Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Tak właściwie nie wiem po co się o to kłócisz każdy o zdrowych zmysłach powie Ci, że Simsy są symulatorem, a BG to jeden z najwyżej ocenianych tytułów cRPG wszech czasów. Takie rozkładanie gry na części pierwsze też nic nie powie, bo nie uwzględniasz wszystkiego. To że simsy mają kilka cech wspólnych nie znaczy, że należą do gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość to idioci. Równie dobrze można powiedzieć z ME3 jest lepszym RPG(sprzedaż nie ma nic do rzeczy ale i tak jest lepszy) bo sprzedał się owiele lepiej. Więc napisz co czyni BG cRPG i zobaczymy czy brakuje tego Simsą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:16, YOLO napisał:

Niestety większość to idioci. [...]


Sugerujesz, że osoby, które mają odmienne zdanie od Twojego to "idioci"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:16, YOLO napisał:

Niestety większość to idioci.

Bo się nie zgadzają?

Dnia 05.05.2012 o 20:16, YOLO napisał:

Równie dobrze można powiedzieć z ME3 jest lepszym RPG(sprzedaż
nie ma nic do rzeczy ale i tak jest lepszy) bo sprzedał się owiele lepiej.

A co ma takiego Mass Effect 3, że jest lepszym cRPGiem od BG2? I nie, nie chodzi o grafikę ani "filmowość" czy "epickość".

Dnia 05.05.2012 o 20:16, YOLO napisał:

Więc napisz co czyni BG cRPG i zobaczymy czy brakuje tego Simsą

Proste - świat z określoną historią i swobodą zwiedzania (w Simsach możesz ten świat zwiedzać? Nie bardzo), określona fabuła z wyborami (moralnymi lub też nie), interakcje z NPCami polegające na czymś innym niż tylko rozmowie a także... walka, której w Simsach nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chyba wie, że większość to idioci bo jak sama nazwa wskazuje osoby wyjątkowe są w mniejszości np 2pijaczków z monopolowego w demokracji znaczy więcej niz Albert Einstein. Rozumiesz chyba?

Co do BG to twierdze, że nie wyróżnia się niczym wyjątkowym i nawet simsy posiadają elementy tej "wspaniałej" gry jednak cRPG nie są. BG jest zwyczajną, nieszczególną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 19:20, YOLO napisał:

Wracając do BG2
Nie wniósł on wiele do gatunku. 1części faktycznie utorowała droge dla takich świetnych
RPG jak DA, DA2 czy ME ale zrobiła by to tak czy siak inna gra jak np Icewind Dale czy
Sims

Na tak adekwatne bzdury jak to co piszesz pozostaje tylko reakcja jedna
http://www.youtube.com/watch?v=pdMfqiRugxQ#t=0m47s
Porównywać DA i cofnięte w tył DA2 do takiej klasy gatunku jak BG to jednak trzeba mieć coś nie tak.
Icewind Dale ? przecież to praktycznie to samo co Baldursy co tam było innego prócz fabuły ? Ten sam świat, ta sama mechanika, wszystko praktycznie to samo. Szło by wymieniać. Jedyne co potem zostało zmienione w ID2 to aD&D chyba na 3.0 który jednak już trochę zmienił.
Simsy ? ... faceplan

Nic innego nie stwierdzam, że jesteś tylko i wyłącznie prowokatorem.. z mojej strony EOT
Nie mam zamiaru cie karmić

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach




W simsach też masz określoną historie, swobode zwiedzania(świat jest mniejszy ale dodatki to polepszają mocno), fabuła i wybory są, interakcja z NPC jest o wiele bardziej rozbudowana i tak walka też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:25, YOLO napisał:

Co do BG to twierdze, że nie wyróżnia się niczym wyjątkowym i nawet simsy posiadają elementy
tej "wspaniałej" gry jednak cRPG nie są. BG jest zwyczajną, nieszczególną grą.


Haha, rownie dobrze mozna powiedziec, ze skoro w Half-Life wcielamy sie w postac (niejako odgrywamy role tej postaci), to ma takie same elementy jak Baldur, w ktorym tez sie wcielamy w postac. Ergo, Half-Life to RPG. No chyba, ze patrzysz na to z drugiej strony, skoro nawet Simsy maja takie same elementy jak BG to znaczy, ze Baldur nie jest RPG tylko czyms pokroju Simsow.

Herp de derp, twoj argument jest inwalida...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończyć dyskusję z tym użytkownikiem donikąd nie prowadzi a i tak toczy się w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ID to przeczytaj co napisałem jeszcze raz
BG to faktycznie klasa dla siebie i bardzo dobrze bo jedna taka gra wystarczy
Czytaj ze zrozumieniem a nie tylko mnie oskarżasz o jakieś bzdety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby w Simsach jest fabuła, gdzie niby są te wybory (czegoś innego niż wygląd Sima), gdzie masz tę historię świata gry (i cały lore), gdzie masz tą walkę, i gdzie masz interakcję z NPCami mającymi bogatą historię i jasno określony "background"?
Z mojej strony EOT, bo z trollem nie mam zamiaru więcej dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Half-Life to całkowicie zły przykład niestety nawet nie wiem skąd taki pomysł zabrałeś
"Herp de derp, twoj argument jest inwalida..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google albo YT:
Sims: Średniowiecze
W nich akurat masz wszystko czego pragniesz a w pozostałych częściach są niektóre elementy bardziej ubogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to zajrzyj nie musisz dzielić się odkryciem z innymi. Tutaj rozmawiamy o BG, którego jedynie porównuje do innej serii gier.
Czemu nie dostaje jakiś argumentów na poziomie tylko same łatwe do pokonania albo głupie uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:41, YOLO napisał:

Jeśli chcesz to zajrzyj nie musisz dzielić się odkryciem z innymi. Tutaj rozmawiamy o
BG, którego jedynie porównuje do innej serii gier.
Czemu nie dostaje jakiś argumentów na poziomie tylko same łatwe do pokonania albo głupie
uwagi?


A ja mam dosyć twojego Trollowania The Sims jest grą innego gatunku nie jest grą cRPG. BAN za trollowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:43, Isildur napisał:

A ja mam dosyć twojego Trollowania The Sims jest grą innego gatunku nie jest grą cRPG.
BAN za trollowanie.


Ban to jednak zbyt ostro, zwłaszcza, że sami daliście się sprowokować. Choć z drugiej strony już nigdy nie będzie mógł trolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować