Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

ja mam pytanie. Kiedys (ale cholera tylko raz) udalo mi się złożyć miecz vorpall (taki 2h z instant killem o ile dobrze pamietam bo to bylo gdzies zaraz po premierze gry :P )czy ktos mi moze powiedziec skad ja wtedy wzialem ten miecz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 21:12, RadeXMaster napisał:

ja mam pytanie. Kiedys (ale cholera tylko raz) udalo mi się złożyć miecz vorpall (taki
2h z instant killem o ile dobrze pamietam bo to bylo gdzies zaraz po premierze gry :P
)czy ktos mi moze powiedziec skad ja wtedy wzialem ten miecz??


Srebrny Miecz? Ostrze dostajesz od marynarza Saemona Harvana chyba po przybyciu do Przytułka po Imoen.
Nie wiem jak z rękojeścią, sam nie złożyłem miecza. Jeden poradnik mówi o Githyankach spotykanych po powrocie do Amnu, drugie o niejakim Kruin w Athkatla a to raczej dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 21:12, RadeXMaster napisał:

ja mam pytanie. Kiedys (ale cholera tylko raz) udalo mi się złożyć miecz vorpall (taki 2h z instant killem o ile dobrze pamietam bo to bylo gdzies zaraz po premierze gry :P )czy ktos mi moze powiedziec skad ja wtedy wzialem ten miecz??

Tak jak SpecShadow mówi ostrze dostajesz od zdradzieckiego kapitana (podczas opuszczania Przytułku musisz wybrać podróż morską a nie portal do Podmroku) zaś rękojeść możesz zabrać z ciała dzikiego maga Githyanki który zaatakuje Cię po powrocie do Athkatli aby odzyskać ostrze, po zdobyciu obydwu elementów musisz je zanieść do krasnoluda Cromwella w jego kuźni w dokach i zapłacić mu trochę kasy a złoży je on dla Ciebie w Srebrny Miecz.
Sam Srebrny Miecz ma przy każdym trafieniu 25% szansę na natychmiastowe zabicie celu (efekt może być odparty udanym rzutem obronnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie ;) Postanowiłem wrócić do baldura, po długiej przerwie, tylko jak widzę trochę stron z modami/pomocą padło, tu moje pytanie: chcę zagrać w wersję z modowaną na BGT, w jakiej kolejności powinienem zainstalować wszystko po kolei i jakie mody zainstalować koniecznie? Niestety pozapominałem już trochę modów...
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 13:10, Tanaathos napisał:

Witam po długiej przerwie ;) Postanowiłem wrócić do baldura, po długiej przerwie, tylko
jak widzę trochę stron z modami/pomocą padło, tu moje pytanie: chcę zagrać w wersję z
modowaną na BGT, w jakiej kolejności powinienem zainstalować wszystko po kolei i jakie
mody zainstalować koniecznie? Niestety pozapominałem już trochę modów...
Pozdrawiam ;)


Ja bym poczekał do enhanced edition...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 13:10, Tanaathos napisał:

Witam po długiej przerwie ;) Postanowiłem wrócić do baldura, po długiej przerwie, tylko
jak widzę trochę stron z modami/pomocą padło, tu moje pytanie: chcę zagrać w wersję z
modowaną na BGT, w jakiej kolejności powinienem zainstalować wszystko po kolei i jakie
mody zainstalować koniecznie? Niestety pozapominałem już trochę modów...
Pozdrawiam ;)

O ile nie przeszkadza ci instrukcja po ang. wpisz w google Baldur''s Gate Big World Project. PDF, 200 stron modów. Nie ma sensu instalować wszystkiego: od siebie polecam Xan NPC, Kivan NPC, Tashia NPC, Iylos NPC, Longer Road, Banter pack, IEP Banter pack, Viconia, Yoshimo, Mazzy, Imoen Friendship, La''Valygar, Big Picture, BGT, SCS, SCS II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 15:04, Tanaathos napisał:

No, ale to jeszcze parę miesięcy... Poza tym czy zmiany będą aż takie znaczące?


Podobno ee ma wyjść latem, więc nie aż taki ból... ja sam mam chętkę na bg, ale czekam do lata na bank, póki co przejdę ulepszonego wiedźmina 2 i akurat zejdzie czas :)
Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wszyscy myślą podobnie. Choć ma się piekielną ochotę jeszcze raz przelecieć Athkatlę, resztki zdrowego rozsądku błagają,aby poczekać na edycję rozszerzoną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Wszedłem sobie na stronkę EE i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia ^^ Z jednej strony: YAY! Z drugiej strony: myślałem, że bardziej podrasuję grę pod względem grafiki. Znaczy nie chcę BG 3D, al myślałem, że Infinity Engine będzie podobny z tego z IWD 2, albo nawet ŚPZ, a tak to to samo, tylko, że na Maca i iPod ^^ No nic, pożyjemy to zobaczymy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mam taką drużynę:
Ja elf łucznik
Keldorn
Anomen
Jan Jansen
Aerie
Dokoptować jeszcze jakąś osobę do mojej drużyny? Czy wymienić kogoś?
Bo zastanawiam się czy Keldorn z mieczem dwuręcznym będzie dawał radę tankować, a z drugiej strony zastanawiam się nad tym czy Aerie nie jest za słabym magiem zważywszy na jej dwuklasowość będzie wolniej awansowała.
Prosiłbym o jakąś podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 19:14, trickjumper napisał:

Mam pytanko, mam taką drużynę:
Ja elf łucznik
Keldorn
Amoen
Jan Jansen
Aerie
Dokoptować jeszcze jakąś osobę do mojej drużyny? Czy wymienić kogoś?


Jak dla mnie ekipa odpowiednia. Są tanki, jest mag, kapłan i dps. Możesz pokombinować jeszcze z drugim magiem do kompletu.

Dnia 12.04.2012 o 19:14, trickjumper napisał:

Bo zastanawiam się czy Keldorn z mieczem dwuręcznym będzie dawał radę tankować, a z drugiej
strony zastanawiam się nad tym czy Aerie nie jest za słabym magiem zważywszy na jej dwuklasowość
będzie wolniej awansowała.
Prosiłbym o jakąś podpowiedź :)


Właśnie kombinacja mag/kapłan u Aerie jest cholernie mocna. Możesz ją potraktować jako maga wspierającego, a jako głównego wziąć Edwina. Keldorn jak najbardziej się nadaje do tankowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 19:14, trickjumper napisał:

Mam pytanko, mam taką drużynę:
Ja elf łucznik
Keldorn
Anomen
Jan Jansen
Aerie


Do dużej ekipy zdecydowanie jednoklasowy mag się przyda, najlepiej oczywiście Edwin. Trójka magów Jan, Aerie i Edwin będzie siać zniszczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy Edwin się odnajdzie w świętoszkowatym teamie. Ja zawsze brałem Nalię, mimo, że są lepsze opcje ;]
Albo Minsc, Keldorn będzie miał kumpla do miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 19:14, trickjumper napisał:

Mam pytanko, mam taką drużynę:
Ja elf łucznik
Keldorn
Anomen
Jan Jansen
Aerie
Dokoptować jeszcze jakąś osobę do mojej drużyny? Czy wymienić kogoś?
Bo zastanawiam się czy Keldorn z mieczem dwuręcznym będzie dawał radę tankować, a z drugiej
strony zastanawiam się nad tym czy Aerie nie jest za słabym magiem zważywszy na jej dwuklasowość
będzie wolniej awansowała.
Prosiłbym o jakąś podpowiedź :)


Ja proponuję Valygara jako support/dps ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 03:22, Janek napisał:

Ja proponuję Valygara jako support/dps ;)


Valygar to najlepszy stalker w grze. Furia Niebios + inna broń w drugiej ręce i na starcie jednego przeciwnika mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 03:22, Janek napisał:

Ja proponuję Valygara jako support/dps ;)

Ogólnie rzecz biorąc to każda postać w grze jest dobra.
Tylko i wyłącznie od gracza zależy jak pokieruje drużyną :) oraz jak będzie rozgrywał walki :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 03:22, Janek napisał:

Ja proponuję Valygara jako support/dps ;)


Chyba wypadłem z obiegu - co to jest dps? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2012 o 11:10, Mumin napisał:

Chyba wypadłem z obiegu - co to jest dps? :)


Damage per second, postać od zadawania obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować