Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2010 o 21:37, ewident napisał:

mam takie pytanie, może trochę jak noob zapytam, ale jestem początkującym w świecie Baldura,
chodzi mi o to czy podczas losowania cech dla nowego bohatera jest szansa wylosować jakąś
dobrą konfigurację np 18 18 18 18 18 18 ;) czy zawsze jest to jakaś określona liczba
np 50 tylko inaczej rozłożona np 15 15 15 5, niech mi to ktoś wyjaśni albo poda jakiś
post gdzie jest to wyjaśnione, z góry dzięki za odpowiedz


Liczba wylosowanych punktów każdej cechy jest równa sumie oczek wyrzuconych 3 kościami sześciennymi (czyli 3 - 18), jeśli jednak klasa wymaga tej cechy na określonym poziomie jest ona podwyższana do danej wartości (czyli mag nie może mieć inteligencji 8 nie ważne ile razy byś losował.

Jeśli chodzi o same osiemnastki to masz szanse 1 do 108. Lepiej niż w lotto, ale i tak w praktyce ciężko trafić. Jak bardzo zależy to możesz skorzystać z czegokolwiek do edycji zapisów i sobie ustawić te osiemnaście(lub więcej), ale to już jest oszustwo i od Ciebie zależy czy z tego skorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 23:36, Shadowtear napisał:

> mam takie pytanie, może trochę jak noob zapytam, ale jestem początkującym w świecie
Baldura,
> chodzi mi o to czy podczas losowania cech dla nowego bohatera jest szansa wylosować
jakąś
> dobrą konfigurację np 18 18 18 18 18 18 ;) czy zawsze jest to jakaś określona liczba

> np 50 tylko inaczej rozłożona np 15 15 15 5, niech mi to ktoś wyjaśni albo poda
jakiś
> post gdzie jest to wyjaśnione, z góry dzięki za odpowiedz

Liczba wylosowanych punktów każdej cechy jest równa sumie oczek wyrzuconych 3 kościami
sześciennymi (czyli 3 - 18), jeśli jednak klasa wymaga tej cechy na określonym poziomie
jest ona podwyższana do danej wartości (czyli mag nie może mieć inteligencji 8 nie ważne
ile razy byś losował.

Jeśli chodzi o same osiemnastki to masz szanse 1 do 108. Lepiej niż w lotto, ale i tak
w praktyce ciężko trafić. Jak bardzo zależy to możesz skorzystać z czegokolwiek do edycji
zapisów i sobie ustawić te osiemnaście(lub więcej), ale to już jest oszustwo i od Ciebie
zależy czy z tego skorzystasz.


ok to już wiem co i jak, pierwszy raz chcę przejść Baldura bez żadnych kodów i modów także za edytora podziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 23:36, Shadowtear napisał:

Jeśli chodzi o same osiemnastki to masz szanse 1 do 108.


Na pewno nie.
W praktyce godzinka losowania i można fajną postać zrobić, gdzieś w tym wątku pałęta się mój rekord, który był całkiem niezły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 09:57, Budo napisał:

W praktyce godzinka losowania i można fajną postać zrobić, gdzieś w tym wątku pałęta się mój rekord, który był całkiem niezły ;]

To masz na myśli? ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=17247
Niestety my, nie zaprzyjaźnieni z Tymorą śmiertelnicy, nie mamy szans na wyciągnięcie takich statów w pół godziny więc nie podpuszczałbym nowego gracza na zarwanie całej nocki nad tym losowaniem (potem ma się koszmarne sny) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 23:36, Shadowtear napisał:

Jeśli chodzi o same osiemnastki to masz szanse 1 do 108.


Wydaje mi sie ze sporo mniejsza, bo juz z dwoch cech masz 256 kombinacji (16x16). Nie podam dokladnego wyniku bo nigdy nie udalo mi sie zdac kombinatoryki, ale z kazda cecha liczba rosnie zastraszajaco, tak na chlopski rozum patrzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 10:59, Karharot napisał:

To masz na myśli? ->


Z tego co pamiętam to miałem już lepszego :)
Tak czy siak w ok godzinę można już spokojnie zrobić sobie naprawdę bardzo dobrą postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 23:36, Shadowtear napisał:

Jeśli chodzi o same osiemnastki to masz szanse 1 do 108. Lepiej niż w lotto, ale i tak
w praktyce ciężko trafić. Jak bardzo zależy to możesz skorzystać z czegokolwiek do edycji
zapisów i sobie ustawić te osiemnaście(lub więcej), ale to już jest oszustwo i od Ciebie
zależy czy z tego skorzystasz.


Czy ja wiem czy oszustwo... skoro taki wynik jest jak najbardziej możliwy, to oszczędzenie sobie kilku godziny prób nie do końca jest oszustwem. Jak miałem 10 lat mniej to spędziłem sporo czasu żeby osiągnąć naprawdę fajne statystyki ( chyba 5 x 18 ) i nawet mnie to bawiło. Teraz szkoda by mi było czasu i bez skrupułów ustawiam sobie fajne staty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 11:23, Budo napisał:

Z tego co pamiętam to miałem już lepszego :)

Budo:
Human
Male
Luck 25/EX
XD

Dnia 27.09.2010 o 11:23, Budo napisał:

Tak czy siak w ok godzinę można już spokojnie zrobić sobie naprawdę bardzo dobrą postać.

To prawda, zwłaszcza że każda klasa ma cechy w które nie są dla niej aż tak ważne więc nawet przy łącznym wyniku 90 punktów gracz nie powinien mieć powodów do narzekań.

-> wolverine
Niby prawda ale to nie ta sama satysfakcja, w końcu losowanie cech jest takim samym elementem gry jak expienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 11:29, wolverine napisał:

Czy ja wiem czy oszustwo... skoro taki wynik jest jak najbardziej możliwy, to oszczędzenie
sobie kilku godziny prób nie do końca jest oszustwem. Jak miałem 10 lat mniej to spędziłem
sporo czasu żeby osiągnąć naprawdę fajne statystyki ( chyba 5 x 18 ) i nawet mnie to
bawiło. Teraz szkoda by mi było czasu i bez skrupułów ustawiam sobie fajne staty :)

Oszustwo.
Wyolbrzymiając, ale generalnie trzymając się linii twojej argumentacji - skoro przejście gry jest jak najbardziej możliwe, to czemu nie ściągnąć z neta final-save''a i oszczędzić sobie sporo czasu? ;)

Choć z drugiej strony gra jest rozrywką i ma sprawiać przyjemność, jeśli więc ktoś losowanie uznaje za męczarnie to nic mi do tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 15:57, PanSpam napisał:

Pytanie:
Czy jeśli chcę grać na necie w BG II to będę grał z zainstalowanymi modami?


To czy bedziesz gral z modami zalezy raczej od ciebie. Jezeli pytales o to czy uda ci sie zagrac majac zainstalowane mody, to tak, uda ci sie. Warunek jest taki ze osoba, z ktora chcesz grac musi miec taka sama instalacje zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 16:19, Noirr napisał:

To czy bedziesz gral z modami zalezy raczej od ciebie. Jezeli pytales o to czy uda ci
sie zagrac majac zainstalowane mody, to tak, uda ci sie. Warunek jest taki ze osoba,
z ktora chcesz grac musi miec taka sama instalacje zrobiona.

Czyli musi mieć zainstalowane te same mody, aha. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się, by po latach zagrać ponownie w BG II.
Jaką postać byście mi proponowali? Rasa, klasa i jakich towarzyszy sobie dobrać. Lepiej grać dobrymi, złymi czy konfliktowo ich wymieszać. Z tego co pamiętam, pożyteczniejsi w walce byli ci źli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 13:30, Transylvanian_Hunger napisał:

Przymierzam się, by po latach zagrać ponownie w BG II.
Jaką postać byście mi proponowali? Rasa, klasa i jakich towarzyszy sobie dobrać. Lepiej
grać dobrymi, złymi czy konfliktowo ich wymieszać. Z tego co pamiętam, pożyteczniejsi
w walce byli ci źli...

A z modami czy bez? Co do klasy, to polecam czarownika - z dokupioną Vecną staje się wcieloną śmiercią, niszczycielem światów, itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 14:03, Asthariel napisał:

A z modami czy bez? Co do klasy, to polecam czarownika - z dokupioną Vecną staje się
wcieloną śmiercią, niszczycielem światów, itd. itp.

Nie mam żadnych modów, ani specjalnie nie znam żadnych do tej gry. Jeżeli jest coś godnego uwagi, to słucham (z krótkim opisem rzecz jasna). Vecna, to jakiś bóg tak? Nie pamiętam za wiele i nie kojarzę o co z nim chodzi.
Jakbyś podał jakiś sugerowany skład drużyny to byłoby miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 14:17, Transylvanian_Hunger napisał:

> A z modami czy bez? Co do klasy, to polecam czarownika - z dokupioną Vecną staje
się
> wcieloną śmiercią, niszczycielem światów, itd. itp.
Nie mam żadnych modów, ani specjalnie nie znam żadnych do tej gry. Jeżeli jest coś godnego
uwagi, to słucham (z krótkim opisem rzecz jasna). Vecna, to jakiś bóg tak? Nie pamiętam
za wiele i nie kojarzę o co z nim chodzi.
Jakbyś podał jakiś sugerowany skład drużyny to byłoby miło.

Szata Vecny, do kupna u sprzedawczyni na Targu Przygód - przyśpiesza rzucanie czarów. Kula ognia w sekundę.
Mody:
Baldur''s Gate Trilogy - emuluje całą jedynkę do dwójki, tworząc jedną wielką grę.
BG1 NPC - dodaje do zemulowanej jedynki dialogi między towarzyszami, jak w dwójce. Tylko po angielsku.
Xan NPC, Tashia Remix, Kivan, Yasarena - towarzysze do dwójki, Tashia i Kivan tylko po angielsku. Xan jest absolutnie genialny, biorę go zawsze.
Item Upgrade - nowe przedmioty do ulepszenia
Sword Coast Stratagems I & II - trudniejsze walki w obydwu częściach gry.
BG2 Tweaks - rozmaite poprawki i urozmaicenia, nie ma sensu instalować wszystkiego.
To te najważniejsze. Jak chcesz więcej, to tu masz listę po polsku (strasznie nieaktualna): http://hrothgar.pl/topics16/69.htm , albo angielską listę - giganta (ale nie opłaca się wszystkiego instalować) - http://www.shsforums.net/index.php?app=downloads&showfile=534
Mody wypakowujesz do głównego folderu z grą, instalator powinien sam się uruchomić.

Drużyna? Polecam głównego bohatera - czarownika, Xana (któremu można wybrać klasę przy instalacji moda - np. woja / maga), Viconię (kapłanka + romans), Yoshimo (wymieniony na Imoen, fajny jest też mod Yoshimo Friendship, dodający dialogi), Keldorna i Valygara do młócenia wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 23:19, Shadowtear napisał:

Tak się zastanawiam, czy jest jakiś edytor zapisów pozwalający na stworzenie unikatowego wieloklasowca (np. czarownik/druid). Z chęcią pograłbym sobie taką kombinacją.

Jedyny edytor save''ów to Shadow Keeper ale on nie pozwala na coś takiego i nie sądzę aby to w ogóle było możliwe - każda kombinacja wieloklasowca w tym systemie jest niejako osobną klasą, nie można sobie budować dowolnej własnej kombinacji tak jak ma to miejsce w nowszych edycjach AD&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 23:19, Shadowtear napisał:

Tak się zastanawiam, czy jest jakiś edytor zapisów pozwalający na stworzenie unikatowego
wieloklasowca (np. czarownik/druid). Z chęcią pograłbym sobie taką kombinacją.


Mozesz sprobowac modem Semi-Multi-Clerics, pozwalal na tworzenie roznych kosmosow typu czteroklasowce, ale nie wiem czy akurat czarownik/druid bedzie. Jest za to mod dodajacy bodajze podklase druida, ktora zachowuje sie jak czarownik/druid - Druidic Sorcerer. Polecam zapoznac sie z readme moda.

http://www.shsforums.net/index.php?autocom=downloads&showfile=132 - link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować