Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2006 o 01:50, Icestalker napisał:

Tak, ale jak za zadanie dostalesz 30,000 EXP dla kazdej postaci, to chyba nikt nie powie "wal
sie", nie?


Jak nie, jak tak!
Nieraz tak miałem, albo ew zostawiam zadanie na później. Jeśli ktoś nie wie jaka jest nagroda, to szczerze chrzani zadanie, które mu sie nie podoba. Przykład- grałem sobie kiedyś i dostałem questa w kanałach z Lilarcorem- nagrodą jest miecz i chyba 11k expa dla wszystkich. A ja se stwierdziłem, że nie będe sie po żadnych kanałach szlajał i polazłem dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 08:35, Budo napisał:


> Tak, ale jak za zadanie dostalesz 30,000 EXP dla kazdej postaci, to chyba nikt nie powie
"wal
> sie", nie?

Jak nie, jak tak!
Nieraz tak miałem, albo ew zostawiam zadanie na później. Jeśli ktoś nie wie jaka jest nagroda,
to szczerze chrzani zadanie, które mu sie nie podoba. Przykład- grałem sobie kiedyś i dostałem
questa w kanałach z Lilarcorem- nagrodą jest miecz i chyba 11k expa dla wszystkich. A ja se
stwierdziłem, że nie będe sie po żadnych kanałach szlajał i polazłem dalej :)


No tak, ale Lilarcor jest taki sobie, tak jak 11,000 Exp. Ale chyba masz racje. Wszystko zalezy, czy ktos wie jaka jest nagroda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę rozpocząc nową grę jakimś łotrzykiem, bo wiadomo w BG2 nie uświadczymy począdnego złodzieja. Zastanawiałem się nad takimi opcjami: Kensai zdualowany powiedzmy na 13 poziomie (premia do ilości ataków) na złodzieja, wieloklasowiec wojownik/złodziej i zawadiaka. Chcę aby moja postac była przydatna w walce więc musi miec niezłe trako i przyzwoitą ilośc HP. Nie mam pojęcia którą opcję wybrac, jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

powiem tak- bierz zawadiakę z dwoma brońmi i specjalnością w katanach/długich mieczach
To najsilniejsza klasa w grze, możesz tez władować w kuszę- wade ma jedną- nie może atakować z cienia
a zalety- dostaje bonusy do trako, obrażeń i klasy pancerza, może sie specjalizować w broni (co jest wielkim plusem), a umiejętności złodziejskie ma takie jak normalny złodziej. Przeszedłem gre ta klasą i pod koniec miałem klase pancerza... -34 :P
Możesz też wziąść- tak jak ja, specjalność w walce jedną bronią- bonus do kp (2pkt) sprawia, że założysz zbroję skórzaną i masz kp koło 2 na początku gry w lochach irka :P
Pdsumowujac- dobry zawadiaka to wojownik z umiejętnościami złodziejskimi- tylko trzeba uwazac na początku zanim nie nabierze bonusów do kp i pkt zycia.
of kors siła, zręczność, kondycha na 18 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 09:44, Budo napisał:

powiem tak- bierz zawadiakę z dwoma brońmi i specjalnością w katanach/długich mieczach
To najsilniejsza klasa w grze, możesz tez władować w kuszę- wade ma jedną- nie może atakować
z cienia

Z tego co wiem to z cienia może atakowac ale nie zadaje dodatkowych obażeń, z resztą nieważne z ciosu w plecy nie korzystam,m pewnie sporo tracę ale co mi tam.

Dnia 28.04.2006 o 09:44, Budo napisał:

a zalety- dostaje bonusy do trako, obrażeń i klasy pancerza, może sie specjalizować w broni
(co jest wielkim plusem), a umiejętności złodziejskie ma takie jak normalny złodziej. Przeszedłem
gre ta klasą i pod koniec miałem klase pancerza... -34 :P

8) To postac może osiągnąc takie KP? Chyba mnie przekonałeś nawet bersekerem miewałem maksymalnie jakieś -16KP.

Jeszcze jedno pytanko jakie zawadiaka osiąga HP po powiedzmy dziewiątym poziomie po później to wiadomo 2HP/ poziom jak to złodziej. Jeśli ok. 80 to będzie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 09:44, Budo napisał:

/.../

powiem tak- bierz zawadiakę z dwoma brońmi i specjalnością w katanach/długich mieczach
To najsilniejsza klasa w grze, możesz tez władować w kuszę- wade ma jedną- nie może atakować
z cienia
a zalety- dostaje bonusy do trako, obrażeń i klasy pancerza, może sie specjalizować w broni
(co jest wielkim plusem), a umiejętności złodziejskie ma takie jak normalny złodziej. Przeszedłem
gre ta klasą i pod koniec miałem klase pancerza... -34 :P
Możesz też wziąść- tak jak ja, specjalność w walce jedną bronią- bonus do kp (2pkt) sprawia,
że założysz zbroję skórzaną i masz kp koło 2 na początku gry w lochach irka :P
Pdsumowujac- dobry zawadiaka to wojownik z umiejętnościami złodziejskimi- tylko trzeba uwazac
na początku zanim nie nabierze bonusów do kp i pkt zycia.
of kors siła, zręczność, kondycha na 18 ;]


Opcja jest Lowca Nagrod (Pulapki, Atak z Cienia). Ale zawsze mozna to uzupelnic Janem, a przy tym miec niezlego maga, ale bez Nekromancji, co wymusza drugiego maga w Druzynie (moze Aerie), co wymusza wojow- Mazzy, Valygar i mozna dodac barda Haer''Daelisa i druzyna gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2006 o 09:44, Budo napisał:

gre ta klasą i pod koniec miałem klase pancerza... -34 :P


Uwazam, ze jestes niezwykly- 18/18/18/14/18/18 a teraz Kp-34. Jak ty to robisz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 10:40, Icestalker napisał:

Uwazam, ze jestes niezwykly- 18/18/18/14/18/18 a teraz Kp-34. Jak ty to robisz????

Jeszcze się pytasz :P Budo jest w tym mistrzem,(już dawno to zauważyłem) bo ma pierońską cierpliwość ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 19:17, Tanaathos napisał:

> > jaka jest najlepsza klasa dla mnicha??
> > Zamilcz dziecię bhaala albowiem grzeszysz! MNICH TO JUŻ JEST KLASA!!! Czy o co ci
chodzi?
> Bo ja gam mnichem więc pytaj.
Chodziło mi o rasę pomyliłem się, ale już wiem żeb to może być tylko człowiek(przynajmniej
tak ktoś napisał), jakie są najważniejsze staty dla mnicha?

>jak dla mnie to zręczność bo w ToB masz od początku pas 19 siły No mnich niemoże być też debilem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 11:06, Harmegidon napisał:

> Uwazam, ze jestes niezwykly- 18/18/18/14/18/18 a teraz Kp-34. Jak ty to robisz????
Jeszcze się pytasz :P Budo jest w tym mistrzem,(już dawno to zauważyłem) bo ma pierońską
cierpliwość ;).



Cierpliwosc to podstawa, zwlaszcza przy grach cRPG. A tak przy okazji, to jaki zestaw mial Budo, ze bylo -34 KP?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 14:09, TYHE napisał:

liwuniek14
Icestalker
AvatarusPlon


To nie jest czat ani gg.
Jednolinijkowe posty, szczególnie o treści typu
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=4207
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=4221
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=4224
...
to już zbyt wiele luzu.

>Przepraszam szefie, to był ostatni raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:07, AvatarusPlon napisał:

> > > jaka jest najlepsza klasa dla mnicha??
> > > Zamilcz dziecię bhaala albowiem grzeszysz! MNICH TO JUŻ JEST KLASA!!! Czy o
co ci
> chodzi?
> > Bo ja gam mnichem więc pytaj.
> Chodziło mi o rasę pomyliłem się, ale już wiem żeb to może być tylko człowiek(przynajmniej

> tak ktoś napisał), jakie są najważniejsze staty dla mnicha?
>jak dla mnie to zręczność bo w ToB masz od początku pas 19 siły No mnich niemoże być też
debilem:)



Potrzeba statow, jak na normalnego woja i Madrosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:11, Icestalker napisał:

> > > > jaka jest najlepsza klasa dla mnicha??
> > > > Zamilcz dziecię bhaala albowiem grzeszysz! MNICH TO JUŻ JEST KLASA!!!
Czy o
> co ci
> > chodzi?
> > > Bo ja gam mnichem więc pytaj.
> > Chodziło mi o rasę pomyliłem się, ale już wiem żeb to może być tylko człowiek(przynajmniej

>
> > tak ktoś napisał), jakie są najważniejsze staty dla mnicha?
> >jak dla mnie to zręczność bo w ToB masz od początku pas 19 siły No mnich niemoże być
też
> debilem:)


Potrzeba statow, jak na normalnego woja i Madrosc.

>A czy ja coś pominąłem? Siła z pasa, zręczność i mądrość a na kondycję zawsze zostanie dobre pare punktów niw uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2006 o 12:14, AvatarusPlon napisał:

>
> Potrzeba statow, jak na normalnego woja i Madrosc.
>A czy ja coś pominąłem? Siła z pasa, zręczność i mądrość a na kondycję zawsze zostanie
dobre pare punktów niw uważasz?


Tak, w razie czego mozna pojechac po Inteligencji i Charyzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:16, Icestalker napisał:


> >
> > Potrzeba statow, jak na normalnego woja i Madrosc.
> >A czy ja coś pominąłem? Siła z pasa, zręczność i mądrość a na kondycję zawsze zostanie

> dobre pare punktów niw uważasz?

Tak, w razie czego mozna pojechac po Inteligencji i Charyzmie.


Chcialem powiedziec, ze nic nie pominales, ze wrazie czego mozna pojechac po tych statach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:10, Icestalker napisał:

> > Uwazam, ze jestes niezwykly- 18/18/18/14/18/18 a teraz Kp-34. Jak ty to robisz????

> Jeszcze się pytasz :P Budo jest w tym mistrzem,(już dawno to zauważyłem) bo ma
pierońską
> cierpliwość ;).
Cierpliwosc to podstawa, zwlaszcza przy grach cRPG. A tak przy okazji, to jaki zestaw mial
Budo, ze bylo -34 KP?????????

Normalnie w grze sprawiedliwie tego nie ma, on kitował :P :D. Chyba że coś młodził w źródle samej gry :D.
Bo nawet najleprza zbroja po pantalonach nie da tyle bo nie mżna łączyć dużo umagicznionych przedmiotów ochronnych, no chyba że w ostateczności mod załatwił sprawę, ale się tylko domyślam bo mody to nie dlamnie prócz TDD ;)>


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:21, AvatarusPlon napisał:

>
> > >
> > > Potrzeba statow, jak na normalnego woja i Madrosc.
> > >A czy ja coś pominąłem? Siła z pasa, zręczność i mądrość a na kondycję zawsze
zostanie
>
> > dobre pare punktów niw uważasz?
>
> Tak, w razie czego mozna pojechac po Inteligencji i Charyzmie.
> I otóż to! Tak w ogóle to grasz dwóklasowcami? Ja niemogę sie do nich przekonać. podoba
mi sie że mnich ma niektóre możliwości złodzieja ale to wszystko


Tak mam Woja/Maga i wymiata (-4,5 Kp, bez zbroi na 10/10 lv.) Jest bardzo dobry jak cierpliwie mu wylosujesz 18 na slie, zrecznosc, inteligencje, 16-18 na kondyche i 9-10 na reszte. (mozna pojechac po charyzmie, bo dostaje sie pierscien kontroli nad ludzmi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować