Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2007 o 17:55, wanan napisał:

o co chodzi z rytulalem na polanie ,pontifex mowi ze trzeba go przerwac jak to robie to jest
niezadowolony i zamienia sie w smoka i jatka ,jak tego nie zrobie to tez jest niezadowolony
i jatka...a poaztym gdzie szukac lampy elfow?kots z forum doradzal zebym czytal dziennik no
czytam czytam i nic mi nie swita stanelem w martwym punkcie ,no oprocz tego pontifexa ale to
z nudow quest..


Rytuał na polanie... pontifex... niedawno przechodziłem BG2:SoA, ale nic z tego nie kojarzę :|
Lampa elfów jest w dzielnicy cmentarnej. Wchodzisz tam do katakumb, zabijasz Bodhi i masz lampę elfów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:12, Astropath napisał:

> o co chodzi z rytulalem na polanie ,pontifex mowi ze trzeba go przerwac jak to robie to
jest
> niezadowolony i zamienia sie w smoka i jatka ,jak tego nie zrobie to tez jest niezadowolony

> i jatka...a poaztym gdzie szukac lampy elfow?kots z forum doradzal zebym czytal dziennik
no
> czytam czytam i nic mi nie swita stanelem w martwym punkcie ,no oprocz tego pontifexa
ale to
> z nudow quest..

Rytuał na polanie... pontifex... niedawno przechodziłem BG2:SoA, ale nic z tego nie kojarzę
:|
Lampa elfów jest w dzielnicy cmentarnej. Wchodzisz tam do katakumb, zabijasz Bodhi i masz lampę
elfów.
bo to jest quest z the darkest day;)) no zabilem bodi bo tyle wykminilem z dziennika ale ona napewno przy sobie nie miala tej lampy a przeszukalem jej grobowiec i nic tez niebylo...moze to bug jaki czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 22:40, wanan napisał:

bo to jest quest z the darkest day;)) no zabilem bodi bo tyle wykminilem z dziennika
ale ona napewno przy sobie nie miala tej lampy a przeszukalem jej grobowiec i nic tez niebylo...moze
to bug jaki czy co


Nie zdziwiłbym sie gdyby to był bug :| Nie na darmo nazywają TDD The Buggest day ;) Mi ten dodatek strzelił takiego buga, że nie mogłem BG odpalić w połowie gry. Od tamtego czasu już nie próbowałem go przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdybym nie miał dodatku tron Bhaala to czy mógłbym grać dalej w Cieniach Amn po przejściu gry ? Bo pominołem pare ciekawych zadań np. to w kanałach z illithidami. Widziałem te drzwii ale nie wiedziałem jak się przez nie przedostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 10:25, Grizzly. napisał:

Czy gdybym nie miał dodatku tron Bhaala to czy mógłbym grać dalej w Cieniach Amn po przejściu
gry ? Bo pominołem pare ciekawych zadań np. to w kanałach z illithidami. Widziałem te drzwii
ale nie wiedziałem jak się przez nie przedostać.


Po wejściu do miasta elfów (Suldessenar - tak to się chyba nazywało) nie ma już powrotu i pozostaje jedynie skończyć grę, zaś dodatek pozwala jedynie na jej ciąg dalszy (chociaż w TB można jeszcze wrócić do Twierdzy Strażnika). Także wszelkie zadania, zakupy i inne sprawy musisz załatwić przed finalnym rozdziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 23:09, Astropath napisał:

> bo to jest quest z the darkest day;)) no zabilem bodi bo tyle wykminilem z dziennika

> ale ona napewno przy sobie nie miala tej lampy a przeszukalem jej grobowiec i nic tez
niebylo...moze
> to bug jaki czy co

Nie zdziwiłbym sie gdyby to był bug :| Nie na darmo nazywają TDD The Buggest day ;) Mi ten
dodatek strzelił takiego buga, że nie mogłem BG odpalić w połowie gry. Od tamtego czasu już
nie próbowałem go przejść.
to co ,odpalic jeszce raz save sprzed walki ,moze akurat bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rób przerwy (enterami) między swoimi wypowiedziami a cytatami. Spróbuj wczytać save, jak to nie pomoże, to będziesz musiał użyć kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do klasztoru można się dostać dopiero po pokonaniu Abazigala i Sendai. Istnieją trzy sposoby, by tego dokonać:
1) korzystasz z pomocy pewnej pary mieszkającej w mieście
2) zdajesz się na radę Saemona Havariana (tylko jeśli pomogłeś wcześniej przemytnikom z jaskini)
3) wybijasz wszystkich atakujących Cię żołnierzy, którzy pojawiają się masowo po powrocie do Amkethran. Jeden z nich będzie miał klucz do bramy klasztoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na tej stronie: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=skarbiec&op=zobacz&kat=bg2
Mod do Baldur''s Gate''a 2, który ma rzekomo odblokowywać parę utworów. Ktoś go próbował? Bo Wgrałem go, ale już w menu PSUJE muzykę ucinając główny motyw muzyczny. Chciałbym wiedzieć czy dalej już wszystko dobrze działa i czy ewentualnie nie da się jakoś naprawić tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też go próbowałem i nie zauważyłem żadnych różnic na plus... Może gdyby chociaż w opisie tego modu pisało coś dokładniej, czego można po nim oczekiwać, to bym coś zauważył, a tak to jak dla mnie niczego w grze nie zmieniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję np na wprowadzenie utworu z mena BG2 podczas sceny gdy Imoen zostaje uprowadzona przez Irenicusa na promenadzie. W demie muzyka była świetna, w full wersji mierna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 17:37, Chessman2005 napisał:

Miałem nadzieję np na wprowadzenie utworu z mena BG2 podczas sceny gdy Imoen zostaje uprowadzona
przez Irenicusa na promenadzie. W demie muzyka była świetna, w full wersji mierna :)


W demie? W jakim demie? :) Nie przypominam sobie dema BG2, tylko BG1 (i to raczej sama prezentacja, a nie demo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było demo i za cholerę nie chciało mi działać:D Mogłem stworzyć postać, ale w momencie włączenia się ,,właściwej" gry wywalało mnie na pulpit:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było było demo, pamiętam bardzo dobrze bo przeszedłem parę razy. Trwało właśnie do momentu walki na promenadzie i na samym końcu pamiętam, że był fajny motyw muzyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 17:59, hito_kun napisał:

Rób przerwy (enterami) między swoimi wypowiedziami a cytatami. Spróbuj wczytać save, jak to
nie pomoże, to będziesz musiał użyć kodu.
hito a wiesz poprosze cie o ten kod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem techniczny a mianowicie po wlaczeniu gry obraz wyglada jakby sie skladal z kwadratow.Taki stan rzeczy ma miejsce tylko gdy używam sprzetowego 3D.GLsetup nie dziala,sterownik OpenGL jest domyslny(a chcialbym by byl przekierowany na moja karte).Gdy jednak wylacze sprzetowe 3D obraz wyglada normalnie a nie jakby byl "poszadkowany"(no i nie wyglada tak ladnie).wylaczenie Vertex Padding nic nie daje.mam wgrane najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej.mam wgrane patche do BG2:SoA i do BG2:TB. Prawda jest ze da sie grac ale obraz skladajacy sie z kwadratow jest irytujacy i chetnie pozbede sie tedo problemu.
Jezeli ktos wie jak naprawic ten problem to z gory dziekuje.
(mam nadzieje ze wyrazilem sie dosc jasno i zrozumiale...gram na nastepujacym sprzecie: Athlon64 1,8GHz, GeForce 6600 GT, 1GB RAM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować