Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2013 o 15:11, Astropath napisał:

I jak z postaciami z jedynki? Jeśli będę miał dynaheir do samego końca, to przejdzie
do dwójki?


Zdaje się, że tylko te które fabularnie żyją. Dynaheir nie będzie bo Minsc na początku dwójki wspomina, że nie żyje. Tak samo z Khalidem.

Dnia 01.05.2013 o 15:11, Astropath napisał:

I inna sprawa: czy są jakieś programiki do modyfikowania save''ów? Gram pół elfem bardem
fechmistrzem. Chciałbym w dwójce grać solo i dwuklasować postać na rogala, ale do tego
muszę być człowiekiem. Da się to jakoś zmienić?


Da się, ale barda i tak nie możesz dwuklasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 15:16, Daelor napisał:

Ekwipunek nie


No niestety. Miałem nadzieję, że dodatkowe buty szybkości wykorzystam, ale rzeczywiście nic nie przeniosło.

Dnia 01.05.2013 o 15:16, Daelor napisał:

nie jestem pewien, czy działa to na postaciach w stylu Imoen, które pojawiają się w 1
i 2)


Tu mogę potwierdzić że działa. Dałem na próbę tomy minscowi, jaheirze i imoen i każda z postaci miała statsy podwyższone w dwójce. Swoją drogą, postacie są żywcem przeniesione z jedynki, łącznie z obrażeniami jakie miały po walce z sarevokiem. Imoen nawet jest czystym rogalem jak w jedynce.

@Noirr
>Da się, ale barda i tak nie możesz dwuklasować.

No to mi zepsuło humor. Zapomniałem o tym ograniczeniu.
W takim razie pogram czwórką. Ja bard, Aerie, Yoshimo i Kachiko (dwuklasowiec kensai/mag), którą mam z jakiegoś modu, którego nawet nie pamiętam że instalowałem . Tylko teraz pytanie jak utrzymać Yoshimo w drużynie. Dać mu zginąć w czarowięzach przed Irenicusem i wskrzesić go po starciu z Irenicusem? Czy jak to się robi żeby później nie było problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 01:53, Astropath napisał:

W takim razie pogram czwórką. Ja bard, Aerie, Yoshimo i Kachiko (dwuklasowiec kensai/mag),
którą mam z jakiegoś modu, którego nawet nie pamiętam że instalowałem . Tylko teraz pytanie
jak utrzymać Yoshimo w drużynie. Dać mu zginąć w czarowięzach przed Irenicusem i wskrzesić
go po starciu z Irenicusem? Czy jak to się robi żeby później nie było problemów?


Skoro masz Kachiko w drużynie to oznacza, że masz zainstalowanego moda Tortured Souls. Zwiększa ci on linię fabularną dla Yoshimo i pozwala zachować go w drużynie po Czarowiązach. Bez moda jest trochę roboty i kilka problemów. Można utrzymać go przy życiu, ale wszystkie skrypty z nim związane i tak nie działają, bo powinien być już martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 01:53, Astropath napisał:

Imoen nawet jest czystym rogalem jak w jedynce.


Huuuh? To jak to się ma do całości fabuły BG2? o_O Przecież jako złodziej nie ma za bardzo szansy wplątać się w magiczny pojedynek z Irkiem i ściągnąć na siebie Zakapturzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 22:09, Mumin napisał:

Huuuh? To jak to się ma do całości fabuły BG2? o_O Przecież jako złodziej nie ma za bardzo
szansy wplątać się w magiczny pojedynek z Irkiem i ściągnąć na siebie Zakapturzonych.


Nawet o tym nie pomyślałem :)
Po wyjściu z lochów Irenicusa normalnie włączyła się scenka, w której Imoen strzela magicznymi pociskami. Chodzi bardziej o ciągłość i spójność z jedynką. O wrażenie, że to są te same postacie, które 5 minut temu zabiły sarevoka. Fabuła się nie zmienia.

Mam większy problem - po zaliczeniu de''Arnise, gdy wracam do Athkatli, yoshimo stopuje. Znaczy każę mu gdzieś iść a on przerywa polecenie i się zatrzymuje. Kursor mi mruga pomiędzy zwykłym "celownikiem" ruchu a wskazującym palcem. Kiedyś coś takiego miałem na głównej postaci i musiałem wczytać staaaaaary save, żeby to zniknęło.
Czy to jest jakiś znany błąd na który jest rozwiązanie? Dzieje się to tylko, gdy przenoszę się do Athkatli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2013 o 23:45, Astropath napisał:

Mam większy problem...


To oznacza, że Yoshimo chce rozpocząć jakąś akcję typu rozmowa, albo ktoś chce pogadać z nim. Podejdź do niego główną postacią albo Kachiko i zobacz co się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 00:15, Noirr napisał:

To oznacza, że Yoshimo chce rozpocząć jakąś akcję typu rozmowa, albo ktoś chce pogadać
z nim. Podejdź do niego główną postacią albo Kachiko i zobacz co się stanie.


Czegoś najwidoczniej ode mnie chce, bo jak się zatrzymuje, to odwraca się w moją stronę, ale rozmowy nie da się z nim zacząć. Wyrzucałem go z drużyny, dawałem mu pałką po głowie, rozbierałem do naga i nic nie pomaga. I jak mówiłem, dzieje się to tylko w Athkatli. Trudno, najwyżej wymienię go na gnoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 14:15, Astropath napisał:

> To oznacza, że Yoshimo chce rozpocząć jakąś akcję typu rozmowa, albo ktoś chce pogadać

To oznacza, że twój zestaw modów obudził prastary i paskudny błąd zwany "stutter bug", który prędzej czy później dotknie również inne postacie (na pewno Jaheira i Cernd, ale jeszcze ktoś, nie pamiętam). Krótko mówiąc - musisz korzystać z zestawu postaci, których ten błąd nie dotyka lub wywalić gówniane mody do BG2. W gruncie rzeczy nie ma czego żałować, poza Tower of Deception żaden nie jest dobry ani nawet przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 14:15, Astropath napisał:

...


Spróbuj pójść do Renala, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Z tego co wyczytałem to Yoshimo miał parę skryptów, które mogły spowodować ten bug. Zatrzymuje się bo chce cię ponaglić do odwiedzenia gildii złodziei. Było to poprawione w m.in. BG2Fixpack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romans z Jaheirą - problem.

Spoiler

Już byłem z nia w siedzibie harfiarzy, zabiłem ich i teraz miała się pojawić ich delegacja. Już mi się pojawili, ale źle poprowadziłem dialog i doszło do walki a jaheirą była zła, więc wczytałem grę, zeby ten dialog inaczej poprowadzić ale teraz już się nie pojawili i już w ogóle się nie pojawiają. Zrobiłem juz prawie wszystko i chciałbym atakowac juz siedzibę Bodhi (6 akt ) no ale nie mam tego głupiego romansu zrobionego,

co to jakiś bug, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 12:54, Aurelinus napisał:

W gruncie rzeczy nie ma czego żałować,
poza Tower of Deception żaden nie jest dobry ani nawet przyzwoity.

Tower of Deception ? :D Fajnie brzmi. Nigdy jakoś mnie mody nie pociągały. Jakiekolwiek, czy jest top jakiś mega fajny quest na zasadzie

Spoiler

Twierdzy Strażnika

? czy coś jeszcze innego ? / lepszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 14:35, Braveheart napisał:

czy jest top jakiś mega fajny quest na zasadzie

Spoiler

Twierdzy Strażnika

? czy coś jeszcze
innego ? / lepszego ?

Coś w tym rodzaju, przede wszystkim dobrej jakości, z własnymi mapami, tworzonymi od nowa, i bez zbędnęgo pierd..... 15 letnich paladynek (aaaaaaaa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktos jednak pomoze z tą Jaheirą. Ściągnąłem Shadowkeepera i cofnąłem o 1 lovetalk. podziałało,

Spoiler

pojawiła się ta cała Reviana, pogadaliśmy, obyło się bez walki no i teraz niby powinno byc kilka rozmów kolejnych z Jaheirą aż do pojawienia sie tego całego Dermina

. Ale ona ze mna w ogóle nie gada, minął już z tydzień, nic nie robię, tylko śpię i chodzę po mapie świata a ona nic nie gada ciągle a jak próbuję zainicjować rozmowę to " ona nie ma nic do powiedzenia". lovetalk mam teraz na 35, jak cofam do 34 to nic to nie daje. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 11:30, conan8 napisał:

Jakieś rady?


To nie takie proste. Lovetalki maja kilka różnych skryptów i cofanie o 1 rzadko kiedy pomoże. Romans Jaheiry jest bardzo ciężki do poprowadzenia, dlatego że ma kilka różnych zakończeń i nawet jak trwa dalej to nie masz pewności, że idziesz dobrą ścieżką. Poszukaj w internecie nazwy globali odpowiedzialnych za ten romans. Jeden z nich będzie wskazywał na status romansu - czy jest dobry, czy zepsuty i czy w ogóle trwa. Drugi będzie wskazywał na nr następnej rozmowy. To jest dość ważne, bo numery odpowiednich rozmów wcale nie następują z kolejnym numerem i trzeba znać odpowiedni. W necie powinna być lista rozmów, radzę poszukać na angielskich forach. Trzeci global odpowiada za czas do następnej rozmowy. I ten najczęściej się wykorzystuje do pchnięcia romansu dalej, wystarczy zmienić wartość na 1, co powinno od razu odpalić rozmowę.
Może się to wydawać dość skomplikowane, ale jest do zrobienia. Sam miałem podobny problem na ostatniej instalacji z modami w jaką grałem i udało mi się naprawić romans, trzeba tylko trochę poszperać.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A akcja z

Spoiler

"bandytami i okupem"

była czy wystepuje później?
Moze polaz po lesie od Targowa ( tam gdzie sa druidzi i trolle) lub innych terenach poza glownym miatem. Z Jaheria sa duze problemy, ze sa fixe robione przez graczy, instalowales jakies?
Moze oprocz lovetalk jest jeszcze inny skrypt dzialajacy rownolegle i zwiazany z nia i jej wydarzeniami?

tutaj jest "solucja z spoilerami" po eng
http://www.gamebanshee.com/forums/threads/jaheira-romance-walkthrough-major-spoilers.5217/
opisuje tam sposob na "posuwanie romansu do przodu bez uzywania edytora"
This was the key and with a little patience (ok, a LOT) it worked great! For those who may not know what this is, since romance dialogs work on real time (not game days) you can start the game, pause it, leave your computer for an hour, return, unpause it and the next dialog will activate. This will activate the next dialog unless there is a trigger event OR a sleep event.

Nie wiem czy jabym byl taki cierpliwy by czekac godzine na "dialog"
(stare gry sa uciazliwe, jesli sie chce osiagnac jakis wiadomy efekt a sciezka do niego jest dluga i kreta:P)


Ciekawe czy sa jakies triki na przyspieszenie rozmow miedzy czlonkami druzyny? Zna ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 13:20, conan8 napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. Mógłbyś mi tylko wyjaśnić co to są globale?


Zapewne "skrypty "wplywajace na jakies zmienne lub flagi a kazdy odpowiada za co innego:P sprawdz w necie;)
http://www.gamefaqs.com/boards/258273-baldurs-gate-ii-shadows-of-amn/41689299
ostatni post jest cos o przywolaniu Dermina

Niewiedzialem, ze The romance dialogues will only works in chapter 2, 3, 6 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 14:18, Aurelinus napisał:

> czy jest top jakiś mega fajny quest na zasadzie

Spoiler

Twierdzy Strażnika

? czy
coś jeszcze
> innego ? / lepszego ?
Coś w tym rodzaju, przede wszystkim dobrej jakości, z własnymi mapami, tworzonymi od
nowa, i bez zbędnęgo pierd..... 15 letnich paladynek (aaaaaaaa).



To gdzies w BG2 lub modach pojawiaja sie takie "paladynki"? I moze jeszcze mowia do paladyna Keldorna - per dziadku-paladynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem czy na 12 lev opłaca sie robic dzielnice cmentarna i co sadzicie o druzynie ja: druid zmienno kszt,keldorn,anomen,aerie,valgar i jan jansen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować