Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Balduran, moja opinia jest taka:
1. Próbujesz pomóc w grze, a nie grałeś w nią chyba, może raz, a myślisz, że jak przeczytałeś poradniki to jesteś boski.
2. Twoje posty są bezsensowne, często z całego ich wątku i Twej nędznej paplaniny można wyłapać 5-6 poprawnych słów o tej grze.
3.Ogólnie podsumowując, nie udawaj Greka.

I moja rada: (za przeproszeniem) Wypierda*** z tego forum zanim ludzie Cię wyrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 20:28, balduran2 napisał:

> To po co odpowiadasz? ;/
Przy okazji,
żeby potwierdzić że w ogóle taki pierścień jest.


Przy okazji, nie mąć ludziom w głowach, forum służy do opinii Twórczych publikowania.
A wracając do tematu, pomijając "greków".
Jak uważacie, czy wg. was "normalni" baldurowcy lepsze jest posiadanie dla woja dobrej broni dwuręcznej, czy może jednoręcznej i tarczy? Liczę na subiektywne opinie.
Moim osobistym zdaniem, wojownik to wytrzymała postać, blokująca, i powinna mieć tarczę, aby móc dłużej przetrzymać wroga bez utraty hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:


> Anomen, chyba będzie pasował do tej (chodzi o charakter drużyny).

Anomen jest beznadziejną postacią, ani z niego dobry kapłan, ani wojownik. Niby można mu podnieść
mądrość w zadaniu, ale nadal jest kiepski. Zdecydowanie lepsza wydaje mi się Viki, najlepszy
kapłan w grze, a w walce radzi sobie podobnie do Anomena. Poza tym jeśli dobrze się ją poprowadzi
można zmienić jej charakter na bardziej pasujący dobrej drużynie.

Pozwolę się wtracić :-)
Anomen jest beznadziejną postacią ,ale z racji charakteru. Jesli patrzec na niego wyłącznie pod wzgledem przydatnosci , to jest w ścisłej czołóce najlepszych NPC. Kapłanem jest dobrym , bo po pasowaniu mądrośc mu wzrasta do 16. Wojem tez jest wysmienitym. Te 7 leveli które ma w woju całkiem wystarczą , ma kilka ataków , a kiedy dac mu Cep Bojowy Wieków i Crom Fayer , staje sie najwiekszym wymiataczem w drużynie , zwłaszcza po uprzednim rzuceniu osłonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:56, Battlesuit napisał:

Jak uważacie, czy wg. was "normalni" baldurowcy lepsze jest posiadanie dla woja dobrej broni
dwuręcznej, czy może jednoręcznej i tarczy? Liczę na subiektywne opinie.

Moim zdaniem,
lepiej używać broni jednoręcznej oraz tarczy.
W grze występuje, wiele broni jednoręcznych o parametrach nie kiedy lepszych od broni dwuręcznej.
Co do tarczy, to niektóre polepszają klasę pancerza, chronią przed bronią strzelecką. A czasami, także mają dodatkowe właściwości magiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:58, Asthariel napisał:

Pozwolę się wtracić :-)
Anomen jest beznadziejną postacią ,ale z racji charakteru. Jesli patrzec na niego wyłącznie
pod wzgledem przydatnosci , to jest w ścisłej czołóce najlepszych NPC.

A ile postaci ona liczy? ;) Wszystkie? ;)
>Kapłanem jest dobrym

Dnia 21.07.2007 o 20:58, Asthariel napisał:

, bo po pasowaniu mądrośc mu wzrasta do 16. Wojem tez jest wysmienitym. Te 7 leveli które ma
w woju całkiem wystarczą , ma kilka ataków , a kiedy dac mu Cep Bojowy Wieków i Crom Fayer
, staje sie najwiekszym wymiataczem w drużynie , zwłaszcza po uprzednim rzuceniu osłonek.

Nie wiem dlaczego jestem zwolenniczką specjalizacji ;P Kapłanem niech będzie Viconia, a dobrych wojowników jest trochę do wyboru :P z resztą wszystko zależy od preferowanego sposobu gry, ale jaki by on nie był nie polecałabym Anomena :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:56, Battlesuit napisał:

Jak uważacie, czy wg. was "normalni" baldurowcy lepsze jest posiadanie dla woja dobrej broni
dwuręcznej, czy może jednoręcznej i tarczy?


Jednoręcznej i tarczy. Z tarczą można używać broni strzeleckiej (no i KP maleje), a mając dwuraka trza ciągle przełączać. No i poza tym to Minsc jest tym od dwuraków ;p ( w Trombalu Sarevoki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 20:56, Battlesuit napisał:

Przy okazji, nie mąć ludziom w głowach, forum służy do opinii Twórczych publikowania.
A wracając do tematu, pomijając "greków".
Jak uważacie, czy wg. was "normalni" baldurowcy lepsze jest posiadanie dla woja dobrej broni
dwuręcznej, czy może jednoręcznej i tarczy? Liczę na subiektywne opinie.
Moim osobistym zdaniem, wojownik to wytrzymała postać, blokująca, i powinna mieć tarczę, aby
móc dłużej przetrzymać wroga bez utraty hp.


Hmm według mnie to zależy od jego przeznaczenia. Jeśli woj ma być typowym workiem treningowym dla przeciwników to zdecydowanie miecz + tarcza. Z drugiej strony, gdy wojownik ma dużo hp i jeśli wspomożemy go jakimś przedmiotem do zręczności, może on zadawać przyzwoite obrażenia dwuręczną bronią i też nie być łatwym do zabicia. Nie wiem jak w baldurze, ale w icewind dale 2, bronie dwuręczne miały większy bonus za trafienie krytyczne, a co z tym idzie wysoko poziomowy wojownik mieli wrogów aż miło.

@Asthariel Anomen ma tragicznie małą zręczność, a rękawice zręczności można dać innej postaci tego wymagającej (np wojownikowi), a bez nich dostaje po czaszce od każdego późniejszego przeciwnika. 16 madrości skreśla kapłana na starcie bo nie będzie w stanie rzucać 7 poziomowych czarów. A tego nieszczęsnego Croma można równie dobrze dać Viki, z tym że posiada ona genialną zręczność co rekompensuje małą kondycję, dodatkowo można pomóc jej pasem wzmocnienia, co zwiększy jej kondycję do 18. (Anomen ma 16 więc to by było marnotrawstwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 21:11, kat.ka napisał:

Jednoręcznej i tarczy. Z tarczą można używać broni strzeleckiej (no i KP maleje), a mając dwuraka
trza ciągle przełączać. No i poza tym to Minsc jest tym od dwuraków ;p ( w Trombalu Sarevoki).


Że ke?
Wybacz, ale co ten post ma znaczyć? Z tarczą można używać broni strzeleckiej? W takim razie ja posiadam inną wersję tej gry, albo pół życia jestem w błędzie, ale łuków można używać tylko bez tarczy, albo sama broń 1h, albo broń 2h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 21:32, M1k3 napisał:

Że ke?
Wybacz, ale co ten post ma znaczyć? Z tarczą można używać broni strzeleckiej? W takim razie
ja posiadam inną wersję tej gry, albo pół życia jestem w błędzie, ale łuków można używać tylko
bez tarczy, albo sama broń 1h, albo broń 2h

Chyba chodziło mu o procę :P innego wytłumaczenia nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:46, Battlesuit napisał:

I moja rada: (za przeproszeniem) Wypierda*** z tego forum zanim ludzie Cię wyrzucą.


A moja rada brzmi: szanuj innych w taki sam sposob w jaki chcesz byc traktowany. Chamstwa nie znosze i bardzo nie lubie jak mowi sie w sposob wulgarny do innych uzytkownikow degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 21:35, kat.ka napisał:

A proca to co, pies? =="

Pozwolisz, że to przemilczę. Nie widzę sensu dawania procy innym klasom niż magom, a magowie nie mogą używać tarczy. A marnowanie punktów umiejętności na procę/strzałki to szaleństwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 21:41, M1k3 napisał:

> A proca to co, pies? =="
Pozwolisz, że to przemilczę. Nie widzę sensu dawania procy innym klasom niż magom, a magowie
nie mogą używać tarczy. A marnowanie punktów umiejętności na procę/strzałki to szaleństwo :D


Chyba, że przeszedłes grę n-razy i tak ci się nudzi, że postanawiasz przejść ją całą tym razem na samych strzałkach i kamieniach :D (od procy:P).
Jakoś sama preferuję walkę w zwarciu :P wiec jakiekolwiek inwestowanie w umiejętności broni długodystansowych/strzeleckich (jak zwał tak zwał:D) to dla mnie szaleństwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o broń to ostatnio wojaków (jak mam 3) to jeden musi mieć przynajmniej dwie bronie. Walka idzie szybciej, fakt obrona kuleje ale jak jest dwóch takich gości i wspierani czarami to idą jak 300 Spartan :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 21:58, Kafar napisał:

Jeśli chodzi o broń to ostatnio wojaków (jak mam 3) to jeden musi mieć przynajmniej dwie bronie.
Walka idzie szybciej, fakt obrona kuleje ale jak jest dwóch takich gości i wspierani czarami
to idą jak 300 Spartan :P

Dobra zbroja, trochę biżuterii ;) szczypta czarów i jest spoko ;) (też gram 2 broniami :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:

> Anomen, chyba będzie pasował do tej (chodzi o charakter drużyny).


No :) bo poprzednio grałem złą drużyną .

Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:

Anomen jest beznadziejną postacią, ani z niego dobry kapłan, ani wojownik. Niby można mu podnieść
mądrość w zadaniu, ale nadal jest kiepski. Zdecydowanie lepsza wydaje mi się Viki, najlepszy
kapłan w grze, a w walce radzi sobie podobnie do Anomena. Poza tym jeśli dobrze się ją poprowadzi
można zmienić jej charakter na bardziej pasujący dobrej drużynie.


Dzięki za rade ale szkoda że nie odpisałeś na mojego posta bo nie odrazu zauważyłem twojego. Bo ja właśnie teraz mam dylemat między Anomenem a Haerdalisem. Asthariel napisał jednak że Anomen jest bardzo dobrą postacią, ale nie wiem czy nie lepiej właśnie by mi się przydało to diabelstwo. Mam dwóch wojów Minsca i Keldorna (można by też powiedzieć o Jaheirze) i tak mnie zastanawia ten bard jako postać bardzo dobrze używająca broni dystansowej. Viki to wiem bo miałem ją przedtem, teraz chce spróbować kogoś nowgo.

Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:

> A co do Heardellisa (czy jako to się pisze), to on chyba ma zły(?) charakter więc mógłby
powodować
> konflikty w drużynynie.

Co ty tutaj za herezje prawisz?? Haer''dalis jest chaotyczny neutralny a nie żaden zły


tak czy siak do drużyny będzie pasował :P

Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:

Po wykonaniu zadania w cyrku ma go przy sobie Kalah, a raczej jego trup.


Wielkię dzięki bo bardzo mi się przyda, gram magiem i mam tak :

siła: 17
wytrzymałość:18
kondycja:18
mądrość: też chyba jakoś wysoko
inteligencja: 18
charyzma: coś koło 3 lub 7 :P

Głowna postać jest półelfem i charyzmę specjalnie zrobiłem niższą na rzecz innych cech bo wiedziałem że sobie ją podniosę poprzez pierścień :D . Ale zastanawia mnie też czy by nie dać tego pierścienia Keldornowi, bo paladyni mają dużo współczyników chyba podnoszonych poprzez charyzmę. Albo Jaheirze...

Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:

W grze są 3 zakończenia. Dobre, złe i śmiertelnik. Dobre i złe wiążą się z chęcią zostania
bóstwem, ale zależą od naszych poczynań w sferze kieszonkowej. Śmiertelnika dostajemy natomiast,
gdy odrzucimy nasze przeznaczenie i decydujemy się zostać śmiertelnikiem.


Bo ja widziałem filmik 2 i 3 to jak wygląda 1 ? Nie chce mi się za bardzo przechodzić jeszcze raz tronu bhaala żeby tylko zobaczyć ten filmik hehe... chociaż i tak go zobacze bo teraz też gram ale zanim tam dojde..... uuu....

Dnia 21.07.2007 o 20:30, M1k3 napisał:

Wybacz Balduran, ale nie powinieneś doradzać w grze na której do końca się nie znasz. Przejdź
ją jeszcze kilka razy, wtedy możesz pomagać :D


... dobra widać że się chłopak stara pomóc :)))


Widzę że się rozległa dyskusja jakiego lepiej używać miecza... lepiej topora :P Ale tak to uważam że lepiej miecza i tarczy ponieważ jest więcej fajnych mieczy jednoręcznych np. Brzytwa, ale na początku też można już jakieś fajne zdobyć, a z oburęcznymi to ja musiałem trochę poczekać zanim jakiś fajny zdobyłem. No i jest dużo fajnych tarcz, szkoda że te z adamantu niszczy słońce, choć można by się spierać że to nie jest prawda. Rękojeść, trzonek Aegis - Fang Wulfgara, postaci z zapomnianych krain występującego w książkach R.A. Salvatore był właśnie zrobiony z adamantu :/ A jednak cały czas istniał na powierzchni. No i ogólnie to można też uzywać dwóch mieczy naraz np. katan, ale ja sądzę że lepij sejmitarów, bo jest ich więcej i są potężniejsze magicznie. Co sądzicie żeby Keldorn był z mieczem i tarczą ? Bo wolę taki układ, a woja z bronią dwuręczną to mam Minsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem grę z Anomenem, i nie podpasował mi za bardzo. Pyskaty, głupi, ma avek na którym wygląda trochę jak gej. Czemu nie można mieć w drużynie Viconii i Keldorna? :( Czemu ja się pytam? :<<< Czy muszą się kłócić? Okrutny los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 08:20, Harvenar napisał:

Ukończyłem grę z Anomenem, i nie podpasował mi za bardzo. Pyskaty, głupi, ma avek na którym
wygląda trochę jak gej. Czemu nie można mieć w drużynie Viconii i Keldorna? :( Czemu ja się
pytam? :<<< Czy muszą się kłócić? Okrutny los...

Mozna , jesli zainstaluje się mod Ease of Use , które eliminuje z gry konflikty między postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 08:20, Harvenar napisał:

Ukończyłem grę z Anomenem, i nie podpasował mi za bardzo. Pyskaty, głupi, ma avek na którym
wygląda trochę jak gej. Czemu nie można mieć w drużynie Viconii i Keldorna? :( Czemu ja się
pytam? :<<< Czy muszą się kłócić? Okrutny los...


A o co się kłócą bo takiego zestawienia nie próbowałem. Czy dochodzi do walki tak jak między Minsciem a Edwinem ? Bo jak nie to nawet fajnie jak się NPC kłócą bo dzieję się coś ciekawego. To chyba zdecyduje się na Heardalisa jak tak źle opisujecie Anomena ale chciałbym żeby mi ktoś powiedział czy dobrze sobie radzi z łukiem lub kuszą. Kiedyś gdzieś czytałem że Anomen potrafi ładnie pocisnąć, Edwinie ciskał kiedy był kobietą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować