Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

<ciach>

Dzięki wielkie. Jeszcze mam pytanie co do Widescreena. Chce go zainstalować, ale przy Infinity Engine, wyskakuje błąd z Bg2main (z tym, że zassałem i podmieniłem odpowiednio "ulepszony" bg2main, który ponoć miał załatwić problem), jedyne co to mogę zainstalować na GemRB, ale wtedy jak odpalam Baldura to Widescreen nie działa. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 20:14, Jakli napisał:

Dzięki wielkie. Jeszcze mam pytanie co do Widescreena. Chce go zainstalować, ale przy
Infinity Engine, wyskakuje błąd z Bg2main (z tym, że zassałem i podmieniłem odpowiednio
"ulepszony" bg2main, który ponoć miał załatwić problem), jedyne co to mogę zainstalować
na GemRB, ale wtedy jak odpalam Baldura to Widescreen nie działa. Co robic?


Hmmm, a masz pelna instalacje? Czy lokacja to program files czy jakas inna? I ktora masz edycje gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 20:14, Jakli napisał:

...


Mozesz sprobowac na moim exe, u mnie mod dziala, moge gdzies shostowac plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 20:34, Noirr napisał:

> ...

Mozesz sprobowac na moim exe, u mnie mod dziala, moge gdzies shostowac plik.


Hyym. Mam wydanie Gold Edition ze wszystkimi patchami (to ostatnie co wyszło w ekstraklasyce next)
Pełna instalacja, bo też innej się wybrać nie da. Lokacja Program Files of coz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 20:47, Jakli napisał:

Hyym. Mam wydanie Gold Edition ze wszystkimi patchami (to ostatnie co wyszło w ekstraklasyce
next)
Pełna instalacja, bo też innej się wybrać nie da. Lokacja Program Files of coz.


Same problemy z tymi nowymi wydaniami. Generalnie sprobuj zainstalowac w innej lokacji niz program files, bo z tym byl jakis problem podczas patchowania. I zobacz czy nie da sie tak czy siak zainstalowac najnowszego patcha do TB (nie tego beta).

http://www.sendspace.pl/file/31c791c0d0f662670b577cd

Sprobuj na tym, z wydania premierowego. Co prawda po megamodyfikacjach, w tym bgt, ale wydaje mnie sie, ze nie powinien robic problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 19:25, Noirr napisał:

Mod Icewind Gate II przenosi Baldura na silnik Icewinda 2 wiec juz mozna sprobowac jezeli
ktos bardzo chce.

Problemem jest (o ile mi się nie pochrzaniło i dobrze pamiętam) brak zgodności z wieloma innymi modami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Gram sobie znów w Baldur''s Gate 2. No i zdecydowałem się zrobić pełną, dobrą drużynę: mój wojownik, Mazzy, Keldorn, Aerie, Jaheira, Jan. Zastanawiam się, czy wogóle Jaheira jest mi do czegokolwiek przydatna? Jak ona się sprawuje poźniej, pod koniec BG2 i w BGT? Nie podobają mi się jej gadki i jej dumny ton, zresztą nigdy jej nie lubiłem. Co proponujecie? Bo póki co, Mazzy wymiana łukiem, Keldorn nie ma jeszcze Karsomira więc jest cienki, ale chcę go zostawić, mój woj kosi wszystkich, a Aerie i Jan trochę czarują tu i tam. Ale Jaheira oprócz jej instant-żywiołaków nie ma nic, co by mi się przydało, nawet mimo, że jej dałem Procę Everarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz Jaheiry to do pierwszej linii dla dobrej drużyny możesz wziąć Valgyra lub Minsca, ew Amoena. Choć ci dwaj ostatni mają denerwujące charaktery i można ich nie lubić. Keldornowi koniecznie daj rękawice zwiększające zręczność do 18 bo bez tego strasznie obrywa.Ale jak grasz wojem to on i Keldorn w zupełności wystarczą, możesz grać 5-osobową drużyną i dołączyć później Seravoka który może zmienić swój charakter, a gość wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG2 a tym bardziej w TB każda postać może stać się potężna - nawet Jaheira, rozumiem jednak Twoją niechęć do tej postaci bo też jej nie trawię. Najlepiej zrób tak jak radzi Ci Bjorn i zostaw sobie 5 osobową drużynę do której później dodasz Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak też zrobiłem. Wytłukłem wszystkich harfiarzy, do których podstępna (oczywiście, nieświadoma wszystkiego, a jak, bo czyż niewinnemu druidowi przystoi inaczej?) Jaheira mnie zwabiła. Tym samym zakończyłem wszystkie związane z nią questy i wykopałem ją z drużyny. Biedna będzie moknąć pod siedzibą Harfiarzy przez parę lat - przez buga w dialogu Jaheira myśli, że jeszcze nie poszliśmy do Harfiarzy, inaczej powiedziałaby, że idzie sobie w świat i że już się nie spotkamy. Niech sobie tam siedzi, hehe ;D Narazie piątką radzę sobie świetnie na poziomie (jak zawsze) bardzo trudnym, nie zauważyłem żadnej różnicy po jej odejściu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 03:24, Pioruns napisał:

No i tak też zrobiłem. Wytłukłem wszystkich harfiarzy, do których podstępna (oczywiście,
nieświadoma wszystkiego, a jak, bo czyż niewinnemu druidowi przystoi inaczej?) Jaheira
mnie zwabiła. Tym samym zakończyłem wszystkie związane z nią questy i wykopałem ją z
drużyny. Biedna będzie moknąć pod siedzibą Harfiarzy przez parę lat - przez buga w dialogu
Jaheira myśli, że jeszcze nie poszliśmy do Harfiarzy, inaczej powiedziałaby, że idzie
sobie w świat i że już się nie spotkamy. Niech sobie tam siedzi, hehe ;D Narazie piątką
radzę sobie świetnie na poziomie (jak zawsze) bardzo trudnym, nie zauważyłem żadnej różnicy
po jej odejściu;)

Heh. Mnie w ogóle wkurzała "defaultowa" drużyna w BG2. Dlaczego twórcy założyli, że mam Jaheirę i Minsca (których bardzo mocno nienawidzę)? Khalida (w jedynce) mogłem jakoś ścierpieć, ale tej dwójki się nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz swojego wojownika + Keldorna w pierwszej linii i wsparcie artyleryjskie w postaci Mazzy z łukiem, to Jaheira jest Ci potrzebna jak, nie przymierzając, piąte koło u wozu. Taka trójka będzie wymiatać aż miło - oczywiście zakładając, że nie zrobisz ze swojego woja strasznego leszcza, ale nie podejrzewam ;) Widzę w poście niżej, że Jaheira ostatecznie została na lodzie (deszczu ;) ) i bardzo dobrze. Wprawdzie da się zrobić z niej mocną postać, ale po co, skoro masz znacznie lepszych kandydatów. Pięcioosobowa drużyna jest naprawdę OK, zwłaszcza, że masz dwoje wieloklasowców, którzy wolniej awansują :)

Ewentualnie możesz wymienić Keldorna na Valygara - wsadzisz mu do łapy Furię Niebios, do drugiej jakąś inną katanę (może być jego własna) i będzie świetnym wojem. Osobiście uwielbiam tropicieli za ich umiejętność sztyletowania - można na początku walki szybko i skutecznie wyeliminować najbardziej upierdliwego przeciwnika :] Keldorn też świetnie się sprawdzi (koniecznie z rękawicami zręczności, jak pisał Bjorn), choć akurat on reprezentuje bardziej "czołgowy" styl walki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Postanowiłem zagrać w/m/z w duecie z Jaheirą (zawsze ją wywalałem z drużyny i nie miałem romasu, więc postanowiłem tę grę przejść tylko z nią :)).

Otóż mam pytanie odnośnie umijętności złodziejskich. Czy "Ciche Chodzenie" jest tak naprawdę przydatne? Ile % w to władować? Ogólnie jakie % w poszczególnych umiejętnościach warto mieć aby wszystko otworzyć, rozbroić i kryć się bez strachu wykrycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 19:42, Abi_Dalzim napisał:

Otóż mam pytanie odnośnie umijętności złodziejskich. Czy "Ciche Chodzenie" jest tak naprawdę
przydatne? Ile % w to władować? Ogólnie jakie % w poszczególnych umiejętnościach warto
mieć aby wszystko otworzyć, rozbroić i kryć się bez strachu wykrycia?


Ciche chodzenie odpowiada za to jak dlugo twoja postac nadal pozostaje ukryta po wykonaniu jakiejs akcji lub nieudanym rzucie na krycie sie. Czy jest przydatna to juz zalezy od stylu gry, powiedzialbym ze jest dosc przydatna.
100-120% w umiejetnosciach spokojnie na wszystko wystarczy. Na co bardziej uparty zamek lub osobe pijesz miksture i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jest jakaś łatwa możliwość sprawdzenia jakie ma się mody zainstalowane? Z ponad rok temu zrobiłem instalację, wiem, że skorzystałem z przeniesienia BG1 do BG2, ale z resztą nie mam pojęcia.... Jest może jakaś aplikacja wyłapująca zainstalowane mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 18:58, Assurubalit napisał:

Mam pytanie, jest jakaś łatwa możliwość sprawdzenia jakie ma się mody zainstalowane?
Z ponad rok temu zrobiłem instalację, wiem, że skorzystałem z przeniesienia BG1 do BG2,
ale z resztą nie mam pojęcia.... Jest może jakaś aplikacja wyłapująca zainstalowane mody?


W folderze z gra masz plik WeiDU.log. Tam masz wpisane komponenty wszystkich modow oraz kolejnosc w jakiej instalowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 02:24, Noirr napisał:

W folderze z gra masz plik WeiDU.log. Tam masz wpisane komponenty wszystkich modow oraz
kolejnosc w jakiej instalowales.

Wypadłem z obiegu i nie wiem, więc z ciekawości zapytuję: czy teraz wszystkie mody mają instalatory WeiDU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 00:57, Mumin napisał:

Wypadłem z obiegu i nie wiem, więc z ciekawości zapytuję: czy teraz wszystkie mody mają
instalatory WeiDU?


Z pewnoscia nie wszystkie, napewno te dobre i warte instalowania. Robilem instalacje BiGWorld z pol roku temu, to cos kolo 200+ modow i wszystkie z WeiDU. Chyba kazdy szanujacy sie modmaker przeszedl juz na WeiDU ze wzgledu na mozliwosci i ulatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 01:16, Noirr napisał:

Z pewnoscia nie wszystkie, napewno te dobre i warte instalowania. Robilem instalacje
BiGWorld z pol roku temu, to cos kolo 200+ modow i wszystkie z WeiDU. Chyba kazdy szanujacy
sie modmaker przeszedl juz na WeiDU ze wzgledu na mozliwosci i ulatwienia.

Właśnie taką odpowiedź miałem nadzieję przeczytać. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować