Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2014 o 09:56, Boguslav4 napisał:

Którą edycję najlepiej kupić, jeśli zależy mi na działaniu Baldura w Win8 ?

Tak na dobrą sprawę problem z działaniem starszych wersji na nowszych systemach to w większości mit, z radością zresztą podchwytywany przez wszelkie osoby zajmujące się odświeżonymi wersjami gier, wszelkie Enchanced Edition, Remastered itp itd...

Osobiście korzystam z wersji jaka znajdowała się jeszcze na 12CD (5 BG1 + OzWM + 4 BG2 + TB + edycja kolekcjonerska), niemniej on faktycznie raz czy dwa zrobił na 8. psikusa. Jeśli masz jakąś wersje na dvd nie powinno być żadnych niedogodności...

Za ''klasycznym'' BG przemawia o wiele lepsza kompatybilnosć z modami (jest tego po prostu ogrom i na pewno znajdziesz cos dla siebie), oraz fakt iż nie ma w nim tylu bugów co w wersji EE (odświeżać grę i wcisnąć błędy do czegoś co było dobrze zrobione 10 lat temu przy niewielkim własnym nakładzie zmian? Komuś się definitywnie spieszyło ostrzyc barany/wydoić kasę... zresztą nawet fani sami muszą toto potem doprowadzać do używalnosci i robić tłumaczenia/podkładać głosy itp - patrz post Zurisa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 16:19, Tuldor1 napisał:

Osobiście korzystam z wersji jaka znajdowała się jeszcze na 12CD (5 BG1 + OzWM + 4 BG2
+ TB + edycja kolekcjonerska), niemniej on faktycznie raz czy dwa zrobił na 8. psikusa.
Jeśli masz jakąś wersje na dvd nie powinno być żadnych niedogodności...


Właśnie chciałem sobie jeszcze raz pograć i mam taką wersję tj, 4 BG2 + edycja kolekcjonerska +TB. Tylko nie pamiętam już jakie do tego potrzebne były patche i gdzie je znaleźć. Możesz mnie oświecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 11:25, Lucek napisał:

Właśnie chciałem sobie jeszcze raz pograć i mam taką wersję tj, 4 BG2 + edycja kolekcjonerska
+TB. Tylko nie pamiętam już jakie do tego potrzebne były patche i gdzie je znaleźć. Możesz
mnie oświecić?

Hm, wersja na kilka CD nie ma w sobie BG2fixpack''a więc to doradzam od razu, mam u siebie wersję v10 ale może i są nowsze. Oczywiscie wymagany będzie też ostatni patch do TB.
Jak rozumiem będziesz przechodził samo BG2+ToB? W takim razie nie ma co sobie zawracać głowy BGTrilogy-ono scala BG1 z BG2... jeśli najdzie Cie ochota na grę w całą sagę od Candlekeep do Tronu Bhaala daj znać, zedytuję listę, bo obecnie piszę pod samo BG2+TB bez części pierwszej)

Teoretycznie sam patch_TB+ fix pozwoli Ci się cieszyć grą bez problemów, ale można wzbogacić ją o kilka rzeczy... proponowałbym taki zestawik:
1) TB_patch
2) bg2fixpack_v10

3) BG2UnfinishedBusiness_v24
4) Almateria''s Restoration Project_v4.0

5) EaseofUse_v33
6) ItemUpgrade_v40
7) Alma_Tweaks_v8

8) Ribalds_Genie_v2.7
9) Sir_Renal_v2.5
10) Rolles_v3

11) XanNpc_v11
12) Khalid NPC vT1.0

13) Minotaur and Licalor_v1.6
14) AdalonsBlood_v13
15) Tales of the Deep Gardens_v9.3
16) Innershade_v6.0
17) ervonyrah_piesnwladajacej_v1.3.2
18) Tower of Deception_v3.3
19) Assassinations_v10

20) TacticsMod_v25
21) Improved_Battles_v6
22) Ascension_v1.4.24
23) Oversight_v13

24) Picky_Familiars_v1.1

- Pierwsze 2 musowo, zmieniają one jedynie kilka duperelek i łatają grę tam i siam :)
- 3 i 4 przywracają to, co znikło z gry przed wydaniem i uzupełniają ją o kilka niewielkich wątków.
- 5 i 7 to modyfikacje zasad z jakich mozesz wybrać np możliwość składania strzał/mikstur itp w nieskończone stosy, nie można przesadzić, ale dzieki takim modyfikacjom gra się przyjemniej bo skupiamy się na fabule a nie na tym jak nosić ten cały złom, alma w kolejnym modzie też nieco świat i zasady wzbogaciła.
- 6 i 10 to typowe mody pozwalajace tworzyć nowe, potężne przedmioty za wygórowaną cenę. Coś jak Cromwell w dokach.
- 8 i 9 doda parę dosyć słabych ale klimatycznych przedmiotów i pozwoli ci zawsze dotrzeć do ukochanego sklepu :)
- 11 i 12 to mody dodające przyłączalnych NPC z BG1, Xana (Elfi mag jakiego spotykaliśmy w kopalni Nashkel) i Khalid (mężuś Jaheiry). Instalacja tego drugiego uniemożliwia romans z harfiarką.
- 13-19 to dodatkowe zadania (13 to tak na prawdę tylko wyjaśnienie co robił minotaur w podziemiach pod miedzianym diademem, reszta z nich jest o niebo lepsza)
- 20-23 typowe utrudniacze, instaluj tylko jeśli gra na poziomie szaleńczym cię nudzi, w innym wypadku modki przeżują cię i wyplują ^^ Jeśli zaś lubisz trudności to zapewnią ci na prawdę ciekawe wyzwania taktyczne, juz od lochów irenicusa i ilitha :P
- 24 pozwala magowi wybrać jakiego chowańca chce przywołać (zamiast uzależniać go od charakteru), więc jest to duperelka niemal tak mała jak 13 ale i tak ją lubię.

Skąd ściągnąć? 99% znajdziesz na stronie Children of Bhaal http://athkatla.cob-bg.pl/index.php , a jeśli nie chce Ci się szukać to mam w podpisie całą listę :P
Patche, mody, inne => Seria Baldur''s Gate => BGT (tylko innych modów nie instaluj, bo część działa tylko pod BGT :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 17:10, Tuldor1 napisał:

jeśli najdzie Cie ochota na grę w całą sagę od
Candlekeep do Tronu Bhaala daj znać, zedytuję listę, bo obecnie piszę pod samo BG2+TB
bez części pierwszej)


Mnie naszła taka ochota ;) Otóż BG zaliczyłem parę razy, ale nigdy nie modowałem, więc chciałbym teraz za jednym zamachem poznać jak najwięcej najlepszych modów, dodatkowe 200h rozgrywki mi nie straszne. Był kiedyś na jakimś forum poradnik jak zrobić takową instalację, ale obecnie nie mogę go znaleźć. Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.
Dodatkowo - te przygody i dodatkowe ficzery dodane w EE są warte zakupu po raz drugi prawie tej samej gry? Czy lepiej pozostać przy obecnym pomyśle ciężkiego zmodowania zwykłych edycji? Internet raz mówi tak, raz inaczej, ale opiniom ludzi z tego forum ufam najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2014 o 09:27, Strange101 napisał:

. Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.
Dodatkowo - te przygody i dodatkowe ficzery dodane w EE są warte zakupu po raz drugi
prawie tej samej gry? Czy lepiej pozostać przy obecnym pomyśle ciężkiego zmodowania zwykłych
edycji? Internet raz mówi tak, raz inaczej, ale opiniom ludzi z tego forum ufam najbardziej.

>

Jako posiadacz BGEE napiszę tak. Wszystko to co masz w EE, możesz mieć za pomocą modów. Często z lepszym skutkiem. Sam kupiłem EE tylko z powodu nie możności połączenia się w multi z innymi. Nic nie działało. Na szczęście w EE już tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 09:27, Strange101 napisał:

Mnie naszła taka ochota ;) Otóż BG zaliczyłem parę razy, ale nigdy nie modowałem, więc
chciałbym teraz za jednym zamachem poznać jak najwięcej najlepszych modów, dodatkowe
200h rozgrywki mi nie straszne. Był kiedyś na jakimś forum poradnik jak zrobić takową
instalację, ale obecnie nie mogę go znaleźć. Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.

Jeśli interesuje cię jak największy świat gry to doradzić mogę WoBG (World of Baldurs Gate) - olbrzymie ''bydlę'' jakie łączy w jedno obie części Baldur''s Gate, dodaje do niego Icewind dale 1 z oboma dodatkami, Icewind Dale 2 i masę megamodyfikacji (przewidywany czas na przejście względem całej sagi BG przemnóż sobie x5 przynajmniej). Minusem czegoś takiego jest fakt, że wiele megamodów to śmieci (mniejsze mody są 1000x bardziej klimatyczne), mimo to Dradiel (twórca tej megakompilacji) zasługuje na brawa bo na ile tylko mógł popoprawiał wszelkie błędy i przegiecia.

Jeśli interesuje cię WoBG zachęcam do zerknięcia tutaj: http://athkatla.cob-bg.pl/viewforum.php?f=180

Osobiście wolę nieco mniejsze zestawy dlatego polecam zestaw dla samego BGTrilogy, kolejnosć instalacji jak niżej:
1) TB_patch
2) bg2fixpack_v10
3) BGTrilogy_v1.18
4) Lure of Sirine''s Call _v12.zip
5) bgmini_quest_encounters_v8.1
6) BG1UnfinishedBuisness_v13
7) BanterPacks_v13
8) BG2UnfinishedBusiness_v24
9) BGTTweak_v11
10) Almateria''s Restoration Project_v4.0
11) EaseofUse_v33
12) ItemUpgrade_v40
13) Alma_Tweaks_v8
14) Ribalds_Genie_v2.7
15) Sir_Renal_v2.5
16) Rolles_v3
17) XanNpc_v11
18) -
19) Khalid NPC vT1.0 (nieoficjalna poprawka zabugowanej wersji v0.22)
20) level1npcs_v1.9
21) BG1npc_project_v20
22) Minotaur and Licalor_v1.6
23) AdalonsBlood_v13
24) Tales of the Deep Gardens_v9.3
25) Innershade_v6.0
26) ervonyrah_piesnwladajacej_v1.3.2
27) Tower of Deception_v3.3
28) Assassinations_v10
29) TacticsMod_v25
30) Improved_Battles_v6
31) Ascension_v1.4.24
32) Oversight_v13
33) BG2 Enable conversations with charmed creatures_v4
34) Picky_Familiars_v1.1
35) Max HP per Lvl

Dnia 14.09.2014 o 09:27, Strange101 napisał:

Dodatkowo - te przygody i dodatkowe ficzery dodane w EE są warte zakupu po raz drugi
prawie tej samej gry?

Tak jak wspomniał Dandzialf - płacisz po raz drugi, dostajesz to samo co w zwykłym BG z modami + mniejsza kompatybilność (nie wszystkie mody dla BG działają pod wersje EE) + amatorską lokalizację (wydawcy nie chciało się zatrudniać profesjonalnych polskich tłumaczy i gracze sami spolszczyc musięli w ramach oddolnej inicjatywy) + nowe bugi (bo skoro dodano kontent to za trudno zrobic to porządnie :P). Reasumując:

Dnia 14.09.2014 o 09:27, Strange101 napisał:

Czy lepiej pozostać przy obecnym pomyśle ciężkiego zmodowania zwykłych edycji? Internet raz mówi tak, raz inaczej, ale opiniom ludzi z tego forum ufam najbardziej.

Zdecydoiwanie lepiej zostać przy wersjach starszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej mańki zapytam, bo może tutaj będę ludzie, o których mi chodzi. Czy ekipa z Tawerny Hrothgara (forum) się gdzieś przeniosła, na jakimś innym forum zadomowiła? Parę miesięcy tam nie zaglądałem i wszystko zniknęło :(


@Tuldor1

W jednym wątku na forum Dzieci Bhaala zachwalali, że studio od remake'u wprowadza poprawki do BGEE. Rozumiem, że trochę się minęli z prawdą i nie warto na to pieniędzy łożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oraz RakuPL

Dnia 21.09.2014 o 23:57, Ichibanboshi-kun napisał:

Ja tak z innej mańki zapytam, bo może tutaj będę ludzie, o których mi chodzi. Czy ekipa z Tawerny Hrothgara

Słabo pilnujecie co się dzieje w w tym wątku ;)
A sytuacja Tawerny wygląda niestety tak:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=21665
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=21667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 23:57, Ichibanboshi-kun napisał:

@Tuldor1
W jednym wątku na forum Dzieci Bhaala zachwalali, że studio od remake''u wprowadza poprawki
do BGEE. Rozumiem, że trochę się minęli z prawdą i nie warto na to pieniędzy łożyć?

Oh ależ oni wprowadzili poprawki! Wyobraź sobie, że Twój komp ma dziurę w obudowie, mozesz wziąć palnik i przyspawać kawał blachy, potem ''uklepać'' to wszystko młotkiem i już dziury nie ma.. a co przy okazji sie rozje... to już insza inszość - poprawka jest :P
Tak mniej więcej wyglada to z BGEE ("BG Eeeeee"? "BG EasterEgg"?) - jest kilka plusów, ale są też nowe minusy i te drugie moim skromnym zdaniem przeważają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 16:45, Tuldor1 napisał:

Oh ależ oni wprowadzili poprawki! Wyobraź sobie, że Twój komp ma dziurę w obudowie, mozesz
wziąć palnik i przyspawać kawał blachy, potem ''uklepać'' to wszystko młotkiem i już/.../


Bardzo wyraźnie przemawia do mnie Twój opis :D Czyli innymi słowy, lepiej sobie standardowo zainstalować wersję z pudełka/gogusia i odpowiednio wszystko zmodować, co zabiera trochę czasu, ale na pewno połączona gra BG+BG2 przyniesie więcej frajdy jak superaśna BGEE (ciekawe jak im pójdzie z ID).

Jedyny kuszący aspekt BGEE to jego dostępność na tabletach (chociaż cenę ma za dużą) i jakbym miał tablet to nie wiem czy ciekawość by nie zwyciężyła.

@Karharot

:<
Nie byłem tam nikim znanym, ale udzielałem się na forum (większy problem był z brakiem życia w Dolinie niż moimi chęciami) i często zaglądałem co tam słychać. Szkoda, bo próżno szukać drugiego takiego forum (z wyjątkiem gramu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 17:13, Ichibanboshi-kun napisał:

Jedyny kuszący aspekt BGEE to jego dostępność na tabletach (chociaż cenę ma za dużą)
i jakbym miał tablet to nie wiem czy ciekawość by nie zwyciężyła.


Wersje starsze gier na IE można odpalić na tabletach i urządzeniach z androidem dzięki GemRB: http://www.gemrb.org/wiki/doku.php?id=start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 17:13, Ichibanboshi-kun napisał:

Szkoda, bo próżno szukać drugiego takiego forum (z wyjątkiem gramu).

Zostaje Ci jeszcze CoB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 17:41, Nufiko napisał:

Wersje starsze gier na IE można odpalić na tabletach i urządzeniach z androidem dzięki
GemRB: http://www.gemrb.org/wiki/doku.php?id=start


Wow, dzięki! Nie wiedziałem, że takie bajery istnieją! Tym bardziej sobie chyba za jakiś czas sprawię pierwszego iPada i pokombinuję z tym.


@Tuldor1

Racja. Tym bardziej, że z tego co widziałem, coś się tam dzieje. Nie rzucają się w oczy posty sprzed dwóch lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 19:31, Ichibanboshi-kun napisał:

Tym bardziej, że z tego co widziałem, coś się tam dzieje. Nie rzucają się w oczy posty sprzed dwóch lat :)

Sprzed dwóch lat? Ja tam wchodzę po tygodniu nieobecnosci i mam xx postów do przeczytania :P
Swoją drogą zapraszam serdecznie, i myślę, że pod koniec roku jeszcze więcej ciekawych rzeczy się znajdzie http://athkatla.cob-bg.pl//viewtopic.php?t=6291 (wiadomo, że im więcej tym weselej a na skrobniecie czegoś małego czas jeszcze mamy ^^) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś objaśnić co się zmieniło w porównaniu ze zwykłym BG2? Zakupiłem jakiś czas temu w promocji BG 1+2 EE i na razie skończyłem jedynkę, ale z dwójką czekam aż wydadzą oficjalne spolszczenie. Jedynie questy do nowych towarzyszy z jedynki, czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować