Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Ja niedawno skończyłem EE i w podstawce było wszystko ok, dopiero w dodatku zaczęły się dziwne rzeczy dziać (ale nie na tyle, by nie dało się skończyć). ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 18:55, Kadaj napisał:

Ja niedawno skończyłem EE i w podstawce było wszystko ok, dopiero w dodatku zaczęły się
dziwne rzeczy dziać (ale nie na tyle, by nie dało się skończyć). ;p


Uff wiec troche jestem spokojniejszy, oby wszystko bylo bez problemow, nienawidze kiedy musze sie cofac do wczesniejszych etapow ktore mam juz za sobą.
A takie pytanko miales polski dubbing w grze czy tylko napisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 20:11, Longer napisał:

A takie pytanko miales polski dubbing w grze czy tylko napisy?

Gram z angielskimi napisami i głosami. Od polonizacji staram się trzymać jak najdalej. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 21:32, Kadaj napisał:

Gram z angielskimi napisami i głosami. Od polonizacji staram się trzymać jak najdalej.

Ale zdajesz sobie sprawę że polonizacja BG2 jest prawdopodobnie najlepszą polonizacją jaka kiedykolwiek powstała, i wg wielu jest lepsza od oryginału, prawda? Mam nadzieję że przechodzisz Baldura po raz wtóry, i dlatego tak postępujesz. Gdyż postępujesz karygodnie. <kiwa głową z dezaprobatą>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz samego dobrania aktorów do ról i tego jak kwestie finalnie wyszły (gorsze momenty zdarzały się sporadycznie, na tyle że nie pamiętam już konkretów), to rzeczą która mnie zaskoczyła w polskiej wersji Baldurów to sama "techniczna" jakość dźwięku. Wystarczy wyszukać na Youtube i porównać (były nawet gotowe porównania konkretnych postaci) że sama jakość nagranych głosów jest w polskiej wersji wyższa. Mniej szumów, mniej głuche, a wyraźne głosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

support niby nad tym pracuje, ale coś im chyba nie idzie. Wszystko przez dodatkowy, dodany content.

Nie do końca, błędy pojawiają się nawet w tym co było w oryginalnym BG ^^ Jak oni to zrobili - nie wiem, ale to pewnie taki bonus dla wiernych graczy po raz drugi płacących za to samo :P

Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

Sam czaiłem się na to tę edycję, bo dodatki to zawsze powiew świeżości, jednak po tym co przeczytałem min. na gog.com - odpuściłem, przynajmniej na jakiś czas.

Widescreen + 2-3 modki i masz "EE" tyle, że stabilniejsze, bez bugów i z 10x taką możliwością doinstalowania czegos nowego :)

Longer

Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

Tak nie gram na zadnych modach...mam Baldur''s Gate 2 Enhanced Edition ( szkoda, ze w grze nie mozna miec polskiego dubbingu tylko napisy, a przynajmniej ja nie umiem inaczej. ;) )

jw.

Kadaj

Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

Od polonizacji staram się trzymać jak najdalej. ;p

misioo

Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że polonizacja BG2 jest prawdopodobnie najlepszą polonizacją jaka kiedykolwiek powstała, i wg wielu jest lepsza od oryginału, prawda?

Minamir

Dnia 29.11.2014 o 17:24, Shinigami napisał:

Wystarczy wyszukać na Youtube i porównać (były nawet gotowe porównania konkretnych postaci) że sama jakość nagranych głosów jest w polskiej wersji wyższa. Mniej szumów, mniej głuche, a wyraźne głosy.


Cóż - ORYGINALNA polonizacja do starszej "klasycznej" wersji BG(2) jest faktycznie lepsza, EE po prostu jej nie ma - fani sami muszą ją dodawać :P Ale tak to jest jak wydawca olewa rynek bo szkoda mu kasy na wypieszczenie produktu i podejscie "bo bydło i tak kupi wszystko co im damy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kołacze po głowie że za polonizację Baldur''s Gate CDP dostało nawet jakąś nagrodę właśnie za to że lokalizacja okazała się lepsza od oryginału (co normalnie jest nie do pomyślenia). I ta nagroda była przyznana na zachodzie a nie u nas (wydaje mi się że przez Interplay ale może to był jakiś magazyn o grach czy coś w tym stylu) co dowodzi jak duże to zrobiło wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o tym pisałem, ale proces dodawania Icewind Dale 2 do megainstalacji WoBG postępuje i coraz bliżej tego by wreszcie został ukończony :) Dradiel był zdaje się na etapie Smoczego Oka ostatnimi czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wersję EE (enhanced edition) ? Trzeba pobrać :P

Chyba że chodzi Ci o którąś klasyczną - tam są zaimplementowane profesjonalne tłumaczonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 19:25, Tuldor1 napisał:

Masz na myśli wersję EE (enhanced edition) ? Trzeba pobrać :P

Chyba że chodzi Ci o którąś klasyczną - tam są zaimplementowane profesjonalne tłumaczonka.



o rozszerzoną ale ogarnąłem tłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Może mi ktoś podrzucić linka do polonizacji EE? Chodzi mi o dialogi i głosy, napisów nie potrzebuję. Może też być cała paczka, mi to wisi chcę tylko polskie głosy. Nie wiem jak sprawy się mają teraz i czy to w ogóle wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 09:05, Budo napisał:

Może mi ktoś podrzucić linka do polonizacji EE? Chodzi mi o dialogi i głosy, napisów
nie potrzebuję. Może też być cała paczka, mi to wisi chcę tylko polskie głosy. Nie wiem
jak sprawy się mają teraz i czy to w ogóle wyszło?

Nie chcę wprowadzić w błąd bo może się coś zmieniło od czasu gdy ostatnio sprawdzałem. Najlepiej jak spytasz Cahira - http://athkatla.cob-bg.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=3611 - co prawda zajmuje się tłumaczeniami tekstu ale podejrzewam że będzie mieć info odnośnie innych kwestii zwiazanych z lokalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Kupiłem właśnie BG2 EE. Ściągnąłem spolszczenie ( przy okazji duży szacun dla osób zaangażowanych w tłumaczenie ) Niestety po uruchomieniu gry nie mogę importować postaci którą grałem w BGEE. Sejwa po zabiciu Sarevoka mam ale w BG2 go nie widac. Miałem pomysł żeby skopiować sejwa z 1 i wkleic do 2, ale z kolei nigdzie nie mogę znależź katalogu z sejwami. Może cos podpowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 16:18, Karharot napisał:

Ścieżka do katalogu z sejwami do BG1 EE to:
Moje Dokumenty/Baldur''s Gate - Enhanced Edition/save

Dziękuję za podpowiedź. Szukałem w katalogu z grą. W każdym razie po wklejeniu sejwa wszystko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam głosów Lilarcora. Kiedyś były gdzieś w sieci do pobrania, teraz chya nie ma tej strony.

Pamietam, że dawno temu miałem i program do wydobywania głosów z Baldura, jednak go też nie mogę znaleźć, ani chociaż jego nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to temat ogólny więc nie jestem pewny czy dobrze, że tu piszę. Mam BG2EE. Włączam normalnie grę. Mam do wyboru ; Shadows of Amn , Throne of Bhaal i The Black Pits II. Nieważne w które kliknę łapie zawiasa, brak odpowiedzi i muszę ją wyłączyć. Prosze o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować