Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2012 o 19:12, PanSzpieg napisał:

O, nie wiedziałem,

Ja też przez wiele podejść do gry o tym nie wiedziałem :) Połapałem się zupełnym przypadkiem jak byłem kiedyś wkurzony i po prostu chciałem tych bandziorów wymordować dla samej satysfakcji ;P

Dnia 02.12.2012 o 19:12, PanSzpieg napisał:

dzisiaj się na nich przyczaję. ;)

Przygotuj się na kontrowanie wysokolewelowycyh zaklęć (puszczenie całej grupce pod nogi Trzęsienia Ziemi robi cuda ;) i powodzenia w polowaniu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z instalacją gry Baldur''s Gate. Po zainstalowaniu gry na Windows 8 64 bit-owy wyskakuje nastepujaca inf

Beam Dog Player

You have signed out of the Beam Dog Player. Pleas sign in and try again.

po wcisnieciu ok

Application corrupt.

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 11:55, Ichibanboshi-kun napisał:

Ktoś wie czy i kiedy zacznie działać strona Gibberlings3? Czy tylko ja mam problemy z
pobieraniem plików?


Mnie też strona nie działa, ale patrząc po tweeterze, ostatnia działalność datuje się na 10 grudnia, więc obstawiam, że strona żyje i to tylko tymczasowy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 13:20, Noirr napisał:

Mnie też strona nie działa, ale patrząc po tweeterze, ostatnia działalność datuje się
na 10 grudnia, więc obstawiam, że strona żyje i to tylko tymczasowy problem.


Cholera, że też teraz padło gdy chcę sobie mody do NWN2 pobrać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Może pytanie trochę niezbyt rozbudowane ale jakie najbardziej mody byście polecili?
W czystą grałem kilka razy tylko raz zdołałem ukończyć(brak czasu, a potem chęci) wiec wiem jak wygląda podstawowa zawartość i chciałbym ją trochę rozbudować. Nie chodzi mi o poziom trudności czy o 20 nowych rzutów na coś, czego pewnie nie ogarnę, chodzi i bardziej o jakieś mniejsze lokacje czy ciekawe zadania. Szperałem w necie i znalazłem sporo takich które wydawały się ciekawe ale pytam też o zdanie tych którzy więcej na ten temat wiedzą i mogą polecić (Was).

Bardzo mnie zaciekawiło Icewind Gate, lecz wyczytałem, że strasznie to zabugowane jednak jest i bardzo trudne dla 6 osobowej ekipy przeważnie właśnie gram pełną drużyną, ale tamte wpisy które widziałem były stare(kilka lat wstecz) może sie pojawiła nowa stabilna wersja, ja przynajmniej takowej nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 20:28, GodOfLiar napisał:

Witam.
Może pytanie trochę niezbyt rozbudowane ale jakie najbardziej mody byście polecili?


Po polsku, czy mogą być anglojęzyczne?

Icewind Gate wciąż pozostaje we wczesnej wersji beta zawierającej sporo błędów, i nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 22:06, Oxva napisał:

Po polsku, czy mogą być anglojęzyczne?

Icewind Gate wciąż pozostaje we wczesnej wersji beta zawierającej sporo błędów, i nie
zanosi się na jakiekolwiek zmiany w tym temacie ;)


Najlepiej polskie ale z angielskim też powinienem sobie poradzić jeżeli nie będzie bardzo pogmatwany. Grunt żeby było stabilne tzn żeby jeden na drugiego jakiś żle nie wpływał i nie powodowało to crashu całej gry. Przy kilku innych grach tak miałem i od tego czasu uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG2 Tweaks - rozmaite poprawki.
BG2 Fixpack - j/w

Dungeon-Be-Gone - modzik który oszczędza sporo czasu przy n-tym przechodzeniu gry. Umożliwia pomienięcie lochów Irenicusa, przy czym otrzymujemy wszelkie przedmioty, quest itemki oraz doświadczenie które zdobylibyśmy normalnie przedzierając się przez nudne lochy. : P

BG2 Unfinished Business - kilka dodatkowych zadań, portretów, przedmiotów które zostały znalezione w plikach gry, dodaje 2 nowe klasy dla Łowcy.
Banter Packs - dodatkowa paczka rozmów dla naszych NPC.

Solaufein NPC - dodatkowy członek drużyny - drow który uwielbia poezję, mod dodaje kilka dość ciężkich walk
Xan NPC - dodatkowy członek drużyny - mag z depresją z pierwszej części gry powraca! Mod w całości po polsku, wzbogacony o polskie ugłosowienie

Dungeon Crawl - dodatkowa przygoda w klasycznym stylu.
Tower of Deception - dodatkowa przygoda, świetnie wykonana oraz idealnie wkomponowana w świat gry.

Innershade - rozbudowany mod polskiego autorstwa dodający nowe zadania.
Tales of Deep Gardens - j/w
Er''vonyrah: Pieśń Władającej - rozbudowane zadanie, które wykonujemy przez całość trwania gry.

Wszystkie wyżej wymienione mody są spolszczone oraz świetnie zaimplementowane w świat gry, nie zaburzając przy tym balansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na pewno zobaczę. Jeżeli twierdzisz, że dobrze zbalansowane to wierze na słowo. Chodzi mi też żeby się nie wysypywały bo nikt nie lubi CTD co 10min. Z jakiej najlepiej strony pobrać je już polskie? Znalazłem kilka ale chodzi mi o najpewniejsze źródło.

Jeszcze dodatkowe pytanie bardziej co do stylu gry. Czy da się zrobić łowcę dobrego w zwarciu? Chodzi mi o naprawdę dobrego Łowce z dwoma mieczami, który tnie wszystko przed sobą. Wiem, że wojownik czy paladyn chyba zawsze będzie lepszy w zwarciu ale mi się już zwyczajnie znudziło nimi grać, teraz chciałbym spróbować czegoś nowego, a jako, ze łowcy nigdy jeszcze nie sprawdzałem zbytnio(podobnie jak barda i mnicha) to chciałbym zrobić swojego Drizzta (najlepiej bez potrzeby zabijania oryginalnego i zabierania jego sprzętu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG2 Tweaks, BG2 Fixpack,Tower od Deception, Innershade, Tales of Deep Gardens, Er''vorynah, Solaufein - pobierzesz z Children of Bhaal

Dungeon-Be-Gone, Banter Packs, Dungeon Crawl, BG2 Unfinished Business, Xan NPC (dodatkowo pobierz polski soundset ) - Pocket Plane Group


Da się jak najbardziej, jednak o dobrze walczącego łowcę w zwarciu bardzo łatwo - Valygar z kataną +3 Furia Niebios w jednej ręce, w drugiej wedle uznania. I ten oto wojownik sieje postrach na polu bitwy, poprzez możliwość krycia się w cieniu oraz sztyletowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy instalowaniu jednego z tych modów był podpunkt -o ile tak to można nazwać- na multi twierdze.
Każdą klasą będę mógł zdobyć wszystkie twierdze?
Czy do wykonania zadań z nich nie są potrzebne umiejętności tychże klas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten element umożliwia wykonanie zadań we wszystkich twierdzach. Jednak te dodatkowe questy nie wymagają jakichś szczególnych umiejętności dostępnych jedynie konkretnym klasom. Problemem mogą być jedynie atrybuty, których wartość ma wpływ na niektóre zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie dość uciążliwy problem z czarami praktycznie uniemożliwiający grę, a mianowicie:
Walczę z pewnym magiem, jego chochlik rzuca na mnie „Zamęt”, dostałem. Gra się sama zatrzymuję, a po kilku sekundach ukochanych przez wszystkich dźwięk „error” i okienko, że aplikacja zostanie zamknięta. Zapisałem tuż przed tą walką, wiec wczytuję kilka razy i ciągle to samo. Przy kolejnej próbie jak najszybciej utłukłem chochlika i dalej poszło. Pomyślałem, że jednorazowy błąd i dalej tego nie będzie ale okazuję się inaczej.
Przechodząc przez magazyn łowców niewolników uruchomiłem pułapkę z „migoczącymi barwami”. Przez sekundę widziałem światełka czaru i początek animacji jak jedna z postaci pada na ziemię, a reszta tak samo, zatrzymanie, error i okienko.
Wychodzi na to, że przy każdym z takich czarów gra mi się będzie sypać, a one dośc często występują. Nie mam pojęcia od czego to jest. Mam kilka modów ale wszystkie są z płyty z grą(kupiłem złotą edycję baldura w ekstra klasyce jakiś rok temu) więc z takiego źródła to raczej myślę, że nie powinny źle wpływać na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś takiego pojawia się tylko przy jednym typie czarów wywołujących jeden efekt to możliwe że przyczyną jest brak jakiegoś pliku (np. gra ma wpisane że przy "Zamęcie" ma odtworzyć dźwięk ćwierkania ptaków ale jeśli pliku dźwiękowego nie ma tam gdzie powinien być to się po prostu wysypuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 14:26, Karharot napisał:

Jeśli coś takiego pojawia się tylko przy jednym typie czarów wywołujących jeden efekt
to możliwe że przyczyną jest brak jakiegoś pliku (np. gra ma wpisane że przy "Zamęcie"
ma odtworzyć dźwięk ćwierkania ptaków ale jeśli pliku dźwiękowego nie ma tam gdzie powinien
być to się po prostu wysypuje).


Spróbuje pograć jeszcze trochę i zobaczę czy to jednorazowe błędy przy konkretnej sytuacji czy wszystkie czary są jakoś uszkodzone. Jeżeli sie to bedzie powtarzać to spróbuję to jakoś naprawić, choć nie wiem zbytnio jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 17:12, GodOfLiar napisał:

jakoś naprawić, choć nie wiem zbytnio jak.

Jeżeli przyjmiemy wersję Karharota to chyba odinstalowanie i zainstalowanie od nowa powinno pomóc. Kopia sejwów i można próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować