Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2007 o 16:47, MAĆKO TB napisał:

mam prośbę do kogoś kto gra w BG2 w sieci. czy możecie mi napisać jak zagrać w BG2 w sieci
bo ja nie mam pojęcia z góry dziękuje.


To proste... musisz mieć zewnętrzne IP... jeśli nie to używasz hamachi, to specjalny program do tworzenia sztucznej sieci. Potem po prostu wchodzisz w grę wieloosobową i wybierasz połączenie TCP/IP, potem tylko zakładasz nową grę i gracze się do ciebie przyłączają (na twoje IP, bądź hamachi) w zależności od tego jakie masz IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A więc zwracam sie do Was z prośbą o pomoc:
Podczas instalacji Baldur''s Gate 2 z obrazu płyty (oryginalną mi znajomy połamał, więc używam kopii zapasowej) na około 30% występuje błąd związany z brakiem pliku na płycie (prawdopodobnie muzycznego).
Problem polega na tym, że wcześniej się instalowała gra.
Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:16, Battlesuit napisał:

Podczas instalacji Baldur''s Gate 2 z obrazu płyty (oryginalną mi znajomy połamał, więc używam
kopii zapasowej) na około 30% występuje błąd związany z brakiem pliku na płycie (prawdopodobnie
muzycznego).


A to nie jest tak że przypadkiem nie trzeba zmienić płytę na CD 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:26, Battlesuit napisał:

Nie, jest po prostu komunikat z błędem, chociaż mi się to wszystko wydaje dziwne, bo zazwyczaj
na równo 25% jest zmiana cd...


Nie nie zawsze zmiana CD jest na 25%, zależy to od tego jaką instalację wybierasz.
Najprawdopodobniej Twój obraz z płyty jest źle zrobiony (uszkodzony).

P.S. Używaj przycisku "ODPOWIEDZ"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:29, balduran2 napisał:

> Nie, jest po prostu komunikat z błędem, chociaż mi się to wszystko wydaje dziwne, bo zazwyczaj

> na równo 25% jest zmiana cd...

Nie nie zawsze zmiana CD jest na 25%, zależy to od tego jaką instalację wybierasz.
Najprawdopodobniej Twój obraz z płyty jest źle zrobiony (uszkodzony).

P.S. Używaj przycisku "ODPOWIEDZ"!


Ale wcześniej gra się instalowała... I tutaj tkwi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 18:06, reaven1 napisał:

> mam prośbę do kogoś kto gra w BG2 w sieci. czy możecie mi napisać jak zagrać w BG2 w sieci

> bo ja nie mam pojęcia z góry dziękuje.

To proste... musisz mieć zewnętrzne IP... jeśli nie to używasz hamachi, to specjalny program
do tworzenia sztucznej sieci. Potem po prostu wchodzisz w grę wieloosobową i wybierasz połączenie
TCP/IP, potem tylko zakładasz nową grę i gracze się do ciebie przyłączają (na twoje IP, bądź
hamachi) w zależności od tego jakie masz IP.


dzięki za rade!! spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 18:39, MAĆKO TB napisał:

dzięki za rade!! spróbuje

Życzę powodzenia... będzie ci potrzebne bo nie wszystkim multi chce hulać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 20:08, reaven1 napisał:


> dzięki za rade!! spróbuje
>
Życzę powodzenia... będzie ci potrzebne bo nie wszystkim multi chce hulać:P

Ehh..komputery są złośliwe...nie lubią mnie...to ich wina xD Ale czemu kolejna osoba nie patrzy parę stron wcześniej? nie jest tego dużo do czytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 20:16, Tanaathos napisał:

Ehh..komputery są złośliwe...nie lubią mnie...to ich wina xD Ale czemu kolejna osoba nie patrzy
parę stron wcześniej? nie jest tego dużo do czytania...


nie wiesz że ludzie to istoty leniwe?... lepiej dostać na tacy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Czy jeśli przed wyprawą do "przybytku dla obłąkanych" gdzie siedzi Imoen zostawię Yoshimo w karczmie, a potem z powrotem go najmę to omijam jego zdradę? Jeśli nie to prosiłbym o podanie ajkiegoś innego sposobu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:37, Battlesuit napisał:

Mam pytanko: Czy jeśli przed wyprawą do "przybytku dla obłąkanych" gdzie siedzi Imoen zostawię
Yoshimo w karczmie, a potem z powrotem go najmę to omijam jego zdradę? Jeśli nie to prosiłbym
o podanie ajkiegoś innego sposobu :D

podobno pomaga gdy nie żyje podczas przechodzenia przez feralne miejsce (potem można go bezpiecznie wskrzesić) i ile dobrze pamiętam jeśli go odłączysz to zginie automatycznie gdy po niego wrócisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostawisz go w karczmie, to zginie przez Geas. Są sposoby, żeby mieć Yoshimo po Czarowięzach, ale najlepiej wg. mnie ściągnąć sobie moda Tortured Souls. Niestety wymagane jest wtedy granie od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:55, sig. napisał:

podobno pomaga gdy nie żyje podczas przechodzenia przez feralne miejsce (potem można go bezpiecznie
wskrzesić) i ile dobrze pamiętam jeśli go odłączysz to zginie automatycznie gdy po niego wrócisz


Tyle że ten sposób ani razu mi nie zadziałał. Ponoć działa on od przypadku do przypadku, ale mi się to nie zdarzyło, pomimo kilku prób.
Tak naprawdę to jedynym sensownym na to sposobem są mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:37, Battlesuit napisał:

Mam pytanko: Czy jeśli przed wyprawą do "przybytku dla obłąkanych" gdzie siedzi Imoen zostawię
Yoshimo w karczmie, a potem z powrotem go najmę to omijam jego zdradę? Jeśli nie to prosiłbym
o podanie ajkiegoś innego sposobu :D


Są trzy znane mi sposoby:

1. Zainstaluj mod The Tortured Souls.
2. Zabij przed przyjściem do Czarowięzów, a potem wskrześ.
3. Użyj kodu i zostaw go w Tawernie w Brynnlaw i zaraz po wejściu użyj kodu ctrl+j (chyba), to dołączy do do drużyny. Zaraz potem Geas wykończy Yoshimo, ale jeżeli jesteś szybki, to będzie już w Twojej drużynie i możesz spokojnie go wskrzesić.

Zauważ, że żaden ze sposobów, (chyba, że instalacja The Tortured Souls) nie pozwala na posiadanie Yoshimo w ToB. Poprostu go tam nie będzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 20:08, reaven1 napisał:


> dzięki za rade!! spróbuje
>
Życzę powodzenia... będzie ci potrzebne bo nie wszystkim multi chce hulać:P

a teraz to muszę kogoś zaprosić żeby ze mną zagrał ?? bo jak ja tak zrobiłem to po prostu zacząłem TB od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pyt1) jaka bron najlepsza dla kaplana 2)czy paladyn kiedykolwiek osiaga 5 gwiazdek w jakiejs broni bo jak narazie moj ciagle awansuje ale daja mu trako plus kilka pts zycia i odpedzanie niumarlych a jak juz dostanie gwiazdke do rozdysponowanie to niemoze dolozyc do tej broni w ktorej chce go najlepiej wyspecjalizowac i musze dac na inna 3)o co chodzi z questem dla elfow o znalezienie jakiejs lampy 4)na ktorym poziomie warto robic wieloklasowca np.moj wojwonik kensai jest na 20 ma 5 gwiazdek w broni i 3 w poslugiwaniu sie nia ,od kilku poziomow nie dostje juz gwiazdek na bron tylko trako i zycie i zmniejszone rzuty obronne wiec kolejne poziomy defakto nie wnosza duzo do tej postaci ,wiec czy mozna juz teraz robic jakiegos mieszanca pozdr i sory za przydlugawego posta;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 17:39, wanan napisał:

mam pyt1) jaka bron najlepsza dla kaplana 2)czy paladyn kiedykolwiek osiaga 5 gwiazdek w jakiejs
broni bo jak narazie moj ciagle awansuje ale daja mu trako plus kilka pts zycia i odpedzanie
niumarlych a jak juz dostanie gwiazdke do rozdysponowanie to niemoze dolozyc do tej broni w
ktorej chce go najlepiej wyspecjalizowac i musze dac na inna 3)o co chodzi z questem dla elfow
o znalezienie jakiejs lampy 4)na ktorym poziomie warto robic wieloklasowca np.moj wojwonik
kensai jest na 20 ma 5 gwiazdek w broni i 3 w poslugiwaniu sie nia ,od kilku poziomow nie dostje
juz gwiazdek na bron tylko trako i zycie i zmniejszone rzuty obronne wiec kolejne poziomy defakto
nie wnosza duzo do tej postaci ,wiec czy mozna juz teraz robic jakiegos mieszanca pozdr i sory
za przydlugawego posta;-)


Tylko i wylacznie wojownik moze osiagnac 5 gwiazdek. bron - zalezy, popatzrz, porownaj rozne bronie i sam wybierz... Boshe - ta "jakas lampa" to watek glowny - masz dziennik, wiec pomysl odrbine....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 17:41, Iras. napisał:

> mam pyt1) jaka bron najlepsza dla kaplana 2)czy paladyn kiedykolwiek osiaga 5 gwiazdek
w jakiejs
> broni bo jak narazie moj ciagle awansuje ale daja mu trako plus kilka pts zycia i odpedzanie

> niumarlych a jak juz dostanie gwiazdke do rozdysponowanie to niemoze dolozyc do tej broni
w
> ktorej chce go najlepiej wyspecjalizowac i musze dac na inna 3)o co chodzi z questem dla
elfow
> o znalezienie jakiejs lampy 4)na ktorym poziomie warto robic wieloklasowca np.moj wojwonik

> kensai jest na 20 ma 5 gwiazdek w broni i 3 w poslugiwaniu sie nia ,od kilku poziomow
nie dostje
> juz gwiazdek na bron tylko trako i zycie i zmniejszone rzuty obronne wiec kolejne poziomy
defakto
> nie wnosza duzo do tej postaci ,wiec czy mozna juz teraz robic jakiegos mieszanca pozdr
i sory
> za przydlugawego posta;-)

Tylko i wylacznie wojownik moze osiagnac 5 gwiazdek. bron - zalezy, popatzrz, porownaj rozne
bronie i sam wybierz... Boshe - ta "jakas lampa" to watek glowny - masz dziennik, wiec pomysl
odrbine....

nie ale wiesz o co chodzi...ze ja niegralem w baldura od wakacji i po takim czasie wlaczylem i juz niepamietam co i jak ,pamietam ze zlecil mi ja elf przy wyjsciu z podmroku i mam szukac w maszerujacych gorach ale takiej lokacji nawet ni mam na mapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehmmm....jest "maly" problem - lokacja maszerujace gory i podmrok nie wystepuja na jednej mapie. Poza tym to ze nie grales od wakacji nie jest zadnym argumentem - gdy sie gra po raz pierwszy nie ma sie zielonego pojecia co i jak... A wszelkie info na temat questo masz w dzienniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować