Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2010 o 13:01, Noirr napisał:

Mozesz sprobowac modem Semi-Multi-Clerics, pozwalal na tworzenie roznych kosmosow typu
czteroklasowce, ale nie wiem czy akurat czarownik/druid bedzie. Jest za to mod dodajacy
bodajze podklase druida, ktora zachowuje sie jak czarownik/druid - Druidic Sorcerer.


Chciałem zrobić czarownika z dodatkowymi czarami druida i jego ekwipunkiem (zbrojny). Po poście Karharota (btw. dzięki za szybką odpowiedź) zacząłem szukać w formie podklasy i znalazłem Geomantic Sorcerer. Nie różni się za bardzo od Druidic Sorcerer''a. Też mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą, gdyż wylatuje do pulpitu po cutscence z Ulrauntem w Candlekeep w BGT.
Wgrywam to mojego save''a:
http://www.sendspace.pl/file/779e7354698c39971199af9
Czy ktoś, kto ma zainstalowany mod BGT może go ściągnąć, przejść u siebie ten fragment, zapisać grę w katakumbach i mi go odesłać? Byłbym bardzo wdzięczny, bo nie mogę kontynuować gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 08:23, Asthariel napisał:

Mam problem z grą, gdyż wylatuje do pulpitu po cutscence z Ulrauntem w Candlekeep w BGT.
Wgrywam to mojego save''a:
http://www.sendspace.pl/file/779e7354698c39971199af9
Czy ktoś, kto ma zainstalowany mod BGT może go ściągnąć, przejść u siebie ten fragment,
zapisać grę w katakumbach i mi go odesłać? Byłbym bardzo wdzięczny, bo nie mogę kontynuować
gry.


Jakie jeszcze mody masz zainstalowane? Jezeli samo BGT to bardzo dziwne, bo ja gram aktualnie na pelnej instalacji BiG World i w miare bez problemow doszedlem juz do Amn. Ale postaram sie przejsc ten fragment, za jakis czas napisze. Save mam nadzieje ze nie bedzie sprawial problemow, zwlaszcza jak ci go odesle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Kuli Sfer. Mam przywołać do życia golema.Położyłem jego rękę i głowę na stole, napaliłem w 3 piecach. Podchodzę do aparatury, klikam i nic. Golema nie ma. Co robię nie tak? Węgiel znalazłem w liczbie 4, czy jeszcze mam go gdzieś podłożyć?

20101102163021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 17:09, Transylvanian_Hunger napisał:

Może ty mi odpowiesz na powyższe pytanie?

O ile pamiętam, brakuje jeszcze jakiejś części - jedna na pewno była w tej sali z Adamantowym (chyba) Golemem, i kilkoma mniejszymi, byłeś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wziąć ręke i głowe do ekwipunku i wtedy podejsc do aparatury. Bo nie wydaje mi się żeby tam się coś na stole kładło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 16:31, Transylvanian_Hunger napisał:

Jestem w Kuli Sfer. Mam przywołać do życia golema.Położyłem jego rękę i głowę na stole,
napaliłem w 3 piecach. Podchodzę do aparatury, klikam i nic. Golema nie ma. Co robię
nie tak? Węgiel znalazłem w liczbie 4, czy jeszcze mam go gdzieś podłożyć?

A, i węgiel się pali w pomieszczeniu na północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 17:25, Areix napisał:

Spróbuj wziąć ręke i głowe do ekwipunku i wtedy podejsc do aparatury. Bo nie wydaje mi
się żeby tam się coś na stole kładło.

Przypadkiem sam do tego doszedłem, zabrałem części golema ze stołu i po podejściu do aparatury golem ożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś z modem Kivan NPC?

Wiem, że można pod koniec gry wskrzesić Deherianę. Czy można jednak po tym zostawić ją gdzieś i szwendać sie z samym Kivanem, czy po odłączeniu jej z grupy i on odejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem z tym modem ale w BG 1 takie pary najlepiej się rozbijało petryfikacją - zamień niechcianą osobę w kamień a wypadnie z Twojej drużyny nie powodując odłączenia partnera zaś jeśli kiedykolwiek się rozmyślisz zawsze możesz z powrotem ją odczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 21:28, Karharot napisał:

Nie grałem z tym modem ale w BG 1 takie pary najlepiej się rozbijało petryfikacją - zamień
niechcianą osobę w kamień a wypadnie z Twojej drużyny nie powodując odłączenia partnera
zaś jeśli kiedykolwiek się rozmyślisz zawsze możesz z powrotem ją odczarować.

Wiem, ale staram się rolplejować, więc nie mogę tak po prostu zamordować dziewczyny kumpla :-P
Jestem na samym początku SoA, więc najwyżej wymienię Kivana na kogoś innego, i wezmę go na inne przejście gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 21:39, Asthariel napisał:

Wiem, ale staram się rolplejować, więc nie mogę tak po prostu zamordować dziewczyny kumpla
:-P
Jestem na samym początku SoA, więc najwyżej wymienię Kivana na kogoś innego, i wezmę
go na inne przejście gry.


Raczej napewno odejdzie. Ja gram z modem Region of Terror i teraz cierpie bo mam w druzynie Drizzta i Wulfgara dopoki nie skoncze questa, a na to sie nie zapowiada bo musze miec silniejszy team zeby sie dostac w jedno miejsce:( Do tego mam Yoshimo + Kachiko + Chloe + ja kensai. Czyli mam w druzynie 4 czystych zbrojnych, jednego kensai/maga i zlodzieja. Jakos idzie, zawsze to jakas odmiana od zawsze takiej samej druzyny z czystego SoA:) Pozniej drizzta z kumplem sie wywali na xana i moze kivana, albo jakas nowa postac, glownego zdualuje na maga, yoshimo na woja i takim skladem juz do konca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2010 o 23:05, Noirr napisał:


Raczej napewno odejdzie. Ja gram z modem Region of Terror i teraz cierpie bo mam w druzynie
Drizzta i Wulfgara dopoki nie skoncze questa, a na to sie nie zapowiada bo musze miec
silniejszy team zeby sie dostac w jedno miejsce:( Do tego mam Yoshimo + Kachiko + Chloe
+ ja kensai. Czyli mam w druzynie 4 czystych zbrojnych, jednego kensai/maga i zlodzieja.
Jakos idzie, zawsze to jakas odmiana od zawsze takiej samej druzyny z czystego SoA:)
Pozniej drizzta z kumplem sie wywali na xana i moze kivana, albo jakas nowa postac, glownego
zdualuje na maga, yoshimo na woja i takim skladem juz do konca:)

To ja zapewne będę miał jeszcze bardziej przegięty skład:
Ja, woj/mag
Yoshi / Imoen
Xan
Tashia
Aerie
Haer''Dalis

Każde umie rzucać czary maga, a tylko ja i Haer od biedy nadajemy sie do pierwszej linii. Szkoda, że nie mam miejsca na Kivana zamiast Haera, ale wtedy musiałbym kogoś wywalić, a nie mam kogo (imoen = złodziej, Aerie = mag, Tashia = romans, Xan = najlepszy kumpel CHARNAME). Niestety, poczeka raczej na kolejne przechodzenie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Haer''dalis się nadaje do pierwszej linii? Od kiedy? ;]
Ilekroć grałem z diabelstwem, to zawsze odstawał na minus, jak sam grałem bardem, to dopiero w późniejszych etapach gry mógł walczyć na przodzie bez problemów, a i tak czasami dostawał cięgi i musiał się kryć za Sarevokiem czy Minskiem. Chyba, że macie jakieś mody, które go zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 09:22, Budo napisał:


Haer''dalis się nadaje do pierwszej linii? Od kiedy? ;]
Ilekroć grałem z diabelstwem, to zawsze odstawał na minus, jak sam grałem bardem, to
dopiero w późniejszych etapach gry mógł walczyć na przodzie bez problemów, a i tak czasami
dostawał cięgi i musiał się kryć za Sarevokiem czy Minskiem. Chyba, że macie jakieś mody,
które go zmieniają.

Niezbyt, ale mam nadzieję, że Przemiana Tensera zdziała cuda :-) I może Aerie sie do czegoś nada z Cepem Bojowym Wieków, Kamienną Skórą, Lustrzanymi Odbiciami i Świętą Siłą (czy jak się ten czar nazywał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 09:35, Asthariel napisał:

Niezbyt, ale mam nadzieję, że Przemiana Tensera zdziała cuda :-) I może Aerie sie do
czegoś nada z Cepem Bojowym Wieków, Kamienną Skórą, Lustrzanymi Odbiciami i Świętą Siłą
(czy jak się ten czar nazywał).


Heh, nie mój styl. Jak mam jakichś mięczaków w teamie, to stoją z tyłu, a do przodu Minsc, Keldorn, Sarevok i podobne osiłki ;]
Ale Przemiana Tensera to naprawdę świetny czar, tylko ja używałem go przeważnie jak kończyły mi się czary u magów i zostawało im tylko machanie mieczem. Jak grałem bardem to przeważnie polegałem na lustrzanych odbiciach, rozmyciu i piruetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 09:35, Asthariel napisał:

Niezbyt, ale mam nadzieję, że Przemiana Tensera zdziała cuda :-) I może Aerie sie do
czegoś nada z Cepem Bojowym Wieków, Kamienną Skórą, Lustrzanymi Odbiciami i Świętą Siłą
(czy jak się ten czar nazywał).


Fechmistrz w czystym SoA jak najbardziej nadawal sie do pierwszej lini, z utrudniaczami pewnie tez. Mialem do czynienia z czlowiekiem, ktory przeszedl gre solo Blaznem na szalenczym z mnostwem utrudniaczy, wiec dla chcacego itd.

Jezeli chodzi o Aerie to z niej mozna zrobic prawdziwa maszynke, wlasnie dzieki czarom. Sluszna magia, ochrona przed magiczna bronia, ulepszone przyspieszenie ruchow, kamienna, ogniste tarcze, rozmycie, przemiana tensera. Po takiej mieszance sieka lepiej niz wojownik i ciezko ja czymkolwiek ruszyc. A najlepsze jest to ze moze to wszystko rzucic z sekwencerow w dwie, trzy rundy.
Widzialem kiedys screena, na ktorym Aerie miala ponad 200hp, kp -25, z dwiema bronmi i upr trako na poziomie -6 i 6 atakow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować