Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2009 o 00:12, Fouton napisał:

Istnieć - istnieje dużo i dlatego otchłań i piekło są bardzo ciekawymi miejscami (w których
można by osadzać więcej gier). A co do remisu to trwał, trwa i będzie trwać pewnie przez
wieczność.

Fajnie by było gdyby powstał Planescape Torment 2 z przygodami Bezimiennego podczas Wojny Krwi, ciekawie by było :-) Nom i lepiej niech trwa wieczność bo inaczej nieciekawie może się zrobić dla Sfer Dobra. Jeśli dobrze rozumiem to Sfery Dobra są raczej zjednoczone podczas gdy Demony naparzają się cały czas ze sobą i nie mają za wiele czasu by nabroić gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:10, Hubi_Koshi napisał:

Eee... czyli tam W OGÓLE jeszcze cokolwiek istnieje ??

Po wieczności bitew w najokrutniejszej i najbardziej zaciętej wojnie w historii Wieloświata? Nawet jeśli coś tam się uchowało to należy to pewnie omijać za wszelką cenę, w końcu musi być jakiś powód że wciąż stoi i lepiej nie dowiadywać się jaki...

Dnia 10.07.2009 o 00:10, Hubi_Koshi napisał:

Z czystej ciekawości, kto wygrywa?? Czy też cały czas mają tam remis

Jest remis. Według niektórych teorii Wojna Krwi jest już czymś tak związanym z naturą Wieloświata że jej koniec mógłby zniszczyć Sfery (a na pewno zniszczyłby obecnie panujący porządek). Jedna z teorii głosi że władca Baatoru Asmodeus specjalnie podtrzymuje Wojnę Krwi aby odwracała uwagę od jego prawdziwych planów.

EDIT:

Dnia 10.07.2009 o 00:10, Hubi_Koshi napisał:

Istnieć - istnieje dużo i dlatego otchłań i piekło są bardzo ciekawymi miejscami

Przyznam że się pogubiłem. Mówimy o sferach granicznych pomiędzy Baatorem i Otchłanią czy też o wszystkich Sferach Niższych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:15, Hubi_Koshi napisał:

Fajnie by było gdyby powstał Planescape Torment 2 z przygodami Bezimiennego podczas Wojny
Krwi, ciekawie by było :-)

Torment 2 napewno nie powstanie, w końcu niema już Black Isle. A prawa do gry zabrali ze sobą do grobu. Ale powstaje świetny duży fanowski mod do NWN2 ktory ma być niejako kontynuacją P:T

Dnia 10.07.2009 o 00:15, Hubi_Koshi napisał:

Nom i lepiej niech trwa wieczność bo inaczej nieciekawie może
się zrobić dla Sfer Dobra. Jeśli dobrze rozumiem to Sfery Dobra są raczej zjednoczone
podczas gdy Demony naparzają się cały czas ze sobą i nie mają za wiele czasu by nabroić
gdzie indziej.

Raczej niema jednoznacznie określonego które sfery są dobre, a które złe. No i jeśli nazwalibyśmy któreś dobrymi to raczej nie lubią się nawzajem (przykład mamy u Githyanki i Gitzerai). Chyba najbardziej neutralną z nich jest sfera materialna do której nawet demony lubią przybywać (inna sprawa że chcą nią zawładnąć, zniszczyć ją lub są przyzywane przez magów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:22, Fouton napisał:

Raczej niema jednoznacznie określonego które sfery są dobre, a które złe.


Wręcz przeciwnie. Każda Sfera Zewnętrzna reprezentuje dany charakter lub jest Sferą przejściową miedzy dwoma innymi. Domeną Neutralności jest Zewnętrze wraz z Sigil, gdzie nawet bogowie nie mają nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:20, Karharot napisał:

EDIT:
> Istnieć - istnieje dużo i dlatego otchłań i piekło są bardzo ciekawymi miejscami
Przyznam że się pogubiłem. Mówimy o sferach granicznych pomiędzy Baatorem i Otchłanią
czy też o wszystkich Sferach Niższych?

Niby mówiłem ogólnie o Sferach niższych ale w tych granicznych (czy bardziej scalających otchłań i Baator) także istnieje wiele. Może nie tyle co w innych miejscach ale również może być tam ciekawie. Musze poczytać dokładniej i rozegrać jakąś sesyjkę w podsferach i sferach między Baator i Otchłanią. I tak właśnie wpadłem na pomysł. Chłopaki czemu nie urządzimy sobie na forum sesyjki RPGOnline? Grywałem już i było równie ciekawie co w prawdziwej sesji. Jakby się wybrało ciekawy świat dobrą mechanikę i dobrego MG mielibyśmy zabawy na całe wakacje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:22, Fouton napisał:

Raczej niema jednoznacznie określonego które sfery są dobre,

Dobre to pewnie będą ogólnie Sfery Wyższe.

Dnia 10.07.2009 o 00:22, Fouton napisał:

(przykład mamy u Githyanki i Gitzerai).

Nie jestem pewien ze Sferą Astralną (choć chyba jest ona praworządna-neutralna) ale Limbo jest chaotyczne-neutrale a nie dobre. Te dwie rasy nie zaliczają się więc do istot ze sfer dobrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:30, Karharot napisał:

Nie jestem pewien ze Sferą Astralną (choć chyba jest ona praworządna-neutralna) ale Limbo
jest chaotyczne-neutrale a nie dobre. Te dwie rasy nie zaliczają się więc do istot ze
sfer dobrych.

Znów wypaplałem nie myśląc. Późno i nie wszystkie kabelki już stykają. Ale akurat Plan Astralny niema zdefiniowanego charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:30, Karharot napisał:

Nie jestem pewien ze Sferą Astralną (choć chyba jest ona praworządna-neutralna) ale Limbo
jest chaotyczne-neutrale a nie dobre. Te dwie rasy nie zaliczają się więc do istot ze
sfer dobrych.


Astral nie jest Planem Zewnętrznym, tylko, Sferą Przechodnią, planem myśli i martwych bogów, łączy Sfery Zewnętrzne z Planem Materialnym. Praworządny Neutralny jest Mechanus.O charakterze Sfery można mówić w przypadku planów Wielkiego Koła, a przy Sferach Wewnętrznych, Przechodnich czy Półplanach i Pierwszej Strefie Materialnej to raczej niemożliwe.

EDIT:
Hmmm, co byście powiedzieli o topicu na temat Planescape? Nie Tormenta, ale ogólnie całego świata tego settingu. Bo to ciekawy wątek, a tu się lekki offtop robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:28, Fouton napisał:

Niby mówiłem ogólnie o Sferach niższych ale w tych granicznych (czy bardziej scalających
otchłań i Baator) także istnieje wiele. Może nie tyle co w innych miejscach ale również
może być tam ciekawie.

Wierzę na słowo:) Moja wiedza o nich ogranicza się do tych kilku bardziej spustoszonych (np. Tartaru czy Szarych Pustkowi), może jednak faktycznie są tam też takie których Wojna Krwi nie dotknęła aż tak bardzo.

Dnia 10.07.2009 o 00:28, Fouton napisał:

I tak właśnie wpadłem na pomysł. Chłopaki czemu
nie urządzimy sobie na forum sesyjki RPGOnline?

Dziękuję za propozycję ale ja raczej odmówię:) Myślę jednak że nie będziesz miał problemów ze znalezieniem paru chętnych na forum. Najlepiej zadaj to pytanie też w innych tematach o D&D (a także tutaj jako osobnego wyraźnego posta) a gracze powinni się znaleźć:)

EDIT:
-> także do Strange101
OK dzięki:) Teraz już będę wiedział jak to jest ze Sferą Astralną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:36, Strange101 napisał:

EDIT:
Hmmm, co byście powiedzieli o topicu na temat Planescape? Nie Tormenta, ale ogólnie całego
świata tego settingu. Bo to ciekawy wątek, a tu się lekki offtop robi.

Ja bym z chęcią pogadał na ten temat (już dowiedziałem się wiele nowego a co będzie po wymienieniu kilku zdań w takim temacie). Czekamy więc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, powiem wam tak, że widząc, że ten temat jeszcze życje bardzo się cieszę. Gra z 1998 cały czas cieszy się dużą popularnścią wśród ludzi :D

Ja pamiętam, jak pierwszy raz się dorwałem do BG jakoś po premirze to byłem zauroczony. Ostatnio przeszedłem całą sagę raz jeszcze i powiem, że nawet powimmo 10 lat ta gra cały czas niepowtarzalna. Klimat, stopień trudności, długość, złożonośc. Ma wszytko to co dobra gra powinna mieć. Te dzisiejsze gry są takie bez jaj. Zgadza się KotORy były fajne, NWN też, Mass Effect jakoś mi nie podszedł, Wiedźmin fajny, ale też mu czegos brakuje. Szczerze gdybym miał wskazać grę perfekcyjną to byłaby nia Saga BG. Cholera, chyba mnie sentymenty zjadaja już do takich gier.

Bardzo liczę, że nowe gry BioWare wprowadzą jakąś rewolucje w gatunku cRPG ( nie hack&slash!!! ), bo mam wrażenie, że troche nam takie trochę cięższe cRPG umierają. Nie ma chyba na nie popytu, ludzie chcą tylko się relaksować bez uzywania mózgu... Może jestem kolejnym tylko co narzeka na nowe trendy w tworzeniu gier, ale kurde... ile można strzelać po potworów i ratować świat wyrzynając 100 tys wrogów? :) No czasami trzeba, ale nie cały czas :)

Mam nadzieję, że ten temat pozpostanie wiecznie żywy, bo nowi gracze będą mieli jakies pytania do starych wyjadaczy sagi BG :)


PS: Może nie dokońca przeszedłem sage BG, bo kurka wodna, nie pamiętam jak sie rozwala Pustoszyciela podczas 5 prób w ToB. Magami jest problem z nim ;P Mam team ja czarodziej, Vicoania, Aeri, Jan, Edwin, Nalia i tymi magami jest problem z tym wszytkim ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz przeszedłem grę samym magiem. Pokonałem wszystkich w twierdzy - pomyślisz trochę i powinno się udać. Jeszcze jedno co do magów - łatwiej się kontroluje pojedyńczego maga niż ze wsparciem kogokolwiek. W Baldurze było wiele rzeczy, które utkwiły w pamięci - przeszłość Irenicusa,rozmowa z Firkraagiem, romans z Viconią (wraz z kontynuacją w ToB)... Wręcz można było poczuć jakby towarzysze byli czymś więcej niż skryptami. A co do nowych gier - Maska Zdrajcy pokazała, że jeszcze jest nadzieja na dobre tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wśród modów BG2 dodanych do wydania z Sagi oraz Legend można znaleźć nieoficjalne patche oraz poprawki jakichś błędów w polskiej edycji. Czy warto to instalować, gdy ma się pierwszy raz styczność z grą? Nie chcę być ofiarą błędów jak w jedynce (akt V, gdy zagadało się do księcia to dowódca paladynów znikał), ale nie wiem, czy takie bugi też się zdarzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry, że post pod postem, ale jest jeszcze problem z grafiką. Posiadam kartę GF 8600GT, ustawiłem wszystkie opcje 3D oraz rozdzielczość 1280x960, ale już samo menu strasznie się krzaczy, jednak w 800x600 już jest ok. Jest jakiś sposób na lepsze działanie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:27, Xanax napisał:

Niestety, twórca moda stwierdził, że zostanie on wydany nie wcześniej niż "when it''s
done" (zupełnie jakbym czekał na grę od Blizzarda :P). Jednocześnie zapewniał, iż nadal
nad modem pracuje, jednak sprawy prywatne nie pozwalają mu na poświęcenie temu zajęciu
tyle czasu, ile by chciał. Należy mieć nadzieję, że mod w końcu ujrzy światło dzienne.
W końcu jest tworzony już od ponad czterech lat... Obstawiałbym pojawienie się go na
przyszły rok, a do tego czasu pozostaje przechodzenie po raz kolejny części SoA. :)

:(
Ale ileż mozna w kółko to robić xD?
Byleby się tylko pojawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kupiłem Baldur''s Gate I (był razem z gazetą) i zainstalowałem. Gra bardzo mi się spodobała, ale jest jeden problem. Otóż często w grze np. podczas niektórych animacji pojawiają się czarne kwadraty na miejscu tekstury. Jak zakładałem zbroje w oknie ekwipunku to postać w tym oknie zrobiła się czarna. Gdy oglądam opis broni to jej rysunek jest czarny. Często jak widzę latające ptaki to wokół nich jest czarny kwadrat, gdy zabijam jakiegoś stwora to jak pada to tez czarny kwadrat. ; / Czy ktoś mógłby mi pomoc? Ta sytuacja jest bardzo irytująca, a chciałbym się zagłębić w świat gry. (później planuje kupić druga część) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, zacytuję sam siebie (mogę? Dzięki).
"W pliku readme powinno to być wytłumaczone - czasami trzeba w opcjach graficznych zaznaczyć te dodatkowe, jak na przykład lustrzane programowanie. Czasami pomaga nawet uruchomienie z xpkową zgodnością, albo i starszą."
Powinno pomóc. Jeśli nie, polecam google. Coś tam jakieś patchyska są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady. Dopiero zainstalowanie tego patcha do kart graficznych Nvidi zadziałało. Mogę się już cieszyć rozgrywką. Nawiasem mówiąc lepiej grać klasycznym magiem czy wojownikiem? (chodzi mi o to którym łatwiej mi pójdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować