Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Przez kanały wszedłem do tej wieży, gdzie był ten bard, którego można przyłączyć do drużyny. zabiłem maga, uwolniłem barda, potem on się przyłaczył do mojej drużyny, ale od razu go odłaczyłem. powiedział, że chce ten klejnot z tej wieży, zabrałem klejnot, dałem mu i on coś powiedział, zę jak nie chcę iść z nim oddac klejnotu to sam pójdzie i poszedł. mam w dzienniku quest, zeby oddać ten klejnot w dzielnicy mostów pod tawerną, ale tam nikogo nie ma a b ard zniknął. zrobiłem to źle ? bug ? Po drugie zapłaciłem te 15k złodziejom i zaczął sie akt 3 ale wszystkie questy mi się usunęły. na razie cofnałem save i robię dalej te questy i jestem w 2 akcie. jak się przejdzie do 3 to już nie można tych wszystkich questów zrobić? np mam tą twierdze we władzanie, mam z nią questa, zeby jej pilnowac a jak przjdę do 3 aktu to quest znika razem z pozostałymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejście do kolejnego Aktu nie usuwa questów, po prostu w dzienniku tworzy się nowa zakładka dla najnowszego Aktu i aby sprawdzić starsze questy musisz się cofnąć do poprzedniej zakładki.
Haer''Dalisa można znaleźć na tyłach teatru znajdującego się w podziemiach karczmy w Dzielnicy Mostów, jeśli nikogo tam nie ma to faktycznie może to być jakiś bug ale czy na pewno szukasz we właściwym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłem w tym teatrze i nikogo tam nie było, jedyna rzecz do interakcji to jakies pomieszczenie w którym sa graty do sztuk teatralnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 21:46, conan8 napisał:

Tak, byłem w tym teatrze i nikogo tam nie było, jedyna rzecz do interakcji to jakies
pomieszczenie w którym sa graty do sztuk teatralnych


Nie wiem czy jest taka opcja, bo zawsze odsyłałem go przed zdobyciem klejnotu, ale wydaje mi się, że źle z nim pogadałeś. Jeżeli dałeś mu klejnot i nie poszedłeś z nim, to on i jego trupa wrócili do swojej sfery. Na pewno można sobie w ten sposób zablokować quest jeżeli pójdziesz do Raelis ale Haer''dalis będzie martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwne, ze nadal mam quest w dzienniku, żeby oddać tej jego przyjacółce ten klejnot. Jeszcze nie wiem, dlaczego nie ma u mnie w Miedzianym diademie Joluva, on się pojawia jakoś później dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 05:29, conan8 napisał:

Jeszcze nie wiem, dlaczego nie ma u mnie w Miedzianym diademie Joluva, on się pojawia
jakoś później dopiero?


Pojawia się od razu, oczywiście jeżeli masz zainstalowaną edycję kolekcjonerską, czy tam element BGTweaks. Poszukaj dokładniej, bo lubi się poszwędać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam problem. Chcę zdobyć prawdziwe Illithium dla Sir Sarlesa, pogadałem z Szarym Krasnoludem i o ile dobrze pamiętam, teraz powinienem udać się do dzielnicy mostów i pójść do opuszczonego domu, w którym powinien znajdować się Neb. Tylko, że go tam nie ma, nawet po rzuceniu "Prawdziwego Widzenia" przez Keldorna. Coś pominąłem ? Dawno już w to nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 13:17, Jeggred napisał:

Hm, mam problem. Chcę zdobyć prawdziwe Illithium dla Sir Sarlesa, pogadałem z Szarym
Krasnoludem i o ile dobrze pamiętam, teraz powinienem udać się do dzielnicy mostów i
pójść do opuszczonego domu, w którym powinien znajdować się Neb. Tylko, że go tam nie
ma, nawet po rzuceniu "Prawdziwego Widzenia" przez Keldorna. Coś pominąłem ? Dawno już
w to nie grałem.

Być może masz zainstalowany jakiś dodatek/Unfinished buiznes itp? jeśli nie to wczytaj save i spróbuj ponownie bo powinien tam być po pogadaniu ze sprzedawczynią na promenadzie i potem z duergarem w diademie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 14:00, Tuldor1 napisał:

Być może masz zainstalowany jakiś dodatek/Unfinished buiznes itp?

Umm... a jak mam zainstalowy Unfinished Business ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 15:14, Jeggred napisał:

> Być może masz zainstalowany jakiś dodatek/Unfinished buiznes itp?
Umm... a jak mam zainstalowy Unfinished Business ?

To masz ten wątek wydłużony: http://mods.pocketplane.net/readmes/readme_ub.html#gorje

"E. Gorje Hilldark and the Extended Illithium Quest

Remember Unger Hilldark, the duergar who gave you the run-around while you were trying to find illithium for the temple? Well, as it turns out, Bioware originally had a different route for the player to take. Enter Gorje Hilldark, Unger''s brother, who is trapped--somewhere--and holds the key to your illithium problem. If you thought Korgan was crass, wait until you meet this pair..."
Musisz poszukać brata duergara którego neb miał napaść i okraść.. brat jest poza athkatlą, nie dam głowy czy na wzgórzach wichrowych włóczni.. ale mogę się mylić bo mnie tylko raz UB się nie zcrashowało więc niezbyt często je instalowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 18:18, Shelazar napisał:

Da się jakoś przenieść modele postaci z Icewind Dale''a do Baldura? Np. głównych antagonistów
albo barbarzyńców ew. istnieją jakieś inne modele dodatkowe do ściągnięcia?

Da się, tylko jeszcze trzeba je umieścić w grze lub jeśli chcesz podmienić istniejące animacje, to znać nazwy plików. Z podmianą jest problem, bowiem natywne animacje BG2 mają inny układ plików i kierunków niż natywne animacje z IWD/IWD2. Część animacji w BG2 pochodzi wprost z IWD i takie da się podmienić na inne lub np. uzupełnić brakujące animacje tych już przeniesionych (np. niektóre przeniesiono bez animacji broni). Animacji z IWD nie podmienisz na animacje z BG2 (natywne) i odwrotnie. Jest gdzieś jakiś mod pozwalający dorzucić do BG 2 dowolne nowe animacje, więc problem podmiany można ominąć poprzez podmianę typu animacji danej postaci na taką importowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 18:15, Shelazar napisał:

Lubie zmieniać modele swoich postaci na inne (np. Drizzta, Drowy itd.), chciałem po prostu
dodać kilka do shadow keepera. Wiesz jak to zrobić? Ew. ten mod to umożliwi?

Tak, umożliwi, ale nie wiem gdzie go szukać ani jak się nazywa, powinien być na Spellhold Studios lub Giberligs 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 16:21, Aurelinus napisał:

> Lubie zmieniać modele swoich postaci na inne (np. Drizzta, Drowy itd.), chciałem
po prostu
> dodać kilka do shadow keepera. Wiesz jak to zrobić? Ew. ten mod to umożliwi?
Tak, umożliwi, ale nie wiem gdzie go szukać ani jak się nazywa, powinien być na Spellhold
Studios lub Giberligs 3.



OK, dzięki - jak znajdę to dam znać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad grą Inkwizytorem (taki paladyn który ma tylko Rozproszenie magii). Co by się stało, gdyby mi się reputacja pogorszyła (chciałbym dłużej przytrzymać drużynę nieprzyjemniaków w postaci Edwina i jemu podobnych)? Utrata czarów?
Dawno nie grałem i nie pamiętam szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 22:21, SpecShadow napisał:

...


Jeżeli nie zejdziesz bardzo nisko (5?) to nic się nie stanie. Poniżej tego poziomu stajesz się upadłym paladynem. Tracisz wszystkie umiejętności i bonusy paladyna, czyli jak byś grał wojownikiem, ale bez możliwości zdobycia mistrzostwa w broni i bonusów wojownika. Raz, zdaje się, można ten proces odwrócić w Zakonie. A jeżeli chcesz utrzymać w drużynie złe postacie, to nie przekraczaj reputacji 18. Będą narzekać, ale nie odejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie jedynkę z BGT. Czy cały mój ekwipunek przejdzie do dwójki? Nawet tomy +1? I jak z postaciami z jedynki? Jeśli będę miał dynaheir do samego końca, to przejdzie do dwójki?

I inna sprawa: czy są jakieś programiki do modyfikowania save''ów? Gram pół elfem bardem fechmistrzem. Chciałbym w dwójce grać solo i dwuklasować postać na rogala, ale do tego muszę być człowiekiem. Da się to jakoś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 15:11, Astropath napisał:

Kończę właśnie jedynkę z BGT. Czy cały mój ekwipunek przejdzie do dwójki? Nawet tomy
+1? I jak z postaciami z jedynki? Jeśli będę miał dynaheir do samego końca, to przejdzie
do dwójki?

Ekwipunek nie (tylko kilka z góry określonych przedmiotów z 1 pojawia się w 2), tomy nie (chyba, że użyłeś ich na głównej postaci - wtedy podwyższone statystyki są przenoszone; nie jestem pewien, czy działa to na postaciach w stylu Imoen, które pojawiają się w 1 i 2), postacie nie (w 2 zaczynasz solo, możesz dołączać postacie z 2, niektóre pojawiły się wcześniej w 1, niektóre są nowe).

Dnia 01.05.2013 o 15:11, Astropath napisał:

I inna sprawa: czy są jakieś programiki do modyfikowania save''ów? Gram pół elfem bardem
fechmistrzem. Chciałbym w dwójce grać solo i dwuklasować postać na rogala, ale do tego
muszę być człowiekiem. Da się to jakoś zmienić?

ShadowKeeper rozwiązuje wszystkie Twoje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować