Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2006 o 22:59, walgierz napisał:

;] krasnolud z mieczem, chyba se jaja robisz ;]
Chciałem odmiany :D
Miała być katana, ale ktoś mi odradził :))


Nie wiem, co za mózg odradził Ci katanę- to nejlepsze bronie :)
Że wymienię Karaha, Zagładę Hindoo, czy Furię Niebios- każdy woj z taką bronią robi sajgon na polu bitwy :P
A dwie naraz jak Valygar to już totalna rozwałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 23:01, Budo napisał:

Nie wiem, co za mózg odradził Ci katanę- to nejlepsze bronie :)

Tutaj raczej o image chodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 23:03, walgierz napisał:

> Nie wiem, co za mózg odradził Ci katanę- to nejlepsze bronie :)
Tutaj raczej o image chodziło :D


Już długi miecz w łapach krasnala psuje image więc równie dobrze mogłes sobie ten argument darować na rzecz lepszej i bardziej klimatycznej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 23:09, Budo napisał:

Już długi miecz w łapach krasnala psuje image więc równie dobrze mogłes sobie ten argument darować na rzecz lepszej i bardziej klimatycznej broni.

Wypraszam sobie ;P
Dyskryminujesz moją rasę. Juz dość wycierpiałem, kiedy chciałem dla odmiany zagrać magiem. A tutaj wybór: woj, barbarzyńca, kapłan, złodziej... Oburzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji z ciekawości chciałbym spytać ilu z was drogie ludziki kupiło Oficjalny Poradnik do Baldurs Gate 2. Ja daawno temu kupiłem sobie tą książeczke i byłem z niej szczerze zadowolony. Było tam opisane większość questów, masa przedmiotów. Najbardziej ucieszył mnie opis "Wyzwań dla Zaawansowanych" dzięki któremu wiedziałem jak podejść do tych naprawde trudnych walki jak do nich wogóle doprowadzić. Co wy sądzicie na temat tej książeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ja też wyobrażam sobie krasnala z mieczem i wyglądałby jak nicpoń-poszczój na ptaki. :PP:):DD.
Wg mnie nie powinno się dawać krsnalom broni innych niż młot lub topór bo to tak nie wypada, kicha wygląd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 23:20, Hubi Koshi napisał:

Najbardziej ucieszył mnie opis "Wyzwań dla Zaawansowanych" dzięki któremu wiedziałem jak podejść do tych naprawde trudnych walki jak do nich wogóle doprowadzić. Co wy sądzicie na temat tej książeczki.

Książeczki nie widziałem.
Ale powiem szczerze, że dla mnie największą radochą jest samodzielne opracowanie taktyki na daną bestię. Żadne gootowce nie dają mi frajdy. Przy Baldurku (dwójeczce) złamałem się tylko raz. Przy tych #$%^%#$ kadziach, które trzeba było rozpalić w Trąbalu. Ale mnie na przeszkodzie stanął wrodzony daltonizm... Musiałem szukać w necie pomocy.
Teraz tylko czasem doczytam o jakimś queście czy przedmiocie, który mi umknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 23:04, Harmegidon napisał:

Przeczytaj sobie notkę że zachowuje się jak broń +5.

Wiem, że zachowuje się jak broń +5 i właśnie to przez cały czas staram się Ci uświadomić. Jest jako broń +5 traktowany, ale tak naprawdę nią nie jest. Żeby nie pozostać gołosłownym, wkleję cały opis przedmiotu:

Kostur Magów

Ten rodzaj kija jest wszędzie kojarzony z osobami potrafiącymi używać magii, choć jest bardzo rzadki. Należy do najpotężniejszych narzędzi, jakie może posiadać czarodziej, jest kulminacją skomplikowanych zaklęć i niekończących się studiów. Ten konkretny egzemplarz jest dobry w walce wręcz, zapewnia niewidzialność, a także daje ochronę przeciwko urokom i złu. Może też rzucać zaklęcia Pułapka na czary, kombinację Ognistej kuli i Błyskawicy oraz Rozproszenie magii.

Obrażenia: 1K6 +1
TraK0: +1 (uderza jak broń +5)

Typ obrażeń: obuchowe
Specjalne:
+2 do Klasy Pancerza
+2 do rzutów obronnych
Używany zapewnia niewidzialność, ochronę przed urokami i złem.
Trzy razy dziennie pozwala rzucać połączenie Ognistej kuli i Błyskawicy o zasięgu 50 metrów i zadające sumaryczne obrażenia obu zaklęć.
Raz dziennie pozwala rzucać zaklęcie Pułapka na czary, działające przez 8 godzin i o sile 30 poziomów czarów.
Przy każdym trafieniu rzuca Rozproszenie magii.
Waga: 4
Opóźnienie: 4
Rodzaj biegłości: kij
Typ broni: 2-ręczna
Wymagana siła: 5
Może używać:
Mag


Wystarczy jako dowód, że wiem o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie musiałeś robić bo znam paramtery. W zasadzie ja nie patrzę na obrażenia , bo wolę broń żeby lepiej trafiała niż zadawała większe obrażenia.
Ja tak czy siak uważam że kij ten do mojego stylu gry jest leprzy i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 00:46, Harmegidon napisał:

Tego nie musiałeś robić bo znam paramtery. W zasadzie ja nie patrzę na obrażenia , bo wolę
broń żeby lepiej trafiała niż zadawała większe obrażenia.

No chyba jednak dobrze zrobiłem, bo jednak nie do końca pamiętałeś te parametry skoro twierdziłeś, że mniejsze umagicznienie Furii sprawi, że przy tylu samych poświęconych gwiazdkach kij zada więcej obrażeń przy tym samym teśćie - trafienia - klasy pancerza (track0).
Poza tym starałem się wykazać Ci, że się mylisz.
Widzę że się nie znasz na zasadach AD&D, bo im większe umagiczninie tym większa premia. - stwierdziłeś. No więc poprzednim postem udowodniłem, że to nieprawda.

Dobra... Wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, bo zapomniałem ten powyższy parametr że to jest +1 a ja ciągle myślałem że to jest +5.
Tak jest właśnie jak się polega na własnej pamięci.
Sorry za głupawą sprzeczke. Jednak nawet jakby było umagicznienie +1 (ogólnie) to i tak wolę ten kostur dla mojego stylu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 01:07, Harmegidon napisał:

Sorry za głupawą sprzeczke.

No ja też miałem swój wkład w to więc również przepraszam :-)

Dnia 22.02.2006 o 01:07, Harmegidon napisał:

Jednak nawet jakby było umagicznienie +1 (ogólnie) to i tak wolę ten kostur dla mojego stylu gry.

Twoje prawo :-D Ja nie twierdzę, że to zła broń. Wręcz przeciwnie - dla maga czy np. maga/kapłana jest znakomity, ale dla postaci, która może się posługiwać bronią ostrą (a zwłaszcza dwiema sztukami tejże) można wybrać coś lepszego. Ok... Może skończmy ten wątek bo się zaraz ktoś przyczepi ;-)
Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) Łotrzyk/Wojownik taki wieloklasowiec jest zajebisty w sumie sam zlodziej niczego sobie tylko tutaj nasz w0jak stawia pulapki i rozbraja zamki ( na atakach z zaskozcenia i cichym chodzeniu mi niezalerzalo ) chociaz jak gram z kumplami w D&D to jest tam taki atak nieco bardziej przydatny ale BG nie ma podzialu na tury i nei rzucamy kostkami^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 11:47, 4Ever napisał:

ale BG nie ma podzialu na tury i nei rzucamy kostkami^^

Jest podzielony na tury i rzuca się kostkami. Tylko, że raczej się tego nie zauważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 11:53, 4Ever napisał:

szkoda ze nei ma takiego cRPG jak wow tylko na zasadach AD&D ;p

Jest :P chyba beta testy się zaczęły :p Dungeons&Dragons Online czy jakoś tak :P
imo ja bym chciał takie MMORPG ale z Baldurowską grafiką :D 3D mi jakoś nie przypadło do gustu w takich grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jaki swiat Zapomniane Krainy czy jakis inny bo Froggeten Realms to jest jednak zajebisty , duza wotkow z BG IWD NWN by sie przewijalo oj taka gra by miala potencjal ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał grę, w której się kontroluję drużynę jak w BG. Mogłby mieć grafikę 3D, ale system gry z BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować