Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

jak i w którym momencie gry Anomen może zostać pasowany na rycerza? narazie nadal kręce się w drugim rozdziale i wykonuje resztke zadań. wykonałem misje z upadłymi paladynami jednak w zakonie nikt o żadnym teście nie wspomina. czy w tym rozdziale da się "awansować" Anomenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 19:06, luks47 napisał:

jak i w którym momencie gry Anomen może zostać pasowany na rycerza? narazie nadal kręce się
w drugim rozdziale i wykonuje resztke zadań. wykonałem misje z upadłymi paladynami jednak w
zakonie nikt o żadnym teście nie wspomina. czy w tym rozdziale da się "awansować" Anomenem?

Z tego co pamiętam to dostaniesz taką informacje po wykonaniu questów w wzgórzach Wichrowych Włóczni, a Anomen uzyska o wiele wyższe prawdopodobieństwo że zostanie przyjęty, jeśli uwolnisz córke tego faćka z WWW i zabijesz Firkraga, chociaż to akurat nie jest aż takie konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kolega luks wspomniał coś o upadłych paladynach. Gdzie można dostać/zdobyć tego questa, bo chyba nie spotkałem się z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 19:29, DEViANCE napisał:

Hmm... kolega luks wspomniał coś o upadłych paladynach. Gdzie można dostać/zdobyć tego questa,
bo chyba nie spotkałem się z nim.

To jest misja specjalna. Poszczególne klasy postaci mają swoje dodatkowe questy - tzw. twierdze. Paladyn wykonuje kilka dodatkowych misji dla Zakonu Promiennego Serca, a wśród tych zadań znajduje się właśnie rozprawa z upadłymi paladynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 20:29, Mumin napisał:

To jest misja specjalna.

Jesteś pewien? Bo mnie się wydaje, że można ją dostać bez względu na klasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 19:29, DEViANCE napisał:

Hmm... kolega luks wspomniał coś o upadłych paladynach. Gdzie można dostać/zdobyć tego questa,
bo chyba nie spotkałem się z nim.

Głowy sobie za to oskalpować nie dam, ale sądzę że trzeba porozmawiać z pewnym paladynem bodaj tym tuż za wejściem, jeśli na razie nie możesz to spróbuj po queście w Wzgórzach Wichrowych Włóczni, ale powinieneś móc i bez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:06, walgierz napisał:

Jesteś pewien? Bo mnie się wydaje, że można ją dostać bez względu na klasę...

Sprawdziłem - rzeczywiście. Mój błąd, przepraszam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:27, Mumin napisał:

Sprawdziłem - rzeczywiście. Mój błąd, przepraszam :-)

Jakby było za co :)
Mnie się całkiem pomieszało, bo ostatnio gram z modem EoU, a tam jest składnik dodający wszystkie twierdze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:33, walgierz napisał:

Jakby było za co :)

No wprowadziłem kolegę w błąd, nie? ;-)

Dnia 24.02.2006 o 21:33, walgierz napisał:

Mnie się całkiem pomieszało, bo ostatnio gram z modem EoU, a tam jest składnik dodający wszystkie
twierdze :D

Ooo - też zwykle gram z tym modem i zazwyczaj wykonuję większość misji, dlatego mi się pomieszało... No nieważne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich niedawno zalogowałem się na forum, w Baldura gram już od jakiegoś miesiąca ale nie moge znależć postaci która by mi sie podobała, teraz bawie się złodziejem - zabójcą. Ale mam jeden problem gdyż nie wiem jak go odpowiednio wyekwipowac poki co mam

11 lvl

Krótki miecz arabanena
zbroje skorzna + 2
pas siły wzgórzowego olbrzyma
pierscienie niewykrywalnosci i charyzmy

I mam jeszcze jedno pytanie jak nalodować przedmiot zeby miał z powrotem ładunki pozdrawiam

Ziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:43, ziela13 napisał:

teraz bawie się złodziejem - zabójcą. Ale mam jeden problem gdyż nie wiem jak go odpowiednio wyekwipowac

Zrób zadania dla złodzieja Renalda Krwawego Skalpa. Zdobędziesz fajną zbroję.

Dnia 24.02.2006 o 21:43, ziela13 napisał:

I mam jeszcze jedno pytanie jak nalodować przedmiot zeby miał z powrotem ładunki pozdrawiam

Niestety, zapomnij. To se ne da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh jeżeli sie nie da to zepsułem pierscień niewidzialności bo założyłem go na próbe czy działa a tam brak ładunków ech lipa lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:47, walgierz napisał:

Zrób zadania dla złodzieja Renalda Krwawego Skalpa. Zdobędziesz fajną zbroję.

Ja bym jeszcze dodał że również fajny mieczyk konkretnie "Miecz Ciosów w Plecy +4" jeśli dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:49, ziela13 napisał:

Eh jeżeli sie nie da to zepsułem pierscień niewidzialności bo założyłem go na próbe czy działa
a tam brak ładunków ech lipa lipa

<smieje sie> Nie martw sie towarzyszu ten pierścień ładuje się po każdym 8godzinnym odpoczynku :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory że tak dużo pisze ale mógłbym wiedzieć skad wyytrzasnąć ten mieczyk bbo + 4 to całkiem sporo :D
wogóle zauważyłem że zabójca jest stworzony głownie do eliminacji magów to jego zatrute ostrze jest boskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:43, ziela13 napisał:

Krótki miecz arabanena

Broń - to zależy od tego w co zainwestowałeś punkty biegłości, bo nie będziesz walczył np. Furią Niebios jeśli nie masz biegłości w katanach (tzn. walczyć możesz, ale powodzenia życzę ;-) ). Osobiście polecam Furię Niebios właśnie - do zdobycia w Dzielnicy Świątyń ("Strzeżona posiadłość" na mapie)

Dnia 24.02.2006 o 21:43, ziela13 napisał:

zbroje skorzna + 2

Powiedzmy, że niezła. Ale jak ubijesz smoka cienia to zrób z jego łusek zbroję - jest świetna dla złodzieja. W Dokach jest taki krasnolud imieniem Cromwell - u niego zrobisz.

Dnia 24.02.2006 o 21:43, ziela13 napisał:

pas siły wzgórzowego olbrzyma
pierscienie niewykrywalnosci i charyzmy

Pas siły jest dobry jeśli normalnie siłę masz niską i jeśli walczysz wręcz. Jeśli nie wysyłasz swojego złodzieja bezpośrednio do walki, to raczej daj pas siły wojownikom, którzy biją się w pierwszym szeregu.
Pierścień charyzmy możesz sobie darować - chyba że na czas jakichś ważniejszych rozmów i/lub (o ile przeprowadzasz je główną postacią).

Dnia 24.02.2006 o 21:43, ziela13 napisał:

I mam jeszcze jedno pytanie jak nalodować przedmiot zeby miał z powrotem ładunki pozdrawiam

Taki jak różdżka? Nie ma takiej możliwości - po zużyciu ładunków niestety musisz kupić nowy. Albo obejść się bez ;-) Generalnie są dwa rodzaje przedmiotów "na ładunki" - takie, które się zużywają i nie odnawiają (jak wymienione przeze mnie różdżki) oraz takie, których można używać określoną ilość razy dziennie - te po ośmiogodzinnym odpoczynku znowu mają nowe ładunki do wykorzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:52, ziela13 napisał:

Sory że tak dużo pisze ale mógłbym wiedzieć skad wyytrzasnąć ten mieczyk bbo + 4 to całkiem
sporo :D
wogóle zauważyłem że zabójca jest stworzony głownie do eliminacji magów to jego zatrute ostrze
jest boskie :D

Mieczyk dostaniesz jak wykonasz questy dla Renala Krwawego Skalpa jego siedziba mieści sie w Dokach w tym dużym Żółtym budynku. Po wykończeniu dla niego Ma''evara da ci w prezencie ten mieczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy, kiedy Jaheira zostanie wezwana do Harfiarzy? Zależy mi na pierwszej bitce z Harfiarzami dla pierścienia wielu czarów.. Zazwyczaj Jaheira była wzywana niemal na początku gry. Jak wykonywałem zadanie z Lilarcorem, czy przed twierdzą D''arnise.. Teraz mam już te zadania daaaaaawno przed sobą.. A posłaniec wciąż nie przyszedł :(
Nawet Barona Ployera już wykończyłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na pewno, ale całkiem możliwe, że od postępów romansu z Jaheirą. W końcu ten quest jest istotną częścią romansu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:05, Mumin napisał:

Nie wiem na pewno, ale całkiem możliwe, że od postępów romansu z Jaheirą. W końcu ten quest
jest istotną częścią romansu...


Czy ja wiem.. Za pierwszym razem przerwałem romans zanim się na dobre zaczął a i tak szybciutko ją wezwali.. Za drugim i trzecim razem romansowałem równocześnie z Aerie i Jaheirą.. I też szybciutko ją wezwali.. Zaraz po odpoczoynku po zadaniu Xazara.. A teraz juz z tydzień czasu gry minął od zadania Xzazara.. I dalej nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować