Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2007 o 10:46, Icestalker napisał:

Szkoda, że nikt mi wcześniej nie powiedział :P Illych nie miałby obciachu bycia skopanym przez
7-poziomowe postaci.


eee mowa tu była o Illychu z Tacticsa...i szczerze wątpię żebyś go "łatwo" pokonał 7 poziomowymi bolkami... ten koleś na wejściu planetara przywołuje itp... tego podstawowego, nieulepszonego Illycha się jednym bolkiem załatwia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2007 o 14:57, reaven1 napisał:

eee mowa tu była o Illychu z Tacticsa...i szczerze wątpię żebyś go "łatwo" pokonał 7 poziomowymi
bolkami... ten koleś na wejściu planetara przywołuje itp... tego podstawowego, nieulepszonego
Illycha się jednym bolkiem załatwia...


Eeee... dokładnie. Ten z Tacticsa dostał łupnia drużynką 7-mo poziomową. Co prawda po 5-tej próbie, ale padł ;) A planetara nie wolno mu pozwolić przywołać, lub przeczekać aż się odwoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, własnie udało mi się ich pokonać, a ja mam teraz maga nekromante na level 11 i 5 poziom czarów , i jakie dla mnie będą najlepsze zaklęcia bojowe, bo mam kule ognia i stożek lodowy(czy jakoś tak). To wystarczy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stożek lodowy, to badziew. Lepiej mieć na tym levelu Lodową Nawałnicę. A jednym z lepszych czarów 5 poziomu jest polecana już przeze mnie Zabójcza Chmura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 17:55, hito_kun napisał:

Stożek lodowy, to badziew. Lepiej mieć na tym levelu Lodową Nawałnicę. A jednym z lepszych
czarów 5 poziomu jest polecana już przeze mnie Zabójcza Chmura.

Na tamtych buraków w kanałach dobrze jest rzucić dwa razy oplątanie, a potem z dwie śmierdzące chmury... a potem to nawałnica, kula ognia i eksplodująca czaszka, i po paru chwilach witają się z gąską:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci goście w zbrojach to są jeszcze spoko, ale ten mag co jest z nimi był bardzo twardym przeciwnikiem, ale jakoś sobię z nim poradziłem. Porozstawiałem kilka pułapek i paru się nadziało, potem od tyłu rzuciłem 4 razy kule ognia na maga i koniec ha ha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:17, Furion III napisał:

Ci goście w zbrojach to są jeszcze spoko, ale ten mag co jest z nimi był bardzo twardym przeciwnikiem,
ale jakoś sobię z nim poradziłem. Porozstawiałem kilka pułapek i paru się nadziało, potem od
tyłu rzuciłem 4 razy kule ognia na maga i koniec ha ha:)


Noi poprawnie:) ale jeśli nie lubisz się męczyć to dobrze jest stanąć tak żeby cię nie zobaczyli, potem oplątanie żeby ich unieruchomiło (najlepiej 2 razy) a potem śmierdzące chmurki i są bezbronni jak dzieci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:26, Furion III napisał:

A co te śmierdzące chmurki robią?

Zatruwają chyba i mogą sprawić że jesteś nieprzytomny. Nie wiem do końca ale staram sie pomóc, więc prosze innnych gramowiczów i forumowiczów o poprawienie mie jak sie pomylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:26, Furion III napisał:

A co te śmierdzące chmurki robią?


Sprawiają że przeciwnik traci przytomność i wykłada się jak długi na ziemi po nieudanym rzucie obronnym:) to czar obszarowy i trochę trwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:26, Furion III napisał:

A co te śmierdzące chmurki robią?

On nie mówił o śmierdzącej tylko zabójczej chmurze a ta to zadaje tylko obrażenie od ognia co parę sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:42, TetraGramaton napisał:

> A co te śmierdzące chmurki robią?
On nie mówił o śmierdzącej tylko zabójczej chmurze a ta to zadaje tylko obrażenie od ognia
co parę sekund.

otóż mówimy tutaj cały czas o śmierdzącej chmurze... tak jak pisałem ona sprawia że ofiary tracą czasowo przytomność... chyba nie doczytałeś posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doinstalowałem sobie Easy of use (do tej pory był tylko tactics), jeden z parametrów to zdjęcie bariery doświadczenia. Mam kilka pytań:
Ile teraz xp/poziomów mogę teraz zdobyc, bo kiedy zagrałem swoim starym 40 lvl to w rubryce xp do awansu widniało -1.
Czy ta nowa bariera dotyczy również wieloklasowców (w sensie w każdej klasie maksymalny poziom, czy po staremu)
Ostatnie (nie bijcie - do tej pory grałem tylko jednoklasowcami) jak obliczyc maksymalne pż na poziom dla wieloklasowca (woj/mag/złodziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 21:22, kamiln napisał:

Właśnie doinstalowałem sobie Easy of use (do tej pory był tylko tactics), jeden z parametrów
to zdjęcie bariery doświadczenia. Mam kilka pytań:
Ile teraz xp/poziomów mogę teraz zdobyc, bo kiedy zagrałem swoim starym 40 lvl to w rubryce
xp do awansu widniało -1.


Chyba 50.

Dnia 06.04.2007 o 21:22, kamiln napisał:

Czy ta nowa bariera dotyczy również wieloklasowców (w sensie w każdej klasie maksymalny poziom,
czy po staremu)


W EoU wieloklasowiec może dostać max level w każdej klasie. Trochę niesprawiedliwe.

Dnia 06.04.2007 o 21:22, kamiln napisał:

Ostatnie (nie bijcie - do tej pory grałem tylko jednoklasowcami) jak obliczyc maksymalne pż
na poziom dla wieloklasowca (woj/mag/złodziej)


Hehe, musisz ściągnąć dodatek, który pozwala Ci rozwijać Twoją postać powyżej 40-tego levelu. Pozwala na doprowadzenie i rozbudowanie jej do 50-tego levelu.
Żeby obliczyć poziom wieloklasowca musisz podzielić łączną liczbę doświadczenia przez liczbę klas i każdej klasie wylicz level według tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 18:17, Furion III napisał:

Ci goście w zbrojach to są jeszcze spoko, ale ten mag co jest z nimi był bardzo twardym przeciwnikiem,
ale jakoś sobię z nim poradziłem. Porozstawiałem kilka pułapek i paru się nadziało, potem od
tyłu rzuciłem 4 razy kule ognia na maga i koniec ha ha:)


Wiesz, na maga zawsze dobrze przywołać Nishruu, 100% odp. na magię i uzdrowienie przy każdym czarze rzuconym na niego. Niestety, czar 6-to poziomowy. Prawdziwa maszynka na magów. Oprócz tego świetną bronią jest eksplodująca czaszka jeżeli chodzi o magów, bo nie mają się jak przed nią ochronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 20:25, hito_kun napisał:

Furion III mówił o śmierdzącej chmurze. O zabójczej mówiłem ja:)


Ja tam nie lubię tych zaklęć. Przy moich modkach żaden przeciwnik nawet się nie obejrzy na śmierdzącą chmurę, a zabójcza przy tych poziomach jest mało zabójcza. Wolę zapalającą chmurkę albo plugawca, mimo, że są to czary 8-mo poziomowe.

@Reaven
Screenek dobrze ułożonej czarownicy z moda, Tashia, 20 level i miała jeszcze pełno czasu na rzucenie większej ilości czarów, ale nie chciało mi się. Proszę jaka masakra:

20070407052335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 02:46, Icestalker napisał:

Żeby obliczyć poziom wieloklasowca musisz podzielić łączną liczbę doświadczenia przez liczbę
klas i każdej klasie wylicz level według tabelki :)

Chodziło mi o to ile wieloklasowiec otrzymuje pż przy awansie na kolejny poziom w którejś ze swoich podklas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2007 o 02:46, Icestalker napisał:

W EoU wieloklasowiec może dostać max level w każdej klasie. Trochę niesprawiedliwe.

Trochę? bardzo, w końcu się mże rozwijać dużo dłużej, przykład to mój zawadiaka i Reaven, ja już niedługo kończe, a ten ma jeszcze długą drogę rozwijania się, będzie miał woj/mag/zło 50/50/50 podczas gdy ja mogę tylko jednąklasą 50. Więc mniejsze trako, lepsze rzuty obronne, więcej PŻ...Podsumowanie, na dłuższą metę jednoklasowiec się nie opłaca.(dłuższa przy moim stylu gry oznacza dojście do brynnlaw...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować