Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2012 o 17:31, Essau napisał:

Ta gra została tak stworzona,że nie ma słabych NPC. Poza tym nie mówiłem, jaka postać
jest najmocniejsza w danej kategorii. Uwierz mi,że jest równie wielu zwolenników Anomena.
Wszystko zależy od podejścia, stylu gry, pomysłu na drużynę.

Anomen jest bardzo dobry, lecz jako kapłan nie równa się Viconi. Zgadza się każdy ma plusy i minusy, co nie zmienia faktu, że najlepiej mi się grało Elficą : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 19:10, Tuldor1 napisał:

Może być przydatna, na dalszym etapie gry gdy ma się drużynę w jakiej 5 osób może czarować
gra się naprawdę ciekawie :P

Jedna z moich ulubionych opcji :) Pięć czarujących postaci daje ogromne pole manewru.

A Nalia wcale nie jest taka znowu słaba. Owszem, ma zmarnowane sporo doświadczenia na poziomy złodzieja, które prawie nic jej nie dają (no, może tyle, że potrafi używać mieczy i łuków), ale jako mag nie jest słabsza od Imoen, a zanim dojdziemy do Przytułku, to Nalia już nabije trochę poziomów. Osobiście nigdy na nią nie narzekałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama takie lamerskie pytanie.
Mianowicie właśnie skończyem część pierwszą BG + OZWM na silniku BG2 przy użyciu moda TuTu i teraz chciałbym kontynuować przygody w części dwa, leczgrami tego nie ułatwia. Po pokananiu Sarevoka owszem wyskakuje zakonczenie gry,kto ja robił itp ale nie przeskakuje do nastepych przygód Dziecięcia Bhaala i zakazdym razem jak wybieram nowa gra ląduje w czesci jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 18:20, Szalony_Max napisał:

Mama takie lamerskie pytanie.
Mianowicie właśnie skończyem część pierwszą BG + OZWM na silniku BG2 przy użyciu moda
TuTu i teraz chciałbym kontynuować przygody w części dwa, leczgrami tego nie ułatwia.
Po pokananiu Sarevoka owszem wyskakuje zakonczenie gry,kto ja robił itp ale nie przeskakuje
do nastepych przygód Dziecięcia Bhaala i zakazdym razem jak wybieram nowa gra ląduje
w czesci jeden.

Boję się, że trzeba odinstalować TuTu.i skopiować save Czemu nie zainstalowałeś BG Trilogy, które nie robi takich problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę zarówno TuTu jak i BG Trilogy łączy obie części i dodaje wyższą rozdziałkę. Jakie są główne różnice między tymi modami i dlaczego mam wrażenie, że lepszy będzie wybór BG trilogy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 01:22, SpecShadow napisał:

Z tego co widzę zarówno TuTu jak i BG Trilogy łączy obie części i dodaje wyższą rozdziałkę. Jakie są główne różnice między tymi modami i dlaczego mam wrażenie, że lepszy będzie wybór BG trilogy?

Bo TuTu przestał być aktualizowany lata wcześniej niż BGT (ten ostatni może zresztą wciąż jest aktualizowany, nie jestem na bieżąco więc nie wiem jak się sprawy mają). Z tego powodu BGT jest bardziej stabilny i wspiera większą ilość modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 01:22, SpecShadow napisał:

Z tego co widzę zarówno TuTu jak i BG Trilogy łączy obie części i dodaje wyższą rozdziałkę.
Jakie są główne różnice między tymi modami i dlaczego mam wrażenie, że lepszy będzie
wybór BG trilogy?

Można wybrać grę i od BG1 i Bg2 i TOB, i po przejściu jedynki od razu wącza się dwójka, i wciąż jest aktualizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc prócz aktualizacji się niczym nie różni od TuTu?

Co z kompatybilnością z innymi modami? Chodzi mi o Easy to Use (jest tam m.in. funkcja znosząca limit noszenia magicznych przedmiotów jak dwa pierścienie obrony +2), Dungeon be Gone (żeby nie przechodzić od nowa lochów Irenicusa) oraz kółko na klucze.

Cholernie kusi kolejna gra ale muszę najpierw naprawić laptopa. Niby Intel i5 C2D, 3GD RAM i GeForce9600 a każda gra tnie :/ wszystko na Infinity engine a nawet wiekowa Ultima Underworld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 11:33, SpecShadow napisał:

Dobra, więc prócz aktualizacji się niczym nie różni od TuTu?

Co z kompatybilnością z innymi modami? Chodzi mi o Easy to Use (jest tam m.in. funkcja
znosząca limit noszenia magicznych przedmiotów jak dwa pierścienie obrony +2), Dungeon
be Gone (żeby nie przechodzić od nowa lochów Irenicusa) oraz kółko na klucze.

Cholernie kusi kolejna gra ale muszę najpierw naprawić laptopa. Niby Intel i5 C2D, 3GD
RAM i GeForce9600 a każda gra tnie :/ wszystko na Infinity engine a nawet wiekowa Ultima
Underworld.


TuTu dokonuje konwersji świata BG1 na silnik BG2. Dzięki temu możesz grać w BG I z wykorzystaniem wszystkich zasad BG II (czary, podklasy, rasy!), wyższa rozdziałka etc. Dungeon be Gone nie działa ponieważ to mod do dwójki. co do Easy of Use to powinien działać, ale chyba przy instalacji BG TuTu może wybrać poszczególne elementy tego moda, wiec nie ma potrzeby go instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 18:20, Szalony_Max napisał:

Mama takie lamerskie pytanie.
Mianowicie właśnie skończyem część pierwszą BG + OZWM na silniku BG2 przy użyciu moda
TuTu i teraz chciałbym kontynuować przygody w części dwa, leczgrami tego nie ułatwia.
Po pokananiu Sarevoka owszem wyskakuje zakonczenie gry,kto ja robił itp ale nie przeskakuje
do nastepych przygód Dziecięcia Bhaala i zakazdym razem jak wybieram nowa gra ląduje
w czesci jeden.


Musisz zainstalować BG 2 jeszcze raz. Najlepiej to robisz tak instalujesz BG 1, BG 2, robisz sobie kopię folderu BG 2 (wczesniej spatchowanego ofc), i po konwersji TuTu masz BG1, BG2, i BGTuTu w każdym folderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 12:14, SpecShadow napisał:

Piszesz o kompatybilności modów z TutTu. Jak to wygląda z BGTrilogy?

Żle to ująłem, Dungeon Be Gone nie działa, ponieważ po konwersji nie pograsz na tej samej instalce w BG 2.

Zasadnicza różnica to:
BGTuTu -> TYLKO Baldur''s Gate 1 na silniku BG2
BGTrilogy -> CAŁA SAGA na silniku BG 2

a Easy of Use jest cześcią BG2 Tweakpack (paczki którą instalujesz praktycznie na samym końcu) i jest kompatybilna z obydwoma konwersjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zainstalować Dodatki z edycji kolekcjonerskiej do Baldur''s Gate 2? Posiadam W wydaniu Saga Baldur''s gate i na płycie są te dodatki, ale gdy klikam na setup to nic się nie dzieje, jak to zainstalować? Windows 7 64 bitowy jeśli chodzi o system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 16:01, Isildur napisał:

Da się zainstalować Dodatki z edycji kolekcjonerskiej do Baldur''s Gate 2? Posiadam W
wydaniu Saga Baldur''s gate i na płycie są te dodatki, ale gdy klikam na setup to nic
się nie dzieje, jak to zainstalować? Windows 7 64 bitowy jeśli chodzi o system :)


To jedynie jest dwójka handlarzy, Deidre i Joluv. Deidre znajduje się na Targu Przygód, Joluv w gospodzie Pod Miedzianym Diademem(wygląda jak zwykły wieśniak). Jeśli się nie mylę instalując ToB i patch do niego (26498), automatycznie powinieneś ich mieć. Daj znać jak sprawdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 12:14, SpecShadow napisał:

Piszesz o kompatybilności modów z TutTu. Jak to wygląda z BGTrilogy?

Z BGT działą wszystko. Tyle w trmacie wyższości nad TuTu, zapomniałem wcześniej napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 16:34, Asthariel napisał:

> Piszesz o kompatybilności modów z TutTu. Jak to wygląda z BGTrilogy?
Z BGT działą wszystko. Tyle w trmacie wyższości nad TuTu, zapomniałem wcześniej napisać.


Inna kwestia to "jak to działa", no i kolejna że większość z tego wszystko jest niewarta uwagi (zbugowana, zbyt potężne przedmioty etc). Nie zapominając o najważniejszym że przy BGT jako że łączy wszystkie części, full modów większe prawdopodobieństwo że instalka się wyłoży na plecy.
Ale to wszystko kwestia preferencji. Osobiście wolę mieć modowaną 1-kę i 2-kę osobno.

Kolejna ważna sprawa jeśli jesteś zainteresowany grą z modem Tajemnice Wybrzeża Mieczy (który jest naprawdę dobry, tworzony przez naszych rodaków), to niestety nie użyjesz TuTu ani BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem BGT, niestety polskie litery nie działają dobrze. Zamiast nich mam krzaczki. Bardzo boli czytanie tekstu z czymś takim :/

Jeszcze muszę sprawdzić nvidia fix coby pozbyć się błędów graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie lamerskie pytanie, mimo ze gralem w BG2 setki razy :). Otoz myslalem o tym, by przejsc gre samymi magami. Czy jest to w ogole mozliwe? Bo o ile pamietam, mozna sie bylo natknac na pare przeciwnikow niewrazliwych na czary. Nie wiem czy np. Irenicus w postaci Zabojcy nie byl przypadkiem niewrazliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, udało się.
Żeby pozbyć się krzaków, które pojawiają się zamiast polskich liter, trzeba w katalogu z modem znaleźć plik kpzbg1.exe, wrzucić go do katalogu z grą i wybrać konwertowanie. Po tym wreszcie mam polskie litery.

Będę miał zajęcie zanim przyjdzie paka z NVN2 ZK i nim się ściągnie nowy patch do BF3 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 11:46, SpecShadow napisał:

Po tym wreszcie mam polskie litery.


A nie masz problemów z polskimi znakami w niektórych wpisach w dzienniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować