Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Mój brat ma problem. Otóż nie może użyć tych żołędzi w ostatnim rozdziale podstawki by usunąć blokadę(te winorośla). Znaczy używa te żołędzie, ale nic się nie dzieje, blokada nie znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A używa właściwych? Bo zdobywa się dwa typy - jedne leczące dla postaci i drugie które odblokowują drogę, tych drugich nie trzeba zresztą używać, wystarczy że kliknąć w odpowiednim miejscu na ekranie.

-> Tuldor1

Dnia 15.07.2010 o 07:59, Eff3ctiv3 napisał:

"Po oczach go Boo po oczach! Rrrrrraaaaagh!" No i dostajesz po oczach :P

Dobre XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 10:31, Karharot napisał:

wystarczy że kliknąć w odpowiednim miejscu na ekranie.

Nie tyle kliknąć co podejść postacią w odpowiednie miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Niedawno po raz pierwszy zainstalowałem Baldur''s Gate 2 na nowym komputerze. Mam pewne problemy z grafiką. Wizerunek przedmiotu na ekranie jego opisu jest zniekształcony, podobnie jak przedmioty leżące na ziemi. Podobnie zniekształcona jest "mgła wojny". To samo występuje również w jedynce, tyle że tam zniekształcony jest również wizerunek postaci w menu ekwipunku. Zamieszczam dwa screeny pokazujące problem.

20100715163958

20100715164125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest dość proste. Miałem też kiedyś ten problem ale udało mi się w końcu dociec rozwiązania.
Na pulpicie windowsa rozwijasz menu i klikasz ''właściwości''. Potem ''ustawienia'', ''zaawansowane'', ''rozwiązywanie problemów''. Tam jest suwak, którym kierujesz w lewo aż pokaże ci się, mniej więcej, że wyłącza wszystkie przyspieszenia DirectDraw i Direct 3D itd (u mnie jest to 4 punkty w lewo :P).
Zatwierdzasz i grasz już normalnie :D

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u mnie w zakładce rozwiązywanie problemów opcja zmiany ustawień jest nieaktywna, a pod nią jest napis "Bieżący sterownik wyświetlania nie zezwala na wprowadzanie zmian w ustawieniach przyspieszania sprzętowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 19:04, JC_Denton1 napisał:

Tyle że u mnie w zakładce rozwiązywanie problemów opcja zmiany ustawień jest nieaktywna,
a pod nią jest napis "Bieżący sterownik wyświetlania nie zezwala na wprowadzanie zmian
w ustawieniach przyspieszania sprzętowego".


No to zmiana sterowników jedynie chyba wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj odpalić dxdiag i tam na zakładce Ekran powyłączaj wszystkie przyspieszenia.

Ech... Ogólnie rozwiązań tego problemu, od dawna zresztą znanego i ciągle powracającego w pytaniach, jest sporo. Może by napisać jakiś post zbiorczy i niech moderator przypnie go na górze tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 21:47, Xanax napisał:

Ech... Ogólnie rozwiązań tego problemu, od dawna zresztą znanego i ciągle powracającego w pytaniach, jest sporo. Może by napisać jakiś post zbiorczy i niech moderator przypnie go na górze tematu?

Dobry pomysł, jeśli ktoś jest gotów to porządnie zrobić to na pewno przyczepimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 21:47, Xanax napisał:

To spróbuj odpalić dxdiag i tam na zakładce Ekran powyłączaj wszystkie przyspieszenia.

Uruchomiłem dxdiag, ale nie wiem jak powyłączać te przyspieszenia. Nie mogę nic zmienić w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 12:11, JC_Denton1 napisał:

> To spróbuj odpalić dxdiag i tam na zakładce Ekran powyłączaj wszystkie przyspieszenia.

Uruchomiłem dxdiag, ale nie wiem jak powyłączać te przyspieszenia. Nie mogę nic zmienić
w opcjach.

Wniosek - zmień sterownik na taki jaki udźwignie te brzemię bo obecnie pewnie jedziesz na systemowym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...
Posiadam Sage Baldur''s Gate z Extra Klasyki Gold...
Problem polega na tym,że gdy gram w Baldura II oczywiście z Tron Bhaala
znikają potwory.Kiedy pierwszy raz gram to jest wszystko,ale gdy wczytam save-a potworów już nie ma
Np.Lochy Irenicusa pierwsze gobliny na zachód od miejsca gdzie pojawia się dżin,najpierw jest pare goblinów,a po wczytaniu już ich nie ma
Innym przykładem jest Twierdza de''Arnise,napoczątku są wszystkie trolle,a później jest o połowe mniej
Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach opartych na silniku infinity, używając nowych kart graficznych należy w opcjach narzędzia diagnostycznego DirectX w zakładce ekran wyłączyć przyspieszenie DirectDraw.
Rozwiązanie owo pomaga w eliminacji nastepujących problemów :

- Serie BG i ID : czarne kwadraty wokół przedmiotów/elementów otoczenia, artefakty graficzne, problemy z spadkiem klatek animacji na sekundę podczas wyświetlania dialogów/czcionek/uzywania czarów.

Zastosowanie owo posiada jedna jedyną wadę, wyłącza synchronizację pionową, nie mniej moim zdaniem w grach opartych na IE niedogodność ta jest praktycznie niezauważalna.


Drugim rozwiązaniem problemu z czarnymi polami/artefaktami jest zainstalowanie łatki dla kart nvidii [nie wiem czy istnieje odpowiednik dla kart ati - nie wiem równiez czy czasem karty ati nie sa wolne od tego problemu co za tym idzie nie potrzebują żadnych fixów]
Dla nvidii fix jest dostepny np na tym forum : http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=30840
Fix nie eliminuje problemów z wydajnością w ID2, generalnie ID2 posiada problem z optymalizacją na nowych kartach graficznych, co powoduje nie raz spadki do 2-5 fps i nieprzyjemne przycinki [wyłączenie directdrawa opisane powyżej eliminuje ten problem]
Bardziej od tego nieco przekombinowanego sposobu polecam jednak wyłączanie DD przed sesją w grach opartych na Infinity Enginie.


Ostatnim rozwiązaniem jest granie w 16 bitowej palecie kolorów, nie mniej nie na wszystkich konfiguracjach rozwiąże to problemy.

UPDATE:
Z posta SpecShadow:

http://bitpatch.com/ie_ddrawfix.html

Pojawiła się nowa wersja moda likwidującego problemy z grafiką w grach na IE. Zastępuje znany nvidia_fix.

[M - K, 2012-10-31]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:13, Karharot napisał:

Gotowe ;)
Powinieneś w ten sposób pomóc wielu osobom bo to pytanie często tu pada.


Tu i w temacie o ID aż za często śmiem twierdzić =)
W sumie zapomniałem dopisać że ten patent działa także na kultowego Torrmenta i kilka innych gier 2D [np Warlordsa Battlecry 2] ale kto jest domyślny pokuma bazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie o P:T nie widziałem jeszcze takich pytań więc albo występuje to rzadko albo gracze jakoś radzą sobie sami, natomiast do tematów o ID nie zaglądam więc nie wiem jak to wygląda, jeśli jest tak źle to zrób takie info także tam i daj znać na skrzynkę moderatorską a ktoś to przypnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo torment to specyficzna gra, dla dzisiejszych dinozaurów (bo dla pokolenia fallout: a post nuclear shoter game za dużo tam czytania a za mało radosnej, bezmyślnej (koniecznie bo jak się zaczniesz zastanawiać jakim cudem to czy tamto się dzieje/przetrwało to zawalu dostaniesz) rozwałki). O ile pamiętam były np problemy z czarowaniem, metody (przeciw)działania te same co przy baldurach /icewindach, bo to mocno zmodyfikowany ale ciągle infinity enigme.Zaś cały problem niezależnie od gry polega na tym że programiści nie przewidzieli że zrobią aż tak dobre gry, i użyli pewnym funkcji które dzisiaj zostały nastąpione nowszymi i "wyleciały" z sterowników nvidii (problemów z kartami ati sobie nie przypominam, te z kolei nie potrafią renderować sprzętowo wody w pierwszym "neverwinterze" , ale to już nie oftopic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zamierzam zacząć grać w Baldura i zastanawiam się nad wyborem klasy mojej postaci. Jak myślicie, czy klasa Paladayna, podklasa Kawaler jest dobra dla początek? Ewentualnie jakie inne klasy byście polecali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 23:04, Dark_ziom napisał:

Cześć. Zamierzam zacząć grać w Baldura i zastanawiam się nad wyborem klasy mojej postaci.
Jak myślicie, czy klasa Paladayna, podklasa Kawaler jest dobra dla początek? Ewentualnie
jakie inne klasy byście polecali?


Na sam poczatek czysty wojownik bedzie dobra opcja, ewentualnie barbarzynca. Dobrego paladyna spotkasz dosc szybko w grze (staraj sie tylko zwiedzac ile mozna i wykonywac questa), wiec mozesz sobie ta klase odpuscic.
Polecam te klasy na pierwsze podejscie bo dobrze jest miec twarda postac, ktora bedzie w stanie przyjac pare ciosow i solidnie przywalic. Jezeli chodzi o statystyki to najwazniejsze dla woja sa: siła, kondycja, zrecznosc nastepnie z pozostalych punktow inteligencja, charyzma. Sila - wiecej obrazen oraz premia do trafienia w walce wrecz i wiecej udzwigu, kondycja - wiecej hp, zrecznosc - wieksze kp, obrazenia i trafienie na odleglosc. Inteligencja jest przydatna poniewaz w trakcie gry spotkasz stwory, ktore atakuja ta ceche, a jak ktoras z cech spadnie do 0 to giniesz. Charyzma odpowiada za kilka opcji dialogowych, reakcje postaci niezaleznych w stosunku do ciebie oraz ceny w sklepach.

Nie wiem czy potrzebnie sie rozpisalem, w koncu pytales o same klasy, ale moze sie przyda.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować