Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Spoiler

Czyli był już moment, gdy Jaheira zostawiła Ci list i udała się sama do siedziby Harfiarzy? W takim razie teraz musisz czekać na pojawienie się Dermina. Z tego, co piszesz wynika, że jesteś w piątym rozdziale (Podmrok), więc Dermin się teraz nie pojawi. Dopiero gdy opuścisz Podmrok romans powinien ruszyć znowu do przodu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:38, Xanax napisał:

Spoiler

Czyli był już moment, gdy Jaheira zostawiła Ci list i udała się sama do siedziby Harfiarzy?
W takim razie teraz musisz czekać na pojawienie się Dermina. Z tego, co piszesz wynika,
że jesteś w piątym rozdziale (Podmrok), więc Dermin się teraz nie pojawi. Dopiero gdy
opuścisz Podmrok romans powinien ruszyć znowu do przodu.



Hehe, spoilery dotyczące 10-o letniej gry wyglądają zabawnie :P
Nie pamiętam tego Dermina, bo teraz rozpoczynam na nowo rozgrywkę, którą przerwałem jakiś rok temu. Zobaczymy, oby było tak jak mówisz.

edzia- hmm Dermian już chyba gryzie ziemię. Nie pamiętam tylko czy z Elminsterem już gadałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:58, Xanax napisał:

To tak na wszelki wypadek. W końcu ludzie ciągle się jeszcze rodzą, nie? :P


No niby tak, ale coraz rzadziej sięgają po takie "starocie z lipną grafiką".

btw wylazłem z podmroku, zobaczymy co teraz z romansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:25, Budo napisał:

> To tak na wszelki wypadek. W końcu ludzie ciągle się jeszcze rodzą, nie? :P

No niby tak, ale coraz rzadziej sięgają po takie "starocie z lipną grafiką".

Niech zajrzą do tego tematu lub Tawerny Hrothgara, to im się przedstawi co znaczy porządny RPG ;)

Najpierw zlej Drizzta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:28, Ichibanboshi-kun napisał:

> > To tak na wszelki wypadek. W końcu ludzie ciągle się jeszcze rodzą, nie? :P

>
> No niby tak, ale coraz rzadziej sięgają po takie "starocie z lipną grafiką".
Niech zajrzą do tego tematu lub Tawerny Hrothgara, to im się przedstawi co znaczy porządny
RPG ;)

Najpierw zlej Drizzta :D

Drizzt jest słabiutki... nie to co w jedynce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:29, Tuldor1 napisał:

Drizzt jest słabiutki... nie to co w jedynce :P


Nawet mi nie przypominaj, ostatnio grałem, to chyba z godzinę próbowałem go zlać, przepompowany elf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przechodze BTG z DrizztSaga:) Juz sie nie moge doczekac Drizzta w teamie, no chyba ze sie chlopak okaze slabszy niz to co mam teraz^^''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek sprawdź wartość zmiennych. Zrobić to można z poziomu konsoli w grze, którą wywołuje się kombinacją Ctrl + Spacja. Jeśli nie działa, to musisz najpierw znaleźć w folderze głównym gry plik Baldur.ini i w nim pod linią [Game Options] wpisać Debug Mode=1.
Teraz konsola powinna działać. Wpisz następujące polecenie (wielkość znaków ważna): CLUAConsole:GetGlobal("JaheiraRomanceActive","GLOBAL")
Powinna pojawić się liczba. Jeśli jest to 3, to znaczy, że romans jest spaprany. Jeśli wyjdzie 1 lub 2, sprawdź jeszcze jedną zmienną: CLUAConsole:GetGlobal("LoveTalk","LOCALS") trzymając kursor nad portretem Jaheiry. Napisz ile ta zmienna wynosi, to będzie wiadomo, w którym miejscu romansu jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 11:06, Budo napisał:

Kurza twarz, wyszedłem z podmroku, a tu ani Elminstera, ani Dermiana, wygląda, że mam
po romansie :[

Shadow Keeper wszystko ci powie. Jak zmienne będą za małe to można je po prostu zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 14:09, Tohno napisał:

Shadow Keeper wszystko ci powie. Jak zmienne będą za małe to można je po prostu zmienić.


Shadow Keeper nadaje się do zdiagnozowania problemu, ale ze zmienianiem czegokolwiek bym uważał, bo z tego co słyszałem, po takiej operacji lubią różne rzeczy w zapisanej grze posypać. Nic pewnego, ale lepiej nie ryzykować i robić wszystko za pomocą konsoli, tak jak napisał Xanax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh, no mam pauzę pod spacją przecież, konsola się nie odpala :p
Baldur''s Gate.ini nie mam, ale mam plik Baldur, gdzie pod game options wpisałem co miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 16:35, Xanax napisał:

Wciśnij najpierw Control, potem Spację. ;)


No tak robię, nie bangla :(
Dobra, olać ją ;]

ps. Bodhi porywa nam partnera w ostatecznej walce, a tak się nie stało- więc chyba musiałem coś zepsuć po drodze... ahh te kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naceluj na kogoś i wciśnij ctrl + Y, jeśli nic się nie stanie to znaczy że nie udało Ci się aktywować konsoli (jakaś literówka w pliku ini albo coś). Jeśli komenda jednak zadziała to będziemy mieli niezłą zagadkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debug Mode=1 ale pod Program Options. Pod Game Options wpisywalo sie Cheats=1 przy pierwszym baldurku z tego co kojarze. Generalnie to zedytuj baldur.ini tak zeby i pod Program Options i pod Game Options miec i Debug Mode=1 i Cheats=1. To wyczerpie wszysktie opcje:) A co do zmiany globali przy pomocy shadow keepera to ja to robilem kilkukrotnie i nie zdarzylo mi sie zeby save sie posypal, wiec metoda tak czy siak dosc bezpieczna.

EDIT: Yay, awans, po poltorej roku jakos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 17:42, Karharot napisał:

Naceluj na kogoś i wciśnij ctrl + Y, jeśli nic się nie stanie to znaczy że nie udało
Ci się aktywować konsoli (jakaś literówka w pliku ini albo coś). Jeśli komenda jednak
zadziała to będziemy mieli niezłą zagadkę...


Haha, bardzo śmieszne :P
O ile to ma być 1149 obrażeń to działa i konsola też działa i chyba tutaj Noirr pomógł. Btw w trąbalu romans też się ciągnie? Bo już jestem w dodatku ;] Jak grałem poprzednio kilka razy to nie brałem żadnych postaci "romansujących".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2010 o 09:19, Budo napisał:

Haha, bardzo śmieszne :P

Ja tu się wysilam i staram się wymyślić konstruktywne rozwiązanie a tu taka wdzięczność <foch> ;D

Dnia 04.03.2010 o 09:19, Budo napisał:

Btw w trąbalu romans też się ciągnie? Bo już jestem w dodatku ;]

Yup. Zakończenie romansów może mieć miejsce tylko w TB (można np. machnąć dzidziusia XD).

Dnia 04.03.2010 o 09:19, Budo napisał:

Jak grałem poprzednio kilka razy to nie brałem żadnych postaci "romansujących".

A to ciekawe, u mnie zawsze gościła albo Viki albo Aerie (trudno o lepsze spellcaterki) i nie wyobrażam sobie gry bez przynajmniej jednej z nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować