Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2013 o 18:16, Xanax napisał:

Występuje taka w modzie Saerileth. Strasznie badziewny mod moim zdaniem...


Takie buty;P Moze kiedys zobacze dla funu, jak w dalekiej przyszlosci zagram ponownie w bg, pewnie wtedy bede modowal gre, ze hej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 18:16, Xanax napisał:

Występuje taka w modzie Saerileth. Strasznie badziewny mod moim zdaniem...

Kwintesencja upadku sceny modderskiej BG jako całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się z tą Jaheirą. To jeszcze tylko jedno pytanie. Czy jak jestem w 6 rozdziale i nigdy nie chodziłem z Viconia to czy jak teraz zamienie ją z Jaheirą to moge jeszcze jej romans cały zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 13:52, conan8 napisał:

Poddałem się z tą Jaheirą. To jeszcze tylko jedno pytanie. Czy jak jestem w 6 rozdziale
i nigdy nie chodziłem z Viconia to czy jak teraz zamienie ją z Jaheirą to moge jeszcze
jej romans cały zrobić?

Bez zresetowania romansu z Jahą nic nie zrobisz. Poza tym kilka elementów romansu jest powiązanych z lokacjami, do których juz sie nie dostaniesz, więc raczej nici ze zmiany, chyba, że pominiesz po prostu poprzednie stadium ustawiając odpowiednio ten lovetalk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mod - Tower of Deception - będzie działał z BGT? Bo właśnie jestem w trakcie

Jakby co - nie instalowałem żadnych innych modów i dodatków typu EasyUse prócz fixa graficznego z przypiętego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nieważne, znalazłem inne cudo o nazwie BiG World Project.
Z tego co zdążyłem wyczytać to jest to jakiś „mod manager", który prócz tego że łączy BG1 i BG2 w jedną całość, to umożliwia instalację innych modyfikacji.
Jest ich masa i trzeba uważać przy instalacji. A ta podobno jest baaaardzo dłuuuga....

Na swoje drugie przejście chciałbym połączyć BG1 i BG2 oraz dodać tylko moduły z dodatkowymi przygodami jak wspomniany wcześniej Tower of deception.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 11:50, SpecShadow napisał:

Na swoje drugie przejście chciałbym połączyć BG1 i BG2 oraz dodać tylko moduły z dodatkowymi
przygodami jak wspomniany wcześniej Tower of deception.

Nie wiem co komu przeszkadza osobna gra w BG1 i BG2. BG1 traci cały swój urok, że o błędach tych BWP i BGT nie wspomnę, kolejnościach instalacji itp. g...ie. Mod ma się zainstalowac i działać, a nie wymagać 100 innych kroków. Owszem nie przeczę, że jest z tym problem np. w modułach do F3 czy FNV, ale co innego złośliwość Bethesdy, a co innego prostota BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrócić do przygody jaką możemy przeżyć w BG2 :)
Gram bez żadnych modów. Tylko zainstalowany dodatek. Mam pytanie bo jeno klin mi w głowie siedzi. Chodzi o Nalię.
Z nią coby nie patrzyć jest zadanie z warownią oraz te drugie.. o ile dobrze pamiętam z

Spoiler

pogrzebem jej ojca


Nie chcę jej mieć zbyt długo w teamie, osobiście jej nie lubię. Chcę tylko mieć ten Q a potem się z nią pożegnać. Ktoś pamięta mniej więcej ile trzeba czekać / mieć ją w drużynie aby dostać to zadanie czy trzeba w odpowiednie miejsce gdzieś iść...
A i jeszcze jedna sprawa.. Kiedyś jak robiłem zadanie z Warowni ona obiecywała 10k sztuk złota [Wiadomo tak jest w zadaniu]. Raz dała 10k golda a swego czasu dostałem jakąś marną zapłatę jak to Korgan mówi "Zabijałem już za mniej" Nie pamiętam już dokładnie jak robić tego questa aby otrzymać te 10 kafli. Robić Warownie z nią czy tam w tej lokacji ją odstawić by stała z tym całym sierżantem czy kim tam... ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2013 o 15:45, Braveheart napisał:

Nie chcę jej mieć zbyt długo w teamie, osobiście jej nie lubię. Chcę tylko mieć ten Q
a potem się z nią pożegnać. Ktoś pamięta mniej więcej ile trzeba czekać / mieć ją w drużynie
aby dostać to zadanie czy trzeba w odpowiednie miejsce gdzieś iść...

A to nie trzeba być wojownikiem, aby dostać zadanie z pogrzebem? Potem Nalia proponuje, żebyśmy przejęli Warownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 15:49, Daelor napisał:

A to nie trzeba być wojownikiem, aby dostać zadanie z pogrzebem? Potem Nalia proponuje,
żebyśmy przejęli Warownię.

Jeśli jesteś wojownikiem to warownie i tak przejmiesz o przerwaniu oblężenia przez te całe trolle. Ja akurat wojownikiem gram i Warownia zapewne po raz kolejny znów będzie moja. Jakbym grał bardem miał bym ten cały teatr.. to samo się tyczy złodzieja i speluny Mae Vara, którą się przejmuję.
Sam już nie pamiętam czy dawała 10 tysi golda czy marne 500 bo w dialogach jest opcja, że bohater nie zrobi tego za mniej niż 500 i chce płatności z góry xDD. Wiem też, że mając warownie i Nalie w teamie dostaje się kolejny Q dotyczący pogrzebu jej ojca.

EDIT:
Quest jest osobny z tego co pamiętam zwał się

Spoiler

"Pogrzeb Ojca Nalii"

Przychodził jakiś ludzik i to oznajmiał. Kurde... tak słabo w pamięci mam ten Q :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 15:45, Braveheart napisał:

...


Zadanie powinno się aktywować tydzień po uratowaniu twierdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 20:05, Noirr napisał:

Zadanie powinno się aktywować tydzień po uratowaniu twierdzy.

To już akurat ogarnąłem :D ale dzięki za info wciąż mnie ta ilość golda nurtuje ale chyba już dam sobie spokój.. Chyba jest tak jak Shelazar mówi. Ale jakoś to rozegram. Chyba, że w między czasie ktoś tu jeszcze wyskoczy z jakimś info.. np ktoś kto akurat niedawno to zadanie wykonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są osoby które nie znają tego moda, a raczej ich sporej kompilacji. Dzisiaj wszystko złożyłem do kupy i muszę powiedzieć, że efekt jest całkiem niezły. Szczególnie jeśli ktoś nie chce poświęcić trzech godzin na bezkonfliktową instalację dwudziestu modów ;)

http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 21:17, Shinigami napisał:

Pewnie są osoby które nie znają tego moda, a raczej ich sporej kompilacji. Dzisiaj wszystko
złożyłem do kupy i muszę powiedzieć, że efekt jest całkiem niezły. Szczególnie jeśli
ktoś nie chce poświęcić trzech godzin na bezkonfliktową instalację dwudziestu modów ;)

http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate

Nieźle ... nieźle. Sama stronka też wypas. No i automatyczna zmiana kursora na Baldurowy! Briliant!
Dlaczego wcześniej nigdy nie wchodziłem BA! nie wiedziałem o istnieniu ów strony !! ;S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie mogę sobie przypomnieć, bym wyraził zgodę na zamieszczenie w niej, ani (tym bardziej) poprawianie w niej NTotSC, więc radzę tym, którym się "coś" wydaje, jak najszybciej usunąć z niej NTotSC.
A poza tym, kolejny wynalazek... ludzie, twórcom BG EE nie udało się scalić dwóch gier, mizernym modderom ma się udać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 12:54, Aurelinus napisał:

/.../ mizernym modderom ma się udać?


Zajrzyj na forum, mod ma ponad pół roku, albo i więcej. Żadna nowość, z tego co wyczytałem, to nie jest taka zła kompilacja, zaoszczędziła mi sporo zabawy z instalacją wszystkich modów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie obchodzi ile ma czasu, nie obchodzi mnie też czy jest dobra (a z pewnością nie jest), ale, czy - w tym wypadku - narusza moją własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś w takim razie roszczenia do ''swojej własności'' na ich forum, tutaj nic nie zdziałasz. Jak się nie uda zawsze pozostają sądy ;)

Problemów póki co z tą paczką nie uświadczyłem, zobaczymy jak będzie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy umiejętności przeciwników nie liczą się jako czary?
Wrzucam na siebie Niepodatność na czary: zauroczenie. Umbrowe kolosy bez problemu wrzucają na mnie zamęt a Ilithidzi dominację. Tak ma być, czy to jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować