Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dla ciekawych: Jezeli chce się wykonać w BG2 (i BG1 też) absolutnie wszystkie questy (które się nie wykluczają - np. romanse w całości), to należy grać drużyną maks. 4-osobową i conajmniej 2 razy przyłączyć każdą postać na początku i na końcu gry. Doświadczenia w grze jest na tyle dużo, że postacie z jakimi dojdziemy do szpenia Irenicusa nie będą przez to osłabione, a dzięki temu poznamy niemal wszystko w jednej grze i wykorzystamy prawie wszystkie najmocniejsze bronie i przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja - Cedr jak by to powiedzieć, po mojemu jest on NPC''em sekwencyjnym. I chodźby mu dali pierwszy poziom to i tak wygra walkę, ja to nazywam walka wg fabuły. Spróbujecie ubić Mae''Vara przed rozkazem jego (zamordowanie) to pojawi się złodziejek i wybije was w 5 sekund. Ten złodziejaszek to takie "zabezpieczenie"
od producentów gry, aby nie zbugować misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2006 o 11:32, boogie85 napisał:

Romance fix? nigdy nie widziałem takiego moda trzeba trochę poszperac po sieci
;)


Część składowa moda Ease of Use. Są też tam mody umożliwiające romansowanie dowolną rasą i płcią z dowolnym BN''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 11:55, Latniak napisał:


> Romance fix? nigdy nie widziałem takiego moda trzeba trochę poszperac po sieci
> ;)

Część składowa moda Ease of Use. Są też tam mody umożliwiające romansowanie dowolną rasą i
płcią z dowolnym BN''em.

W takim razie nie mam się co martwic zainstalowałem ten komponet by móc romansoawc grajac półorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 11:32, boogie85 napisał:

Viconia paladynem? Nie no musze to zobaczyc

Zapomniałem napisać, że musisz z nią utrzymywać najwyższy poziom reputacji. Na początku 18 (o przyłaczenie jej obniża o 2 punkty), a potem o ile się da (nie pamiętam czy sie da:) do 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w kwesti postaci-to jakie są do przyłączenia w dodatku Tron Bhaala, oczywiście oprócz Sarevoka, jest ktoś jeszcze opróćz niego?Jakie profesje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:19, Łuk4s2 napisał:

Vieconia jest kaplanka i to najlepsza w grze (podobno moze tez zastac w paladynem)

Najlepszym kapłanem jest własna postać. Nic tego nie przebije. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Najlepiej jest stworzyć własną postać, która uzupełni najgorszego w danej klasie NPC''a :P
Czyli może barda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate to - najkrócej rzecz ujmując - NAJBARDZIEJ WYPASIONA GRA WSZECHŚWIATA. Ale do rzeczy:
mam problem z Tronem Bhaala. Małe piwo - który orientacyjnie trzeba mieć poziom, żeby zakatrupić Melissannę, grając wojownikiem?
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:28, balduran2 napisał:

A tak w kwesti postaci-to jakie są do przyłączenia w dodatku Tron Bhaala, oczywiście oprócz
Sarevoka, jest ktoś jeszcze opróćz niego?Jakie profesje?

Nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 16:27, Tanaathos napisał:

Mam problem z łupieżcami umysłu, rozwalają mnie jednym ciosem (nie mam pojęcia jak), jak mogę
ich rozwalić??


To ile ciosów Łupieżców Umysłów uda się przetrwać zależy od inteligencji danej postaci. Najprostszym sposobem na ich pokonanie jest przywołanie Niewidzialnych Myśliwych (czar szóstego poziomu) lub Mieczy Mordankeina (siódmy poziom). Zarówno tym pierwszym, jak i tym drugim, Łupieżcy nie będą mogli zrobić niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 16:27, Tanaathos napisał:

Mam problem z łupieżcami umysłu, rozwalają mnie jednym ciosem (nie mam pojęcia jak), jak mogę
ich rozwalić??


Jak pierwszy raz grałem to łupieżcy byli moim koszmarem, meczyłem sie z nimi baaardzo długo, a teraz znalazłem sposób.

Daje Minscowi do jednej łapy miecz coś tam Wysysacz, który chroni przed dominacją, a na Keldorna rzucam Chaotyczne Rozkazy <czar kapłański> i oczywiscie Karsomira, rzucam na jednego i drugiego ulpeszone przyspieszenie ruchów i wpadam do pomieszczenia z Łupieżcami i po kolei ich wybijam, ew. można nie zamykac drzwi i wezwać posiłki w postaci postaci z bronia strzelecką, jeśli bedziemy miec szczescie to ani Umburowy Kolos ani żaden Łupieżca sie nimi nie zajmie, tylko bedzie bił ktoregos z wojów. =]

ps. Łupieżców z Twierdzy Strażnika i kanałów pod dzielnica świątyn zabiłem tym sposobem w 10min. !!! =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 17:06, Ian Ard napisał:

Jak pierwszy raz grałem to łupieżcy byli moim koszmarem, meczyłem sie z nimi baaardzo długo,
a teraz znalazłem sposób.

Daje Minscowi do jednej łapy miecz coś tam Wysysacz, który chroni przed dominacją, a na Keldorna
rzucam Chaotyczne Rozkazy <czar kapłański> i oczywiscie Karsomira, rzucam na jednego
i drugiego ulpeszone przyspieszenie ruchów i wpadam do pomieszczenia z Łupieżcami i po kolei
ich wybijam, ew. można nie zamykac drzwi i wezwać posiłki w postaci postaci z bronia strzelecką,
jeśli bedziemy miec szczescie to ani Umburowy Kolos ani żaden Łupieżca sie nimi nie zajmie,
tylko bedzie bił ktoregos z wojów. =]

ps. Łupieżców z Twierdzy Strażnika i kanałów pod dzielnica świątyn zabiłem tym sposobem w 10min.
!!! =]

Ja znalazłem inny sposób, złodziei podkłada pułapki otwiera drzwi ucieka(ma buty szybkości) a potem dobijam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę. Ostatnio chciałam pograć w Baldura przez net ale mi sie nie udalo, pisze mi, że mam za mały bufor. Wymagany jest 250 a ja ustawiłam 270 i nie chce działać. Pomóżcie, prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probowalas ustawic na rowno 250?
dodam tylko, ze w grze sieciowej wszyscy powinni miec ustawiana liczbe klatek na sekunde tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować