Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Na pomoc!!! Utknąłem na 4 poziomie twierdzy strażnika. Zwiedziłem loch lithidów, stamtąd mam czerwony olejek do pochodni, niebieski znalazłem gdzieś na poziomie maszyny i dupa, nie wiem gdzie jest jeszcze jeden olejek i krzesiwo, pozatym nie mam pojęcia jak wejść do tego pomieszczenia, gdzie znajduje się kryształowy przedmiot.<br>
Znalazłem wszystko co było dostępne i byłem wszędzie, gdzie można wejść i nie wiem co robić. Aha i nie wiem też gdzie jest wejście do tzw. Githyanków. Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 13:33, DEViANCE napisał:

A ja mam troszkę inne pytanie. Dołączyłem do drużyny Jana Jansena (niezłe teksty ma ;)) i następnie
odłączyłem go, ponieważ wziąłęm Nalię i teraz chcę znów go zabrać, ale nie wiem gdzie jest.
W dzielnicy rządowej go nie ma, Pod Diademem też go nie ma, a jak dobrze pamiętam to tam powinien
być. Byłbym wdzięczny za wskazanie gdzie on przebywa.

Znajdz na mapie slumsów lokację Dom Jansena :), to północno-zachodni kraniec slumsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 13:34, stercz napisał:

Na pomoc!!! Utknąłem na 4 poziomie twierdzy strażnika. Zwiedziłem loch lithidów, stamtąd
mam czerwony olejek do pochodni, niebieski znalazłem gdzieś na poziomie maszyny i dupa, nie
wiem gdzie jest jeszcze jeden olejek i krzesiwo, pozatym nie mam pojęcia jak wejść do tego
pomieszczenia, gdzie znajduje się kryształowy przedmiot.<br>
Znalazłem wszystko co było dostępne i byłem wszędzie, gdzie można wejść i nie wiem co robić.
Aha i nie wiem też gdzie jest wejście do tzw. Githyanków. Pomóżcie!!!

krzesiwo i olej znajdziesz w tym obozie githyanków-jest na południe od maszyny luma,na początku też miałem kłopot z znalezieniem tego obozu :) więc dobrze poszukaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do w/m/z to musze powiedziec ze ktos wyjatkowo glupi dalby ten kostur... poniewaz daje on troche KP jest magiczny etc ale to bron 2 reczna czyli w przypadku furii niebios mozemy wrzucic sila rzeczy cos na 2 reke i wtedy to bedzie lepsze niz ten kijek bo bedzie wiecej premii ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 12:47, Harmegidon napisał:

Po piersze ogłuszenie nie jest pewne gdyż nie ma skutku w 100 %

Powiem Ci tak: grałem tropicielem z Furią Niebios w jednej i Sanchuudoku w drugiej ręce (też katana zdobyta na Kuroisanie z moda Tactics) i to była maszynka nie do zatrzymania w znacznej mierze właśnie dzięki ogłuszaniu. Owszem - prawdopodobieństwo nie wynosi 100% ale i tak jest całkiem spore.

Dnia 21.02.2006 o 12:47, Harmegidon napisał:

po drugie mniejsze umagicznienie
to przy tylu samych poświęconych gwiazdkach kij zada więcej obrażeń przy tym samym teśćie -
trafienia - klasy pancerza (track0).

Nie, nie zada większych obrażeń bo kij zadaje 1k6 a katana 1k10 - różnica jest duża i to na korzyść miecza. A poza tym... (przejdźmy dalej)

Dnia 21.02.2006 o 12:47, Harmegidon napisał:

Widzę że się nie znasz na zasadach AD&D, bo im większe umagiczninie tym większa premia.

...nie zawsze większe umagicznienie oznacza większą premię. O ile dobrze pamiętam, to Kostur Maga owszem - ma umagicznienie +5, ale odnosi się to tylko do tego, czy może trafić istotę chronioną np. czarem Opończa, a nie do obrażeń i Trak0. Jeśli mnie pamięć nie myli, to kij, o którym mówimy zapewnia premię do Trak0 w wysokości 1 i chyba tyleż do obrażeń (chociaż obrażeń nie jestem pewien).

Dnia 21.02.2006 o 12:47, Harmegidon napisał:

A pisze wyraźnie że ten kij zachowuje się jak broń +5 co wyższe i leprze jest od Furii.
Furia niebios jest dobra ale dla Kensai''a, owszem wolałbym dać kostur w/w Kensai''owi ale
tą broń może użyć tylko mag i także wieloklasowy.

Grałem kiedyś pojedycznym w/m/z. Dałem mu Kostur Maga i zainwestowałem punkty biegłości w kije. Potem żałowałem...

Dnia 21.02.2006 o 12:47, Harmegidon napisał:

Cios w plecy nie jest taki zaś super gdyż musisz się ukryć w cieniu(a lubi się zakończyć fiaskiem
a tym bardziej gdy nie jesteś w cieniu).

Cios w plecy jest bardzo, ale to bardzo skuteczny jeśli się wie jak go wykorzystać. Uwierz, że mój tropiciel znakomicie sobie radził z praktycznie dowolnym zagrożeniem właśnie dzięki wbiciu ostrza w plecy przeciwnika przez co zdobywał solidną przewagę. A ukrycie w cieniu to nie jest wielki problem - w końcu w coś chyba inwestujesz te punkty złodzieja, prawda? A tę umiejętność można jeszcze dodatkowo podnieść przedmiotami, a jak chcesz mieć całkowitą pewność to łykasz miksturę niewidzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 14:11, Goblin13 napisał:

krzesiwo i olej znajdziesz w tym obozie githyanków-jest na południe od maszyny luma,na początku
też miałem kłopot z znalezieniem tego obozu :) więc dobrze poszukaj :)


Dzięki wielkie, faktycznie miałem nie odkryty fragmencik mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to dokładnie jest z walką dwoma brońmi?

Mając 3 ataki i będąc wyposażony w tarcze i miecz zadam 3 ataki w turze, to w takim razie mając po mieczu w każdej ręce zadam 3 ataki jedną ręką i 3 ataki drugą, czy po 3/2 ataku każdą z rąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Ostatnio wróciłem do Sagi Baldursa :) Przeszedłem już BG 1 i zaimportowałem maga do BG2.
I mam dwa pytania - zawsze jak grałem nową postacią w BG2 to w Lochach Irenicusa znajdowałem Hełm Baldurana.. Teraz, w szafce gdzie zawsze był hełm, znalazłem Szpon Kazgarotha - pierścień, który mój mag miał na palcu w momencie importu o_O
Czy to znaczy, że hełm już mi przepadł?
I druga sprawa - czy gdzieś można wogóle kupić zwój z czarem Przywałanie Chowańca? Zapomniałem go przydzielić, przy imporcie.. A teraz jestem już w Slumsach, trochę się pokręciłem po mieście.. I nigdzie nie mogę dostać tego zwoju o_O

ps. Dziki Mag żądzi :p Śmierdząca chmura, albo przemiana w wiewiórkę zamiast Magicznego Pocisku ~.^ Zabawnie się nim gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdarzyła mi się zabawna sytuacja. Podkablowałem Rumara przed żoną, że ma dziewczynę na zapleczu i panie się pobiły (no co, gram złym ;D ).
Jednocześnie zadały sobie ciosy i zginęły <LOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 18:20, walgierz napisał:

Właśnie zdarzyła mi się zabawna sytuacja. Podkablowałem Rumara przed żoną, że ma dziewczynę
na zapleczu i panie się pobiły (no co, gram złym ;D ).
Jednocześnie zadały sobie ciosy i zginęły <LOL>


Też mi sie to wydarzyło Teraz biedny Rumarek nie pofigluje. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 18:19, DemoBytom napisał:

Czy to znaczy, że hełm już mi przepadł?

Niestety tak, tam po prostu zawsze sie znajduje jakiś artefakt z jedynki. Hmm jest taka metoda by uratować swój sprzęt. Po zaimportowaniu postaci i odpaleniu gry, zaraz po załadowaniu lochów Irenicusa, kiedy jest jeszcze ciemny ekran dać spacje i przejść do Inwentora, rzucić cały sprzęt na ziemie. Odczekać scenke z Irenicusem, a gdy minie można zebrać Itemy z ziemi

Dnia 21.02.2006 o 18:19, DemoBytom napisał:

I druga sprawa - czy gdzieś można wogóle kupić zwój z czarem Przywałanie Chowańca? Zapomniałem
go przydzielić, przy imporcie.. A teraz jestem już w Slumsach, trochę się pokręciłem po mieście..

Z tego co pamiętam w Twierdzy Da''Arnise można znaleźdź ten zwój bodaj w bibliotece na drugim piętrze tam gdzie spotykamy maga Yuan-Ti

Dnia 21.02.2006 o 18:19, DemoBytom napisał:

ps. Dziki Mag żądzi :p Śmierdząca chmura, albo przemiana w wiewiórkę zamiast Magicznego Pocisku

W twierdzy strażnika gdzie trafisz do sfery dzikiej magi wtedy dopiero jest hardcore, szczególnie gdy trafisz do komnaty z świrniętymi chochlikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeszedlem gre dzikim magiem to troche bylo ciezko bo jest taki "nieokrzesany" ;D i gra sie nim grubo czasami jak cos nie wypali to taka lipa ze szkoda gadac :D
btw co do w/m/z to ta klasa gra sie troche hm...w sumie dzialamy sami nie posuchamy co maja inni do powiedzenia a moim zdaniem tak sie troche nudno gra ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 18:20, walgierz napisał:

Właśnie zdarzyła mi się zabawna sytuacja. Podkablowałem Rumara przed żoną, że ma dziewczynę
na zapleczu i panie się pobiły (no co, gram złym ;D ).
Jednocześnie zadały sobie ciosy i zginęły <LOL>


Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Znaczy widziałem. Powybijali mi się "bohaterowie" walczący o kobietę (nazywała się chyba Bułeczka) w dzielnicy Mostowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 17:12, Blantlomiej napisał:

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to dokładnie jest z walką dwoma brońmi?

Mając 3 ataki i będąc wyposażony w tarcze i miecz zadam 3 ataki w turze, to w takim razie mając
po mieczu w każdej ręce zadam 3 ataki jedną ręką i 3 ataki drugą, czy po 3/2 ataku każdą z
rąk?



To jest troszkę inaczej. Masz liczone odzielnie trako jednej i drugiej ręki. Ważne jest też dodawanie punktów do walki dwiema broniami, bo wtedy kara dla drugiej ręki jest dużo mniejsza. Jeżeli miałeś 3 ataki mając broń/tarczę (ile miałeś biegłości w broni/ walce w tarczą - wszystko jest ważne :P) to dwiema broniami możesz mieć ponad 5 ataków, ale do 6 nie dojdziesz raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 18:56, Latniak napisał:

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Znaczy widziałem. Powybijali mi się "bohaterowie" walczący
o kobietę (nazywała się chyba Bułeczka) w dzielnicy Mostowej

A byli to panowie Shank i Carbos - ci sami, którzy próbowali głównego bohatera uśmiercić u początków sagi, w Candlekeep. Ot, taki żart twórców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że grasz całkiem innym stylem gry niż ja. Jednak tym twoim tropicielem rzyczę powodzenia podczas walki z Liszami, gdzie ich cios w plecy raczej nie ruszy, zamiast ukrywać się wogóle podczas walki złodziejem wolę za ten czas rzucić jakiś czar(byle skuteczny) w/m/z a a kostur ze swoją pułpką na czary i dającą uleprzoną niewidzialnośc za każdym użyciem wg mnie te sprawy lepiej przmawiają za kosturem.

Jednak po co się kłócimy ty grasz innym stylem gry ja zaś też zupełnie innym gdyż złodzieji używam tylko do rozbrajania pułapek i meszenia w sklepie. :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gram innym stylem. I świetnie sobie radziłem również z liszami :-P
Natomiast naprawdę uważam, że Kostur Maga to nie jest najlepsza broń dla w/m/z - wiem, bo próbowałem.
No i Kostur Maga rzeczywiście ma umagicznienie +5, ale Trak0 tylko +1 i obrażenia 1k6+1 :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeślij tego screena do sarafina, redaktora Bezpiecznej Przystani (bg2.gram.pl), bo prosili o przesyłanie zabawnych sytuacji z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 18:20, walgierz napisał:

Właśnie zdarzyła mi się zabawna sytuacja. Podkablowałem Rumara przed żoną, że ma dziewczynę
na zapleczu i panie się pobiły (no co, gram złym ;D ).
Jednocześnie zadały sobie ciosy i zginęły <LOL>


;] krasnolud z mieczem, chyba se jaja robisz ;]
PS, faktycznie fajny screen poślij sarafanowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 22:55, Budo napisał:

;] krasnolud z mieczem, chyba se jaja robisz ;]

Chciałem odmiany :D
Miała być katana, ale ktoś mi odradził :))

Dnia 21.02.2006 o 22:55, Budo napisał:

PS, faktycznie fajny screen poślij sarafanowi

Już podesłałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować