Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2014 o 23:01, Rebal napisał:

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/tz-kxbndiwsjkhwkwuacbqf.jpg
Nad tą skrzynka nie pojawia się znać wbicia kołka jak przy grobach na wyższym piętrze.
Jest tylko przekreślone kółko. Jak by nie było to tutaj. Ta gra jest zrombana. Ludzie
z EE nawalili.

Czyli juz podleciała do trumny a mimo to kicha? Hmm... a odpalił jej się "pożegnalny tekst" ''Nie, moje, to życie jest moje'' czy coś w ten deseń? Może po prostu coś nie zaskoczyło i rozkawałkowałeś ja za wcześnie :) Wczytanie save i ponowna walka nie pomogły? Jeśli tak to faktycznie coś w zmiennych nie odpala ale cóż - sam chciałeś EE miast sprawdzonej klasyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 23:01, Rebal napisał:

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/tz-kxbndiwsjkhwkwuacbqf.jpg

Nad tą skrzynka nie pojawia się znać wbicia kołka jak przy grobach na wyższym piętrze.
Jest tylko przekreślone kółko. Jak by nie było to tutaj. Ta gra jest zrombana. Ludzie
z EE nawalili.


Bodhi na pewno wleciała do trumny? Nie wiem czy musi nietoperz czy ta chmura, ale to wywoła możliwość wbicia kołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie hipotetyczne pytanie - załóżmy, że Montaron nie zginął (albo zginął i udało nam sie go wskrzesić)... gdyby taki NPC posiadał charakterek jednakowy z tym który prezentuje w pierwszej części Baldura to jak myślicie - jakie tematy mógłby poruszyć podczas rozmowy z innymi członkami drużyny ;>? Byłbym wielce wdzięczny za sugestie i propozycje, im więcej ich tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Montaron to był przede wszystkim tchórz i "bohater w kupie". Pewnie powinien stale podpuszczać wszystkich by sobie dali spokój z co trudniejszymi misjami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 06:10, Aurelinus napisał:

Montaron to był przede wszystkim tchórz i "bohater w kupie". Pewnie powinien stale podpuszczać
wszystkich by sobie dali spokój z co trudniejszymi misjami ;).

To pasuje bardziej do Xana, pana "To beznadziejne/nie mamy szans"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 06:20, Tuldor1 napisał:

To pasuje bardziej do Xana, pana "To beznadziejne/nie mamy szans"..

Aaaaaaaaaaaaaaa, fakt, popitoliły mi się postacie. Montaron to był ten gnom/krasnal od "zabijmy ich wszystkich, po co mają się męczyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 13:06, Aurelinus napisał:

Aaaaaaaaaaaaaaa, fakt, popitoliły mi się postacie. Montaron to był ten gnom/krasnal
od "zabijmy ich wszystkich, po co mają się męczyć".

Coraz bliżej ale dalej fail... Niziołek... :P Partner Xzara, woj/złodziej jaki dołączał do nas na tej samej lokacji co Imoen.
"A rzeki spływają krwią", "Robi wrażenie! Może was nie zabiję!", "Nie mam sobie równych i wolę pracować samotnie",
"Jak się nie prześpię, to następni napastnicy nas dostaną!", "Nie cierpię lasu! W mieście znacznie łatwiej znaleźć ofiarę", "Podziemia! Mrok jest miły... ale do kata z tą wilgocią!" i nieśmiertelne "I szalony czarnoksiężnik padł! Co oszczędza mi kłopotu!"

Nadal byłbym wdzięczny za jakieś sugestie jakby co ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 17:21, Tuldor1 napisał:

Coraz bliżej ale dalej fail... Niziołek... :P Partner Xzara, woj/złodziej jaki dołączał
do nas na tej samej lokacji co Imoen.

No nie fail, mówiłem, że to ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym sie dowiedział co syę z Tawerną stało, dawno daaawno tam wpadałem ale faktycznie nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 21:30, Tuldor1 napisał:

Też chętnie bym sie dowiedział co syę z Tawerną stało, dawno daaawno tam wpadałem ale
faktycznie nie chodzi

W porozumieniu z właścicielem strony Tawerna Hrothgara została zamknięta. Raczej nieodwołalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wielka szkoda, od czasu do czasu tam wpadałem. Jeśli byś potrzebował hostingu na jakąś nową inicjatywę to daj mi znać udostępnię Ci za darmo. Zawsze wysoko ceniłem twoją pracę i wkład jaki wniosłeś na społeczności. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam czasu ani siły (w tym przebicia) żeby samemu prowadzić coś więcej niż własny kącik, więc muszę i polegam na uprzejmości innych stron, ale gdyby ktoś chciał stronę reaktywować nic raczej nie stoi na przeszkodzie, nam się już po prostu nie chciało, a sam adminem byłem z czystego przymusu a nie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie dot. BG2 EE. W 1 aktualnie można grać polskie napisy, angielski dubbing. Na steam BG 2 EE jest informacja , że gra jest wyłącznie w jęz. angielskim.
1. Czy rzeczywiście nie ma nawet napisów polskich
2. Czy wgranie nieoficjalnegopolskiego dubbingu jest równoznaczne z pojawieniem się nie tylko samych głosów postaci, ale również polskich napisów w dialogach z NPC ( okno wyboru odpowiedzi )
Werdon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tłumaczenia to tak jak w przypadku BG1EE wydawca stwierdził iz zaoszczędzi na tłumaczeniu bo głupi fani zrobią to za friko a on zgarnie wiecej kasy. Innymi słowy tłumaczenia kompletnego póki co nie ma acz powinno sie pojawić bo kilka(naście) osób nad tym aktywnie pracuje.

Sam mam do Was forumo(balduro)wicze inne pytanie:
Solaufin Mod [mod sprawia iż Drow Solaufin dołącza do naszej drużyny] - jakie są Wasze opinie co do niego od strony? Wiem że mechanicznie jest on przegięty jak diabli ale bardziej interesuje mnie kwestia tego co sądzicie o poziomie dialogów/zadań/wątków jakie dodaje? Innymi słowy czy warty jest on zainstalowania?
Noszę się z zamiarem dodania do gry pewnego zadania jakie skutkować będzie ubiciem rzeczonego ale nie chciałbym by mod powodował konflikt z czymś co stoi na wysokim poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 11:59, Werdon napisał:

Witam! Mam pytanie dot. BG2 EE. W 1 aktualnie można grać polskie napisy, angielski dubbing.
Na steam BG 2 EE jest informacja , że gra jest wyłącznie w jęz. angielskim.
1. Czy rzeczywiście nie ma nawet napisów polskich
2. Czy wgranie nieoficjalnegopolskiego dubbingu jest równoznaczne z pojawieniem się nie
tylko samych głosów postaci, ale również polskich napisów w dialogach z NPC ( okno wyboru
odpowiedzi )
Werdon


Team który się tym zajmuje narazie udziela tłumaczenia w postawci dwóch plików, niestety tłumaczenie to jest zerżnięte z CDP więc będzie po polsku to co było przed dodatkami z EE a więc nowe postacie i misje z nimi związane będą w języku angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W tej sytuacji kupię dopiero jak będzie znacząca przecena na steam. Twórcy brakiem profesjonalnego tłumaczenia nie zachęcają do zakupu. Przy okazji duży "szacun" dla ekipy która wzięła sprawę w swoje ręce i pracuje nad tłumaczeniem.
Werdon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 17:39, Werdon napisał:

Dzięki za odpowiedź. W tej sytuacji kupię dopiero jak będzie znacząca przecena na steam.
Twórcy brakiem profesjonalnego tłumaczenia nie zachęcają do zakupu. Przy okazji duży
"szacun" dla ekipy która wzięła sprawę w swoje ręce i pracuje nad tłumaczeniem.

Osobiście raczej doradzam standardowy BG zamiast wersji EE - dodana zawartość jest średniej jakości (przynajmniej jak dla mnie) a wiele modów pod wersje EE po prostu nie działa. Innymi słowy kupujesz jeszcze raz tą samą grę jaka ma mieć ''rozszerzoną zawartość'' a dostajesz ''pomniejszoną zawartość + ładniejszy obraz'' przy czym to ostatnie klasyczne mody też załatwiają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2014 o 14:15, Aurelinus napisał:

W porozumieniu z właścicielem strony Tawerna Hrothgara została zamknięta. Raczej nieodwołalnie.

Smutna to wieść...

Khalid w jakimś modzie.. i co wskrzesili go? może nigdy nie umarł.. Zabili go i uciekł ?. Jaheira pewnie w 7 niebie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować