Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2007 o 15:55, el-coyote napisał:

Wiem, ale za każdym razem go brałem, a teraz może się po prostu nudzić. Może jednak spróbuję
bez złodzieja, bo taki dodatkowy slot to tylko doświadczenie zabiera :D. Zamki można otwierać
zaklęciem, okradać nie ma potrzeby, a pułapki może wziąć wojownik na swoje barki :). Jak sądzicie?


Ja tak raz grałem i żadnych większych problemów nie miałem :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:59, Feno napisał:

> Wiem, ale za każdym razem go brałem, a teraz może się po prostu nudzić. Może jednak spróbuję

> bez złodzieja, bo taki dodatkowy slot to tylko doświadczenie zabiera :D. Zamki można otwierać

> zaklęciem, okradać nie ma potrzeby, a pułapki może wziąć wojownik na swoje barki :). Jak
sądzicie?

Ja tak raz grałem i żadnych większych problemów nie miałem :- )



bo Baldur nie jest jakąś taką strasznie trudną grą ale są i momenty :D


ja też w baldura grałem jakieś 3,4lata temu i wszystko prawie zapominam właśnie w poniedziałek przyjdzie mi saga i sobie poprzypominą z kuzynem(razem będziemy grac) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:55, el-coyote napisał:

> ;) Zresztą, Jan jest jedną z fajniejszych postaci w grze :D

Wiem, ale za każdym razem go brałem, a teraz może się po prostu nudzić. Może jednak spróbuję
bez złodzieja, bo taki dodatkowy slot to tylko doświadczenie zabiera :D. Zamki można otwierać
zaklęciem, okradać nie ma potrzeby, a pułapki może wziąć wojownik na swoje barki :). Jak sądzicie?

Ja co sądzę? :P Głupota ;). Złodziej oszczędzi ci nerwów bo "wojownik wchodzący na pułapki" może zostać zabity na miejscu bez możliwości wskrzeszenia (znowu ta petryfikacja:P) poza tym tracenie miejsca na zaklęcia otwierające drzwi skoro mozesz je otworzyć bez żadnych kosztów? A co do okradania :P wiekszość sprzedawców i tak wykryje kradzież o ile nie masz wysokiego poziomu okradania :P. Hm.. to tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesem się opłaca kraść i normlanych cywilów jak niźle na tym zebrałem jeden cywil miał 10k nie duzo ale pomóc może normlanie aż się zdziwiłem to było na promenadzie wauken (źle napisałem pewnie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 16:49, Catastrophe-she napisał:

> > ;) Zresztą, Jan jest jedną z fajniejszych postaci w grze :D
>
> Wiem, ale za każdym razem go brałem, a teraz może się po prostu nudzić. Może jednak spróbuję

> bez złodzieja, bo taki dodatkowy slot to tylko doświadczenie zabiera :D. Zamki można otwierać

> zaklęciem, okradać nie ma potrzeby, a pułapki może wziąć wojownik na swoje barki :). Jak
sądzicie?
Ja co sądzę? :P Głupota ;). Złodziej oszczędzi ci nerwów bo "wojownik wchodzący na pułapki"
może zostać zabity na miejscu bez możliwości wskrzeszenia (znowu ta petryfikacja:P) poza tym
tracenie miejsca na zaklęcia otwierające drzwi skoro mozesz je otworzyć bez żadnych kosztów?
A co do okradania :P wiekszość sprzedawców i tak wykryje kradzież o ile nie masz wysokiego
poziomu okradania :P. Hm.. to tyle :D



To pijesz 5 mikstur mistrzostwa złodziejskiego i kradniesz co chcesz, sprzedajesz u paser kupujesz nowe itemy, sprzedajesz normalnie kradniesz i masz kuuuupe kasy tak sie da 40 tys w atkhali na 8 lvlu nabic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez żadnych kradzieży nastukanie tych parunastu tysięcy złota to pestka w BG2, tam wogóle okazji do zdobycia kasy jest od groma i jeszcze więcej, więc nie wiem po co zabawa w kradzieże, to bardziej by pasowało do BG1. Ja jedyną postać jaką ukradłem w dwójce to Ribbald, ma fajny pierścień dla wojów, polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:12, Mistic napisał:

Ja jedyną postać jaką ukradłem w dwójce to Ribbald, ma fajny
pierścień dla wojów, polecam ;-)

Ukradłeś Ribalda? Hehe, interesujący błąd...
A tak poważnie, masz na myśli ten pierścionek regeneracji? Czy on taki dla wojów dobry... Mógłby trochę więcej regenerować, ale i tak też okradam Ribalda przy pierwszym spotkaniu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:17, HiroshiTakubo napisał:

Ukradłeś Ribalda? Hehe, interesujący błąd...


Zacząłem zastanawiać się jak się ten typ nazywał bo z BG2 styczności nie miałem od ferii zimowych i tak wyszło.

Dnia 27.07.2007 o 21:17, HiroshiTakubo napisał:

A tak poważnie, masz na myśli ten pierścionek regeneracji? Czy on taki dla wojów dobry... Mógłby
trochę więcej regenerować, ale i tak też okradam Ribalda przy pierwszym spotkaniu :P.


Na początku może przydać się wielu postaciom, wszak wtedy żywotnością nie grzeszą jak np. Aerie i Edwin [czym zaprzeczam poprzedni tekst, że pierścień jest dla wojów dobry tylko, ale ja już tak mam] ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:44, Mistic napisał:

Zacząłem zastanawiać się jak się ten typ nazywał bo z BG2 styczności nie miałem od ferii zimowych
i tak wyszło.

Egh... Nie o to chodziło ;)

Dnia 27.07.2007 o 21:44, Mistic napisał:

Na początku może przydać się wielu postaciom, wszak wtedy żywotnością nie grzeszą jak np. Aerie
i Edwin [czym zaprzeczam poprzedni tekst, że pierścień jest dla wojów dobry tylko, ale ja już
tak mam] ;-)

Ten pierścionek dobry jest. A jak się gra z Item Upgrade, to Cromwell może go połączyć z Pierścieniem Ochrony (+1 lub +2) i wtedy dopiero dostajemy naprawdę fajną obrączkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:18, Mumin napisał:

> Zacząłem zastanawiać się jak się ten typ nazywał bo z BG2 styczności nie miałem od ferii
zimowych
> i tak wyszło.
Egh... Nie o to chodziło ;)


Wiem, że chodziło o "ukradłem Ribalda", tłumaczę, że przez próbe przypomnienia sobie jak się nazywał ten sprzedawca nie myślałem co piszę i taki byk strzeliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:18, Mumin napisał:

Ten pierścionek dobry jest. A jak się gra z Item Upgrade, to Cromwell może go połączyć z Pierścieniem
Ochrony (+1 lub +2) i wtedy dopiero dostajemy naprawdę fajną obrączkę!

Ech :P Ten Cromwell to tylko w swej kanciapie siedzi i napierdziela młotkiem :P. Mógłby założyć jakąś spółkę cywilną [:P] z Cespenarem, to byłby wprost hit dla poszukiwaczy przygód!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:06, Hirhor napisał:

To pijesz 5 mikstur mistrzostwa złodziejskiego i kradniesz co chcesz, sprzedajesz u paser kupujesz
nowe itemy, sprzedajesz normalnie kradniesz i masz kuuuupe kasy tak sie da 40 tys w atkhali
na 8 lvlu nabic


Po co?:P Po kasę? Pod koniec Cieni Amn masz tyle kasy, że ci sie bokami wylewa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 23:59, Catastrophe-she napisał:

Po co?:P Po kasę? Pod koniec Cieni Amn masz tyle kasy, że ci sie bokami wylewa :P

A ja muszę przyznać, że na zmodowanym BG2 to bywały takie momenty, że mi kasy brakowało na kolejne przedmioty do wyrobienia u krasnala. Tyle tego było. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 00:16, Ubiquit napisał:

A ja muszę przyznać, że na zmodowanym BG2 to bywały takie momenty, że mi kasy brakowało na
kolejne przedmioty do wyrobienia u krasnala. Tyle tego było. ;P

Za dużo pod Miedzianym Diademem przepijasz ;)
A poważnie, to przecież znajduje się w czasie wykonywania questów tyle złota i sprzętu, że po sprzedaniu całego tego rupiecia masz kasy jak lodu. Fakt, że Cromwell sobie liczy za wykonanie przedmiotów, ale jednak nie powinno tak dramatycznie brakować złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu małe info dla tych co nie wiedzą jakie misje daje kontakt z poszczególnymi NPC w BG 2.

Valygar(strefa kuli) ,
Jaheira (harfiarze),
Mazzy (zatruta siostra i walka na pięści na arenie),
Nalia (pogrzeb ojca i porwanie),
Jan (ukryty),
Edwin (zamiana w kobietę i czerwony mag),
Anomen (siostra i rycerstwo),
Imoen (dusza i umiejętności dziecka Bhaala - dopiero w Tronie)
Korgan (księga )
Aerie (namiot cyrkowy)
Hear Daelis- to diabelstwo (strefa więzienna)
Yoshimo (serce)
Minsc (nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś powiedzieć coś więcej o queście Jana i Yoshimo?Bo grałem oby dwiema postaciami ale nie mogę sobie przypomnieć jakie to questy ukryty i serce. I o Imoen bo nią nie grąłem ale ciekawi mnie co to za quest. Coś ciekawego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka,dawno mnie tu nie bylo bo bylem zajety (nauka itp.)
Ale nadszedl czas powrocic do fantasy Tronu Bhaala :) (Co za glupi wstep nie sadzicie?)
Mam pytanie do czarow maga,nie musicie muwic ze sa lepsze ale mi wystarcza taki,poza tym po dlugim sie meczeniu i zarywaniu 3 nocy udalo mi sie zdobyc 99% niesmiertelnosc,ze nawet kodem niemoge sie zabic :)
Ale mianowicie ze jestem slabym odkrywca,i wole uproszczone drogi (ShadowKeeper) i przeszukujac czary niemoge sie przyczaic jakie by tu wziosc.Chodzi mi o czary ktore zadaja obrazenia,i kilka przywolujacych tez niezaszkodzi,jesli bylibyscie mili mi je podac.
A teraz mam troche dziwne pytanie na ktore niemoge sobie odpowiedziec.Mianowicie tyczy sie exportu pewnej postaci z BG1 do BG2.A wiec, jak zapewne wiecie na starcie BG2 z celi uratowuje cie Imoen.Ale czy jesli zexportuje postac z BG1 ktorego przeszlem z zabita i nie w druzynie Imoen,to co wtedy?Kto cie uratuje,kto w Tronie Bhaala bedzie mugl oddac dusze Sarevokowi? Kogo bede ratowac w Czarowiezach?
Widzicie,niby nic a rodzi sie problem:/
PS.Kupilem sage BG wiec dlatego mam taki problem,a poza tym nie offtopujcie mi ze jestem strasznym cziterem i debilem ktory grac nie umie,wiem juz o tym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 01:23, Grizzly. napisał:

Mógł byś powiedzieć coś więcej o queście Jana i Yoshimo?Bo grałem oby dwiema postaciami ale
nie mogę sobie przypomnieć jakie to questy ukryty i serce. I o Imoen bo nią nie grąłem ale
ciekawi mnie co to za quest. Coś ciekawego ?


Tak z pamięci (bo grałem 4 lata temu - i moze znowu zagram bo dziś kupiłem Złote Edycje:)
Yoshimo - zanosisz jego serce do świątyni np. na tarasie nad Tawerną Pod Miedzianym Diademem (dostajesz za to sporo punktów no i sprawiasz uniknięcia potępienia Yoshimo)

Jan - córka jego ukochanej (która wyszła za mąż za innego) zachorowała - należy uzdrowić ją a wiąże się to z misją w kanałach pod Tawerną Pod Miedzianym Diademem - gdzie należy odszukać Ukrytego etc.

Imoen - jak mogłeś pomiąć tę misję?:) Ona jest kluczowa dla fabuły BG 2 (dodatku):))

Sorry że skrótowo - ale nie chcę psuć zabawy innym:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2007 o 02:09, strajker napisał:

Tak z pamięci (bo grałem 4 lata temu - i moze znowu zagram bo dziś kupiłem Złote Edycje:)
Yoshimo - zanosisz jego serce do świątyni np. na tarasie nad Tawerną Pod Miedzianym Diademem
(dostajesz za to sporo punktów no i sprawiasz uniknięcia potępienia Yoshimo)


Kiedy się dowiezdiałem że Yoshimo zdradza w czarowięzach to go odłączyłem. Wróciłem do Atkhatli do gospody to leżał martwy, ale serca chyba wyjąć mu nie bylo można. Pewnie tylko po walce z Irenicusem, przy którym stał Yoshimo ? A potępienia też nie miał żadnego bo to tak jakbym go wogóle nie zabrał do czarowięzów. Myslałem że jak go odłączę to uniknę zdrady, bo bardzo cchciałem go mieć w drużynie. W lvl '' owałem go do 21 poziomu.

Dnia 28.07.2007 o 02:09, strajker napisał:

Imoen - jak mogłeś pomiąć tę misję?:) Ona jest kluczowa dla fabuły BG 2 (dodatku):))


Nie mialem jej wogóle w drużynie. Jeszcze by mi chciała zasiąść na tronie :P Nie no, ale nie była mi wogóle potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 02:22, Grizzly. napisał:

Pewnie tylko po walce z Irenicusem, przy którym stał Yoshimo ?


Tak

Dnia 28.07.2007 o 02:22, Grizzly. napisał:

(Imoen) Nie mialem jej wogóle w drużynie. Jeszcze by mi chciała zasiąść na tronie :P Nie no, ale nie
była mi wogóle potrzebna.


Jak mogłeś tak brutalnie potraktować (...) <- Cenzura, bo może są jeszcze tacy co nie grali w Baldura:)?
Jej obecnośc w drużynie jest poniekąd "obowiązkowa" - a zwłaszcza w dodatku:)

No i oczywiście jakiś romans - a w grę wchodzi: Aerie (co zaowocuje dzidziusiem w jej ekwipunku) ew. z Jaheirą lub Viconią...

-----------------
Zapomniałem zaznaczyć, że są jeszcze (oprócz podanych poprzednio) misje następujących NPC
Keldornie Firecamie - ma misję po tym jak został... rogaczem:)
I "misje" zw. z romansami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować