Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2007 o 22:52, Sarafan_Knight napisał:

W sumie to od pewnego czasu jestem sporo mniejszym fanem Baldur''s Gate 2 niż byłem kiedyś,
więc myślę, że trzeciej części dałbym jeszcze większą szansę niż daję teraz Fallout''owi 3.
:)


Zauważ, że mimo wszystko dalej jesteś fanem BG, cóż gra ma swój urok i nigdy nie przestanie być dobrą grą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze przygody moglyby rozpoczac sie przed narodzeniem wszystkich dzieci bhaala albo jeszcze wczesniej lub ppo smierci naszego glownego bohatera i bysmy mogli grac np.jego synem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów BG2 :)
Sam przeszedłem sage pare razy i mam zamiar raz jeszcze :) Grafika przestarzała ale żadna gra nie ma tego klimatu.
Prawie zawsze gram czarownikiem i mam problemy po wykonaniu zadań związanych z kulą sfer, valygarem (czy jakoś tak, nie pamiętam) i ogólnie tych wszystkich z adeptami na szkoleniu. Po zakończonej edukacji tych praktykantów jest ceremoniia. I o ile się nie mylę to któryś uczeń powinien do mnie przyjść i poprosić o możliwość zostania w kuli. Ale żaden nie przychodzi :-( Pare razy grę tak przechodziłem i ani razu nie przyszedł. Hmm... Gdy zlecam im wykonanie przedmiotów to któryś ginie. Może to on? Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:29, frozen_fox napisał:

Witam fanów BG2 :)
Sam przeszedłem sage pare razy i mam zamiar raz jeszcze :) Grafika przestarzała ale żadna
gra nie ma tego klimatu.
Prawie zawsze gram czarownikiem i mam problemy po wykonaniu zadań związanych z kulą sfer, valygarem
(czy jakoś tak, nie pamiętam) i ogólnie tych wszystkich z adeptami na szkoleniu. Po zakończonej
edukacji tych praktykantów jest ceremoniia. I o ile się nie mylę to któryś uczeń powinien do
mnie przyjść i poprosić o możliwość zostania w kuli. Ale żaden nie przychodzi :-( Pare razy
grę tak przechodziłem i ani razu nie przyszedł. Hmm... Gdy zlecam im wykonanie przedmiotów
to któryś ginie. Może to on? Miał ktoś podobny problem?


Wszyscy powinni przerwac aby gosc przyszedl do ciebie. Aby to osiągnąć, musisz im powiedzieć aby sobie odpuścili zrobienie ostatniego przedmiotu. Wtedy po ceremoni gdy wrócisz do kulki zagada do ciebie jeden z uczniów i powie że co tydzień będzie robił pare miksturek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:29, frozen_fox napisał:

Prawie zawsze gram czarownikiem i mam problemy po wykonaniu zadań związanych z kulą sfer, valygarem
(czy jakoś tak, nie pamiętam) i ogólnie tych wszystkich z adeptami na szkoleniu. Po zakończonej
edukacji tych praktykantów jest ceremoniia. I o ile się nie mylę to któryś uczeń powinien do
mnie przyjść i poprosić o możliwość zostania w kuli. Ale żaden nie przychodzi :-( Pare razy
grę tak przechodziłem i ani razu nie przyszedł. Hmm... Gdy zlecam im wykonanie przedmiotów
to któryś ginie. Może to on? Miał ktoś podobny problem?


Tak jak napisał Latniak - wszyscy uczniowie muszą przeżyć, żeby praktykant wrócił i robił dla Ciebie mikstury. Ja tylko od siebie dodam, że uważam taki obrót spraw za nieopłacalny - zawsze wybierałem przedmiot. A że uczniowie giną? Cóż... Poszukiwanie potęgi wiąże się z ryzykiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 11:50, frozen_fox napisał:

Jakie mikstury wytwarza praktykant?
Będę miał jakieś inne bonusy oprócz mikstur co tydzień?


Satysfakcję :) A miksturki to chyba leczące i przyspieszające o ile pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 11:50, frozen_fox napisał:

Jakie mikstury wytwarza praktykant?
Będę miał jakieś inne bonusy oprócz mikstur co tydzień?

Nic specjalnego - głównie mikstury leczenia i jakieś inne mało przydatne. Jakoś mikstur leczących nigdy mi nie brakowało, więc nie mam potrzeby otrzymywania regularnych dostaw, a z pozostałych typów mikstur korzystam okazyjnie. Z innych bonusów, to chyba odrobinę doświadczenia dostajesz jak uczeń wróci. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. No i nie zobaczymy już tutaj reavena. Szkoda bo spoko gość, a że trochę spamił to wybaczyć można bo Baldura wielbi... Tyle ad. epitafium.
Co do Baldura 2. Czy mod T Souls zangielszcza coś poza samym sobą :P? Czy jest może wersja, która nie tyka reszty gry? Niedługo przejdę jedynkę i zaczynam przygodę z dwójką i będę zainteresowany tym modem... Yoshi Rox!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja do tego wątku jeszcze czasem zajrzę:P Jeżeli ściągniesz TS w wersji Weidu (a chyba tylko taka teraz jest) to powinno ci zangielszczyć grę tylko w momentach powiązanych z modem. Reszta będzie cały czas po polsku, więc nie masz się czym przejmować. W razie problemów możesz dorwać mnie na GG, numer w podpisie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:26, HiroshiTakubo napisał:

Kurcze. No i nie zobaczymy już tutaj reavena. Szkoda bo spoko gość, a że trochę spamił to wybaczyć
można bo Baldura wielbi... Tyle ad. epitafium.


Jak trochę ochłonie to może wróci, zwłaszcza do tematu o BG - ta gra jest zbyt uzależnająca żeby opuścić jej temat z powodu małego degrada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:01, Karharot napisał:

> Kurcze. No i nie zobaczymy już tutaj reavena. Szkoda bo spoko gość, a że trochę spamił
to wybaczyć
> można bo Baldura wielbi... Tyle ad. epitafium.

Jak trochę ochłonie to może wróci, zwłaszcza do tematu o BG - ta gra jest zbyt uzależnająca
żeby opuścić jej temat z powodu małego degrada.


Czekajcie, Reaven został zbanowany? Czy coś innego? bo bez niego ten wątek to nie ten sam wątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie został. Dostał jedynie degrada, tyle że potem się ciut obraził i zażądał żeby go zbanować. Walgierz jego prośbę zignorował ale Reaven od tej pory się nie odezwał więc być może nie wie że wciąż może się ty swobodnie wypowiadać.
A hito_kun ma rację: póki co sam pociągnie porady w tym wątku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja doprecyzuję:) Degrad nie był głównym powodem odejścia Reavena. I ja i on od dłuższego czasu mieliśmy dość poziomu głupoty, jaki panował na tym forum. Degrad po prostu ułatwił mu podjęcie decyzji o rezygnacji. Reaven na razie całkowicie porzucił to forum, ale może (MOŻE) kiedyś powróci do tego wątku. Ja olałem resztę forum i czasem tu zaglądam. Moje wypowiedzi, będą się raczej ograniczały do pomocy innym użyszkodnikom, więc koniec z moim udziałem w dyskusjach i całej reszcie spamu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:26, Karharot napisał:

Nie został. Dostał jedynie degrada, tyle że potem się ciut obraził i zażądał żeby go zbanować.
Walgierz jego prośbę zignorował ale Reaven od tej pory się nie odezwał więc być może nie wie
że wciąż może się ty swobodnie wypowiadać.

Ech... Szkoda by było Reavena, bo był bardzo aktywny tutaj. Może wróci :)

Dnia 10.06.2007 o 13:26, Karharot napisał:

A hito_kun ma rację: póki co sam pociągnie porady w tym wątku:)

Hm... Tak sobie teraz myślę, że w tym temacie była bardzo silna ekipa "pomagająca". I co, teraz został tylko hito_kun? Ja zaglądam z rzadka, bo nie mam możliwości częściej, a co się podziało z całą resztą? Icestalker, Sarafan, sig., Mistic - na pewno jeszcze tu wpadają, więc nie będzie sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 01:54, Icestalker napisał:

Zauważ, że mimo wszystko dalej jesteś fanem BG, cóż gra ma swój urok i nigdy nie przestanie
być dobrą grą. :)


Zgadza się, ale uważam też, że jest możliwe jego odtworzenie także w dzisiejszych czasach i nie tylko na silniku Infinity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 21:25, patryk1605 napisał:

GDZIE MOGE KUPIC TE WSZYSTKIE KSIAZKI Z PODRÓZAMI DRIZZITA I TE INNE Z BALDUR''S GATE ?? CHCIABYM
SOBIE JE POCZYTAC

Są w każdej dobrej księgarni. W Empiku albo w Matras. Możesz też wejść na stronę wydawnicstwa ISA i kupić przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 21:25, patryk1605 napisał:

GDZIE MOGE KUPIC TE WSZYSTKIE KSIAZKI Z PODRÓZAMI DRIZZITA I TE INNE Z BALDUR''S GATE ?? CHCIABYM
SOBIE JE POCZYTAC


http://isa.pl i w empikach bardzo czesto

Wydaja to calymi tonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować