Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

POMOC PILNIE POTRZEBNA
Wie ktoś może gdzie można znaleźć sterowniki do płyty głównej AMD Athalon 1800+?? Bez tego nie działa mi BG2!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 21:54, Yamet napisał:

POMOC PILNIE POTRZEBNA
Wie ktoś może gdzie można znaleźć sterowniki do płyty głównej AMD Athalon 1800+?? Bez tego
nie działa mi BG2!!

przede wszystkim athalon to procesor a nie płyta główna. pozatym poszukaj na stronie producenta płyty (i bynajmiej nie chodzi tu o strone amd, oni plyt głównych nie robią. pozatym niewiem co ma sterownik od płyty głównej (czyli dzwiek sieciówka i inne takie, które pewnie gdzie indziej masz) do baldura, już szybciej zbyt nowe sterowniki do karty graficznej (od którejś wersji forceware (sterowniki do nvidi) nie współpracują z infinty enigme czyli baldurami, icewindami, oraz planescape : torment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat- kim zaczac gre??
Zainstalowalem sobie ten mod z romansami, bede mial Viki i Jaheire, Soulefaine, Edwina. Nie wiem qrwa niestety kim mam zaczac gre! Zaistalowalem wszytskie mozliwie utrudnienia, i rozmyslam nad stworzeniem 2 postaci! Pomocy! Przechodzilem Baldura juz chyba kazdym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 14:11, Saakaszwili napisał:

Baldur''s Gate to - najkrócej rzecz ujmując - NAJBARDZIEJ WYPASIONA GRA WSZECHŚWIATA. Ale do
rzeczy:
mam problem z Tronem Bhaala. Małe piwo - który orientacyjnie trzeba mieć poziom, żeby zakatrupić
Melissannę, grając wojownikiem?
Z góry dziękuję.

To nie jest tak ze musisz miec jakis okreslony poziom- jezeli zabiles Sendai i Abizingala to idziesz na nia. Powinienies byc juz wystarczajaca mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 01:11, Olamagato napisał:

Jako kapłanka zbyt dużo bić nie może. Natomiast Anomen w przerwach między modlitwami przywalić
potrafi.

No jezeli czarnej dasz pas sily, jakas dobra tarcze a najlepiej cep w druga lapke to tez ostro wymiata. Jako 1 klasowiec ma wiecej czarow, zdobywa je szybciej, wczesniej mam te zaklecie"misji", robia sie szybciej potezniejsze. Anomen nie osiagnie jako dual jakiegos ekstytujacego poziomu, a jego madrosc- nawet jako Sir wynosi 16- tez nie powala za nog, Jaheira tez nie jest wybitna- 14 mądrosci! Druid najmniej moze miec chyba 13 ale nie pamietam zbyt dokladnie. Jakos dziwacznie te cechy porozkladali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anomen jest dwuklasowcem, a nie wieloklasowcem, co oznacza, że awansuje tylko w jednej klasie i zdobywa poziomy jak normalny jednoklasowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tyle osób czepia sie Anomena dla kapłana 16 pkt madrości w zupełności wystarczy, gadkę ma drętwą, ale za to można mu przygadac tak by mu w buty poszło, w walce radzi sobie doskonale. Jest chyba jednym z najlepszych NPC, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:13, boogie85 napisał:

Nie wiem dlaczego tyle osób czepia sie Anomena dla kapłana 16 pkt madrości w zupełności wystarczy,
gadkę ma drętwą, ale za to można mu przygadac tak by mu w buty poszło, w walce radzi sobie
doskonale. Jest chyba jednym z najlepszych NPC, takie jest moje zdanie.


Popieram całkowicie. I jakby nie patrzeć jest nawet lepszy od Vickonii i to bez dwóch zdań ;]
Ja jednak gram dwoma kapłanami, więc dla każdego sie miejsce w ekipie znajdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:18, Budo napisał:

Popieram całkowicie. I jakby nie patrzeć jest nawet lepszy od Vickonii i to bez dwóch zdań
;]
Ja jednak gram dwoma kapłanami, więc dla każdego sie miejsce w ekipie znajdzie :P

Umnie jeśli mam już dwóch kapłanów w drużynie to tym drugim jest Aerie, wspomaga Edwina i Anomena w czrowaniu i modlitwach. Do tej trójki dodajemy złodzieja i dwóch wojów i można wymiatac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o Edwina. Czy jak gram dobrą drużyną i mam teraz 20 reputacji to jak go dołączę to odejdzie z drużyny od razu albo jak wykonam questa, który podwyższa reputację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:25, tolman19 napisał:

Pytanko o Edwina. Czy jak gram dobrą drużyną i mam teraz 20 reputacji to jak go dołączę to
odejdzie z drużyny od razu albo jak wykonam questa, który podwyższa reputację?

Może odejśc w każdej chwili, nawet w srodku walki, to jest chyba zdarzenie losowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2006 o 23:25, boogie85 napisał:

Umnie jeśli mam już dwóch kapłanów w drużynie to tym drugim jest Aerie, wspomaga Edwina i
Anomena w czrowaniu i modlitwach. Do tej trójki dodajemy złodzieja i dwóch wojów i można wymiatac!


He, gram podobnie- model 3/3- 3 z tyłu, 3 z przodu- u mnie- ja (paladyn), Ano, Minsc, a z tyłu Jan, Nalia i Vicky. Aerie jakoś nie lubię, taka histeryczka i w ogóle.
I pytanie- czy Vickonia romansuje z każdym? Gram facetem, kawalerem, może charakter stoi na przeszkodzie romansu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:45, Budo napisał:

I pytanie- czy Vickonia romansuje z każdym? Gram facetem, kawalerem, może charakter stoi na
przeszkodzie romansu?

Bez żartów, sam grałem kiedyś Kawalerem i romansik ślicznie szedł. Poza tym z tego co ja tu wyczytałem to w ToBie Viconia może się stać (SICK!) Paladynem nie no to jest dopiero Hardcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:45, Budo napisał:


> Umnie jeśli mam już dwóch kapłanów w drużynie to tym drugim jest Aerie, wspomaga Edwina
i
> Anomena w czrowaniu i modlitwach. Do tej trójki dodajemy złodzieja i dwóch wojów i można
wymiatac!

He, gram podobnie- model 3/3- 3 z tyłu, 3 z przodu- u mnie- ja (paladyn), Ano, Minsc, a z
tyłu Jan, Nalia i Vicky. Aerie jakoś nie lubię, taka histeryczka i w ogóle.
I pytanie- czy Vickonia romansuje z każdym? Gram facetem, kawalerem, może charakter stoi na
przeszkodzie romansu?

Romansuje z ludzmi i chyba z krasnoludami, co do charakteru to nie ma ograniczeń nigdy o takim czyms nie słyszałem. Viconia jest tylko rasistką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:02, Haerdalis napisał:

Jakos dziwacznie te cechy porozkladali.

A to się zgadza. Wygląda jakby ktoś rzucił na stół losowe karty z cechami, klasami, profesjami i tak mu wyszło.
W jedynce Wszystkie postacie były bardzo zróżnicowane, cechy tak dobrane, że w połączeniu z kilkoma książkami każda postac miała conajmniej trzy różne drogi rozwoju.
W BG2 mamy raptem jednego liczącego się złodzieja; jedna liczącą się kapłankę; po jednym liczącym się zbrojnym (Keldorn i Korgan); żadnego dobrego kapłana, ani maga (Aerie, to namiastka bo wieloklasowiec), żadnego złego złodzieja (trochę dziwne prawda?); żadnego złego łucznika, za to zupełnie niepotrzebnie aż dwie niemal identyczne dwuklasowe złodziejki/czarodziejki i dwóch niemal identycznych łowców. Obiektywnie rzecz biorąc rozłożenie bez sensu. Albo nie ma z czego wybierać, albo wyboru jest aż za dużo.
Każda postać praktycznie musi rozwijać się tylko w jednym przewidzianym kierunku i używać przez dłuższy czas jednej broni wybranej przez autorów gry (a później też nie jest lepiej). Praktycznie tylko Yoshimo ma minimalna szansę dwuklasować na woja (co jest raczej bez sensu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 23:49, Hubi Koshi napisał:

w ToBie Viconia może się stać (SICK!) Paladynem nie no to jest dopiero Hardcore.

Teraz sobie wyobraź, że idziesz dobrym Mnichem, a masz w drużynie Keldorna, Anomena, Viconię, Cerndta i Aerie. To jest dopiero porąbany skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 00:11, Olamagato napisał:

Teraz sobie wyobraź, że idziesz dobrym Mnichem, a masz w drużynie Keldorna, Anomena, Viconię,
Cerndta i Aerie. To jest dopiero porąbany skład.

Normalnie Holy Crusade panie O_o Hej, ale tak szczerz bez Jaj. Viconia naprawde staje się Paladynką i może machać Karsomirem ?? Tożto jeszcze większy przekręt niż Drizzt Do Urden :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować