Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2010 o 14:58, Tuldor1 napisał:

BGT rozpakowujesz do folderu z BG2 i podajesz po uruchomieniu ścieżkę do głównego folderu
BG1 czyli np D:/Program Files/Baldur''s Gate ... domyślna ścieżka zawiera o ile mnie
pamięć nie myli odnośnik do folderu w którym ją wypakowałeś. Upewnij się iż wybierasz
odpowiedni folder ;)

Właśnie na tym polega problem, że nie pyta mnie o ścieżkę, pyta czy wyświetlić readme, później czy zainstalować rdzeń: wtedy robi kopie zapasowe i nie może znaleźć bg1 od razu (w międzyczasie o nic nie pyta) no i tu się kończy proces "instalacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 16:34, Tanaathos napisał:

Właśnie na tym polega problem, że nie pyta mnie o ścieżkę, pyta czy wyświetlić readme,
później czy zainstalować rdzeń: wtedy robi kopie zapasowe i nie może znaleźć bg1 od razu
(w międzyczasie o nic nie pyta) no i tu się kończy proces "instalacji"

Odinstaluj BG1 i BG2, usuń wszystko to, co pozostało i zrób od nowa instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 16:34, Tanaathos napisał:

Właśnie na tym polega problem, że nie pyta mnie o ścieżkę, pyta czy wyświetlić readme,
później czy zainstalować rdzeń: wtedy robi kopie zapasowe i nie może znaleźć bg1 od razu
(w międzyczasie o nic nie pyta) no i tu się kończy proces "instalacji"

Tutaj masz wszystko o instalacji BGT.
http://tawerna.nstrefa.pl/viewtopic.php?t=69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zagrać postacią złego Kensaja/Maga i zastanawiam się jaka rasa (chcę romansować z Viconią, więc pewnie elfy odpadają) była by do tego najlepsza oraz na jakim poziomie najlepiej złamać kensaja magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tu żadnego wyboru bo tylko ludzie mogą dwuklasować (nie0ludzie mogą zostać wieloklasowcami co oznacza że awansują we wszystkich klasach jednocześnie, wieloklasowcy nie mogą też wybierać specjalistycznych klas takich jak Kensai). Co do poziomu to możesz go zmienić nawet na samym początku bo w BG2 i tak nie zaczynasz od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 17:51, Karharot napisał:

Co do poziomu to możesz go zmienić
nawet na samym początku bo w BG2 i tak nie zaczynasz od zera.

No tak, ale kiedy to jest najbardziej opłacalne przy tym połączeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - wybierz klasę Kensai przy tworzeniu postaci po czym nabij może jeszcze 1 poziom i dwuklasuj na maga (pamiętaj aby mieć pod ręką towarzyszy bo po zmianie klasy przez pewien czas Twoja główna postać będzie niemal całkowicie bezużyteczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Kensai, nie zgodzę się z Karharotem - najlepszą chwilą by dwuklasować Kensai jest dokładnie 12 poziom (więc nieco więcej niż mówił). Dzięki temu osiągniesz maksymalne efekty gdy idzie o:
- przyśpieszenie uderzania w walce (zyskujesz 1 do szybkości używania broni na 4 poziomy klasy)
- premię do trafienia (+1 na 3 poziomy)
- ilość ataków kai (1 na 4 poziomy)
jak widać najniższa wspólna wielokrotność to 12, co więcej taki poziom nie zmieni niczego gdy idzie o liczbę lvl maga jaką będziesz mógł osiągnąć :)
Moja rada to zebrać ekipę, odłączyć ją po wyjściu z lochów irenicusa, jak najszybciej w pojedynkę wykonać tyle questów "bojowych" ile się da by awansowac na 12 poziom, następnie wciąż w pojedynkę złapać się za questy "przynieś podaj pozamiataj".. dzięki temu dość szybko zaczniesz awansować magiem.. dopiero gdy wyzwania zaczną cię przerastać ponownie przyłącz ekipę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 19:35, Tuldor1 napisał:

... najlepszą chwilą by dwuklasować Kensai jest
dokładnie 12 poziom ...


Jezeli juz trzeba tak wczesnie to chyba jednak 13. Dodatkowe 1/2 ataku piechota nie chodzi, a i wtedy ma sie idealnie 8 gwiazdek bieglosci - 5 w bron i 3 w oburecznosc. Ja tam jednak wole z dualem czekac, co najmniej do 16 (21) poziomu, bardziej lubie jak moja postac sieka, nie musi miec mnostwo wypasionych czarow z 9 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 04:38, Noirr napisał:

Jezeli juz trzeba tak wczesnie to chyba jednak 13. Dodatkowe 1/2 ataku piechota nie chodzi,
a i wtedy ma sie idealnie 8 gwiazdek bieglosci - 5 w bron i 3 w oburecznosc.

W dwuręczność można dać maksymalnie 2*... 3 dotyczą tylko stylu walki dwoma brońmi

Co zaś do siepania kolega pytał kiedy najwcześniej bo widać zależy mu na magu z domieszką zbrojnego nie odwrotnie (choć ja osobiście radziłbym zamiast kensai dwuklasować od zabójcy, złodziejskie zdolności to coś co zawsze się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 09:59, Tuldor1 napisał:

> 3 w oburecznosc.
W dwuręczność można dać maksymalnie 2*... 3 dotyczą tylko stylu walki dwoma brońmi


No wiec wlasnie o walke dwiema bronmi mi chodzilo. Oburecznosc sie szybciej pisze po prostu, a i skojarzenie z nvn sie nasuwa, tam lowcy mieli bodajze taki atut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 19:35, Tuldor1 napisał:

w pojedynkę wykonać tyle questów "bojowych" ile się da by awansowac na 12 poziom

A które to są mniej więcej? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 14:39, Mroku21 napisał:

> w pojedynkę wykonać tyle questów "bojowych" ile się da by awansowac na 12 poziom
A które to są mniej więcej? ;p


Awansowanie na 13 poziom to jest kwestia wykonania solo ze 3 moze 4 wiekszych questow.

Cyrk na promenadzie, Zamek D''Arnise (tu moga byc problemy, chociaz jest to do zrobienia), questa od gildii zlodzieji, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 14:39, Mroku21 napisał:

> w pojedynkę wykonać tyle questów "bojowych" ile się da by awansowac na 12 poziom
A które to są mniej więcej? ;p

1) oczyść cyrk na promenadzie
2) zabij drużynę menkara kruszykamienia w gospodzie na promenadzie
3) wyzwól hendaka z gospody pod miedzianym diademem
4) zniszcz kryjówkę niewolników w slumsach (przechodząc przez kanały i czyszcząc je z potworów)
To powinno starczyć.

Odnośnie questów dla maga po dwuklasowaniu:
1) kradzież amuletu ze świątyni w nocy (quest dla maevara)
2) odebranie dokumentów edwina
3-4) dwa mniejsze questy dla świątyni w dzielnicy świątynnej (usługi sir scarlesa i kradzież świętego przedmiotu)
Potem już jakoś sobie poradzisz w questach wymagających użycia mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będę zaczynał BG2 z Trąbalem (wersja ze Złotej Edycji) - możecie mi polecić jakieś mody?
chodzi mi o maksymalnie duże modyfikacje, które nie będą się gryzły z tą wersją gry. nie będę łączył dwójki z jedynką, więc BGTrilogy itp mnie nie interesują.
przez ''duże'' rozumiem maksimum treści (questy, nowe postacie, przedmioty) i minimum formalności (czyli łatwość instalacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 16:47, Daelor napisał:

...


To samo co zwykle, po prostu pomin sekcje zwiazana z BGT.

http://tawerna.nstrefa.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm

Jak tego bedzie malo to tutaj masz linka do najwiekszej mozliwej modyfikacji jaka mozesz zrobic:

http://www.shsforums.net/index.php?automodule=downloads&showcat=72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2010 o 17:05, Noirr napisał:

To samo co zwykle, po prostu pomin sekcje zwiazana z BGT.


o, bardzo dziękuję - widziałem już kiedyś tę stronkę, acz chyba przesadziłem z ilością modów i gra się kaszaniła strasznie ;]

tym razem zostanę przy The Darkest Day, Shadows over Soubar i Tortured Souls :>
(gdyby ktoś miał jakieś ostrzeżenia albo rady odnośnie ww. to chętnie przeczytam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki problem: robię tą misję od Arana w której tych wampirów muszę zabić i mam taki problem... Ci idioci powysysali mi poziomy doświadczenia i nie mogę pokonać tej całej Bodhi która wycofuje się tylko po tym jak zarżnie któregoś z moich. Nie wiem co robić. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować