Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Sarinew:
Jeżeli chcesz dokładnie i dobrze przygotować reinstalkę to:
Primo: Po odinstalowaniu BG2 czyścisz rejestr z błędnych wpisów, oraz innych tego typu pierdół po nim.
Duo: Usuwasz wszystkie foldery, oraz pozostałości po BG2

I dopiero baw się w odinstalowywanie.

PS. Najpierw odinstaluj po kolei wszystkie mody, a potem dopiero program docelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z golemami? - mówię ciągle o D''arnise. Trochę ciężko mi je załatwić bez cepa, a jak chcę wziąć tą część co jest w ich mieszkanku to mnie atakują i ani się obejrzę a już jest po mnie. Jestem w rozpaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 13:40, PięknaZuzanna napisał:

A co z golemami? - mówię ciągle o D''arnise. Trochę ciężko mi je załatwić bez cepa, a jak chcę
wziąć tą część co jest w ich mieszkanku to mnie atakują i ani się obejrzę a już jest po mnie.
Jestem w rozpaczy.


Z tego co pamiętam gdzieś w okolicy jest pierścień kontorli nad żywiołakiem. Wtedy tylko przejmujesz kontrolę na żelaznym golemem i rozwalasz resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 13:40, PięknaZuzanna napisał:

A co z golemami? - mówię ciągle o D''arnise. Trochę ciężko mi je załatwić bez cepa, a jak chcę
wziąć tą część co jest w ich mieszkanku to mnie atakują i ani się obejrzę a już jest po mnie.
Jestem w rozpaczy.


Możesz na chwilę wyjść z twierdzy,iść do Slumsów i rozwiązać zadanie w kanałach-dostaniesz gadający miecz(Żeby tylko powiedział,gdzie jest jego brat-byłoby fajnie) i za jego pomocą rozwalisz łatwo Żelaznego,ale na glinole trzeba użyć młotka +2(do kupienia na Promenadzie u Ribalda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim magiem najfajniej się gra w oba Baldury? Chodzi mi tutaj o to, czy ma to być mag uniwersalny, specjalista jakiejś szkoły magii, czy może czarownik/dziki mag? Poproszę o jakieś sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię czarownika, łatwiej połapać mi się w zaklęciach z mojej księgi czarów. Czarownik ponadto może rzucić ileś zaklęć danego poziomu na dzień, nie musi wybierać jak zwykły mag czarów i umieszczać je w slotach :-)

Dziki Mag jest bardziej dla hardkorowców, jakoś wolę trzymać się z daleka o maga, który w trakcie walki ze smokiem zamienić sie może w wiewiórke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:27, Mistic napisał:

Ja lubię czarownika, łatwiej połapać mi się w zaklęciach z mojej księgi czarów. Czarownik ponadto
może rzucić ileś zaklęć danego poziomu na dzień, nie musi wybierać jak zwykły mag czarów i
umieszczać je w slotach :-)

Dziki Mag jest bardziej dla hardkorowców, jakoś wolę trzymać się z daleka o maga, który w trakcie
walki ze smokiem zamienić sie może w wiewiórke :-)


Zgadzam się z tym dziki mag jest bardzo nieprzewidywalny. Potrafi zadać dużo obrażeń ale równie dobrze może nie zadać żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:27, Mistic napisał:

Ja lubię czarownika, łatwiej połapać mi się w zaklęciach z mojej księgi czarów. Czarownik ponadto
może rzucić ileś zaklęć danego poziomu na dzień, nie musi wybierać jak zwykły mag czarów i
umieszczać je w slotach :-)

A zwykły czarodziej jest zły? Zawsze grałem w Baldury wojami, więc nie bardzo orientuję się jakiego czarodzieja wybrać jako główną postać :) Czy ograniczenie ilości czarów dla czarownika jest mocno odczuwalne?
Czy w jedynce jest trudno grając magiem? Czy mogę utworzyć czarownika w jedynce, chyba jest mod jakiś, który na to pozwala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:42, Quatre napisał:

A zwykły czarodziej jest zły? Zawsze grałem w Baldury wojami, więc nie bardzo orientuję się
jakiego czarodzieja wybrać jako główną postać :) Czy ograniczenie ilości czarów dla czarownika
jest mocno odczuwalne?
Czy w jedynce jest trudno grając magiem? Czy mogę utworzyć czarownika w jedynce, chyba jest
mod jakiś, który na to pozwala?


Wiesz jak się umie grać to każda postać jest dobra. Szczerze mówiąc trudno mi coś Ci doradzać bo sam gram łowcą zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:42, Quatre napisał:

A zwykły czarodziej jest zły?


Nie jest zły, kwestai przyzwyczajenia. O ile np. mag będzie musiał czekać aż znajdzie zwój z czarem Zatrzymanie Czasu to czarownik będzie mógł wybrać sobie ten czar przy awansie. Ale czarownik w końcu będzie znał np. tylko 5 czarów 9 poziomu, więcej nie [jakoś przy awansach nie dostanie opcji wyboru kolejnych czarow], a za to mag będzie mógł zapisać sobie w księdze zaklęć z 20 czarów 9 poziomu. Za to będzie mógł ich rzucić o 2 mniej niż czarownik na tym samym poziomie i będzie musiał je zapamiętać, więc czary mozliwe do rzucenia zależeć będą od tego co się wybrało przed snem. Czarownik bedzie mógł rzucać wszystkie jakie zna, ale bedzie miał limit zaklęć danego poziomu na dzień.

Dnia 04.08.2007 o 14:42, Quatre napisał:

jakiego czarodzieja wybrać jako główną postać :) Czy ograniczenie ilości czarów dla czarownika
jest mocno odczuwalne?


Znów zalezy od stylu gry :-) Ja średnio co 2-3 walki odpoczywałem i czary na bieżąco się regenerowały.

Dnia 04.08.2007 o 14:42, Quatre napisał:

Czy w jedynce jest trudno grając magiem?


Trochę trudno jako, że na poziom czarodziej dostaje max. 6 punktów życia [w tym max. dodatkowe punkty z kondycji]

Dnia 04.08.2007 o 14:42, Quatre napisał:

Czy mogę utworzyć czarownika w jedynce, chyba jest mod jakiś, który na to pozwala?


Po zainstalowaniu BG Trilogy podobno zasady z 2 części przeniesione zostają do 1, więc będziesz mógł, nie bedzie też konieczności przenoszenia ręcznego postaci z 1 cz. do 2. Automatycznie zostanie rozpoczeta historia z dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie. Nie mogę sobie poradzić ze srebrnym smokiem. Do tej pory udało mi się go zjechać do średnich ran. Jakie znacie czary, taktyki itp na tego smoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:55, Mistic napisał:

Po zainstalowaniu BG Trilogy podobno zasady z 2 części przeniesione zostają do 1, więc będziesz
mógł, nie bedzie też konieczności przenoszenia ręcznego postaci z 1 cz. do 2. Automatycznie
zostanie rozpoczeta historia z dwójki.


Ja instaluję właśnie TuTu mod z Sagi BG :) Trochę to wszystko pokomplikowane, ale zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 15:19, el-coyote napisał:

Ludzie pomóżcie. Nie mogę sobie poradzić ze srebrnym smokiem. Do tej pory udało mi się go zjechać
do średnich ran. Jakie znacie czary, taktyki itp na tego smoka?

Sprawa raczej już nieaktualna, udało mi się go ubić. Wystarczyło parę razy puścić czar Ogień słońca, dobić wojownikami i smok martwy. Ale było często niepowodzeń, srebrny smok zadaje ogromne obrazenia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 13:40, PięknaZuzanna napisał:

A co z golemami? - mówię ciągle o D''arnise. Trochę ciężko mi je załatwić bez cepa, a jak chcę
wziąć tą część co jest w ich mieszkanku to mnie atakują i ani się obejrzę a już jest po mnie.
Jestem w rozpaczy.

Z tego co się orientuję, to jeśli weźmiesz tylko głownię cepa, to Cię nie zaatakują, zaatakują jeśli spróbujesz wziąć cokolwiek innego.
A jak chcesz mieć wszystko to polecam olej szybkości(przyspieszenie), zwijasz wszystko, łykasz miksturę niewidzialności i uciekasz. Ja nigdy ich nie rozwalałem, bo to dość trudna walka jak na ten etap gry (można skorzystać z tego, że zelażny zablokuje się w drzwiach i będzie można ciąć ich pojedynczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam więc zacząć od dwójki i przejśc tutorial i rozdział 1 zarówno zwykłym magiem jak i czarownikiem. Ot tak dla sprawdzenia :-)
O ile Edwin jest magiem to dostaje on dodatkowe zaklęcie ze specjalizacji jak i posiada dodatkowe "ukryte" specjalne cechy zwiększające liczbę slotów na zaklęcia, więc przy wyborze klasy nie sugeruj się siłą zaklęć Edwina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 13:40, PięknaZuzanna napisał:

A co z golemami? - mówię ciągle o D''arnise. Trochę ciężko mi je załatwić bez cepa, a jak chcę
wziąć tą część co jest w ich mieszkanku to mnie atakują i ani się obejrzę a już jest po mnie.
Jestem w rozpaczy.

Najłatwiej ,jeżeli nie radzisz sobie walcząc, jest wejść kapłanem z zarzuconym sanktuarium, wtedy golemy cię nie ruszą, ale też nie będzie za nie expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 09:24, Sarinew napisał:

ze strony bioware
1.04: [BGII/ToB] - ChDataTypes.cpp at line 250 (Back to Top)
General decompression error on BAM and MOS files. This is the most common error that will occur
when the game is accessing bad data on your hard drive. This can occur from a faulty install
of BG2 or can occur due to some oddities with your hardware. There are no easy solutions to
this issue as they are hardware specific. Try clearing out your quot;cache", "temp", and "tempsave"
directories. Failing that, try reinstalling.

czyli tlumaczac gra ma proble z dostepem do danych
moze to wynikac
-z wadliwej instalacji gry
-z osobliwości z hardwarem/sprzetu/
mozna sprobowac wyczyscic foldery (sa w folderze z gra )cache,temp,tempsave
- jak to nic nieda to reinstalacja gry

Jak reinstalowales gre to instalowales w to samo miejsce? I czy wyczysciles folder z gra przed
instalacja z tych folderow?
Zdarza sie to w jakims miejscu gry zawsze?
Ja bym zainstalowal gre na innej partycji, jesli masz, bo to taki trudny problem, jesli blad
mozna faktycznie wynikac z sprzetu.



czyli mówisz, że po odinstalowaniu mam jeszcze wejść do tego folderu z grą i skasować całą pozostałą zawartość!! A mam ją kopiować czy już nie trzeba??I czy to może wynikać z tego że mam zainstalowany dodatek TB??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 15:50, el-coyote napisał:

> Ludzie pomóżcie. Nie mogę sobie poradzić ze srebrnym smokiem. Do tej pory udało mi się
go zjechać
> do średnich ran. Jakie znacie czary, taktyki itp na tego smoka?
Sprawa raczej już nieaktualna, udało mi się go ubić. Wystarczyło parę razy puścić czar Ogień
słońca, dobić wojownikami i smok martwy. Ale było często niepowodzeń, srebrny smok zadaje ogromne
obrazenia ;).


Jesus Krajst, to ktoś używa tego badziewnego sposobu? Orientujesz się gdzie jest smok, ładujesz grę, puszczasz tam z 6-7 chmurek, czekasz aż smok padnie, rzucasz kapłanem "Sferę czystego powietrza" i bierzesz to co było w smoku. Żadna filozofia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować