (zagadka zaczyna się od słów: "Nadchodzę w nocy" - At night I come), stąpamy w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, czyli kończąc na figurze pierwszej z prawej strony wejścia (zagadka zaczyna się od słów: "Spróbuj mnie pokonać" - Try to defeat me), wkładamy im w ręce znalezione przedmioty. Kolejno będą to: medalion gwiazdy (Star Medallion), złota obręcz (Golden Circlet), zdarte buty (Worn Out Boots), słój z wodą (Jar of Water), zegar słoneczny (Sundial), medalion słońca (Sun Medallion), medalion miecza (Sword Medallion), zakneblowany Mężczyzna (Gagged Man), lustro (Mirror), klepsydra (Hourglass) i na koniec szczerząca zęby czaszka (Grinning Skull). Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, w tym momencie powinniśmy otrzymać 20 000 punktów doświadczenia, a w skrzyni jako nagroda powinny pojawić się dwa nowe przedmioty - Dusty Rose Ioun Stone (klasa pancerza +1) i Saphire Stone.

END OF SPOILER :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Złotych Pantalonów w trybie single (nazwijmy go normalnym ;) ) pojawia się także artefakt ''Szpon Kazgarotha (przepraszam, ale nazwy dokładnie nie pamiętam).... w każdym bądź razie moja postać miała go w zakończeniu BG1 i miała go na początku BG2 ..... przedmiot przeklęty daje postaci efekt w stylu rozmycia jeśli ktoś kojarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Pazur nie osłabiała czasem kondychy??Albo nie zużywał HP żeby był ten efekt bo coś mi się kojarzy... Swoją drogą to nie rozumiem czemu z tych wszystkich cennych magicznych przedmiotów które mamy na koniec BG1 dżin pilnuje właśnie tego miecza, który tak naprawde szybko wychodzi z użycia...Heh jedno mnie w tej grze rozwala jest się teoretycznie niewidzialnym a przeciwnik i tak zaczyna do ciebie coś gadać <LOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos chce importowac postac do bg2 lacznie z itemami wszystkimi: bierzemy nowa gra, importuj, nazywamy itd... az bierzemy ok... wczytuje sie gra, i przez jakies 1-2 sek przed pojawieniem sie irka jest czarny ekran.... musimy wtedy nacisnac spacje, a pozniej H - pojawi nam sie interfejs... wchodzimy do ekwipunku, wyrzucamy WSZYSTKIE rzeczy na ziemie, pozniej wracamy i wylaczamy spacje... po scence z Irkiem podnosimy wszystkie itemki z ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gram praworządną dobra drużyną, to czy Edwin przyłączy się do mnie? A jak się przyłączy, to czy jak osiągnę reputację "heroiczny" to mnie oleje i odejdzie? Jak temu ewentualnie zapobiec? (chciałbym mieć Edwina w drużynie, bo cholernie dobry mag z niego ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w śnie gdzie imoen nakazuje mi bym przy niej walczył z bhalem problem jest taki że ten za chiny ludowe nie chce przejść przez tę bramę gra sie wczytuje do komnat imoenco mam zrobić próbowałem już na wszystkie sposoby zabić najpierw bhalla, potem nic mu nie robić, osłabić go, gadać z nim na wszystkie sposoby, nic to nie daje zatrzymuje sie przed tą bramą i niechce wejśc dalej wczytywanie do nowa nic nie dają help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 08:13, Alan-Issac napisał:

Chodzi mi o ten miecz którego niby pilnuje dżin.....


a jeszcze taka ciekawostka: jak sie gra w trybie single, to zamiast miecza chaosu, moga byc inne bronie +2. nie wiem jak to dziala, ale tak wyczytalem w sieci: oto lista, dla zainteresowanych:
SW1H24, Two-Handed Sword of Chaos +2; HAMM03, War Hammer +2: ''Ashideena''; AX1H07, Bala''s Axe; HALB03, Halberd +2: ''Suryris'' Blade''; DAGG04, Dagger +2: Longtooth; STAF07, Staff Spear +2; STAF06, Staff Mace +2; SLNG03, Sling +3; SW1H06, Long Sword +2: ''Varscona''; BLUN11, BLUN10, The Root of the Problem; BLUN09, Kiel''s Morningstar

ponadto: sajuken,kurcze, nie wiem co sie dzieje. u mnie bylo tak. najpierw demon mi zezarl punkt madrosci, potem pogadalem z imoen, ona powiedziala idz do bhaala, poszedlem do niego i powiedzialem mu cos takiego, ze on sie zrobil czerwony i zaczal mnie gonic. rownym tempem ucieklem mu na schody, a gdy on blisko, to hyc do biblioteki. a on za mna. tam, na oczach imoen, obrzucilem go meteorami melfa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:28, Abi Dalzim napisał:

Jeżeli gram praworządną dobra drużyną, to czy Edwin przyłączy się do mnie? A jak się przyłączy, to czy jak osiągnę reputację "heroiczny" to mnie oleje i odejdzie? Jak temu ewentualnie zapobiec? (chciałbym mieć Edwina w drużynie, bo cholernie dobry mag z niego ).

Edwin przyłączy się jeśli będziesz miał reputacje poniżej 18. Jak już będziesz miał go w drużynie i reputacja jeszcze Ci wzrośnie, to Edwin odejdzie z drużyny. Żeby temu zapobiec wystarczy utrzymać reputacje w okolicach 14-16. Żeby ją zmniejszyć wystarczy zabić jakiegoś żebraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra sie wkurzylem powinienem chyba oddac te gre do sklepu z powodu nie moznosci skonczenia gry:( jesli jest tu ktos z cdprojekt to niech odpowie czy ta gra moze trafic do sklepu spoworotem bo skoro wymyslono taki bezsens to teraz wy a nie ja za to placcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować