Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2013 o 12:28, Budo napisał:

Jest nieoficjalna polonizacja cdpu, do ogarnięcia na forum ee.


Tak, gdzie ? Przyda się bo nie wiem jak wykonać to dodatkowe zadanie złodziejką z grobami i płaszczem wampira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 18:20, Rebal napisał:

Tak, gdzie ? Przyda się bo nie wiem jak wykonać to dodatkowe zadanie złodziejką z grobami
i płaszczem wampira.


No mówię, że na forum ee. Z tego co widziałem, to jest z tym trochę zabawy, ja póki co rypię na angielskiej, ale polska jest za fajna, żeby ją ot tak olać.
http://forum.baldursgate.com/categories/polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Są jakieś zadania, które trzeba wykonać przed wyprawą po Imoen bo potem ich już nie ma czy mogę pędzić po siostrzyczke od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 22:33, Wilzyg napisał:

Witam.
Są jakieś zadania, które trzeba wykonać przed wyprawą po Imoen bo potem ich już nie ma
czy mogę pędzić po siostrzyczke od razu?


Można od razu, wszystko inne możesz wykonać po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 22:58, Noirr napisał:

Można od razu, wszystko inne możesz wykonać po powrocie.


Kiedyś 2 przechodziłem ale dodatku nie. Teraz się zabrałem za przejście wszystkiego i chcę od razu pójść po Imoen ale z tego co pamiętam Więzienie i Podmrok takie łatwe nie były wiec jakieś rady na jakim poziomie iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 23:12, Wilzyg napisał:

Kiedyś 2 przechodziłem ale dodatku nie. Teraz się zabrałem za przejście wszystkiego i
chcę od razu pójść po Imoen ale z tego co pamiętam Więzienie i Podmrok takie łatwe nie
były wiec jakieś rady na jakim poziomie iść?


W teorii możesz iść od razu, ale tylko jeżeli chcesz mieć wyzwanie, bo podmrok rzeczywiście będzie ciężki. Myślę, że okolice 12 poziomu powinny być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 23:12, Wilzyg napisał:

Kiedyś 2 przechodziłem ale dodatku nie. Teraz się zabrałem za przejście wszystkiego i
chcę od razu pójść po Imoen ale z tego co pamiętam Więzienie i Podmrok takie łatwe nie
były wiec jakieś rady na jakim poziomie iść?

Jeśli chcesz mieć imoen w drużynie to lec od razu po zdobyciu kasy, a w podmroku jakos sobie poradzisz(zanim Aran Cie puści nieco zadań i xp jeszcze od niego dostaniesz, a i shauaglinowie po drodze doświadczą minimalnej ilosci xp).
Jeśli nie zamierzasz mieć siostruni w teamie to olej ją i zrób wszystkie zaania co do 1 a potem dopiero płyń do brynlaw.
W przypadku pierwszej opcji będzie ciężej ale Imoen nie będzie odstawała poziomem za bardzo. W przypadku opcji nr2 przejdziesz wszystko dłubiąc sobie w zębach ale siostrzyczka będzie mocno ''opóźniona''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Doświadczam problemu który uniemożliwia granie. Otóż gdy rozmawiam z jakąś postacią i po rozmowie wywiązuję się walka to prawie zawsze wywala mnie do pulpitu. Wydaję mi się, że może być to spowodowane modami choć mam ich tylko kilka, a wszystkie zainstalowałem z płyty z grą.
Banter Packs v5
BG2 Fixpack v4
BG2 Tweak Pack v4
Divine Remix v5
Dungeon Be Gone v1.4
BG2 Herbs and Potions v1.0.3
PoF Kitpack v5

Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 11:53, Wilzyg napisał:

Witam.
Doświadczam problemu który uniemożliwia granie. Otóż gdy rozmawiam z jakąś postacią i
po rozmowie wywiązuję się walka to prawie zawsze wywala mnie do pulpitu. Wydaję mi się,
że może być to spowodowane modami choć mam ich tylko kilka, a wszystkie zainstalowałem
z płyty z grą.
Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tego problemu?

Ja mam - na początek zainstaluj nowsze wersje modów i wrzuć plik weidu by dać znać jakie komponenty dodałeś :D

Dnia 27.12.2013 o 11:53, Wilzyg napisał:

Banter Packs v5

aktualna wersja to v13 a nie v5

Dnia 27.12.2013 o 11:53, Wilzyg napisał:

BG2 Fixpack v4

v10 a nie v4
(a teraz bezczelna autopromocja "podane wersje znajdziesz u mnie w podpisie" :P)

Jak nie pomoże i nic nie przyjdzie mi do głowy z pliku weidu to będziem kombinować dalej. Daj też znać co to za maszyna i jaki system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 21:23, Wilzyg napisał:

Plik : http://www.sendspace.pl/file/efdc81b082e4104bf5f5a38

Co do nowszych wersji to właśnie instaluję, może coś pomogą. Mam nadzieję, że przy aktualizacji
Banter Packs nie trzeba nowej gry zaczynać.


Zainstalowałem te nowe wersje i ciągle to samo. Może coś w tym pliku zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 23:38, Wilzyg napisał:

Zainstalowałem te nowe wersje i ciągle to samo. Może coś w tym pliku zobaczysz.

W weidu wygląda to tak jak wyglądać powinno, wypakowałeś te nwsze wersje, zatwierdziłeś ''zastąp wszystkie'' i wybrałeś z aplikacji exe opcje reinstalowania komponentów? Bo samo wypakowanie wiele nie da ;)
Nie masz na sobie jakiś itemów z permanentną animacją np płaszcz odbicia itp?
Czy problem występuje przez całą grę czy od jakiegoś etapu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 11:27, Tuldor1 napisał:

W weidu wygląda to tak jak wyglądać powinno, wypakowałeś te nwsze wersje, zatwierdziłeś
''zastąp wszystkie'' i wybrałeś z aplikacji exe opcje reinstalowania komponentów? Bo
samo wypakowanie wiele nie da ;)
Nie masz na sobie jakiś itemów z permanentną animacją np płaszcz odbicia itp?
Czy problem występuje przez całą grę czy od jakiegoś etapu?



Wypakowałem te nowsze wersje, zastąpiłem i dałem reinstal na wszystko co się pokazało do reinstalu. Nie mam żadnego z tych przedmiotów, poza tym mam zainstalowane z moda wyłączenie tej animacji. Gry mam sam początek wiec nie wiem czy to problem tylko z kilkoma zadaniami czy też będzie się przewijał przez całą grę temu szukam rozwiązania.
Problem ten zauważyłem w tawernie w slumsach podczas zadania z niewolnikami. Wchodzę na zaplecze tam gdzie są cele niewolników, strażnik mnie zatrzymuję i po 2 linijkach dialogu przywołuję posiłki i gra mi wysypuje do pulpitu z raportem o błędzie. Myślałem, że to tylko zbugowane zadanie więc chciałem je odpuścić ale tą samą sytuację mam na promenadzie w cyrku.
Na ostatnim poziomie cyrku-iluzji jest rozmowa z tym iluzjonistą i pół sekundy po skończeniu rozmowy i rozpoczęciu walki to samo się dzieje czyli wyskakuje raport o błędach.
Jakieś 2 lata temu grałem na tym samym sprzęcie co mam teraz i żadnych takich nie było. Mody też były te co wymieniłem z wyjątkiem BG2 Herbs and Potions v1.0.3 i Dungeon Be Gone v1.4 tak więc nie wiem co ma być powodem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 12:02, Wilzyg napisał:

Wypakowałem te nowsze wersje, zastąpiłem i dałem reinstal na wszystko co się pokazało
do reinstalu. Nie mam żadnego z tych przedmiotów, poza tym mam zainstalowane z moda wyłączenie
tej animacji. Gry mam sam początek wiec nie wiem czy to problem tylko z kilkoma zadaniami
czy też będzie się przewijał przez całą grę temu szukam rozwiązania.
Problem ten zauważyłem w tawernie w slumsach podczas zadania z niewolnikami. Wchodzę
na zaplecze tam gdzie są cele niewolników, strażnik mnie zatrzymuję i po 2 linijkach
dialogu przywołuję posiłki i gra mi wysypuje do pulpitu z raportem o błędzie. Myślałem,
że to tylko zbugowane zadanie więc chciałem je odpuścić ale tą samą sytuację mam na
promenadzie w cyrku.
Na ostatnim poziomie cyrku-iluzji jest rozmowa z tym iluzjonistą i pół sekundy po skończeniu
rozmowy i rozpoczęciu walki to samo się dzieje czyli wyskakuje raport o błędach.
Jakieś 2 lata temu grałem na tym samym sprzęcie co mam teraz i żadnych takich nie było.
Mody też były te co wymieniłem z wyjątkiem BG2 Herbs and Potions v1.0.3 i Dungeon Be
Gone v1.4 tak więc nie wiem co ma być powodem tego.

Czasem gdy stosujesz wyłączenie animacji i wystapi problem z instalacja tego typu kfiutki się zdarzają stąd pytałem [w weidu też masz podane ich wyłączenie ;) ] niemniej jeśli nie masz żadnych tarcz odbić czy innych tego typu to ok...
Herbsy to na pewno nie są, podobnie Dungeon be Gone nie powinien robić problemów (acz osobiście go nie używam bo po 1. z masą modów się gryzie, po 2. przy zainstalowanym tacticsie poziom z ilithem dostarcza masę atrakcji i nie jest tak nudny jak podstawa :P).
Jeśli jesteś na początku spróbuj zacząć od nowa [skoro masz dungeona to jedyne co musisz powtórzyć to cyrk + pogadanka z gaelanem] i zobacz czy wciaż problem sie pojawia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:17, Tuldor1 napisał:

Czasem gdy stosujesz wyłączenie animacji i wystapi problem z instalacja tego typu kfiutki
się zdarzają stąd pytałem [w weidu też masz podane ich wyłączenie ;) ] niemniej jeśli
nie masz żadnych tarcz odbić czy innych tego typu to ok...
Herbsy to na pewno nie są, podobnie Dungeon be Gone nie powinien robić problemów (acz
osobiście go nie używam bo po 1. z masą modów się gryzie, po 2. przy zainstalowanym tacticsie
poziom z ilithem dostarcza masę atrakcji i nie jest tak nudny jak podstawa :P).
Jeśli jesteś na początku spróbuj zacząć od nowa [skoro masz dungeona to jedyne co musisz
powtórzyć to cyrk + pogadanka z gaelanem] i zobacz czy wciaż problem sie pojawia....


Właśnie wywaliłem grę i wszystkie pliki związane z nią. Zainstaluję od nowa, zmoduję tak jak wcześniej i zobaczę czy działa.

Czy kolejność instalacji modów też może powodować takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:24, Wilzyg napisał:

Właśnie wywaliłem grę i wszystkie pliki związane z nią. Zainstaluję od nowa, zmoduję
tak jak wcześniej i zobaczę czy działa.

Czy kolejność instalacji modów też może powodować takie problemy?

Tak, acz zwykle krzaczy się to w ten sposób iż po prostu nie można zainstalować tego co potrzeba albo zmiany nie wchodzą w życie.
Z tych które podałeś chyba najlepiej byłoby zastosować kolejność:
- BG2Fixpack
- Banterpack
- PoFkit
- BG2Tweaks
- Divine remix
- herbs i dungeon w dowolnej kolejności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 15:08, Tuldor1 napisał:

Tak, acz zwykle krzaczy się to w ten sposób iż po prostu nie można zainstalować tego
co potrzeba albo zmiany nie wchodzą w życie.
Z tych które podałeś chyba najlepiej byłoby zastosować kolejność:
- BG2Fixpack
- Banterpack
- PoFkit
- BG2Tweaks
- Divine remix
- herbs i dungeon w dowolnej kolejności


Jak narazie udało mi sie zrobic 3 miejsca w których wcześniej mnie wywalało wiec myślę, że będzie już dobrze.
Wydaję mi się, że to raczej była wina kolejnosci instalacji modów.
Tak czy inaczej wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z tego co zquważyłem chyba banterpack przestał mi działać.
Przez pewien czas działało dobrze, rozmówki były dośc często ale przez cały przytułek i już prawię kończę podmrok były 3 rozmowy między postaciami i to wszystkie z podstawowej gry a nie z modu. W tych miejscach to tak zawsze działa czy u mnie jest po prostu cos nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 13:35, Wilzyg napisał:

Witam.
Z tego co zquważyłem chyba banterpack przestał mi działać.
Przez pewien czas działało dobrze, rozmówki były dośc często ale przez cały przytułek
i już prawię kończę podmrok były 3 rozmowy między postaciami i to wszystkie z podstawowej
gry a nie z modu. W tych miejscach to tak zawsze działa czy u mnie jest po prostu cos
nie tak?

Może zbyt długo obijałeś się przed ruszeniem pod ziemię i po prostu już wykorzystałeś wszytskie kwestie jakie się dało przed suldanessalarem? Zainstaluj sobie NPC Xan'a a będziesz mieć banterów powyżej uszu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2014 o 17:27, Tuldor1 napisał:

Może zbyt długo obijałeś się przed ruszeniem pod ziemię i po prostu już wykorzystałeś
wszytskie kwestie jakie się dało przed suldanessalarem? Zainstaluj sobie NPC Xan''a a
będziesz mieć banterów powyżej uszu ^^


Raczej wątpie czy wykorzystałem, bo jednak widziałem liste dioalogów z moda i było tego DUŻO. Po wyjściu z podmroku mam jeszczę masę rzeczy do zrobienia. Co do Xana to nie wiem jaką postacia jest z tego moda ale w jedynce specjalnie go nie lubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować