Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2012 o 18:45, Isildur napisał:

> Chodziło chyba o to żeby nie brać żadnego przykładu z BG
>
Kolego Yolo BG akurat wcześniej powstało od gier, które wymieniłeś i uważam, że dzisiejsze
gry RPG powinny brać z tej gry przykład...

A zakładanie nowych kont by z nich mi odpowiadać, niby inna osoba nie ma sensu...

Ps. Proszę ciąć cytaty.



Niezły pomysł z tym zakładaniem kont :o ale serio to odpowiadasz do mnie czy tego Yolo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:33, YOLO napisał:

Dokładnie tak jak mówi kolega powyżej

Ten kolega to chyba Ty sam w sobie co.... po co zakładasz dwa konta ... chyba, że zależy ci na sztucznym poparciu

Dnia 05.05.2012 o 18:33, YOLO napisał:

Z BG nie powinno się brać przykładu. Zapomnieć o tym i nie wracać

Tekst roku......
Tyle, ze na tle tych nowości każdy wspomina czasy serii BG .. i tęskni za takimi grami. ehh brak mi słów na takie podejście. Najlepiej idź sobie zagraj w Dragon Age II albo Dungeon Siege III. To są naprawdę pr0 i bez wad gry reprezentujące gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:50, TrueGamer napisał:

Niezły pomysł z tym zakładaniem kont :o ale serio to odpowiadasz do mnie czy tego Yolo?


Na to konto nakładam BANA za trollowanie i niestosowanie się do poleceń Moderatora, a na konto YOLO nakładam Degrad -1 za trollowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E nie ma się co z nimi kłócić czy dochodzić - jak na moją głowę to po prostu dzieciak (nie mam nic do młodszych osób bo w takich czasach się urodzili że teraz naj jest grafika i koniec). Walka i system dialogów, same rozmowy między postaciami w BG 2 to genialna rzecz... A ile tego jest w LoL-u, WoW-ie czy WoT? To jest po prostu dzieciak i trzeba mu to wybaczyć chyba, żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:52, Braveheart napisał:

Dungeon Siege III.

Wszystko fajnie, ale DS3 cRPGiem nigdy nie był, chociaż Obsidian próbował zrobić z tej serii coś więcej niż zwykły h&s. Ale jako że gra ma DS w tytule a gracze zmian (poza grafiką) w ich ulubionych seriach nienawidzą, to i gra została zhate''owana przez rzesze graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:54, Henrar napisał:

Wszystko fajnie, ale DS3 cRPGiem nigdy nie był, chociaż Obsidian próbował zrobić z tej
serii coś więcej niż zwykły h&s. Ale jako że gra ma DS w tytule a gracze zmian (poza
grafiką) w ich ulubionych seriach nienawidzą, to i gra została zhate''owana przez rzesze
graczy.

Dlatego specjalnie dałem to albo to :-)

EDIT:
A co do DS III to się zgodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:52, Isildur napisał:

Na to konto nakładam BANA za trollowanie i niestosowanie się do poleceń Moderatora,
a na konto YOLO nakładam Degrad -1 za trollowanie.


Co trzeba zrobić by być moderatorem? też bym chciał ludzi banować :D i nie trolluje tylko wyrażam opinie i staram się ją rzetelnie potrzymać w przeciwieństwie do ciebie wykorzystującego władze i dawaniu mi jakiegoś Degrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To jest po prostu dzieciak i trzeba

Dnia 05.05.2012 o 18:54, haderQ napisał:

mu to wybaczyć chyba, żal...


Najczęściej dzieciakiem nazywa kogoś bezpodstawnie inny dzieciak

Wracając do BG2
Nie wniósł on wiele do gatunku. 1części faktycznie utorowała droge dla takich świetnych RPG jak DA, DA2 czy ME ale zrobiła by to tak czy siak inna gra jak np Icewind Dale czy Sims

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 19:20, YOLO napisał:

Nie wniósł on wiele do gatunku. 1części faktycznie utorowała droge dla takich świetnych
RPG jak DA

Za dużo walki, za mało realnych wyborów, fabuła zerżnięta kropka w kropkę z poprzednich produkcji Bioware''u. System walki do kitu, bo polegał na spamowaniu skillami (lub ich totalnym olaniu), dodatkowo mizernie zaprojektowane lokacje, słaba muzyka i kłopoty techniczne, które do tej pory trawiły produkcje Bethesdy.

Dnia 05.05.2012 o 19:20, YOLO napisał:

DA2

Teraz mam wrażenie, że masz coś wspólnego z Biodroną. DA2 był krokiem w tył w każdym aspekcie. Ograniczona interakcja z towarzyszami (zarówno na polu typowo fabularnym jak i "mechanicznym" - czyt. ekwipunek), średnia fabuła z żałosnymi wyborami i prawie całkowitym brakiem konsekwencji naszych decyzji, walka polegająca na awesome button, fale wrogów i wszechobecna krew, system dialogowy dla idiotów, powtarzalne lokacje, wszechobecne cięcie i ogólny feeling grania w niskobudżetową popierdółkę na Xbox Live Arcade. Daleko do świetnego cRPGa.

Dnia 05.05.2012 o 19:20, YOLO napisał:

czy ME

Nigga plz. ME z cRPGami ma niewiele wspólnego. Ba, ma go mniej niż DA2, a to jest naprawdę ogromny sukces. Mass Effect to strzelanka i nawet Bioware przestało tę serię określać cRPGami. I dobrze.

Dnia 05.05.2012 o 19:20, YOLO napisał:

ale zrobiła by to tak czy siak inna gra jak np Icewind Dale czy Sims

Które cRPGami nie były i nigdy nie będą. Zapoznaj się z definicją cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 19:35, Henrar napisał:

> ale zrobiła by to tak czy siak inna gra jak np Icewind Dale czy Sims
Które cRPGami nie były i nigdy nie będą. Zapoznaj się z definicją cRPG.


Wikipedia: Prawdopodobnie najbardziej charakterystyczną cechą gier cRPG jest posiadanie przez awatara wyrażonych liczbowo współczynników, rozwijanych w trakcie gry, a które w dużej mierze zastępują umiejętności samego gracza w determinowaniu wyniku podejmowanych akcji. Innym popularnym elementem gier cRPG jest szczegółowy świat gry.

Powiedz czego z tych wspólnych rzeczy dla cRPG brakuje tym dwóm grom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, manipuluj artykułem z Wikipediii, brawo. Przeczytaj go dokładnie. Potem jeszcze raz. I jeszcze raz. I potem mi napisz, że Simsy są cRPG i że cRPG to tylko "odgrywanie roli"

Pominę już fakt, że zdanie, które przytoczyłeś powoduje, że ME przestaje być cRPGiem, bo w ME statystyki (czy raczej to, co z nich zostało) nie mają wpływu na akcje, które możemy podjąć w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odejdę od tematu, ale napisałeś, że ID nie jest cRPGiem z czym zgodzić się nie mogę. Mam nadzieję, że chodziło Ci tylko o Simsy, bo ID to chyba najbliższa BG gra. Tak gatunkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie manipuluje. Skopiowałem początek mówiący o charakterystycznych cechah cRPG
statystyki mają wpływ w ME np
To czy możesz użyć danej kwesti dialogowej, skilla itd. To wpływa na rozgrywke.
w simsach masz podobne możliwości jak w tym twoim BG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 19:56, PanSpam napisał:

Może trochę odejdę od tematu, ale napisałeś, że ID nie jest cRPGiem z czym zgodzić się
nie mogę. Mam nadzieję, że chodziło Ci tylko o Simsy, bo ID to chyba najbliższa BG gra.
Tak gatunkowo.

ID to raczej h&s/aRPG a nie czysty cRPG. Podobieństwa do BG wynikają głównie z użycia tego samego silnika i systemu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:03, YOLO napisał:

w simsach masz podobne możliwości jak w tym twoim BG


Tak bo simsy należą do gier typu cRPG....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:03, Henrar napisał:

ID to raczej h&s/aRPG a nie czysty cRPG. Podobieństwa do BG wynikają głównie z użycia
tego samego silnika i systemu walki.

Biorąc pod uwagę pierwszy ID, nie różni się prawie niczym od BG, no może jedna duża odmiana to brak NPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą nie należeć ale wtedy BG też średnio w to wchodzi.
Możliwość: BG: Simsy:
Interakcja z NPC: Jest Jest i to znacznie większa

Ekwipunek: Jest Jest

Rozwój bohatera: Jest Jest

Zadania: Jest Jest

Swobodne odkrywanie
świata: Jest Jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować