Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2007 o 16:11, reaven1 napisał:

Jest ciekawy mod, który sprawia, że dodawana jest 3 ścieżka, aby postacie neutralne nie czuły
sie pokrzywdzone:)

Ok, ale co jest z neutralnymi w przypadku braku tego moda? Na jakiej podstawie ustalany jest końcowy charakter? Czy to jest tak, że:
- jeśli większość testów przeszliśmy drogą dobra/zła, to dostajemy odpowiednio dobry/zły charakter
- jeśli zachowaliśmy równowagę pomiędzy dobrymi a złymi wyborami, to wtedy utrzymujemy neutralny charakter?
Nigdy nie grałem neutralną postacią i nigdy też nie eksperymentowałem z tymi próbami - muszę to nadrobić ;)
Przy okazji: jest możliwość, żeby przy grze dobrą postacią wybrać np. raz złą ścieżkę, a pozostałe dobre i zachować charakter? Wydaje mi się, że nie, ale nie jestem pewien. Jaki jest mechanizm działania tych testów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 14:59, Icestalker napisał:

No to w takim razie bug, a tak wogóle, to jaki masz stopień trudności?


Z reguły ten o jeden przed najtrudniejszym. Nie pamiętam nazwy bo teraz akurat chwilowo nie mam BG zainstalowanego.Raz grałem na maxa, ale nie zauważyłem jakiejś istotnej różnicy poza trudną walką z bossami.

A jeżeli chodzi o teksty Korgana to uważam że jak już go przyłączać to tylko z Mazzy. Te jego umizgi są porażające :-)))
Zresztą pokazują (zwłaszcza w ToB) że taki do końca zły to on nie jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 18:23, Mumin napisał:

Ok, ale co jest z neutralnymi w przypadku braku tego moda? Na jakiej podstawie ustalany jest
końcowy charakter?


Właśnie ja miałem spory problem grając neutralnym kapłanem, bo przejście WSZYSTKICH prób ścieżką dobra nie skutkowało zmianą charakteru na dobry, a z kolei wystarczyło tylko wziąć płaszcz ze skóry nimfy (jako jedną - jedyną próbę wykonaną "po złemu") a już stawałem się złym.
Co ciekawe inne próby nie skutkowały tak i nawet po poświęceniu towarzysza (!) nie zmieniał się charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według solucji, każdy wybór złej ścieżki powinien owocować zmianą charakteru bohatera na zły. Jednak u wielu osópb dziwnym trafem nie zawsze chce to działać. Podobno jeżeli nie wykonuje się tych testów od lewej strony (najpierw Sarevok itd.), tylko od prawej (najpierw Smok i Duma) to niezależnie od tego co się zrobi, dostaje się bonusy ze ścieżki dobra i charakter się nie zmienia. Sam tego nie próbowałem, ale jeżeli ktoś jest w stanie przetestować to byłoby miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemano jestem nowy na forum i mam pare pytań dotyczących gry Baldurs gate 2 :

1. pierwsze to gdzie można tą gre kupic i za ile ;P
2. drugie to czy można grać w Baldurs gate 2 przez internet ??
3. a trzecie pytanie to jaką postacią jest grać najlepiej
4. a na koniec to byłbym wdzięczny jak by mi ktoś podałwymagania do ów gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:01, Madox111 napisał:

siemano jestem nowy na forum i mam pare pytań dotyczących gry Baldurs gate 2 :

1. pierwsze to gdzie można tą gre kupic i za ile ;P

w każdym empiku za 20 złotych ;f

Dnia 29.04.2007 o 20:01, Madox111 napisał:

2. drugie to czy można grać w Baldurs gate 2 przez internet ??

jak najbardziej można

Dnia 29.04.2007 o 20:01, Madox111 napisał:

3. a trzecie pytanie to jaką postacią jest grać najlepiej

to zależy od preferencji gracza, na początek polecam wojownika

Dnia 29.04.2007 o 20:01, Madox111 napisał:

4. a na koniec to byłbym wdzięczny jak by mi ktoś podałwymagania do ów gry ;)

smiesznie niskie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:04, DarkCloud napisał:

w każdym empiku za 20 złotych ;f


To dowcip?:) Bo ostatnio trudno gdzieś dostać Baldury, a na Allegro zdzierają jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:06, hito_kun napisał:

> w każdym empiku za 20 złotych ;f

To dowcip?:) Bo ostatnio trudno gdzieś dostać Baldury, a na Allegro zdzierają jak cholera.


pół roku temu w extra klasyce kupiłem. to nie dowcip. no chyba że wycofali już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:07, Madox111 napisał:

dzięgi za pomoc...no ale powiedziałes na początek ...to znaczy że w trakcie gry można zmienic
postać??


nie można. ale można zacząć od nowa inną klasą postaci. Baldur to taka gra, którą można przejść przynajmniej 4 razy ;] trzy razy by poznaćwszystkie romanse z paniami, raz, by poznać romans z pedałkiem Anomenem (nie lubie go, ale przejść - przeszedłem w ten sposób grę) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:13, Madox111 napisał:

o.O ztego co zrozumiałem to w tej grze chodzi tylko o romans ;P


nie, romanse są dodatkowym smaczkiem w grze, ale to jest jedna z motywacji, by przejść grę tyle razy, ile jest romansów. dodatkowo jest jeszcze scieżka dobra i zła. dodatkowo jest kilka miejsc (twierdza dartnis, kula sfer, teatr, zakon paladynów, chatka łowcy, gildia złodziejska) nad którymi można przejąć kontrolę i wykonać powiązane z nimi zadania - naturalnie trzeba grać za każdym razem inną klasą postaci, by przejąć władzę nad wybraną twierdzą.

hito_kun
prosze bardzo, znalazłęm link. żadna sciema:
http://www.gram.pl/prod_8gji1_Baldurs_Gate_II_Cienie_Amn_Baldurs_Gate_II_Tron_Bhaala.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że w sklepie gram.pl tej gry nie ma? To info co podałeś jest po prostu nieaktualne. Jak ma się farta, to można znaleźć w jakimś markecie. Jak nie to pozostaje Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:22, hito_kun napisał:

A zauważyłeś, że w sklepie gram.pl tej gry nie ma? To info co podałeś jest po prostu nieaktualne.
Jak ma się farta, to można znaleźć w jakimś markecie. Jak nie to pozostaje Allegro.


W marketach już daawno nie ma ;P no chyba, że te połamane, zakurzone i leżące na najniższej półce, albo w najciemniejszym kącie ;/ sama szukałam BG1 i guzik... ona zniknęła jeszcze szybciej niż "dwójka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować