Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2007 o 16:17, Budo napisał:

W/M/Z to najłatwiejsza klasa do solowania gry, wiec nie pytaj czy to coś daje- dzieki kilku
prostym czarom po krótkim czasie gry stajesz sie w walce niepokonany- np rozmycie :)

Jak na mój gust W/K/M jest jeszcze łatwiejszy w solowym graniu, ma większy wybór czarów, a kapłańska magia jest bardzo silna i przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 16:58, Ubiquit napisał:

Jak na mój gust W/K/M jest jeszcze łatwiejszy w solowym graniu, ma większy wybór czarów, a
kapłańska magia jest bardzo silna i przydatna.

Ale za to nie może się ukrywać, rozbrajać/zastawiać pułapek, otwierać zamków, sztyletować, walczyć bronią sieczną ani kłutą i jeszcze parę innych ;-) Owszem, W/K/M byłby niezły, ale i tak do solowego grania W/Z/M jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.07.2007 o 17:14, Mumin napisał:

Ale za to nie może się ukrywać,


pierścień niewidzialności

Dnia 24.07.2007 o 17:14, Mumin napisał:

rozbrajać/zastawiać pułapek, otwierać zamków,


Jest czar wykrywanie pułapek, a zastawianie wogóle się nie przydaje, ani razu nie zastawiłem pułapki.

Dnia 24.07.2007 o 17:14, Mumin napisał:

walczyć bronią sieczną ani kłutą i jeszcze parę innych ;-)


Dlaczego nie ? Przecież może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 18:13, Grizzly. napisał:

pierścień niewidzialności

No dobra, ale nie może sztyletować ;)

Dnia 24.07.2007 o 18:13, Grizzly. napisał:

Jest czar wykrywanie pułapek, a zastawianie wogóle się nie przydaje, ani razu nie zastawiłem
pułapki.

Wykrywanie pułapek pozwala Ci zobaczyć pułapki, a nie rozbroić je. A niektóre są naprawdę złośliwe ;-)

Dnia 24.07.2007 o 18:13, Grizzly. napisał:

Dlaczego nie ? Przecież może.

Przecież etos kapłana na to nie pozwala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj,jak mój kuzyn grał w BG2 W/M/Z solo i normalnie wymiatał!W jedną minutę(lub dwie)położył Firkraaga:)

Moje małe pytanie-wykonałem quest z Kulką Sfer i dostałem ją na własność.Zaakceptowałem propozycję posłańca
Zakapturzonych i następnie dostałem uczniów.Mogą robić dla mnie przedmioty,ale wiem,że przy tworzeniu niektórych mogą zginąć.Które przedmioty wybrać,by dożyli do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 18:13, Grizzly. napisał:

Jest czar wykrywanie pułapek, a zastawianie wogóle się nie przydaje, ani razu nie zastawiłem
pułapki.

Pułapki są bardzo przydatne, sztyletowanie też, więc w/k/m jest gorszy. Jak grasię solo to nie idziesz i ciupiesz wszystkiego przed sobą,... trzeba pulapek użyć. Jak inaczej np. samym zawadiaką mogłem dobyć furię niebios? A zdobyłem ;) na niskim lvlu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 18:24, szweider napisał:

Widziałem wczoraj,jak mój kuzyn grał w BG2 W/M/Z solo i normalnie wymiatał!W jedną minutę(lub
dwie)położył Firkraaga:)


hehe. no problem wystarczy przyzwać upadłego planetara a on zrobi za nas wszystko :) No i rzucić Wyłom na gadzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 19:04, Grizzly. napisał:

hehe. no problem wystarczy przyzwać upadłego planetara a on zrobi za nas wszystko :) No i rzucić
Wyłom na gadzinę.

Taanathos grał z Tacticsem (patrz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14659 - jest mowa o Sanchuudoku, a to katana niejakiego Kuroisana, dodawanego właśnie przez ten mod), a w takiej sytuacji upadły planetar to pikuś dla takiej ekipy jaka strzeże Furii Niebios :P W/K/M raczej by sobie tu nie poradził. W/Z/M ma szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 16:17, Budo napisał:

W/M/Z to najłatwiejsza klasa do solowania gry, wiec nie pytaj czy to coś daje- dzieki kilku
prostym czarom po krótkim czasie gry stajesz sie w walce niepokonany- np rozmycie :)


Ech, czyli solo gra w/m/z to nie wyzwanie :\ Obecnie gram W/Z + Aerie i jest to jedynie szybkie napieranie naprzód bez żadnych przeszkód... aż odechciało się grać. Miałem zamiar solo spróbować, ale jeśli tak to wygląda to chyba sobie daruję. Wrócę do pełnej drużyny (+ tactics) bo i gra wydaje się wtedy pełniejsza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 19:24, Astropath napisał:

Ech, czyli solo gra w/m/z to nie wyzwanie :\ Obecnie gram W/Z + Aerie i jest to jedynie szybkie
napieranie naprzód bez żadnych przeszkód... aż odechciało się grać. Miałem zamiar solo spróbować,
ale jeśli tak to wygląda to chyba sobie daruję. Wrócę do pełnej drużyny (+ tactics) bo i gra
wydaje się wtedy pełniejsza :]

Możesz spróbować solo np. magiem albo czarownikiem. To jest wyzwanie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 19:37, Mumin napisał:

Możesz spróbować solo np. magiem albo czarownikiem. To jest wyzwanie :]

To jest niezłe wyzwanie ;p Całą drużyną się gra napewno ciekawiej, teksty, questy, kłótnie, romanse. R/m/z na początku nie jest tak łątwo, on wymiata jak jest już dobrze rozwinięty, ale najpierw trzeba go rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 17:14, Mumin napisał:

Ale za to nie może się ukrywać, rozbrajać/zastawiać pułapek, otwierać zamków, sztyletować,
walczyć bronią sieczną ani kłutą i jeszcze parę innych ;-) Owszem, W/K/M byłby niezły, ale
i tak do solowego grania W/Z/M jest lepszy.

Kupa,a nie lepszy. ;P Ukrywanie się okazuje się nieprzydatne w konfrontacji z ulepszoną niewidzialnością. Pułapki tak właściwie nie stanowią zagrożenia dla postaci z takimi rzutami, zwłaszcza, że kapłan ma je dość wysokie. Otwieranie zamków rozwiązuje jeden czar z drugiego poziomu, czy jakoś tak. Sztyletowanie i zastawianie pułapek w porównaniu z dostępnymi czarami wypada blado i w grze tak naprawdę można bezproblemowo obejść się bez tego. Poza tym czary kapłana to pierwszorzędne leczenia i ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 19:48, Ubiquit napisał:

Poza tym czary kapłana to pierwszorzędne
leczenia i ochrony.

Złodziej ma jednak jeden atut, którego nie ma kapłan. Na wyższych levelach można sobie u niego wziąść zdolność korzystania z magicznego sprzętu dzięki czemu... może korzystać z Każdego Itemu w grze, niezależnie od klasy, czy charakteru. Sam pamiętam że krając W/Z/M mogłem bez problemu wymiatać Karsomirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:07, Budo napisał:

/.../

Powiem tak- w solo w/m/z najwiekszym wyzwaniem jest poradzenie sobie z małym plecakiem xD


Na którym poziomie twierdzy strażnika jest ten fajny woreczek gdzie można wsadzić wszystko i ile się tylko chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:07, Budo napisał:

Powiem tak- w solo w/m/z najwiekszym wyzwaniem jest poradzenie sobie z małym plecakiem xD

LOL! Podsumowałeś to bezbłędnie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet flaki nie wypadają. Demogorgon to demon a więc zniszczenie jego fizycznej postaci w Pierwszym Planie Materialnym powoduje jedynie że zostaje wygnany z powrotem do Otchłani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować