Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2007 o 15:01, drinker napisał:

Mam do was pytanko , czy pamiętacie w jakich lokacjach znajduje sie czar uwięzeinie? chodzi
mi SoA!!


O ile dobrze pamiętam to u Ribalda, ale dopiero po wyjściu z Podmroku wśród towarów "specjalnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 15:05, balduran2 napisał:

> Mam do was pytanko , czy pamiętacie w jakich lokacjach znajduje sie czar uwięzeinie? chodzi

> mi SoA!!

Chodzi Ci o to gdzie można znaleźć zwój z tym czarem?
Możesz spróbować na Targu Przygód na Promenadzie w mieście.


na targu po powrocie jest tylko uwolnienie, tak samo u duargerów w podmroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 15:38, DaMiaN47 napisał:

Mam zamiar kupić Baldurs Gate 2, ale nie wiem z jakim dodatkiem. Jaki według was jest lepszy??


Cóż, BG2 ma tylko jeden dodatek: Throne of Bhaal. I cóż, jest to najlepszy z dodatków, bo jedyny ;). Warto go kupić dla lepszego rozwoju postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 15:41, DaMiaN47 napisał:

A Cienie Amn??


To jest część całej nazwy gry "Baldur''s Gate Cienie Amn" a jedynym rozszerzającym dodatkiem jest "Tron bhaala", także za dużego wyboru nie masz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 16:29, balduran2 napisał:

> A Cienie Amn??

A gdzie masz zamiar kupić, nową czy używaną i za ile?


Jedynie teraz gdzie widziałem nowe bądź używane jest Allegro... ale niestety żądają horrendalnych cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 16:53, reaven1 napisał:

Jedynie teraz gdzie widziałem nowe bądź używane jest Allegro... ale niestety żądają horrendalnych
cen...


A dziwisz im się? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 17:01, Icestalker napisał:

A dziwisz im się? :P


Szczerze mówiąc tak... nie sprzedałbym gry z edycji kolekcjonerskiej, wartej 19,99 za 60 zeta... to lekka przesada... Nie zależy mi tak na pieniądzach, jeśli komuś zależy bardzo na tej grze, tak jak mi, to bym mu ją odsprzedał za tyle ile była wyceniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie, obecnie black isle nie istnieje więc nie ma od kogo kupić praw do ew wznowienia ( a że popyt znacznie przewyższa podaż to ceny rosną).
ps ja też nie sprzedam swoich, raczej zagram je na śmierć (udało mi się już do takowej doprowadzić cd2 z baldura jedynki, dobrze że wyszedł w nexie i mogłem kupić bez problemu) i wtedy zacznę się rozglądać za innym egzemplarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 14:29, Icestalker napisał:

Nie bardzo rozumiem. Jeżeli masz wątpliwości jak rozwiązać pewien wątek nie znajdziesz odpowiedzi
w dzienniku. Solucja do cRPG jest jak najlepszym pomysłem razem z poradami i wskazówkami.

Jakoś dla mnie ten dziennik w 100% wystarczał bo komentarze np. "Dostaliśmy klucz do tych a tych drzwi które mieszczą się tu a tu koło tego".
Raz tylko się przewiozłem w IWD II bo nie pisało, że w komnacie obok była dźwignia, dzięki której można było stworzyć miksturę i dlatego wtedy sięgłem po solucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 19:47, sig. napisał:

ps ja też nie sprzedam swoich, raczej zagram je na śmierć

Oooo :) To mi się podoba :] Tyle tylko, że ja będę zdzierał kopie zapasowe dodatków, bo oryginały leżą sobie bezpiecznie w segregatorze i są używane tylko w razie potrzeby przeinstalowania gry.

A swoją drogą to ktoś z CDP deklarował, że będą się starać o wznowienie BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bg2 przegrałem na dvd, więc problemów z tym nie będzie bo mozna z takowego zarówno instalować jak i potem grać bez żonglerki plikami (wersja "nexowa" więc zabezpieczeń antyużytkownikowych niema). jak wrócę do bg1 też trzeba się będzie nad czymś takim zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2007 o 20:41, Mumin napisał:

Oooo :) To mi się podoba :] Tyle tylko, że ja będę zdzierał kopie zapasowe dodatków, bo oryginały
leżą sobie bezpiecznie w segregatorze i są używane tylko w razie potrzeby przeinstalowania
gry.


No takie coś to ja rozumiem:) Moje oryginałki także sobie bezpiecznie leżą w bareczku i są używane tylko w wyjątkowych sytuacjach:) Kopie bezpieczeństwa to dla mnie podstawowa czynność:) zwłaszcza przy tak wspaniałej grze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 20:18, TetraGramaton napisał:

Jakoś dla mnie ten dziennik w 100% wystarczał bo komentarze np. "Dostaliśmy klucz do tych a
tych drzwi które mieszczą się tu a tu koło tego".


Powiedzmy sobie szczerze, że takie wpisy nie zdażają się często.

Dnia 10.04.2007 o 20:18, TetraGramaton napisał:

Raz tylko się przewiozłem w IWD II bo nie pisało, że w komnacie obok była dźwignia, dzięki
której można było stworzyć miksturę i dlatego wtedy sięgłem po solucję.


Widzisz? Założę się, że tak było jeszcze z wieloma innymi wpisami, żeby ludzie pomyśleli i czytali różne dokumenty, bo akurat o tej dźwigni w laboratorium w Oku wspominał dokument. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 00:27, Icestalker napisał:

Widzisz? Założę się, że tak było jeszcze z wieloma innymi wpisami, żeby ludzie pomyśleli i
czytali różne dokumenty, bo akurat o tej dźwigni w laboratorium w Oku wspominał dokument. :)

Mówisz o dokumencie, który był jako item czy w formie tego dziennika ?
Bo mnie to właśnie myliło, że były dwie komnaty i 3 dźwignie, w jednej komnacie były dwie, które można było widok ich podświetlić "ALT"''em lub "TAB"''em( nie pamiętam czym się w IWDII podświetlało) a w tej drugiej była dźwignia
taka co się pokazują zaokrąglone strzałki, które nie w sposób zauważyć(to chyba była sala tortur bodajże),
i ciągle myślałem że chodzi i dźwignię w pierwszej komnacie i właśnie tam wpadł dzienniczek przygotowany przez twórców gry. Bo w BG, BGII, IWD I jest bezapelacyjnie wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować