Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Jeżeli chodzi o fabułę, to Tormenta postawiłbym troszkę wyżej niż BG2, na równi z Final Fantasy VII. Za to Fallout miał ciekawą koncepcję świata, ale fabułę "tylko" dobrą, bez jakichś większych rewelacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam problem. Właśnie odbiłem Twierdzę z rąk trolii a panna nie proponuje mi wzięcia jej w posiadanie. Chce opuścić to miejsce i iść ze mną... co zrobić, by połozyć łapę na Twierdzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:11, Xanax napisał:

Być może masz niedopowiednią klasę? Zarządzanie twierdzą dostępne jest tylko dla wojowników.

Czarownik.... czyli nie ma szans na przejęcie zamku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:11, Xanax napisał:

Być może masz niedopowiednią klasę? Zarządzanie twierdzą dostępne jest tylko dla wojowników.

Czarownik.... czyli nie ma szans na przejęcie zamku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla czarownika dostępna jest kula sfer, chyba, że zainstalujesz sobie mod Ease of Use. Tam znajduje się komponent pozwalający mieć wszystkie twierdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 20:32, hito_kun napisał:

Jeżeli chodzi o fabułę, to Tormenta postawiłbym troszkę wyżej niż BG2, na równi z Final Fantasy
VII. Za to Fallout miał ciekawą koncepcję świata, ale fabułę "tylko" dobrą, bez jakichś większych
rewelacji:)


Jeśli idzie o całość fabuły i główny wątek oraz jego nieliniowość, to chyba jednak Torment jest ciut (ale tylko ciut ;-)) lepszy od Cieni Amn. Chociaż gdybym miał ocenić fabułę BG jako całej sagi, to już bym się zastanawiał ;-). Poza tym generalnie uważam, że BG 2 ma nieco barwniejszy klimat, niż Torment (ale też tylko ciut ;-) - wiecie , Podmrok, itd. :-P) A co do Fallouta, to fakt, że fabuła, choć dość ciekawa, to jednak nie aż tak dobra, jak w przypadku dwóch w.w. tytułów. ;-)

A co do FF VII, to nie grałem więc nie mam pojęcia. Jednak generalnie jestem dość sceptycznie nastawiony do RPGów konsolowych. Za mało możliwości ingerowania w działania naszych bohaterów i co ważniejsze : wszystko, co do tej pory widziałem na konsole było liniowe, niczym podczas filmu. Co to za RPG, gdzie nie możesz wybrać sposobu, jak rozwiązać dany problem jeno podążać za tym, co wymyslili nam producenci i scenarzyści. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 20:32, hito_kun napisał:

Jeżeli chodzi o fabułę, to Tormenta postawiłbym troszkę wyżej niż BG2, na równi z Final Fantasy
VII. Za to Fallout miał ciekawą koncepcję świata, ale fabułę "tylko" dobrą, bez jakichś większych
rewelacji:)


eeh Torment to cRPG w pełni znaczenia tego słowa.... fabule tej gry nie dorówna żadna inna gra, nawet mój ukochany baldurek... trzeba przyznać że autorzy mieli głowę na karku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2007 o 21:12, Lukullus napisał:

Czarownik.... czyli nie ma szans na przejęcie zamku....


z modem easy of use to możliwe... możesz mieć wtedy każdą twierdzę... nawet kapłana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wspominał o tym fabularnym arcydziele, Tormencie? Ta gra to cudo, ale to już wiecie. Najlepsze jest to, że nigdy jej nie skończyłem!!! :D:D Nie orientuje się ktoś jak będzie ona działać na xpku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki urok konsolowych RPG:) Są liniowe, ale dzięki temu fabuła jest przedstawiona w bardziej filmowy sposób:) Jest to taki miks przygodówki (eksploracja, zbieranie przedmiotów) z RPG (walka taktyczna <jak w Disciples 2>, skakanie o poziomy). Jednym się to podoba, innym nie. Ja nie mam nic przeciwko i nawet nie porównuję z cRPG, bo to dla mnie osobna kategoria:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:51, Harvenar napisał:

Czy ktoś wspominał o tym fabularnym arcydziele, Tormencie? Ta gra to cudo, ale to już wiecie.
Najlepsze jest to, że nigdy jej nie skończyłem!!! :D:D Nie orientuje się ktoś jak będzie ona
działać na xpku?


Wręcz wyśmienicie pochasa Ci na Xp.... gram w nią od niedawna (chyba już 8 raz) i nie zaobserwowałem żadnych problemów, wszystko pięknie i na temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:52, hito_kun napisał:

Taki urok konsolowych RPG:) Są liniowe, ale dzięki temu fabuła jest przedstawiona w bardziej
filmowy sposób:) Jest to taki miks przygodówki (eksploracja, zbieranie przedmiotów) z RPG (walka
taktyczna <jak w Disciples 2>, skakanie o poziomy). Jednym się to podoba, innym nie.
Ja nie mam nic przeciwko i nawet nie porównuję z cRPG, bo to dla mnie osobna kategoria:)


Masz rację to całkiem co innego... ja preferuję tylko cRPG albo prawdziwe sesję RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest na infinty enigme (szkoda że zarzuconym, najlepszy silnik do crpg jaki kiedykolwiek widziałem), jeśli więc nie masz zbyt nowych sterowników do karty nvidii to bez problemowo (reszta gier na tym silniku ma to samo, więc jeśli ci któryś baldur czy icewind chodzi to i torment nie zastrajkuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 22:00, hito_kun napisał:

Ja jestem jak wieloklasowiec, lubię wszystko co się wiąże z RPG. No, może H&S darzę mniejszą
sympatią:)


hehe nom wiesz wieloklasowcem to ja zawsze gram... ale kocham tylko cRPG!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:52, hito_kun napisał:

Taki urok konsolowych RPG:) Są liniowe, ale dzięki temu fabuła jest przedstawiona w bardziej
filmowy sposób:) Jest to taki miks przygodówki (eksploracja, zbieranie przedmiotów) z RPG (walka
taktyczna <jak w Disciples 2>, skakanie o poziomy). Jednym się to podoba, innym nie.
Ja nie mam nic przeciwko i nawet nie porównuję z cRPG, bo to dla mnie osobna kategoria:)


Ja zagrałem swojego czasu w FF część X, bo brat sobie kupił i po jakimś czasie (nie pamiętam który moment fabuły to był, ale chyba jak drużyna płyneła statkiem do jakiegoś miasta czy cuś takiego :-)) doszedłem do wniosku, że 3/4 gry siedzę i oglądam flimiki itp. Co gorsza, ogądam dialogi zamiast brać w nich czynny udział ... no nie no :-P. I dałem sobie spokój - czytaj oddałem pada bratu ;-). Jeśli FF VII jest doń podobny, a słyszałem że jest, to chyba sobie jednak podaruję.
Moje cztery największe gry role-playing, które cenię sobie ponad wszystko , to : oczywiście BG 2 : Cienie Amn, Fallout 1, Torment i last but not least ;-), Arcanum. I przewiduję, że niestety w najbliższym czasie lista ta raczej się nie powiększy. Jednak te 4 tytuły rządzą ponad wszystko i do każdego z nich co jakiś czas regularnie powracam ;-). Polecam ...
K sorry za offtop :-). Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł aby przejść grę 4 profesjami złodziei. Te pułapki - zadziorne :D.
Co o tym sądzicie ?
Jednego zrobię jako woj/zabójcę(przeliczyłem, że będzie bardzo doby mix) i nazwię go Artemis Enteri. Ci co interesują się światem Zapomnianych Krain wiedzą o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 14:48, Battlesuit napisał:

Mam pytanko: Jaką drużynę doradzacie dla mnicha?


Na pewno jakiegoś porządnego wojaka (na przykład Korgana), złodziej też by sie przydał (np. Jan Jansen). Porządy mag to podstawa (najlepszy jest Edwin). Można by wziąć do drużyny Minsca albo Viconie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować