Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Witam,
zacząłem znów grać w Baldura 2 i mam problem z jedną misją (którego podczas kilku poprzednich podejść nigdy nie zaznałem).
Otóż w drugim zleceniu od Bodhi postać niziołka, która powinna być na piętrze budynku Złodziei Cienia do uwolnienia zwyczajnie się nie pojawia. Po zabiciu strażników nikogo więcej tam nie ma i nie mam możiwości ukończyć zadania z tego powodu. Czy jest jakiś sposób na naprawienie tego? Tyle razy grałem w tę grę i nigdy nie przytrafił mi się bug uniemożliwiający ukończenie zadania, a trochę już teraz ugrałem i szkoda mi nie pociągnąć historii do końca ;)
Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 17:54, sirufok napisał:

Otóż w drugim zleceniu od Bodhi postać niziołka, która powinna być na piętrze budynku Złodziei Cienia do uwolnienia zwyczajnie się nie pojawia.

Nie pamiętam już dokładnie szczegółów tego questa (zazwyczaj pracuję dla drugiej strony ;P) ale czy tego niziołka na pewno tam nie ma? Nie siedzi za jakimiś skrzyniami czy coś?
Jeśli jego postać naprawdę zniknęła (też się z czymś takim w BG nie spotkałem, może to wina jakiegoś moda albo EE jeśli to w nią grasz) to o ile dobrze pamiętam to zadanie jest jednym z dwóch pomiędzy którymi Bodhi daje Ci wybór, jeśli masz wcześniejszego sejwa to wciąż możesz się trochę cofnąć i wykonać alternatywnego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 14:40, Tuldor1 napisał:

Sprawdzam warunki pojawienia się gada i wygląda na to, że Karh ma racje - nie masz aby
tego nowego gniota w wersji " EE-eeeee" ?


Nie mam tego nowego gniota, ale za to doinstalowałem kilka modów co by odświeżyć i utrudnić trochę rozgrywkę i być może one coś napsuły ;)

@Karharot
Sejwa niestety nie miałem bo w międzyczasie zrobiłem kilka innych misji, etc. i byłbym bardzo smutny musząc znów ciułać tyle spraw wczytując główny zapis.


Poraz pierwszy w życiu zostałem zmuszony do użycia konsoli żeby wywołać postać i móc kontynuować misję. W tej sytuacji chyba bez tego by się nie obeszło, a instalować ponownie mody w poprawnej kolejności też mi się nie uśmiechało i tez nie wiadomo czy by to pomogło.
W każdym razie dzięki za próbę pomocy i wracam do Faerunu, bo znów mnie wciągnęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 20:30, sirufok napisał:

Poraz pierwszy w życiu zostałem zmuszony do użycia konsoli żeby wywołać postać i móc
kontynuować misję. W tej sytuacji chyba bez tego by się nie obeszło, a instalować ponownie
mody w poprawnej kolejności też mi się nie uśmiechało i tez nie wiadomo czy by to pomogło.
W każdym razie dzięki za próbę pomocy i wracam do Faerunu, bo znów mnie wciągnęło ;)

W takim razie powodzenia, a w razie kolejnych problemów wrzuc log weidu z folderu z baldurkiem - wiedząc co i kiedy było instalowane zawsze najłatwiej określić dlaczego masz takie a nie inne problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, ale fajny bug w EE.

Spoiler

Balthazar

po rozmowie nie zrobił się wrogi. Co więcej, gdy go zaatakowałem, nie reagował na zadawane ciosy, stojąc sobie spokojnie, jedynie co chwilę łykał miksturki leczenia. Padł po chwili. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 16:39, Kadaj napisał:

Lol, ale fajny bug w EE.

Spoiler

Balthazar

po rozmowie nie zrobił się wrogi. Co więcej,
gdy go zaatakowałem, nie reagował na zadawane ciosy, stojąc sobie spokojnie, jedynie
co chwilę łykał miksturki leczenia. Padł po chwili. ;d

Hej! To nie bug, to specjalny kontent dodany przez beamdoga dla tych jacy zabulili za wersję "Eeee" tyle ile obecnie kosztują dwa-trzy zestawy oryginalnej gry. Tu akurat masz pokazaną implementacje nowego poziomu trudności: stupid-easy dla tych, jakim problem sprawia gra na najłatwiejszym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie wiem czy to bug, ale po walce z Thaxll''ssillyia odpoczynek trwał 30 DNI... Odpoczywałem w jaskini od razu po walce.
Niemożliwe, że po tylu latach grania w tę grę ciągle mogą się przytrafić nowe, zaskakujące rzeczy podczas kolejnego przechodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 21:46, sirufok napisał:

Hmm... Nie wiem czy to bug, ale po walce z Thaxll''ssillyia odpoczynek trwał 30 DNI...
Odpoczywałem w jaskini od razu po walce.
Niemożliwe, że po tylu latach grania w tę grę ciągle mogą się przytrafić nowe, zaskakujące
rzeczy podczas kolejnego przechodzenia ;)

Zapewne był to Odpoczynek do Pełnego Wyleczenia a Twoja drużyna nie miała dostępnych czarów leczących. O ile dobrze pamiętam w grze jest błąd (właściwie niedopatrzenie) który powoduje że przy określaniu ile razy Twoje postacie muszą odpoczywać zanim odpoczynek + czary leczące wykonają swoją robotę gra uwzględnia tylko czary które masz gotowe do użycia w momencie udania się na odpoczynek olewając wszystkie czary które są wykorzystane ale wciąż wpisane w sloty (które powinny być gotowe po pierwszym odpoczynku).
Można to obejść najpierw wybierając odpoczynek 8-godzinny a dopiero potem do pełnego wyleczenia. Jeśli się akurat ma powód do przejmowania się upływem czasu ofc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 22:09, Karharot napisał:

\...\


Żadnych "czasowych" misji nie miałem w obrocie więc akurat to nie problem - ot taka ciekawostka, na którą dawniej nie trafiałem lub o niej zapomniałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam..Po 13 latach ponownie chcialem sobie odswiezyc Wrota Baldura 2 jednak czlowiek mimo, ze ma juz za soba takie tytuly jak Fallouty czy Tormenty to przez ostatnie lata stał sie chyba casualem. Poprostu nie ogarniam tematu mowiac prosto...
Mam problem juz na samym poczatku, jest pewna sala za pokojem z półkami pelnymi ksiazek, za polem silowym jest przeciwnik i po wyłączeniu tego pola mowiac krotko dostaje baty, za chiny nie potrafie go pokonac. On za kazdym uderzeniem punktuje a moja druzyna oprocz łucznika "strzela" slepakami, praktycznie nie potrafie go zranic. Nie wiem czy to wina zle dobranego uzbrojenia czy poprostu ten gosciu jest taki mocny.
Wiem tez ze w pozniejszym etapie mozna wskrzesic pokonanych towarzyszy, a co jesli juz na poczatku np polegnie Minsc ? Mozna go pozniej wskrzesic czy juz nie ma szans?
Sorry za takie proste pytania moze dla was ale naprawde dawno nie gralem we Wrota a bylem karmiony grami pokroju Mass Effecta czy Dragon Age...Licze na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też miałbym taki problem, gdybym nie odświeżał tej gry średnio co pół roku :). Po prostu nie da się wyjść z wprawy, jeśli tak bardzo kocha się ów tytuł.
Tego przeciwnika warto traktować magią, magiczne pociski dobrze się sprawdzają. Rzucić na drużynę przyspieszenie ruchów, a Kambion niech walczy wręcz z Minsciem. W końcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 22:58, Longer napisał:

/.../


Ja też ostatnio zacząłem znów grać w BG 2 po długiej przerwie, ale wydaje mi się, że nie miałem specjalnie problemu z pokonaniem Kambiona, o którego pytasz (choć jest twardy)... Ofensywna magia i zmasowany atak to jedyna metoda na tym etapie gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 22:58, Longer napisał:

On za kazdym uderzeniem punktuje a moja druzyna oprocz łucznika "strzela" slepakami, praktycznie nie potrafie go zranic. Nie wiem czy to wina zle dobranego uzbrojenia czy poprostu ten gosciu jest taki mocny.

W kartach postaci możesz sprawdzić w używaniu jakich broni się specjalizują i staraj się je odpowiednio wyposażać. Przed trudną walką zawsze dobrze jest odpocząć, uleczyć drużynę i przygotować odpowiednie zaklęcia. Na tym etapie nie za bardzo masz opcję odstawienia walki na później i pozbierania lepszego sprzętu i zdobycia doświadczenia więc jeśli naprawdę Ci nie idzie możesz po prostu obniżyć poziom trudności.

Dnia 28.11.2014 o 22:58, Longer napisał:

Wiem tez ze w pozniejszym etapie mozna wskrzesic pokonanych towarzyszy, a co jesli juz na poczatku np polegnie Minsc ? Mozna go pozniej wskrzesic czy juz nie ma szans?

Tak długo jak po śmieci postaci wciąż masz jej szary portret w drużynie możesz tą postać później wskrzesić (o ile pamiętam jest to dość kosztowne ale w BG2 można dość szybko awansować drużynowego kapłana do poziomu na którym może odpowiedni czar rzucić samemu za darmo). Jeśli jednak w chwili śmierci portret został automatycznie usunięty to śmierć jest nieodwracalna (wyjątkami od tego są petryfikacja i Uwięzienie które wciąż można odwrócić i ponownie przyłączyć postacie).
Na tym etapie nie radzę Ci jednak akceptować niczyjej śmierci, przed Tobą wciąż jest parę walk przy których przyda Ci się pomoc a do tego dobrze jest mieć więcej miejsca w ekwipunku do wyniesienia lootu żebyś po wyjściu mógł to sprzedać za trochę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, poprostu dalem Imoen i Jaheiri zle pancerze i nie moglem uzywac magii ;) Kambion padl od pierwszego uderzenia blyskawicy Imoen ;)
Mimo wszystko podejrzewam ze czesciej bede tu zagladal i potrzebowal pomocy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 10:06, Longer napisał:

Dziekuje wszystkim za pomoc, poprostu dalem Imoen i Jaheiri zle pancerze i nie moglem
uzywac magii ;) Kambion padl od pierwszego uderzenia blyskawicy Imoen ;)
Mimo wszystko podejrzewam ze czesciej bede tu zagladal i potrzebowal pomocy. ;)

Jaheira jest wojownikiem/druidem, wiec niezależnie jaki pancerz jej dasz i tak będzie mogła czarować - nawet z pawężą i w pełnej zboi płytowej :)

Jak rozumiem grasz w BG2 bez jakiś dodatkowych modów instalowanych samemu prawda? W takim razie pamietaj, że do Lochów Irenicusa już nie będziesz mógł wrócic - postaraj się wyczyścić je z przedmiotów (wszystkiego i tak nie uniesiesz więc się nie przejmuj jak to i owo zostanie, skup sie na najdroższych przedmiotach) i potworów (kambion był chyba najsilniejszym wrogiem jakiego spotkasz w niezmodowanej grze więc z resztą sobie poradzisz z palcem w nosie a im więcej doswiadczenia tym lepiej ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 15:20, Tuldor1 napisał:

ciach


Tak nie gram na zadnych modach...mam Baldur''s Gate 2 Enhanced Edition ( szkoda, ze w grze nie mozna miec polskiego dubbingu tylko napisy, a przynajmniej ja nie umiem inaczej. ;) ). Zbieram wszystko co popadnie, wlasnie to jest w tych grach najlepsze, ze oprocz doskonalej fabuly i klimatu duza czesc starc zmusza do myslenia i daje ogromną satysfakcje z pokonania oponentow. To nie Dragon Age ( ktorego lubię mimo to), ze podczas starcia moge isc zrobic sobie kawe i nie martwic sie o wynik. Ogolnie uwazam, ze Wrota Baldura przed Pillars of Eternity bylo dobrym wyborem i liczę mocno, ze PoE okaze sie grą na tyle dobrą aby powstala saga. Bo takich gier nigdy nie bedzie dosyc ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 16:09, Longer napisał:

mam Baldur''s Gate 2 Enhanced Edition


Uważaj, bo z tego co czytałem na temat tej edycji, to sporo w niej błędów (w tym takie które mogą skutecznie uniemożliwić ukończenie gry), support niby nad tym pracuje, ale coś im chyba nie idzie. Wszystko przez dodatkowy, dodany content.

Sam czaiłem się na to tę edycję, bo dodatki to zawsze powiew świeżości, jednak po tym co przeczytałem min. na gog.com - odpuściłem, przynajmniej na jakiś czas.

P.S Icewind EE podobno wyszedł im znacznie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

> mam Baldur''s Gate 2 Enhanced Edition

Uważaj, bo z tego co czytałem na temat tej edycji, to sporo w niej błędów (w tym takie
które mogą skutecznie uniemożliwić ukończenie gry), support niby nad tym pracuje, ale
coś im chyba nie idzie. Wszystko przez dodatkowy, dodany content.

O prosze a to nie wiedzialem, miejmy nadzieje ze nic mi sie nie przytrafi ;)

Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

Sam czaiłem się na to tę edycję, bo dodatki to zawsze powiew świeżości, jednak po tym
co przeczytałem min. na gog.com - odpuściłem, przynajmniej na jakiś czas.

P.S Icewind EE podobno wyszedł im znacznie lepiej ;)

Na Doline Lodowego Wichru przyjdzie kolej po Baldurze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować