Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2012 o 19:18, NeroNarmeril napisał:

Jak dla mnie ekipa odpowiednia. Są tanki, jest mag, kapłan i dps. Możesz pokombinować
jeszcze z drugim magiem do kompletu.

Wprowadzanie tych dziecinnych pojęć z gier MMO nie ma najmniejszego sensu, bo tutaj mag może rzucić na siebie takie ochrony, że jedynie smok może mu podskoczyć. A mag/kapłan to już w ogóle. Z dmg ta sama sprawa. Rzucasz akcelerację, potem wyzwolenia i kolejne czary i ten cały dps musi jeszcze ładnych kilkanaście sekund machać zanim zrobi ten dmg, co mag w sekundę.

Dnia 15.04.2012 o 11:25, hans_olo napisał:

Wprowadzanie tych dziecinnych pojęć z gier MMO nie ma najmniejszego sensu, bo tutaj mag
może rzucić na siebie takie ochrony, że jedynie smok może mu podskoczyć. A mag/kapłan
to już w ogóle. Z dmg ta sama sprawa. Rzucasz akcelerację, potem wyzwolenia i kolejne
czary i ten cały dps musi jeszcze ładnych kilkanaście sekund machać zanim zrobi ten dmg,
co mag w sekundę.

Ale widzisz. Niektórzy ludzie chyba zapomnieli, że BG][ nie jest tam jakimś MMO a w swym gatunku nie jest kiepską grą która oczywiście ma już status legendy. Anywawy z resztą ostatnio chyba używanie pojęć typowych dla MMO staje się coraz to bardziej popularne i roznosi się jak jakaś plaga szarańczy. Ostatnio w temacie ogólnym o Diablo III pewna osoba dosyć chyba znana [ksywki nie wymienię] oznajmiła, że tu cytuję "Mnich prawdopodobnie będzie healerem" =.= Szybkie stwierdzenie po tym jak dana osoba się dowiedziała, że Monk będzie miał czary uleczania... Co jak co ale żeby w grach HnS używać takich pojęć i stwierdzeń to na serio coś trzeba mieć z czosnkiem ...

Pozdrawiam.

Braveheart Dobrze powiedziane, że BG nie jest jakimś MMO bo nie dorasta on żadnemu do pięt a w szczególności do LoL i WoT. Legendą to może być dla ciebie ale nie mów jakby to była jakaś teza naukowa. Co do osoby leczącej jest to oczywiste, że może być healerem skoro leczy co nie? Heal=Leczenia, Monk leczy= jest healerem proste prawda? Każdy używa takich pojęć jakich chce tak jak ty swój "czosnek"

Dnia 05.05.2012 o 18:10, YOLO napisał:

Braveheart Dobrze powiedziane, że BG nie jest jakimś MMO bo nie dorasta on żadnemu do
pięt a w szczególności do LoL i WoT.

BG nie dorasta do pięt LoLowi i World of Tanks? Poza tym to wszyscy zdrowi, tak?

Ano dokładnie. Nie ma w nim nic szczególnego i pierwsza lepsza wymieniona gra będzie ciekawsza. Nie musisz odrazu denerwować się z powodu swojego nieprawidłowego uznawania wartości niektórych gier

Dnia 05.05.2012 o 18:19, YOLO napisał:

Ano dokładnie. Nie ma w nim nic szczególnego i pierwsza lepsza wymieniona gra będzie
ciekawsza. Nie musisz odrazu denerwować się z powodu swojego nieprawidłowego uznawania
wartości niektórych gier

O co Ci chodzi? inne gry powinny brać przykład z BG...

Dnia 05.05.2012 o 18:22, YOLO napisał:

Nie chowaj się za "facepalmem" tylko przyznaj się do błędu.

Kolega nie popełnił błędu :P

Dnia 05.05.2012 o 18:24, YOLO napisał:

Niestety popełnił

Jeśli popełnił to proszę mi wskazać miejsce popełnienia pomyłki...

Ps. I proszę używać opcji odpowiedz.

Tak gra starsza od tych co wymieniłaś powinna brać przykład z gier nowszych... hahaha :D

Dnia 05.05.2012 o 18:10, YOLO napisał:

Co do osoby leczącej jest to oczywiste, że może być healerem
skoro leczy co nie? Heal=Leczenia, Monk leczy= jest healerem proste prawda? Każdy używa
takich pojęć jakich chce tak jak ty swój "czosnek"

To, że ma umiejętność leczenia nie znaczy, że będzie typową postacią tylko i wyłącznie do leczenia/uleczania, która to będzie stała sobie obok i jej praca w Co-opie będzie polegać na staniu i uleczaniu.
Bardziej pasuje tu używanie "Healer" w cudzysłowie niż samo Healer. Tyle w temacie i

Pozdrawiam

Dnia 05.05.2012 o 18:26, Isildur napisał:

> Niestety popełnił

Jeśli popełnił to proszę mi wskazać miejsce popełnienia pomyłki...

Ps. I proszę używać opcji odpowiedz.

Tak gra starsza od tych co wymieniłaś powinna brać przykład z gier nowszych... hahaha
:D

Chodziło chyba o to żeby nie brać żadnego przykładu z BG

Dokładnie tak jak mówi kolega powyżej

Z BG nie powinno się brać przykładu. Zapomnieć o tym i nie wracać

Dnia 05.05.2012 o 18:24, YOLO napisał:

Niestety popełnił

Ciekaw jestem, gidze popełniłem ten błąd. Wyjaśnij mi pokrótce, co ma w sobie taki LoL czy World of Tanks, że BG2 przy nich jest wyraźnie słabszy. Słucham. I nie, oprawa graficzna odpada.

Więc tak, cały czas facepalmuję, a po Twoich kolejnych postach, jest coraz gorzej.

Dnia 05.05.2012 o 18:34, Henrar napisał:

> Niestety popełnił
Ciekaw jestem, gidze popełniłem ten błąd. Wyjaśnij mi pokrótce, co ma w sobie taki LoL
czy World of Tanks, że BG2 przy nich jest wyraźnie słabszy. Słucham. I nie, oprawa graficzna
odpada.

Więc tak, cały czas facepalmuję, a po Twoich kolejnych postach, jest coraz gorzej.

To tak
1. Gra zespołowa
2.Tak grafika bo mimo wszystko ma znaczenie
3. Kontakt z społeczeństwem
4.lepszy system walki
5. Wiele innych szczegółów

Dnia 05.05.2012 o 18:31, TrueGamer napisał:

Chodziło chyba o to żeby nie brać żadnego przykładu z BG

Kolego Yolo BG akurat wcześniej powstało od gier, które wymieniłeś i uważam, że dzisiejsze gry RPG powinny brać z tej gry przykład...

A zakładanie nowych kont by z nich mi odpowiadać, niby inna osoba nie ma sensu...

Ps. Proszę ciąć cytaty.

Dnia 05.05.2012 o 18:38, YOLO napisał:

1. Gra zespołowa

Yyyy, porównujemy MMO, które z definicji jest zespołowe do gry czysto singlowej? Gratki.

Yhy. Może dla Ciebie, ale nie dla mnie. Jak ktoś zachwala swój silnik i poświęca kampanię reklamową temu aspektowi produkcji, to jestem w 99% procentach pewny, że gra będzie słaba (Crysis, BF3).
Also, data wydania BG2 - 2000 rok
LoL - 2009.
No, ale co tam.

Od kiedy ten aspekt oznacza, że dana gra jest lepsza od drugiej? Człowieku, to jest kryterium do porównania MMO a nie singlowego cRPGa z MMO.

4.lepszy system walki

Bo?
Bo jest dynamiczny? Bo jest oparty bardziej na zręczności? Bzdura, bzdura, bzdura - zależność od umiejętności "fizycznych" gracza nie powoduje, że dany system jest lepszy czy gorszy.

Jakich?

Dodam jeszcze że nawet Simsy lepiej działają jak RPG(czyli odgrywanie roli) niż BG

To żeś się popisał. RPG to nie jest proste "odgrywanie roli". Gdyby tak było, to nawet Unchartedy czy inne Gearsy lub Halo możnaby uznać za cRPGi. Nikt ich nie uznaje. cRPGi to fabuła, psotać gracza i jego wybory oraz ich skutki, po części także ekwipunek (zaznaczam, po części) i walka oraz system dialogów.

1. Gra zespołowa

Ogólnie rzecz biorąc, według mnie, nie można porównywać tych dwóch gier, bo są po prostu inne. WoT i LoL są grami onlinowymi, a BG, nie jest, więc po prostu nie da się tego porównywać, lecz gdyby głębiej w to wejśc to w BG jest gra zespołowa i to spora - kierujesz max. 6 postaciami i przejść grę musisz tym zespołem odpowiednio kierować, by wygrać, a więc gra się zespołem ;)

Niestety grafika nie ma żadnego znaczenia ( patrz Minecraft ). Wolę grać w grę, która jest świetnie zrobiona, nie nudna, a nie w grę, która nic poza świetną, ultra grafiką nie ma.

Jak już pisałem BG to nie jest gra online.

4.lepszy system walki

Jesteś tego pewien? System walki w BG jest zbudowany na podstawie, chyba, drugiej wersji podręcznika do papierowego RPG Dungeons & Dragons, a w tym podręczniku opis walki zajmuje naprawdę sporo miejsca.

Jakie?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować