Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

żadnego dobrego kapłana


A Sir Anomen? Niewiele ustępuje umiejętnościom kapłańskim Viconii...

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

ani maga


Zarówno Nalia i Imoen to normalni magowie niespecjaliści, więc na pewno nie można powiedzieć, że się nie sprawdzają w swojej klasie. Wręcz mogę zaryzykować stwierdzenie, że jak na magów niespecjalistów są bardzo dobre.

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

Każda postać praktycznie musi rozwijać się tylko w jednym przewidzianym kierunku i używać przez
dłuższy czas jednej broni wybranej przez autorów gry (a później też nie jest lepiej). Praktycznie
tylko Yoshimo ma minimalna szansę dwuklasować na woja (co jest raczej bez sensu).


W TB Sarevoka można bez problemu dwuklasować na maga lub złodzieja i radzi sobie w tych rolach znakomicie, pomimo gigantycznych dysproporcji w poziomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW: wiecie, że te obręcze, które można znaleźć w siedzibie Illithidów w Podmroku, pozwalające przejąć kontrolę nad nimi w celu wydostania się z tej lokacji, można wykorzystać na dowolnego przeciwnika? :) Można na przykład przejąć w ten sposób kontrolę nad Drizztem i kompletnie bezproblemowo wyeliminować jego całą drużynę... :) A co powiecie na przejęcie kontroli nad Demogorgonem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 00:33, Reynevanus napisał:

Czy pamięta ktoś czy jest mozliwe zatrzymanie Yoshimo w drużynie po jego malej wpadce z nabiciem sie na mój miecz? ;)

O ile pamiętam poprawka baldurdasha pozwalała zatrzymać złodzieja w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

W BG2 mamy raptem jednego liczącego się złodzieja


Jan, Yoshimo

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

po jednym liczącym
się zbrojnym (Keldorn i Korgan)


Minsc, Valygar, Anomen, Mazzy

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

żadnego dobrego kapłana, ani maga (Aerie, to namiastka bo
wieloklasowiec)


Edwin, Nalia, Anomen, Cernd

>żadnego złego złodzieja (trochę dziwne prawda?); żadnego złego łucznika, za

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

to zupełnie niepotrzebnie aż dwie niemal identyczne dwuklasowe złodziejki/czarodziejki i dwóch
niemal identycznych łowców. Obiektywnie rzecz biorąc rozłożenie bez sensu. Albo nie ma z czego
wybierać, albo wyboru jest aż za dużo.


Ogólnie przesadzasz- może powinno być więcej złych, ale ja uważam, że klasy sa dobrze rozłożone. Każdy coś wybierze, a to że postacie nie sa idealne to tylko ich zaleta. Twój hero jest od tego, by był ideałem, nie reszta.

Dnia 12.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

Każda postać praktycznie musi rozwijać się tylko w jednym przewidzianym kierunku i używać przez
dłuższy czas jednej broni wybranej przez autorów gry (a później też nie jest lepiej). Praktycznie
tylko Yoshimo ma minimalna szansę dwuklasować na woja (co jest raczej bez sensu).


No i co w tym niby złego? To logiczne, że każdy ma jakąś specjalność, ale większość postaci może korzystać z dwóch- trzech broni (np Minsc- łuk, wekiera, dwuręczniak, albo Valygar- katana, łuk, włócznia, albo Anomen- proca, młot, wekiera). Więc naprawdę nie wiem na co narzekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiedziałem o tym, kilka razy mi sie to przydało, chociaż głównie przeciwko Łupieżcom, tylko że w różnych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świetny sposób na wyjście z podmroku !! Mi sie kiedyś udało wybić wszystkich drowów i zwiać z jajkami Adalon a grałem na poziomie standardowym. Może być ciężko ale jak macie buty szybkości i dobre bronie to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

Jan, Yoshimo

Yoshimo, tak. Jan mimo, że słaby nie jest, nie dociągnie do wysokich klas złodzieja pozwalające na dużo więcej. Z drugiej strony zauważ , że są aż trzy postacie klasy złodziej/mag (Jan, Imoen, Nalia). Taki mały nadmiar szczęścia moim zdaniem. Za to nie ma żadnego mnicha, barbarzyńcy, ani czarownika - taki niedomiar szczęścia. ;)

Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

> po jednym liczącym
> się zbrojnym (Keldorn i Korgan)

Minsc, Valygar, Anomen, Mazzy

Są jednak na tyle słabi, że przegrają zawsze wyraźnie z Keldornem i Korganem. Ale dobrze masz rację, że łowcy nie są najgorszymi zbrojnym.

Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

Edwin, Nalia, Anomen, Cernd

Niejasno sformułowałem chodziło mi o *dobrego*w sesie charakteru. Edwin jest złym magiem, Cerndt neutralnym i to druidem, Anomen jest tylko czesciowo kapłanem i odpędzanie nieumarłych działa u niego o połowę gorzej niż mogłoby. Nie ma nikogo *dobrego*, kto parałby się głónie magią lub kapłaństwem.

Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

Ogólnie przesadzasz- może powinno być więcej złych, ale ja uważam, że klasy sa dobrze rozłożone.

Może przesadzam, ale porównuję to sobie z idealnie wycyrklowanymi NPC z BG1, tam naprawdę było to (różnorodność) mocno przemyślane.

Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

Każdy coś wybierze, a to że postacie nie sa idealne to tylko ich zaleta.

Zgadza się w tym, że fabuła i przedmioty muszą to nadrabiać.

Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

Twój hero jest od tego, by był ideałem, nie reszta.

No fakt.

Dnia 13.05.2006 o 11:11, Budo napisał:

Więc naprawdę nie wiem na co narzekasz.

Miałem zły dzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też dodać iż w 2 większość tych postaci spotyka się od razu. W 1 zdarzało się że spotykałej je w bardzo różnych miejscach (np:Safana, Faldorn, ten bard w Knieji Otulisko) przez co sama gra była ciekawsza. Tutaj w samym Miedzianym Diademie jest aż 3 bohaterów, kolejna 3 jest na samym początku (+Yoshimo), 2 osoby w Dzielnicy Rządowej, a reszte też nie trudno znaleźć. Szkoda że nikogo nie ma w Targowie (nie licze Cernda i karlicy bo ich trudno nie spotkac) jak i zadziwiło mnie, że np: Zlodzieje Cienia nie proponują Ci jakiegoś wsparcia w postaci NPC (tak wiem o Edwinie ale on się sam przyłącza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.05.2006 o 13:05, Olamagato napisał:

Są jednak na tyle słabi, że przegrają zawsze wyraźnie z Keldornem i Korganem. Ale dobrze masz
rację, że łowcy nie są najgorszymi zbrojnym.

/.../

Hehe, no już wiem o co Ci chodziło, ale jednego nie rozumiem- w czym Minsc, albo Anomen jest gorszy od Keldorna? Jakiś czas temu, porównaliśmy tutaj te postacie i wyszło, że ich sprawność jako wojowników jest porównywalna. Korgan wiadomo, że jak woj nad nimi góruje, ale mnie osobiście jego gadki tak wkurzają, że nie biorę go nawet żeby zrobić questa z Księgą. Co do Minsca to- ma świetny moddyfikator siły i niezłą zręczność, oprócz tego potem dostaje (lipną bo lipną ale zawsze) magię druidyczną. Anomen ma niewysoką zręczność, ale za to nadrabia siłą i magią kapłańską. Kelly to taki Anomen bez czarów ;]
A Karsomira nie licz, bo to nie zaleta postaci, tylko broń :)
Valygar z kolei jest niezbyt wytrzymały, ale nie ustepuje pozostałym statystykami no i nieźle wymiata dwoma katanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 14:59, Tanaathos napisał:

Może to mi ktoś wytłumaczyć?? umarł i rzucił zaklęcie?? co to zamienił się w demi lisza??

Głowy sobie za to ogolić nie dam, ale miał widać "Odbicie..." w Wyzwalaczu i gdy zadałeś mu jakieś konkretniejsze obrażenia to się wyzwalacz... Wyzwolił :-] A że to było już po Śmierci tego liszka to już inna para butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 15:21, Tanaathos napisał:

gdzie mogęe znaleźć upadłych paladynów? proszęo szybką odpowiedź

Sa w dzielnicy mostów, na pólnocnym wschodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Z tego co pamiętam, jak kiedyś grałem w BG2 to była możliwość grania podrasami ze wszystkimi minusami i plusami. Np. drowy miały minusy podczas przebywania na słońcu. Teraz zainstalowałem BG2 i nie mogę znaleźć tych podras. Czy ktoś wie jak można nimi pograć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 15:43, Sir Aragorn napisał:

Mam pytanie. Z tego co pamiętam, jak kiedyś grałem w BG2 to była możliwość grania podrasami
ze wszystkimi minusami i plusami. Np. drowy miały minusy podczas przebywania na słońcu. Teraz
zainstalowałem BG2 i nie mogę znaleźć tych podras. Czy ktoś wie jak można nimi pograć???

To musiałeś chyba grać w BG2 z zainstalowamy The Darkest Day (mod) bo tam występowały takie właśnie myki, dlatego najlepiej jak go sobie ściągniesz, można go chyba znaleźdź na stronce www.Cdprojekt.info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 15:48, Hubi Koshi napisał:

To musiałeś chyba grać w BG2 z zainstalowamy The Darkest Day (mod) bo tam występowały takie
właśnie myki, dlatego najlepiej jak go sobie ściągniesz, można go chyba znaleźdź na stronce
www.Cdprojekt.info.

małe pytanko odnośnie the darkest day, nie można go mieć jeżeli ma się zainstalowanego tron of baal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 16:34, Tanaathos napisał:

małe pytanko odnośnie the darkest day, nie można go mieć jeżeli ma się zainstalowanego tron
of baal??

Tego akurat nie wiem, ale sądzę że ToB i TDD nie powinny się gryźć, zresztą najlepiej poszperaj w FAQach w TDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować