Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Od czego zależą możliwości uruchomienia nieoficjalnych rozdzielczości?
Mam dwa systemy - Windows XP jak i Windows 7, na siódemeczce mogę dać większą niż na XP.. zainstalowałem nawet najnowsze stery grafiki dla XP, a tu nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 19:17, Assurubalit napisał:

Od czego zależą możliwości uruchomienia nieoficjalnych rozdzielczości?
Mam dwa systemy - Windows XP jak i Windows 7, na siódemeczce mogę dać większą niż na
XP.. zainstalowałem nawet najnowsze stery grafiki dla XP, a tu nic..

Tak naprawdę to zależy od karty graficznej. Tyle, że XP nie rozpoznaje nowych kart graficznych tak dobrze, jak Win7, co jest chyba oczywiste. Wsadź coś z poprzedniej generacji np. GF 7800 i okaże się, że są te same (?) rozdzielczości dostępne. To i tak ogólnie kicha z mlekiem, bo nie ma żadnej panoramicznej, a na dodatek, metoda zwiekszenia rozdzielczości jest po prostu żałosna (wszystko jest pomniejszane w pseudo-perspektywie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 11:26, Aurelinus napisał:

> Od czego zależą możliwości uruchomienia nieoficjalnych rozdzielczości?
> Mam dwa systemy - Windows XP jak i Windows 7, na siódemeczce mogę dać większą niż
na
> XP.. zainstalowałem nawet najnowsze stery grafiki dla XP, a tu nic..
Tak naprawdę to zależy od karty graficznej. Tyle, że XP nie rozpoznaje nowych kart graficznych
tak dobrze, jak Win7, co jest chyba oczywiste. Wsadź coś z poprzedniej generacji np.
GF 7800 i okaże się, że są te same (?) rozdzielczości dostępne. To i tak ogólnie kicha
z mlekiem, bo nie ma żadnej panoramicznej, a na dodatek, metoda zwiekszenia rozdzielczości
jest po prostu żałosna (wszystko jest pomniejszane w pseudo-perspektywie).


Panoramiczne mnie nie interesują, mam zwykłą 17tkę, kartę GF 9600, stery najnowsze.... A forma pomniejszenia w 7 mi odpowiada... problem jest taki, że mi wywala z gry co jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:49, Assurubalit napisał:

Panoramiczne mnie nie interesują, mam zwykłą 17tkę, kartę GF 9600, stery najnowsze....
A forma pomniejszenia w 7 mi odpowiada... problem jest taki, że mi wywala z gry co jakiś
czas

To juz raczej kwestia przedpotopowej gry jako takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:33, Aurelinus napisał:

> Panoramiczne mnie nie interesują, mam zwykłą 17tkę, kartę GF 9600, stery najnowsze....

> A forma pomniejszenia w 7 mi odpowiada... problem jest taki, że mi wywala z gry
co jakiś
> czas
To juz raczej kwestia przedpotopowej gry jako takiej.

Przedpotopowej? Nie... Przedpotopowe gry to były na dyskietkach.. Achh ten DOS! to były czasy!

Ale wracając do tematu, właśnie dlatego, przez to wywalanie chciałbym mieć komfortowo uruchamianą grę na XP, bo tam tego problemu przy wstępnych testach nie dostrzegłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:27, Assurubalit napisał:

Ale wracając do tematu, właśnie dlatego, przez to wywalanie chciałbym mieć komfortowo
uruchamianą grę na XP, bo tam tego problemu przy wstępnych testach nie dostrzegłem

A próbowałeś w trybie zgodności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:45, Aurelinus napisał:

> Ale wracając do tematu, właśnie dlatego, przez to wywalanie chciałbym mieć komfortowo

> uruchamianą grę na XP, bo tam tego problemu przy wstępnych testach nie dostrzegłem

A próbowałeś w trybie zgodności?


taa...
A na 7 rozdzielczość wygląda mi o tyle fajnie, że interfejsy są normalne, nie zmniejszane, a gra - tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalować BG2 z mega mod packiem BiG World. Z tego co rozumiem, jest to tylko narzędzie instalujące zebrane mody w odpowiedniej kolejności. Wpierw trzeba wszystko pościągać, ale przynajmniej nie będzie na przyszłość problemu z kompatybilnością. Czy ktoś już tego próbował, czy działa z wersją PL?
Btw. czy gry z Legendy RPG mają wybór języków, czy tylko PL?

PS Może ma ktoś namiary na gotową paczkę modów typu ściągnij, wypakuj, graj? Nie chcę wyjść na leniwca, ale w przeszłości już nie raz grzebałem się w modach i jest to katorgą, której wolałbym uniknąć, jeśli istnieje taka możliwość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 12:02, Astropath napisał:

...


Ja gram z BiGW, pare razy juz o tym pisalem wczesniej. Mody ja mam sciagniete ale raczej nie uda mi sie zuploadowac kilkugigowej paczki. Bedziesz musial sie z tym sam pobabrac, jakos jedna trzecia (moze wiecej) modow jest dostepna po polsku i do nich bedziesz musial sam dobrnac. Generalnie sciagniecie i uporzadkowanie zajelo mi jeden dzien, wiec nie jest az tak zle;) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem następujący:
Gra pare chwil po uruchomieniu wyskakuje mi do windowsa z takim komunikatem:
As assertion failed in ChVidImage3d.cpp at line number 1957.
Najczesciej dzieje sie to, gdy probuje przeniesc jakis przedmiot w ekwipunku.
Poszukałem na innych zagranicznych forach, i jedyną sensowną poradą w tym wypadku było usunięcie któregoś z save''ów. usunąłem wszystkie, zacząłem gre od nowa, ale problem dalej sie pojawia.
Macie moze jakis inny pomysł co z tym zrobic?
Mam winXP, moge zaraz wkleic dxdiaga.
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 18:04, chy napisał:

/cut/

Spróbuj pobawić się sterownikami karty graficznej, jeśli nie pomoże reinstall gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 12:45, Tuldor1 napisał:

> /cut/
Spróbuj pobawić się sterownikami karty graficznej, jeśli nie pomoże reinstall gry.


pomógł reinstall z innej płyty, z tej z ktorej instalowałem wczesniej nic nie dawał.
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fuck, chyba nie jest mi dane pograć w bg2.
po reinstalce przeszedłem bez problemow lochy irenicusa, ale gdy dotarłem do miedzianego diademu gra znow zaczela sie partolic. teraz po paru minutach od załadowania save''a ekran robi sie czarny i program nie odpowiada.
kolejny reinstall nic nie zmienił.
sciagnałem najswiezsze sterowniki, nie wiem za bardzo jak mam sie z nimi "bawić".
ktos ma jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 10:30, chy napisał:

/cut/

Zainstaluj starsze, masz XP więc zapewne najnowsze kompatybilne wspomagania mieć nie bedą dla takich kultowych staroci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie tnij cytaty, cytowanie tak długiego fragmentu jest niepotrzebne zwłaszcza gdy post na który odpowiadasz jest nad Twoim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie rozumiem...
Pisałem już o swych walkach z rozdzielczością..
Zauważyłem teraz ciekawą rzecz na win 7 - gdy w grze mam rozdzielczość nieoficjalną 1280-960 to gra mi się zawiesza/wywala przy pewnych czynnościach (zobaczenie opisu konkretnego przedmiotu, czy wejście w ekwipunek Mincsca(na wszystkie inne mogę wchodzic, na Minsca nie, robiłem reinstalacje gry i to samo! ) a na rozdzielczości 1024 na 768 nie zaobserwowałem żadnych takich błędów...

Acz cóż, wersja 1280 - 960 jest u mnie o tyle lepsza, że zmniejsza samą grę, ale nie interfejsy, menu, et cetera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak jest napisane w samych opcjach jest to rozdzielczość nieoficjalna i autorzy nie gwarantowali że będzie funkcjonować. Co do ekwipunku Minsca to pewnie ma to jakiś związek z Boo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 19:47, Karharot napisał:

pewnie ma to jakiś związek z Boo ;)

Zgadza się, a Minsc sam o tym daje znać w trakcie gry okrzykiem "Po oczach go Boo po oczach! Rrrrrraaaaagh!" No i dostajesz po oczach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 19:47, Karharot napisał:

Cóż, jak jest napisane w samych opcjach jest to rozdzielczość nieoficjalna i autorzy
nie gwarantowali że będzie funkcjonować.

Ok.. ja to rozumiem, o nie musi funkcjonować prawidłowo, ale spodziewałbym się innych błędów... i nie rozumiem związku z Minsciem i niektórymi przedmiotami, a rozdzielczością..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 23:50, Assurubalit napisał:

Ok.. ja to rozumiem, o nie musi funkcjonować prawidłowo, ale spodziewałbym się innych
błędów... i nie rozumiem związku z Minsciem i niektórymi przedmiotami, a rozdzielczością..

Nie funkcjonuje prawidłowo = nie funkcjonuje tak jak trzeba... nieistotne czy wiesza się cały czas czy tylko okresowo, czy przy każdym itemie czy przy nie których... tak czy owak jest to zawsze to same "nieprawidłowe funkcjonowanie" i nic się z tym nie da zrobić poza zmianą na tryb pozwalający to ominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować