Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie wiem, być może również. Ale trick polega na tym że w momenciu kiedy zaczynasz gre pojawia sie czarny ekran - wówczas aktywujesz pauze spacją, wchodzisz do ekwipunku i wyrzucasz na podloge rzeczy z ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam był to trick z zaimportowaniem postaci, zapauzowaniem gry zaraz po jej rozpoczęciu, wejściu w ekwipunek i wyrzuceniu tych przedmiotów na podłogę, zanim gra je usunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wcale nie potrzebujesz tych przedmiotów, one za bardzo ułatwiłyby grę na początku. A nie sądzę, żebyś grał z modem Tactics. Przy importowaniu postaci najważniejsze jest przeniesienie naszych statystyk postaci, które dzięki księgom można było sobie całkiem nieźle poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 08:52, TetraGramaton napisał:

> Ale jest trick, który to umożliwia ;-)
Jest może to za sprawką BG Trilogy ?


Nie. Moi przedmówcy już wyjaśnili o co chodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 18:06, Hubi_Koshi napisał:

W sumie w dwójce broń dystansowa jest gdzieś między cienka/bezużyteczna, nie zadaje zbyt
dużych obrażeń, a przeciwnik i tak szybko do ciebie dochodzi.


To prawda, ale nie mozna tego powiedziec w stosunku do profesji lucznika. Ten koles to kensai do walki na odleglosc i z odpowiednim lukiem niema w czystym bg postaci, ktorej nie bedzie w stanie trafic i powaznie uszkodzic. Latwo zapewnic mu duzo atakow (Luk od gostka w miedzianym - 3 ataki w rundzie, 2 punkty bieglosci - dodatkowe 0,5, poziom 7 postaci - +0,5 ataku, to samo na 13, buty szybkosci zaokraglaja do calkowitej w gore i juz mamy 5 w rundzie, na mlyncu czy ulepszonym przyspieszeniu 2x wiecej) do tego ma jeszcze bonusy do trafienia i obrazen, oraz mierzony strzal (ktorego efekty sie kumuluja:) ). Przy zalozeniu, ze przeciwnik dojdzie do ciebie w runde, jestes w stanie wstukac mu cos kolo 100 czy nawet wiecej obrazen, co juz jest iloscia nie do pogardzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 15:12, GanD napisał:

Tyle że wcale nie potrzebujesz tych przedmiotów, one za bardzo ułatwiłyby grę na początku.

O to mi chodziło. Mam zamiar grać jedną postacią przez całą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:24, TetraGramaton napisał:

O to mi chodziło. Mam zamiar grać jedną postacią przez całą gre.

Jeśli masz dobrą postać to i bez nich dasz radę. A te przedmioty i tak szybko okazałyby się mało przydatne - najpotężniejsze artefakty z BG1 w BG2 są jedynie przeciętnymi magicznymi itemkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 20:32, Noirr napisał:

To prawda, ale nie mozna tego powiedziec w stosunku do profesji lucznika. (...) do tego ma
jeszcze bonusy do trafienia i obrazen, oraz mierzony strzal (ktorego efekty sie kumuluja:)

Albo coś ci się pomyliło, albo masz jakiś mod, albo ja bug gdyż nigdy mi się efekty nie kumulowały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:54, Tuldor1 napisał:

Albo coś ci się pomyliło, albo masz jakiś mod, albo ja bug gdyż nigdy mi się efekty nie
kumulowały :)


Nie mam teraz zainstalowanego baldura zeby sprawdzic, ale jestem prawie na 100% pewien ze sie kumuluja. Przeciwnik otrzymuje wszystkie minusy za kazdy pocisk, ktory w niego trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:24, TetraGramaton napisał:

O to mi chodziło. Mam zamiar grać jedną postacią przez całą gre.


To chyba nie jest Twoje pierwsze podejście do BG2? Bo jeśli tak, to szczerze polecam grę z pełną drużyną. NPC mają o wiele bardziej rozwinięte osobowości niż w pierwszej części. Dla mnie osobiście gra w BG2 w pojedynkę to porażka, znika ogromna część uroku tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:44, Karharot napisał:

> O to mi chodziło. Mam zamiar grać jedną postacią przez całą gre.
Jeśli masz dobrą postać to i bez nich dasz radę. A te przedmioty i tak szybko okazałyby
się mało przydatne - najpotężniejsze artefakty z BG1 w BG2 są jedynie przeciętnymi magicznymi
itemkami.

No nie wiem czy samym surowym wojownikiem dało by się. Już z tymi itemami było ciężko.
GanD

To taki mój test gry na styl diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się Ifryta w jednym ze strzeżonych domów i po nim sie pojawia ''gazowy kształt'' z którego to po chwili za każdym razem kiedy ubiję ifryta ponownie się pojawia. W starszych wersjach nie maiłem czegoś takiego.
Są jakiego do tego poprawki, jak sie tego pozbyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To csłkiem normalna sytuacja. Gdy ifryt jest bliski śmierci, to zamienia się właśnie w obłoczek, z którego po chwili ponownie powstaje w pełni sił. Musisz po prostu jak najszybciej go ubić i nie pozwolić na regenerację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 13:16, Karharot napisał:

Możesz też ubić gazowy kształt Pierścieniem Tarana, wtedy Ifryt nie powróci do życia.


Pierścień Tarana to chyba jedna z najbardziej uniwersalnych "broni" w BG2 - działa praktycznie na wszystko :D Ale że gazową formę można tym ubić, to nie wiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 15:21, Mumin napisał:

Pierścień Tarana to chyba jedna z najbardziej uniwersalnych "broni" w BG2 - działa praktycznie
na wszystko :D Ale że gazową formę można tym ubić, to nie wiedziałem :)


Hej hej, co to była za "broń" nie kojarze jej ?
Chyba za długo gram jedną postacią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 15:28, Ichibanboshi-kun napisał:

> Pierścień Tarana to chyba jedna z najbardziej uniwersalnych "broni" w BG2 - działa
praktycznie
> na wszystko :D Ale że gazową formę można tym ubić, to nie wiedziałem :)

Hej hej, co to była za "broń" nie kojarze jej ?
Chyba za długo gram jedną postacią...

Pierścionek zdobywany na tym magu z dzielnicy rządowej, który potem pojawia się w Kuli sfer, z tego co pamiętam, zadawał 6l8 obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 01:35, Ichibanboshi-kun napisał:

> sfer, z tego co pamiętam, zadawał 6l8 obrażeń.
Aaaa.. Fakt, cośtakiego może być, bo moja postać ma dwa od gaxa i tak jakoś mi wystarczają

Woah...on wykorzystuje bugi. Na stos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 01:39, Fouton napisał:

Woah...on wykorzystuje bugi. Na stos!


Jakie bugi jakie stos :) Uzywam pierścieni nie robaków :) Hoduję moją postać już wystarczająca ilość czasu aby mogła... emmm.. obejść niektóre... eee.... Przeszkody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować