Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2005 o 12:28, Abi Dalzim napisał:

Jeżeli gram praworządną dobra drużyną, to czy Edwin przyłączy się do mnie? A jak się przyłączy, to czy jak osiągnę reputację
"heroiczny" to mnie oleje i odejdzie? Jak temu ewentualnie zapobiec? (chciałbym mieć Edwina w drużynie, bo cholernie dobry
mag z niego ).


Oprócz tego co napisał Egan Wolf, to ponoć, żeby Edwin nie odszedł skutkuje również danie mu przywództwa nad drużyną na pewien czas. Jeszcze innym sposobem jest częste zapisywanie gry. Edwin odłącza się w losowych momentach i poprostu kiedy to robi, to ładujemy grę z momentu kiedy jeszcze był z nami.

W dalszej części gry uzyskamy zdolność przemiany w Zabójcę. Użycie tej zdolności będzie kosztowało 2 punkty reputacji, więc później nie trzeba już zabijać ludzi, żeby ją obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie czy ktoś z was podczas gry natknął się na Hełm przeciwnego charakteru??Jeśli tak to gdzie można go znaleźć? Ja ten wyszukałem prze przypadek w SK tak z ciekawości przeglądałem liste....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 21:34, Alan-Issac napisał:

Mam jedno pytanie czy ktoś z was podczas gry natknął się na Hełm przeciwnego charakteru??Jeśli tak to gdzie można go znaleźć?
Ja ten wyszukałem prze przypadek w SK tak z ciekawości przeglądałem liste....


W BG2 hełm przeciwnego charakteru można zdobyć tylko poprzez kod (przynajmniej tak mi się wydaje :)). Natomiast w BG1 jak się dobrze poszuka, to się znajdzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...może w opcjach musze cos zaznaczyc ma ktos jeszcze jakis pomysl bo ja znowu pol godziny prubuje sprawic zeby za mna poszedl ale tchorz:] za chiny nie chce przejsc przez te drzwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 15:22, Pharaun Mizzrym napisał:

Czy nieoficjalny dodatek do Baldur''s Gate 2 ("The Darkest Day") jest kompatybilny z polską wersją BG2 ? Czy istnieje jego polska wersja i skąd mogę ją pobrać ? Pomóżcie !!

TDD jest kompatybilny z polską wersją BG2, ale zmienia dialogi na angielskie (chyba). Trzeba trochę się pobawić, żeby tego uniknąć.
Nie, nie ma TDD wersja PL. Prace nad tym trwają juz sporo czasu.
TDD żre się z innymi modami, więc instaluj ostrożnie :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 12:28, Abi Dalzim napisał:

Jeżeli gram praworządną dobra drużyną, to czy Edwin przyłączy się do mnie? A jak się przyłączy, to czy jak osiągnę reputację
"heroiczny" to mnie oleje i odejdzie? Jak temu ewentualnie zapobiec? (chciałbym mieć Edwina w drużynie, bo cholernie dobry
mag z niego ).


"Ease of Use" posiada komponent, który umożliwia wcielanie do drużyny postaci niezależnie od charakteru i reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o quest z upadlymi paladynami -w dzielnicy mostow w polnocnej czesci spotkalem 2 grupki -pierwsza to uzbrojenia w pelna plyte rycerze upadli paladyni i druga jacys zlodzieje /chwilke gadaja po czym przechodza do rzeczy i naparzaja sie nawzajem /przy mojej pomocy grypa "zlodziejaszkow" wygrywa szefu mowi ze nic nie widzialem i ucieka cholera wie dokad /co robic dalej? to dl mnie martwy punkt tego questa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 09:52, wanan napisał:

to dl mnie martwy punkt tego questa

Bo to koniec questa :(
***SPOILER***
Powinieneś stać spokojnie i patrzeć jak się zabijają. Potem zagadać z paladynami i wykonać dla nich quest. Dopiero tak popchniesz fabułę :)
***Koniec SPOILERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, z tego co pamiętam to Bhaal powinien pobiec za tobą jeśli będziesz uciekał. Pamiętam tyle, ze nie miałem z tym motywem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos cos wie na tmat Baldura 3... wiem ze atari wykupilo prawa autorskie w trakcie gdy black isle juz rozpoczelo prace nad trzcia czescia... ale ja to slyszalem dobre 6 miesiecy temu... black isle siadlo Atari jest wlascicielem baldura i na tym sie wiesci koncza... cisza zupełna :/ wiem ze miała to byc zupełnie nowa historia - nie zwiazana z historia pomiotu bhalla... ale jednak osadzona w swiecie wybrzeza mieczy... ktos cos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 09:52, wanan napisał:

co robic dalej? to dl mnie martwy punkt tego questa


Jak już chcesz pomóc którejś ze stron to pomóż upadłym paladynom! Pamiętaj, że w zadaniu chodzi o to, żeby na początku zdobyć ich zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 23:35, Pluszak napisał:

Czy ktoś pamięta gdzie mozna znaleźć "rękawice mistrzostwa" (thaco +1 obrażenia +2)

spoiler

zdaje sie, ze w kadzi z krwia, w komnacie kolcow podczas polowania na bodhi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!Witam wszystkich obecnych:) mam dosc poważny problem(tak mi się przynajmniej wydaje) zgromadziłem prawie wszystkie element crom fayer oprócz ''rękawic siły ogra'' które powinny znajdowac sie w Kuli Sfer przy ciele Niziołka Entu(z tego co wiem) ,do kuli wybrałem sie dopiero po przejsciu Podmroku (dość pozno:) było całkiem łatwo wykosiłem wszystko jak trzeba, niestety po pierwsze zapomniałem, że tam znajde rękawice(być może a raczej napewno nie sprawdzilem dokladnie ciał tych małych gnojków:( ), po drugie ukonczyłem juz to zadanie, wyszedłem spowrotem do Slamsów,przespałem sie, wykonałem inne zadanie i wtedy przypomnialo mi sie że nie znalazłem tam rękawic, wróciłem do kuli ale juz nie bylo tam żadnych przedmiotow na ziemi czyli rękawic równierz!!!Tym sposobem mój crom fayer przepadł!!Czy istnieje jakis inny sposób na zdobycie tych rękawic a moze one nie zniknęły tylko dalej gdzies sobie tam leżą??Ps możliwosc z odczytaniem stanu gry nie wchodzi w gre....zapózno już:( (sorki za troche przydługawy tekst:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. o ile pamiętam, to tych rękawic już nikt inny nie ma (mogę się mylić), więc, jeśli ktoś inny nie będzie miał jakiegoś pomysłu, to pozostaje tylko kod.
CLUAConsole:CreateItem("brac06") lub CLUAConsole:CreateItem(brac06)
Oczywiście uprzednio trzeba dopisać do pliku baldur.ini linię Debug Mode=1 pod sekcją Program Options.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja, korzystając z okazj,i chciałem zapytać jak zdobyć pas do produkcji tego młotka. Wiem, że w Podmroku trzeba jakieś zwierzęta poświęcić koło jakiegoś posągu, ale co konkretnie mam zrobic i gdzie to za bardzo nie wiem :) Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 16:21, Abi Dalzim napisał:

A ja, korzystając z okazj,i chciałem zapytać jak zdobyć pas do produkcji tego młotka. Wiem, że w Podmroku trzeba jakieś
zwierzęta poświęcić koło jakiegoś posągu, ale co konkretnie mam zrobic i gdzie to za bardzo nie wiem :) Jakieś sugestie?


W Zachodnich Tunelach(Podmrok) znajduje się Posąg Demogorgona. To jest taka długa komnata- po bokach stoją posągi rycerzy a w środku posąg tego potwora. Koło Posągu Demogorgona rzucasz czar przywołanie zwierzęcia lub czar przywołanie potwora. Po tej operacji 4 mniejszcze posągi zamienią sie w 4 Upiornych Rycerzy. Zabijasz ich, w ich szczątkach znajdować sie będzie pas siły lodowego olbrzyma (tego chyba głownie szukasz;) oraz bodajże Rozpruwacz Dusz+4 i Zbroja jelenia +3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas questu ze zdobyciem krwi księcia sahaguinów (tak to się pisze?) lub Kuo-Toa (którejś z ras ryboludzi ogółem...), w siedlisku tychże ryboli, znajdziesz posąg i ołtarz. By zdobyć pas, musisz przywołać jakieś zwierzę/potwora (np. za pomocą czaru Przywołanie Potwora) na ołtarz. Wtedy pojawią się czterej czarni rycerze. Po ich pokonaniu będziesz mógł z ich zwłok zabrać pas i kilka innych rzeczy...
Tego questa zleca matrona Aldurace(?) z Ust Natha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować