Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2013 o 18:07, Piotrbov napisał:

Heh. 25 dolców za co, co można mieć o wiele taniej z modami.


Taniej, ale czy lepiej? Poza tym nie dokładnie to, tylko co innego. Mody swoją drogą, ale eh swoją, ja pewnie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAA właśnie się zorientowałem, że premiera już 15 listopada!! Nie no masakra, już nie mogę się doczekać, muszę sobie zacząć drużynę składać... problem tylko taki, że i tak miałem za mało miejsca, a teraz jeszcze jest kilka nowych postaci :/
Ja, minsc, keldorn, nalia, jan, anomen. I koniec miejsca, jak żyć panie premierze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziel się wrażeniami jak już pograsz :) Pierwsza część Enhanced Edition została przyjęta bardzo różnie, może dwójka będzie lepiej przygotowana. Trzydzieści nowych lokacji brzmi obiecująco. Mam tylko nadzieję, że mowa o dużych lokacjach, a nie jednopokojowych wnętrzach budynków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 21:23, Mumin napisał:

Podziel się wrażeniami jak już pograsz :) Pierwsza część Enhanced Edition została przyjęta
bardzo różnie, może dwójka będzie lepiej przygotowana. Trzydzieści nowych lokacji brzmi
obiecująco. Mam tylko nadzieję, że mowa o dużych lokacjach, a nie jednopokojowych wnętrzach
budynków :D

No wiesz, jak zebrać do kupy interiory z Athkatli to tak ze 30 by było, wiec może o nie chodzi :P Na samym cmentarzu z 6, do tego doki, dzielnica szlachecka... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jestem tak zajęty, że będę miał czas ogarnąć dopiero w grudniu najprawdopodobniej :/
Zobaczę jeszcze, pewnie kupię teraz na steamie, a zagram jak się czas znajdzie. Ale o ile będzie działać dobrze, to u mnie będzie 10/10 i tak, nieważna reszta ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 22:06, Budo napisał:

Ale o ile będzie działać dobrze, to u mnie będzie 10/10 i tak, nieważna reszta ^^

Stara miłość nie rdzewieje, co? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 00:37, Mumin napisał:

Stara miłość nie rdzewieje, co? ^^


No nie :))
Aczkolwiek jestem ciekawy zmian, nie spodziewam się fajerwerków, ale jakieś nowe lokacje/wysoka rozdzielczość, ciekawe postacie mile widziane. Zobaczymy. Tylko nie wiem co z polską wersją. Z tego co wiem, to jest jakaś shakowana nieoficjalna polonizacja z cdpu do wrzucenia. Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nabyłem EE, ukończyłem właśnie podziemia Irenicusa i mam standardową zagwozdkę: kogo do drużyny? Czy jeśli moim jedynym "zbrojnym" będzie mnich (Rasaad, na miejsce zwykle branego w dobrych drużynach Keldorna/Minsca) to nie dostanę w którymś momencie za bardzo po tyłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 22:27, Kadaj napisał:

Jednak nabyłem EE, ukończyłem właśnie podziemia Irenicusa i mam standardową zagwozdkę:
kogo do drużyny? Czy jeśli moim jedynym "zbrojnym" będzie mnich (Rasaad, na miejsce zwykle
branego w dobrych drużynach Keldorna/Minsca) to nie dostanę w którymś momencie za bardzo
po tyłku?


A kim grasz? Jak magiem albo innym delikwentem nie radzącym sobie wręcz to jednak lepiej w drugiego zbrojnego zainwestować, choćby dwuklasowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 22:27, Kadaj napisał:

Jednak nabyłem EE, ukończyłem właśnie podziemia Irenicusa i mam standardową zagwozdkę:
kogo do drużyny? Czy jeśli moim jedynym "zbrojnym" będzie mnich (Rasaad, na miejsce zwykle
branego w dobrych drużynach Keldorna/Minsca) to nie dostanę w którymś momencie za bardzo
po tyłku?

Może z Anomenem dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 20:58, trenth napisał:

Może z Anomenem dasz radę.

chcesz mi powiedzieć, że tę gra da się przejść z tym kolesiem? ja umierałem z nudów po jakichś piętnastu minutach od przyłączenia go do drużyny. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 21:08, Robertcik1 napisał:

chcesz mi powiedzieć, że tę gra da się przejść z tym kolesiem? ja umierałem z nudów po
jakichś piętnastu minutach od przyłączenia go do drużyny. xD


Ja go brałem na jakiś czas a później robiłem tak by go wyeliminować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 21:09, Isildur napisał:

Ja go brałem na jakiś czas a później robiłem tak by go wyeliminować xD

raz go wziąłem, jak grałem laską, żeby zobaczyć jak romans wygląda, ale stwierdziłem, że chyba każda kobieta wolałaby być singielką niż się z nim męczyć. on jest przecież bardziej irytujący niż Aerie (chociaż ona się akurat pod koniec już całkiem fajna robiła, i nawet użyteczna z niej postać na wyższych poziomach była). moja drużyna to zawsze Viconia, Edwin, Imoen, Minsc... i, kurde, nie pamiętam kto jeszcze. a! Khelgar! kurczę, dawno nie grałem, zacznam już postaci zapominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 21:08, Robertcik1 napisał:

> Może z Anomenem dasz radę.
chcesz mi powiedzieć, że tę gra da się przejść z tym kolesiem? ja umierałem z nudów po
jakichś piętnastu minutach od przyłączenia go do drużyny. xD


Abstrachując od charakteru Anomena (zresztą po pasowaniu na rycerza trochę pokornieje) to kombinacja wojownik/kapłan jest potężna i jak najbardziej można rozważać jego udział w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 21:16, Robertcik1 napisał:

moja drużyna to zawsze Viconia,
Edwin, Imoen, Minsc... i, kurde, nie pamiętam kto jeszcze. a! Khelgar! kurczę, dawno
nie grałem, zacznam już postaci zapominać.


Jak miałeś w ekipie jednocześnie Minsca i Edwina i się nie pozabijali? :P

Also - Korgan. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


U mnie anomen był zawsze w teamie. To taki trochę ja xD
Poza tym jak się dobrze questa zrobi, to zaczyna ogarniać jako kapłan, a inni kapłani do wyboru to są dopiero irytujący- jaheira z zabugowanym questem i romansem, tudzież aerie, której nie wiem o co chodzi xD

Piszcie jak wrażenia z ee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 21:26, Budo napisał:

Piszcie jak wrażenia z ee.

Po 10 godzinach na liczniku - mieszane. Dziennik i questy* działają sprawnie, póki co wszystkie postacie są tam, gdzie powinny, ale na nowych, dodanych w tej wersji obszarach gra lubi się zamykać bez żadnego komunikatu. A przechodzenie jeszcze raz bardzo ciężkiej bitwy z magami wkurza.

*póki co zrobiłem twierdzę Nalii, handlarzy niewolników + gadający miecz, quest Neery, cyrk i jakieś drobnostki

Edit: i jak na razie odpuścić musiałem sobie tylko iron golema, nie mam nadającej się do użycia mam broni +3 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować